Chiller

Chiller | ChillerSerwis – Wszystko co jest związane z chillerami, znajdą Państwo tylko u Nas!

Ze względu na ponad 20 letnie doświadczenie z urządzeniami chłodniczymi, a także systemami sanitarnymi ze zbioru HVAC & R postanowiliśmy stworzyć artykuł o nazwie chiller, który będzie posiadał najważniejsze informacje związane z tym urządzeniem. A to wszystko dla Państwa, żebyście mieli okazję poznać bliżej te zaskakujące urządzenia chłodnicze ze strony technicznej i nie tylko!

Wszystko co ważne, dowiedzą się Państwo w tym o to artykule! Tak dobrze usłyszeliście, wszystkie najważniejsze informacje na temat chillerów zostaną szczegółowo opisane poniżej. Zapewne zadają Państwo sobie teraz pytanie, dlaczego udzielamy tak ważnych informacji na temat tych urządzeń chłodniczych. Odpowiedź jest prosta! Gdyż, pokazując Państwu Nasze doświadczenie na temat tych zaskakujących urządzeń, mamy nadzieję, że skuszą się Państwo na współpracę z Naszą Firmą. 

Jakie wybrać medium chłodnicze?

Jedną z najważniejszych decyzji przed wyborem finalnego urządzenia chłodniczego oraz systemu jest odpowiedni wybór medium. Nasze Medium w systemie będzie odgrywało kluczową rolę w chłodzeniu różnorakich procesów. Takich jak procesy przemysłowe, chemiczne, a także chłodzenie wytłaczarek, frezarek, laserów, serwerowni, biur, magazynów wielkogabarytowych, linii produkcyjnych itd…  chiller

W Naszym artykule wyszczególnimy cztery najczęściej stosowane medium chłodnicze w Naszych systemach chłodzenia. A są nimi one:

Woda lodowa 

Woda lodowa, a raczej glikol etylenowy to atrakcyjny czynnik chłodniczy cechujący się niezawodnością, a także niską ceną. Między innymi jego największym osiągnięciem jest możliwość pracy w temperaturze nawet -55°C, pod warunkiem, że odpowiednio rozłoży się proporcję mieszaniny. Ponadto woda lodowa może być wymieniana, bądź uzupełniana stosunkowo często, nie przyczyniając się do znaczącego wzrostu kosztów całej inwestycji. chiller

Glikol etylenowy posiada tonę zalet w momencie gdy wykorzystujemy go w odpowiedni sposób. Zaliczyć do tego możemy między innymi takie zasługi jak.:

 • Możliwość optymalizacji ilości wymaganego chłodziwa,
 • Niski poziom hałasu,
 • Możliwość odzysku ciepła, chiller
 • brak limitu wymaganej odległości pomiędzy agregatem a wymiennikiem ciepła.
stężenie glikolu, a zamarzanie

Więcej na temat glikolu dowiedzą się Państwo odwiedzając Nasz odrębny artykuł bezpośrednio przygotowany o Wodzie lodowej.

Solanka

Solanka najczęściej jest spotykana w systemach pomp ciepła, gdzie wypełnia się nią dolną studnię. Ale niejednokrotnie Nasza Firma spotkała ją też w systemach chłodniczych. Głównym warunkiem korzystania z tego medium jest budowa rurociągów oraz urządzeń ze stali kwasoodpornej, która nie koliduje z solą. Od razu zaznaczamy, a także zniechęcamy Państwa z korzystania z takiego systemu, gdyż jest on naprawdę drogi i może kosztować wielkie pieniądze. Mimo lepszej przenikalności cieplnej niż roztwór glikolu, solanka znacząco odpycha Nas, a także Klientów, który chcą z niej skorzystać.  chiller

Solankę należy stosować tylko i wyłącznie z pompami kwasoodpornymi. Pompy te są droższe, ale zapewniają odpowiednią ochronę przed solą!

Woda

Wodę jako czynnik chłodniczy, Nasza Firma również odradza. Z jednego prostego powodu jakim jest bród gromadzący się w instalacji, a także podatność na zimno. Mimo dobrego przepływu, a także dobrej przenikalności cieplnej, wodę lodową należy nadzorować pod kontem zabrudzenia. Jednakże w momencie, gdy w systemie woda jest wystarczająco czysta to system powinien być w stu procentach skuteczny.

