Serwis chiller Carrier 30GX-122
Serwis chiller Carrier 30GX-122

Serwis chiller Carrier 30GX-122

Serwis agregatu wody lodowej Carrier 30GX-122 | ChillerSerwisSerwis i naprawa chillerów

Flagową usługą firmy ChillerSerwis jest kompleksowy serwis i naprawa agregatów wody lodowej flagowych marek. Wykonujemy przeglądy techniczne i okresowe chillerów takich marek jak: Trane, Carrier, York, Clivet, ClimaVeneta itd… W ostatnim czasie zadaniem Naszego Serwisu było przeprowadzenie serwisu i naprawy agregatu wody lodowej Carrier 30GX-122. Chiller niestety nie był regularnie konserwowany, co świadczył sam stan wizualny i techniczny urządzenia chłodniczego. Chiller Carrier 30GX-122 wymagał również naprawy sprężarki chłodniczej obiegu 1, a także usunięcie nieszczelności obiegu freonowego.

Serwis agregatu wody lodowej Carrier 30GX-122

Chiller Carrier 30GX-122 po rozmowie z Naszym Klientem był remontowany. Remont urządzenia chłodniczego dotyczył sprężarki śrubowej obiegu 1, jednak firma odpowiedzialna za konserwację nie podołała. Sprężarka pracowała nie równo, jak również była strasznie głośną. W dodatku na sprężarce znajdowała się nieszczelność, która nie została usunięta.

Przegląd techniczny chiller Carrier 30GX-122

  1. Wizualna kontrola stanu technicznego i wizualnego urządzenia chłodniczego. Nasz Serwis zwykle sprawdzając stan urządzenia skupia się na odnalezieniu ewentualnych plam sygnalizujących wyciek. Tłuste plamy mogą sugerować wyciek czynnika chłodniczego (freonu), a co za tym idzie również oleju.
  2. Sprawdzenie zabrudzenia skraplacza, jak również parownika. Sprawdziliśmy w jakim stanie jest skraplacz, jak również parownik. Ich zabrudzenie, stan, oraz efektywność. 
  3. Wykonaliśmy pomiary ciśnień czynnika chłodniczego (freonu R-134a) w obiegu freonowym na sekcjach nr. 1 oraz nr.2. Ciśnienie na sekcji 2 prawidłowe, lecz na sekcji 1 mamy do czynienia z wyciekiem. Chiller Carrier 30GX-122 wymaga wykonania natychmiastowego serwisu, a także naprawy.
  4. Wykonaliśmy pomiary elektryczne sprężarek chłodniczych, jak również skontrolowaliśmy ich pracę. Sprężarka sekcji 1 pracuje nierównomiernie, a zarazem jest bardzo głośna. Pomiary eklektyczne zgodne z danymi podanymi przez producenta.
  5. Kontrola czasu zbijania temperatury medium chłodzącego do parametru żądanego. Chiller Carrier nie jest w stanie w 100% wychłodzić medium chłodzącego.

Z racji na to że chiller chłodził maszyny, które pracują całą dobę Klient nie mógł sobie pozwolić na postój. Wraz z firmą ChillerTech zaproponowaliśmy usługę wynajmu agregatu wody lodowej na czas naprawy. ChillerSerwis współpracuje z Firmą ChillerTech i jest Autoryzowanym Serwisem urządzeń i maszyn chłodniczych od ChillerTech. Chiller Carrier 30GX-122 został zdemontowany i zwieziony do Naszego Serwisu.

Serwis agregatu wody lodowej Carrier 30GX-122Serwis chiller Carrier 30GX-122

  1. Zdemontowany chiller trafił do Naszego Serwisu. Pierwszą czynnością było dokładne, jak również długotrwałe mycie i czyszczenie wymienników ciepła (parownika i skraplacza). Wykonaliśmy czyszczenie specjalną myjką parownika w celu usunięcia wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń, które mogły zgromadzić się wewnątrz.
  2. Odzyskaliśmy, oczyściliśmy i zmagazynowaliśmy czynnik chłodniczy znajdujący się w agregacie wody lodowej. Po zmagazynowaniu i całkowitym odzyskaniu freonu wymieniliśmy filtry/osuszacze, które odpowiedzialne są za oczyszczenie instalacji freonowej z ewentualnych zanieczyszczeń.
  3. Serwis i naprawa sprężarki śrubowej obiegu 1 marki Carlyle. Naszym zadaniem głównie była konserwacja i usunięcie nieszczelności znajdującej się na sprężarce. Zdemontowaliśmy sprężarkę w celu wykonania ekspertyzy. Nieszczelność wynikała z racji na zużytą i startą uszczelkę. Rozebraliśmy sprężarkę chłodniczą na czynniki pierwsze w celu kontroli, jak również w celu umycia podzespołów. Wykonaliśmy również wszelkiego rodzaju pomiary zgodne z wytycznymi producenta. 
  4. Wymiana filtrów/ osuszaczy znajdujących się instalacji freonowej, których zadaniem jest zatrzymanie ewentualnych zanieczyszczeń znajdujących się w obiegu freonowym. 

Wynik końcowy chiller Carrier 30GX-122 

Chiller Carrier po wykonaniu w/w czynności konserwacyjnych jest znów gotowy do pracy. Agregat wody lodowej Carrier 30Gx-122 został zamontowany ponownie u Naszego Klienta. Urządzenie chłodnicze pracuje bez żadnych zastrzeżeń, zregenerowana sprężarka pracuje cicho, jak również sprężarka obiegu 2. Chiller również bezproblemowo zbija temperaturę medium chłodzącego do parametru żądanego zadanego przez Naszego Klienta. Praca wentylatorów jest bardzo cicha, czas zbijania temperatury szybki, a praca sprężarek efektywna. 

Chcesz, aby Twoje urządzenia były bezawaryjne i wydajne. Zaufaj Nam!

Regularna konserwacja, jak również odpowiednio dobrana firma serwisująca odgrywa znaczącą rolę w funkcjonowaniu urządzeń chłodniczych. Brak wykonywania wszelkiego rodzaju czynności serwisowych, jak również naprawczych lub co gorsza nie odpowiednia firma wiąże się z wieloma problemami. Działamy na rynku już od wielu lat. Chillery marki Carrier to flagowe urządzenia znane na rynku chłodnictwa i klimatyzacji, jednak jest to maszyna, która również wymaga eksploatacji. Wybierając firmę ChillerSerwis mają Państwo pewność najwyższej jakości usług serwisowych oraz naprawczych chillerów renomowanych marek. Nasza Firma działa na terenie całej Polski. Wybierz ChillerSerwis i ciesz się niezawodną i efektywną pracą Swoich urządzeń chłodniczych.

Serwis chiller – agregatu wody lodowej Carrier 30GX-122 | ChillerSerwis – Zobacz jak wiele możesz zyskać

Dziekujemy za ocene! 4.1/5 - (61 votes)