Serwis chiller Clivet WSAT-SC90C
Serwis chiller Clivet WSAT-SC90C

Serwis chiller Clivet WSAT-SC90C

Serwis chiller Clivet WSAT-SC90C | ChillerSerwisSerwis i naprawa agregatów wody lodowej

W ostatnim czasie zadaniem Naszej Firmy był serwis, jak również naprawa chiller Clivet WSAT-SC90C. Agregat wody lodowej był jednak regularnie konserwowany przez inną firmę z branży HVAC. Urządzenie ze względu na regularny Serwis było w dość dobrym stanie zarówno technicznym, jak i wizualnym. Według Zleceniodawcy w ostatnim czasie samo urządzenie nie sprawiało najmniejszego problemu, jednak zauważył on minimalny spadek wydajności.

Kompleksowe usługi w zakresie serwisu, naprawy, a także modernizacji agregatów wody lodowej renomowanych producentów, w tym marki Clivet. Najwyższej jakości usługi przeglądów technicznych i okresowych urządzeń, a także sprzętu z zakresu chłodzenia oraz stabilizacji termicznej przeróżnych procesów przemysłowych. Nie możesz Sobie pozwolić na choćby najmniejszy przestój Twoich maszyn? Sprawdź już dziś! Wynajem krótkoterminowy i długoterminowy urządzeń chłodniczych dopasowanych pod Twoje indywidualne wymagania. Głównym zadaniem urządzenia Clivet WSAT-SC90C było chłodzenie powierzchni w okresie letnim na jednym z lotnisk znajdujących się na terenie Polski.

Serwis chiller Clivet WSAT-SC90CSerwis chiller Clivet WSAT-SC90C

  • Kontrola stanu technicznego urządzenia. Głównym celem tego działania jest usunięcie lub zniwelowanie wszelkiego rodzaju drgań oraz braków śrubek, czy też nakrętek.
  • Kontrola instalacji freonowej pod kątem szczelności. Dbajmy o Nasze Środowisko! Przy użyciu specjalnego detektora nieszczelności, jak również odpowiedniej pianki skontrolowaliśmy układ freonowy.
  • Pomiary ciśnień czynnika chłodniczego. Wykonaliśmy szczegółowe pomiary ciśnień zarówno statycznych, jak i podczas pracy. Pomiary jak najbardziej zgodne co świadczy o tym, iż urządzenie jest w pełni szczelne, a przede wszystkim sprawne.
  • Kontrola stanu zabrudzenia filtra po stronie wody lodowej. Głównym powodem obniżenia wydajności urządzenia był zabrudzony wręcz zatkany filtr znajdujący się po stronie wody lodowej, który przyczynił się do obniżenia zarówno przepływu jak i ciśnienia. Umyliśmy oraz ponownie zamontowaliśmy filtr.
  • Mycie, jak również czyszczenie urządzenia. Za pomocą specjalnej myjki ciśnieniowej umyliśmy konstrukcję, jak również skraplacz urządzenia Clivet WSAT-SC90C.
  • Kontrola układu automatyki i sterowania. Dokonaliśmy szczegółowych pomiarów elementów zabezpieczających, a także kontrolno-pomiarowych pozwalających Nam na przedwczesne powiadamianie Nas o jakichkolwiek awariach, bądź błędach. Pomiary zgodne z DTR urządzenia.
  • Weryfikacja podzespołów urządzenia. Wykonaliśmy pomiary oraz skontrolowaliśmy pracę elementów takich jak: sprężarki chłodnicze, wentylatory skraplacza, czy też inne elementy pozwalające na w pełni wydajną pracę urządzenia.
  • Kontrola pracy sprężarek oraz ilości oleju. Olej znajdujący się w sprężarkach chłodniczy jak najbardziej w bardzo dobrym stanie, a jego ilość wręcz wzorowa.

Naprawa chiller Clivet WSAT-SC90CSerwis agregatu wody lodowej Clivet WSAT-SC90C

Zleceniodawca poprosił Nas również o kontrolę takich elementów jak:

  • Kontrola stanu zużycia łożysk, a także uszczelnień w pompach wody, które znajdują się po stronie wody lodowej. Pompy pracują w pełni wydajnie, a przede wszystkim są szczelne. 
  • Uzupełnienie instalacji wody lodowej odpowiednią ilością glikolu. Glikol chroni Nas przed ewentualnym zamrożeniem medium chłodzącego. Instalacja wody lodowej została napełniona w okresie letnim zwykłą wodą.

Wynik prac

Agregat wody lodowej Clivet WSAT-SC90C pracuje w pełni wydajnie i wręcz natychmiastowo zrzuca temperaturę medium chłodzącego do temp. żądanej. Sprężarki pracują równomiernie, wentylatory skraplacza cicho, a samo urządzenia pracują prawidłowo. Ważnym podkreślenia jest również fakt, iż obsługa ponownie może cieszyć się stałą temperaturą na obiekcie. 

Serwis, naprawa, jak również modernizacja agregatów wody lodowej renomowanych producentów, w tym marki Clivet. Przeglądy techniczne i okresowe chillerów znanych marek takich jak: Trane, Carrier, York, Clivet itd… Skontaktuj się z Nami już dziś!

Serwis chiller Clivet WSAT-SC90C | ChillerSerwis

Dziekujemy za ocene! 4.9/5 - (59 votes)