Chiller pracujący na wodzie powinien stosunkowo szybko zbijać temperaturę do temperatury pożądanej, dzięki czemu mogą Państwo zaoszczędzić pieniądze na niepotrzebnych kilowatogodzinach. Jednakże warto zwrócić uwagę, że każdego dnia podczas pracy systemu, korpus kotła jest ściskany, a cząsteczki rdzy i brudu trafiają do instalacji. Dlatego właśnie wymienniki płytowe blokują prąd wody, przyczyniając się następnie do uszkodzenia pomp obiegowych. W momencie gdy płyty zaczynają oddzielać kamień, rdzę oraz osad od wody, system zaczyna się rozszczelniać. Co następnie będzie się wiązało z niechcianymi bardzo kosztownymi naprawami oraz czyszczeniem.

Przypominamy, że woda w temperaturze 0°C zaczyna zamarzać, a co za tym idzie, jeżeli woda w układzie zamarznie, a następnie temperatura podskoczy o naście stopni to układ zostanie rozerwany.

Freon

Freon, inaczej mówiąc gaz chłodniczy znajduje się w każdym rodzaju chillera. Jednakże budowane są również na jego zasadzie instalacje freonowe. Jest to jedna z najdroższych medium stosowanych w instalacjach. Dlatego w momencie, gdy dojdzie do sytuacji nieszczelności, bądź uszkodzenia mechanicznego, która spowoduje złamanie owej rury, koszty będą sięgać od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złoty, w zależności jak wielka jest ta instalacja freonowa.

Nasza Firma nie zaleca stosowania chillerów bazujących na medium chłodniczym w postaci gazu, gdyż:

 • Po pierwsze wpływa on niekorzystnie na Nasze środowisko naturalne, w przeciwieństwie do glikolu, a także innych podobnych substancji ciekłych.
 • Wysokie prawdopodobieństwo nieszczelności – Wiązać się to będzie z ogromnymi stratami pieniężnymi, a także będzie to trzeba zgłosić bezpośrednio do CRO, które nałoży karę za ulotnienie się czynnika chłodniczego.

Rodzaje chillerów

Jak już mogli się Państwo dowiedzieć, chillery dzielą się na kilka rodzajów chillerów. Najczęściej spotykamy takie chillery jak: chillery chłodnicze, chillery skraplające oraz chillery wody lodowej.

Poniżej postaram się Państwu opisać w szczegółach każdy rodzaj wcześniej przedstawionego chillera. A w dalszej części artykułu napiszę jak wygląda serwis każdego chillera osobno!  

Agregat wody lodowej 

Agregat wody lodowej, potocznie zwany chillerem wody lodowej, to najczęściej spotykany chiller w branży chłodnictwa przemysłowego, ze względu na jego niezawodność, bezpieczeństwo, a przede wszystkim efektywność!

Nasza Firma współpracując z szeroką grupa dostawców, na życzenie Klienta jest w stanie sie zaopatrzyć w Państwa wymarzony agregat wody lodowej, który sprosta każdemu wyzwaniu! Nie wierzysz? W takim razie się przekonaj, korzystając z Naszych usług! 

Agregat wody lodowej ma naprawdę prostą zasadę działania. Jego celem jest obniżenie temperatury medium, aby później ją przetransportować za pomocą pomp obiegowych do elementów końcowych. Brzmi prosto prawda? Nic bardziej mylnego. Naszymi elementami końcowymi mogą być zarówno wentylatory, wymienniki ciepła oraz elementy odbiorcze. Natomiast w momencie, gdy temperatura znów będzie ciepła, zostaje ona przetransportowana z powrotem do agregatu, by w kolejnej fazie przedostać się do radiatorów.  Chiller

W tym momencie powstaje niekończący się cykl, dzięki któremu jesteśmy w stanie utrzymać żądaną temperaturę!

Ponadto jeżeli mowa o agregatach wody lodowej, to je również możemy podzielić na rodzaje. Będą to agregaty chłodzone powietrzem oraz Agregaty z opcją skraplacza chłodzonego wodą. Chiller

Agregat chłodzony powietrzem

Agregaty chłodzone powietrzem, najczęściej montuje się na zewnątrz budynku, a to ze względu na jego zalety, czyli niskie koszty związane z instalacją, kompaktowe rozmiary, oszczędność przestrzeni budynku oraz możliwość wyboru zintegrowanego modułu hydraulicznego. Chiller

Agregaty chłodzone wodą

W agregatach chłodzonych wodą, woda przepływająca między rurami przyspiesza Nam cały proces chłodzenia. Dzięki czemu wykorzystujemy minimalną ilość cieczy w urządzeniu chłodniczym. Owe urządzenia cechują się wysoką kulturą pracy oraz wysoką efektywnością.

W skrócie, urządzenia chłodnicze o których tu mowa. A dokładniej agregaty wody lodowej są niezbyt skomplikowane, a ich działanie opiera się na termodynamice cieczy i gazów. Nic bardziej mylnego. Ze względu na ich uniwersalność oraz dobre parametry, nie tylko chłodnicze, lecz także energetyczne, stają się coraz popularniejsze w wielu sektorach gospodarki! Chiller

Agregat chłodniczy

Agregaty chłodnicze dzielą się na wiele swoich odpowiedników, między innymi są to agregaty skraplające oraz agregaty wody lodowej. Ponadto część Naszych odbiorców nazywa również agregatami chłodniczymi centrale wentylacyjnepompy ciepła, a także inne urządzenia chłodnicze produkujące zimno. Jednakże agregatami chłodniczymi są urządzenia wyposażone w skraplacz oraz parownik. Chiller

Agregat skraplający

Będzie to Nasz ostatni agregat opisany w tym artykule. Zasada działania owego urządzenia chłodniczego jest bardzo podobna, co do agregatu wody lodowej, jednakże zmienia się medium. Obecnie coraz więcej budynków wyposażonych jest w zintegrowany system wentylacji z jednostką centralną ( agregatem skraplającym). Głównym i najważniejszym zadaniem każdej centrali wentylacyjnej jest wymiana i uzdatnianie powietrza w budynku. Pobierane powietrze jest filtrowane, osuszane, nawilżane oraz wiele innych procesów mających na celu podwyższenie jego parametrów.  Chiller

Jak działają chillery?

Wyżej opisaliśmy Państwu po krótce jak działają poszczególne rodzaje chillerów. Mamy nadzieję, że chodź trochę ułatwiliśmy Państwu zrozumienie tych zaskakujących urządzeń. Jednakże, gdy Państwu to nie wystarcza, to gorąco zachęcamy do odwiedzenia Naszych poniższych artykułów poświęconych na szczegółowy opis tych urządzeń. 

Naszą obszerną wiedzę zawdzięczamy Naszemu wyspecjalizowanemu Serwisowi, który zajmuję się profesjonalnym serwisem, naprawą, a także modernizacją urządzeń chłodniczych. Takich jak: Agregaty wody lodowejAgregaty skraplająceDry coolery, Chiller Oil’eAgregaty chłodnicze, Centrale wentylacyjne, Pompy ciepła oraz wiele innych. Ponadto, dzięki ponad 20 letniemu doświadczeniu Nauczyliśmy się także Projektować, budować oraz modernizować systemy oraz instalacje wody lodowej na rurach pvc-u, rurach ze stali nierdzewnej, rurach ze stali węglowej, rurach z czarnej stali oraz rurach ze stali ocynkowanej.

Gdzie można spotkać chillery?

Ze względu na wiele zastosować chillerów, możemy je spotkać w różnych gałęziach przemysłu. Jednakże w Naszych czasach najczęściej można je spotkać na halach produkcyjnych, halach magazynowych, wielkogabarytowych magazynach, biurowcach, sklepach, centrach handlowych, liniach produkcyjnych, szpitalach, lotniskach, lodowiskach, hotelach, muzeach, urzędach oraz wiele wiele więcej… Można by się tak rozpisywać godzinami jednakże Nam nie o to chodzi, aby zasypać Państwa niepotrzebnymi informacjami. Jednak chciałbym powiedzieć wam, dlaczego możemy je tam spotkać. Odpowiedź jest prosta, jeżeli Państwo skupili się na czytaniu powyższej treści to zapewne sami już potraficie sobie odpowiedzieć. Jednakże znajdą się też tacy, którzy zjadą od razu do niższej części artykułu, by dowiedzieć się tylko kawałka informacji.

W takim razie przytoczę Państwu kawałek, który napisałem wyżej, a dokładniej to, że chillery w Naszych czasach wykorzystuje się głownie w celu chłodzeniu różnorakich procesów. Takich jak procesy przemysłowe, procesy chemiczne, chłodzenie wytłaczarek, frezarek, laserów, serwerowni, biur, magazynów wielkogabarytowych, linii produkcyjnych itd…

Czynności serwisowo naprawcze chillerów

W poniższej części artykułu, skupię szczególną uwagę na serwisie, a także naprawie różnego rodzajów agregatów, począwszy od agregatów wody lodowej, agregatów skraplających, po agregaty chłodnicze. Dowiedzą się w niej Państwo jak wygląda oraz jak przebiega Nasz profesjonalny serwis oraz naprawa tych urządzeń chłodniczych!

Gorąco zachęcamy, aby zwrócić szczególną uwagę na serwisy, gdyż bez odpowiedniego wsparcia technicznego urządzenie nie pożyje zbyt długo. 

Serwis chillerów

Podczas gdy producenci starają się produkować urządzenia z myślą o jak o najdłuższych i najbardziej niezawodnym funkcjonowaniu to bez odpowiedniego wsparcia technicznego, trzeba liczyć się z tym, że żywotność niektórych podzespołów może ulec drastycznemu skróceniu. Należy pamiętać, że poszczególne części (takie jak części mechaniczne) mają określoną żywotność i naturalne jest, że będą się powoli zużywać. Wdrażanie coraz to nowszych rozwiązań i technologii powoduje, że urządzenia stają się coraz bardziej złożone, coraz więcej podzespołów i mechanizmów wymaga regularnego serwisowania.

Aby prace konserwacyjno-remontowe były na wysokim poziomie, w Naszej Firmie staramy się stosować materiały uznanych producentów, tak aby podzespoły zamienne zapewniły sprawną i niezawodną pracę Naszych urządzeń chłodniczych. 

Serwis agregatów wody lodowej 

W momencie, gdy Nasz serwis wykona przegląd techniczny/zerowy agregatu wody lodowej to śmiało możemy przejść do wykonywania czynności serwisowe chillera. A zaliczamy do tego między innymi:

 1. Kontrola wizualno-techniczna urządzenia – W tym o to kroku, Nasz serwis, dokona wszelkich starań, aby poddać analizie urządzenie. W której dowie się jakie jest zużycie urządzenia i nie tylko! Ponadto, dokonujemy weryfikacje stanu technicznego, jak i również wizualnego maszyny. Podczas wczesniej opisanych czynnościach skupiamy się przede wszystkim na układzie freonowym. Na której mogą znaleźć się tłuste plamy oznaczające wyciek freonu.
 2. Weryfikacja, a także sprawdzenie prawidłowej pracy automatyki kontrolno-pomiarowej. Dzięki zaawansowanemu sprzętowi wykonujemy szczegółowe pomiary poszczególnych elementów zabezpieczających oraz kontrolno-pomiarowych, które mają za zadanie ochronić urządzenie.
 3. Przegląd zabezpieczeń układu – Między innymi presostaty, czujniki ciśnienia, czujniki przepływu, a także czujniki kontroli zgodności i kolejności faz.
 4. Sprawdzenie efektywności pomp obiegowych – Oczywiście jeżeli urządzenie jest uzbrojone w owe pompy. Do tej czynności należy również czyszczenie filtra wody lodowej.
 5. Sprawdzenie instalacji freonowej – Może się Państwo tylko domyślać jak ważne jest dopilnowanie instalacji freonowej, aby nie posiadała ona żadnych wycieków freonu. Z tego powodu w tym kroku sprawdzany jest pomiar ciśnień zarówno statycznych, jak i również podczas pracy chillera.
 6. Zweryfikowanie pracy elementów roboczych – Do elementów roboczych zaliczamy takie podzespoły jak sprężarka chłodnicza, a także wentylator skraplacza. Główną przyczyną dlaczego weryfikujemy te elementy jest chęć zmniejszenia ryzyka spięcia elektrycznego w urządzeniu, a także bezpieczeństwo Naszych Klientów.
 7. Ocena oleju chłodniczego w sprężarce – Olej sprężarkowy podczas Naszych oględzin ma wyglądać jak nowo dopiero dodany. Tak żebyśmy mieli stuprocentową pewność co do układu, że jest on zarówno czysty.
 8. Dokładne mycie skraplacza – Ta czynność dotyczy skraplaczy lamelowych gaz/powietrze. Lecz w przypadku agregatów wody lodowej chłodzonych wodą czyścimy filtry wody chłodzącej.
 9. Sporządzenie protokołu serwisu gotowego do wpisu w CRO – W protokole zawarte są wszelkie pomiary, wyszczególnione awarie, a także zagrożenia. Jakie towarzyszą w dalszej pracy urządzenia chłodniczego.

Serwis agregatów chłodniczych 

Tak samo jak w przypadku agregatów wody lodowej, po wykonaniu przeglądu technicznego/zerowego, Nasz wyspecjalizowany Serwis może przejść do wykonania czynności serwisowych agregatu chłodniczego. W przeciwieństwie do serwisu agregatów wody lodowej, do serwisu agregatów chłodniczych zaliczamy: 

 1. Przegląd wizualny i techniczny agregatu chłodniczego – Na tym etapie Nasz Serwis wkłada cały swój wysiłek w analizę jednostki. W nim dowiaduje się jakie jest zużycie urządzenia i nie tylko! Sprawdzany jest stan techniczny i wizualny urządzenia. Skupiamy się głównie na układzie freonowym, który może zawierać plamy oleju, które wskazują na wyciek freonu.
 2. Kontrola i weryfikacja poprawności działania automatyki kontrolno-pomiarowej. Dzięki zaawansowanemu wyposażeniu wykonujemy szczegółowe pomiary poszczególnych elementów zabezpieczających, kontrolno-pomiarowych przeznaczonych do ochrony urządzenia.
 3. Przegląd zabezpieczeń systemu — Obejmuje czujniki ciśnienia, czujniki przepływu i czujniki do monitorowania wyrównania faz i kolejności.
 4. Sprawdzenie wydajności pomp obiegowych – Oczywiście jeśli urządzenie jest wyposażone w te pompy. Proces ten obejmuje również czyszczenie filtra zimnej wody.
 5. Sprawdzenie instalacji freonowej – Można sobie tylko wyobrazić, jak ważne jest upewnienie się, że w instalacji freonu nie ma wycieków freonu. Dlatego na tym etapie sprawdzany jest pomiar ciśnień roboczych zarówno statycznych, jak i chłodniczych freonu.
 6. Przegląd elementów roboczych — Elementy robocze obejmują takie elementy, jak sprężarka chłodnicza oraz wentylator skraplacza. Głównym powodem sprawdzania tych elementów jest zmniejszenie ryzyka wystąpienia zwarć elektrycznych w urządzeniu oraz bezpieczeństwo Naszych Klientów.
 7. Ocena oleju chłodniczego w sprężarce – Olej sprężarkowy powinien być jak nowy, kiedy go sprawdzamy. Abyśmy mieli 100% pewność, że system jest czysty.
 8. Pełne czyszczenie skraplacza — ta czynność dotyczy skraplaczy gaz/powietrze. Ale w chillerach chłodzonych wodą czyścimy filtry wody chłodzącej.
 9. Sporządzenie raportu serwisowego gotowego do przejścia do CRO – Raport zawiera wszystkie wymienione środki, błędy i zagrożenia. Co jest uwzględnione w dalszej pracy agregatu.

Serwis agregatów skraplających 

Został nam serwis agregatów skraplających, a ten wygląda w stu procentach tak samo jak w przypadku, agregatów chłodniczych.

Serwis agregatów skraplających

zdjęcia serwisu agregatów skraplających:

Naprawa chillerów

Dzięki ponad 20 letniemu doświadczeniu na rynku chłodnictwa, stwierdzamy, że każdy przypadek awarii agregatów wody lodowej jest inny. Z tego właśnie powodu nie mamy jak opisać każdego przypadku naprawy chillera. Jednakże na Naszej stronie możecie znaleźć nie kończącą się ilość artykułów na temat naprawy oraz serwisu tych urządzeń chłodniczych. Zarówno agregaty wody lodowej, agregaty skraplające oraz agregaty chłodnicze są serwisowane przez Naszą Firmę, a każda taka naprawa jest opisywana na Naszej stronie!

Przypominamy, że przed każdą naprawą musi zostać wykonany serwis urządzenia, który wykaże skutki awarii. A także dokładnie wskaże przyczynę jej powstania. Przypominamy, że regularnie serwisowane urządzenia jest niezwykle ważnym elementem w dążeniu do długoletniej pracy urządzenia. Z tego właśnie powodu, pełnimy również usługę doraźnych przeglądów, które mają przyczynić się zwiększenia żywotności Państwa urządzeń.

Modernizacja chillerów

Na życzenie Klienta, Nasza Firma jest w stanie wykonać taką usługę jak modernizacja systemu, instalacji, a także samego chillera. Aby Nasza modernizacja przebiegła w stu procentach prawidłowo, a przede wszystkim na wysokim poziomie to wykorzystujemy profesjonalny sprzęt, a także materiały tylko od uznanych producentów, tak aby podzespoły zamienne zapewniały sprawną, lecz także niezawodną pracę urządzenia chłodniczego.

Skorzystaj z pomocy specjalistów z Firmy ChillerSerwis i ciesz się prawidłową, a także bezpieczną pracą Swojego urządzenia chłodniczego!

Dobór urządzenia chłodniczego

Uwaga zwracamy szczególną uwagę na to, że w momencie, gdy Nasz zdecydowany Klient zechcę skorzystać z Naszych usług to jesteśmy w stanie dokonać darmowego, tak dobrze usłyszeliście darmowego doboru urządzeń chłodniczych!

Tak jak wyżej przytoczyliśmy sprawę darmowego doboru urządzeń chłodniczych, tyczy się to tylko zdecydowanych Klientów, którzy chcą skorzystać z Naszych usług! Nasza Firma dziala od ponad 20 lat w branży chłodnictwa, dzięki temu mamy stu procentową pewność, że urządzenie chłodnicze, które zaproponujemy Państwu będzie idealnie współgrać z Państwa systemem/instalacją, bądź urządzeniami. Więcej o Nas dowiedzieć się mogą Państwo w stopce menu, podpisanej „O Nas„, a także „Nasza oferta„.

Chiller w świetle ChillerSerwis, Czyli wszystko co jest najważniejsze na temat tego zaskakującego urządzenia chłodniczego w branży HVAC & R znajdą Państwo tylko u Nas!

Dobór układu chłodzenia do chillera

Wiadomym jest, że aby chiller był w pełni sprawny, a także efektywny to musi być spełnionych kilka czynników. Jednym z nich jest właśnie odpowiednio dobrany układ chłodzenia, który wytrzyma zarówno ciśnienie, lecz także przepływ w instalacji. Dlatego Nasza Firma pełni takie usługi jak projektowanie, budowę oraz modernizację systemów i instalacji wody lodowej. Nasza instalacja na życzenie Klienta może być zbudowana zarówno na rurach PVC-u, jak i również rurach ze stali nierdzewnej, rurach ze stali ocynkowanej, a także ze stali węglowej.

Dzięki szerokiej grupie dostawców, Nasze układy mogą zostać wyposażone w różnego rodzaju armaturę pomiarowo-kontrolną i nie tylko. A nasz wyspecjalizowany Serwis, a także Automatycy Państwu to zaaplikują w instalacji/systemu wody lodowej. Skorzystaj chodź raz z Naszych usług, a napewno się nie zawiedziesz. Ciesz się prawidłową pracą systemów chłodzenia Firmy ChillerSerwis! 

Sprzedaż chillerów

Nasza oferta obejmuje również sprzedaż chillerów o wydajności chłodniczej od 10kW do nawet 2000kW. Wszystkie Nasze chillery są wykonane z najwyższej jakości materiałów, co gwarantuje ich niezawodność i długą żywotność. Dzięki temu, Nasze urządzenia chłodnicze pozwalają na efektywne i bezpieczne chłodzenie pomieszczeń, a także sprzętu i urządzeń.

Ponadto, każdy chiller, który trafia do Naszej oferty, przechodzi przez rygorystyczny proces sprawdzania i testowania. Nasza ekipa specjalistów przeprowadza dokładne badania każdego elementu, aby upewnić się, że chiller spełnia wszystkie wymagania i jest w pełni sprawny. Dzięki temu, jesteśmy w stanie Państwu zagwarantować, że urządzenie chłodnicze, które zostanie zakupione, działa bez zarzutu. 

Jeśli zdecydują się Państwo na zakup chillerów w ChillerSerwis, mogą być pewni, że otrzymają najlepszą obsługę i doradztwo od Naszych doświadczonych specjalistów. Nasi fachowcy doradzą Państwu, który chiller będzie najlepszy do ich potrzeb, a także pomogą w jego instalacji i konserwacji. Oferujemy również usługi serwisowe dla Naszych Klientów, aby zapewnić, że ich chillery zawsze działają bezproblemowo.

W ChillerSerwis dbamy o to, aby Nasze chillery były nie tylko najwyższej jakości, ale także w konkurencyjnych cenach. Nasza oferta zawiera zarówno nowe, jak i używane chillery, co daje Naszym klientom możliwość wyboru, który wariant jest dla nich najlepszy.

Zachęcamy do zapoznania się z Naszą ofertą, a także do kontaktu z Naszymi specjalistami, którzy chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania i doradzą w wyborze najlepszego chillera dla Państwa potrzeb!

Wynajem chillerów

Wynajem chillerów jest coraz popularniejszym rozwiązaniem w dzisiejszych czasach. Firmy i przedsiębiorstwa zaczynają zdawać sobie sprawę, że wynajem chillerów może przynieść wiele korzyści, szczególnie w przypadku, gdy potrzebne jest chłodzenie w określonym miejscu tylko przez krótki okres czasu.

Dlaczego warto zdecydować się na wynajem chillerów?

 • Uniknięcie kosztów związanych z zakupem i utrzymaniem własnego systemu chłodzenia Przedsiębiorstwa często nie mają potrzeby do korzystania z chillerów na stałe, ale jedynie na krótkie okresy czasu, dlatego też wynajem jest korzystniejszym rozwiązaniem finansowym. Nie muszą inwestować w zakup drogiego sprzętu oraz ponosić kosztów związanych z jego utrzymaniem.
 • Elastyczność w dostosowaniu do zmieniających się potrzeb Firmy Często zdarza się, że wymagane jest chłodzenie w różnych miejscach, które z kolei wymagają różnych rodzajów chłodzenia. W takim przypadku wynajem chillerów pozwala na wynajęcie urządzenia, które spełni konkretną potrzebę chłodzenia w danym miejscu, a po jego wykorzystaniu zwrot chillerów do wypożyczalni.
 • Uzyskanie dostępu do najnowszych technologii chłodzenia bez konieczności ponoszenia kosztów ich zakupu Nasza Firma posiada dostęp do najnowszych rozwiązań technologicznych, co pozwala na wynajęcie urządzenia zgodnego z najnowszymi standardami.
 • Uzyskanie fachowej pomocy w doborze i obsłudze urządzenia Wypożyczalnie chillerów posiadają wykwalifikowaną Kadrę, która doradzi w doborze odpowiedniego urządzenia do potrzeb danego przedsiębiorstwa. Ponadto, w przypadku awarii chillerów, wypożyczalnia zapewnia fachową pomoc techniczną, co pozwala na szybkie rozwiązanie problemu.

Podsumowując, wynajem chillerów to rozwiązanie, które pozwala na uzyskanie wielu korzyści dla przedsiębiorstw. Przede wszystkim pozwala one na uniknięcie kosztów zakupu i utrzymania własnego systemu chłodzenia oraz na uzyskanie dostępu do najnowszych technologii chłodzenia.

Wynajem chillerów pozwala również na elastyczność w dostosowaniu do zmieniających się potrzeb Firmy oraz na uzyskanie fachowej pomocy odnośnie samego chłodzenia!

Montaż chillerów

Dzięki wyspecjalizowanemu, a także doświadczonemu Serwisowi Firmy ChillerSerwis nie ma mowy o pomyłce podczas montażu chillerów . Wiemy jak ważny jest prawidłowy montaż chillera, dlatego dołożymy pełnych starań, aby Państwa urządzenie chłodnicze było zarówno w odpowiednio przystosowanym dla jego warunków pracy, a także takim miejscu, który będzie pasował Państwu! Zdajemy sobie sprawę jak ważnym elementem jest montaż chillerów, gdyż w późniejszym użytkowaniu może on przysporzyć bardzo wielu problemów. Zarówno związanych z pracą samego urządzenia chłodniczego, a także w kwestii konserwacyjnej samego urządzenia chłodniczego.  Montaż chillerów Hitema

Powierzając Firmie ChillerSerwis profesjonalny montaż chillerów, przyczyniasz się do długoletniej pracy swojego urządzenia chłodniczego!

Używany chiller

Decyzja o zakupie używanego chillera może przynieść wiele korzyści, szczególnie jeśli jesteśmy świadomi swoich potrzeb oraz rodzaju urządzenia, które najlepiej sprosta Naszym oczekiwaniom. Wśród zalet wyboru sprzętu Firmy ChillerSerwis warto wymienić:

 • Oszczędność kosztów Decydując się na zakup używanego chillera z ChillerSerwis, mają Państwo możliwość zaoszczędzenia nawet do 50% kosztów w porównaniu do zakupu nowego urządzenia. Nasze chillery są starannie sprawdzane przez specjalistów, co gwarantuje wysoką jakość w korzystnej cenie.
 • Szybkość dostawy – ChillerSerwis dba o to, aby nasi klienci otrzymali urządzenie jak najszybciej. W przypadku używanych chillerów, są one dostępne od ręki, co znacznie skraca czas oczekiwania w porównaniu do zamówienia nowego sprzętu. Dzięki temu możemy szybko dostarczyć potrzebne urządzenie i zminimalizować przestój w Państwa firmie.
 • Możliwość przetestowania przed zakupem – ChillerSerwis oferuje możliwość przetestowania używanego chillera przed dokonaniem zakupu. Nasz zespół ekspertów umożliwia sprawdzenie, czy urządzenie jest w pełni sprawne oraz czy spełnia Państwa oczekiwania. Zapewniamy w ten sposób większe poczucie bezpieczeństwa oraz gwarancję, że inwestycja w nasze urządzenie będzie satysfakcjonująca.
 • Szeroki wybór urządzeń – W naszej ofercie znajdą Państwo szeroki wybór używanych chillerów, które są w pełni sprawne i gotowe do użytku. Dzięki temu jesteśmy w stanie dostarczyć urządzenie idealnie dopasowane do potrzeb i oczekiwań naszych klientów, zapewniając jednocześnie oszczędność kosztów i szybką realizację dostawy.

Podsumowanie: Dlaczego ChillerSerwis to lider w serwisowaniu agregatów wody lodowej

W tym artykule omówiliśmy, jak istotny jest regularny serwis agregatów wody lodowej dla zapewnienia efektywności i długiej żywotności urządzenia. Wyjaśniliśmy różne rodzaje agregatów i ich unikalne wymagania serwisowe, jak również szczegółowo opisaliśmy, co obejmuje nasz kompleksowy serwis. Przedstawiliśmy ChillerSerwis jako lidera w branży serwisu chłodniczego, dzięki doświadczeniu, umiejętnościom i szerokiemu zakresowi oferowanych usług.

Jeśli szukasz profesjonalnego serwisu dla Twojego agregatu wody lodowej, nie szukaj dalej. Skontaktuj się z nami, a my zapewnimy, że Twoje urządzenie będzie działało tak efektywnie, jak to tylko możliwe.

Nasza Firma specjalizuje się w profesjonalnej konserwacji urządzeń chłodniczych, w której to skład wchodzą takie usługi jak:. Przeglądy techniczne/okresowe/zerowe, ekspertyzy, naprawy, serwisy, modernizacje, utylizacje, regeneracje oraz audyty chłodzenia. Jednakże Naszą gamę usług poszerzają takie usługi handlowe jak:. Skup, sprzedaż, wynajem, a także wymiana na nowszy, bardziej efektywny model. Dzięki współpracy z szeroką grupą dostawców urządzeń chłodniczych, a także elementów roboczych, posiadamy dostępne od ręki:.

Nasze urządzenia chłodnicze, a także podzespoły pochodzą od renomowanych producentów, z tego właśnie powodu nie muszą się Państwo martwić, że sprzęt który do Was trafi jest nie oryginalny!

Dziekujemy za ocene! 4.5/5 - (59 votes)