Serwis chiller Trane RTAA434
Serwis chiller Trane RTAA434

Serwis chiller Trane RTAA434

Serwis chiller Trane RTAA434 | Serwis i naprawa agregatów wody lodowej

Zapewne, każdy z Nas miał styczność, a nawet jeśli nie to słyszał o renomowanej marce na rynku chłodnictwa, która nosi nazwę Trane. Otóż, Trane jest spółką zależną Trane Technologies, czyli producenta systemów ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji. Która na skalę światową produkuje, sprzedaje, serwisuje, a także naprawia swoje urządzenia chłodnicze. Trane osiągnął to wszystko tylko i wyłącznie dzięki swojej wytrwałości dążenia do celu, stawiania na jakość, a nie ilość oraz dzięki wykształconej grupie odpowiedzialnej za rozwój Firmy! To właśnie dzięki tym rzeczom, a także wielu innym, urządzenia takie jak Agregaty chłodnicze, agregaty skraplające oraz agregaty wody lodowej trafiają do Nas z każdej strony świata.

Na chwile obecną Trane zatrudnia ponad 29 000 osób w 104 zakładach produkcyjnych w 28 krajach i generuje ponad 8 miliardów dolarów rocznej sprzedaży. Pozwala mu to na utrzymanie pozycji lidera na rynku HVAC & R. Przechodząc natomiast do Naszego artykułu to w tym o to artykule opiszę Państwu jak przebiegał serwis chiller Trane RTAA434 o wydajności chłodniczej wynoszącej ok. 1000 kW! Tak dobrze usłyszeliście 1000 kW!

Skorzystaj z pomocy Naszych Serwisantów i poczuj jak Twoje urządzenie chłodnicze zyskuje nowe życie! 

Dzięki współpracy z szeroką grupą dostawców urządzeń chłodniczych, Nasza Firma jest w stanie Państwu wynająć, bądź sprzedać nowy, a także używany agregat wody lodowej renomowanej marki. Nasze urządzenia chłodnicze cechują się bezawaryjną, a także niezawodną pracą chłodzenia. Nie wierzysz? W takim razie przekonaj się Sam odwiedzając Nasz zakład 

Chillery Trane

Agregaty wody lodowej renomowanej marki, o której ciągle mowa w tym artykule, czyli Trane posiadają szerokie zastosowanie. Możemy je spotkać w różnych segmentach rynku, a także przemysłu. Między innymi agregaty wody lodowej Trane możemy spotkać w: chłodzeniu hal, biurowców, hal przemysłowych, magazynów oraz hoteli. Ponadto, dzięki Nim możemy chłodzić przeróżne procesy chemiczne oraz przemysłowe. Znajdą się również na tej liście chłodzenie lodowisk, jezior, przeróżnych powierzchni itp.  

Chillery Trane dzięki zastosowaniu przeróżnych czujek pomiarowych, a także nowoczesnym panelom do obsługi urządzeń. Nasi Klienci mogą wejść w szczegóły urządzenia, a także dowiedzieć się o dokładnych przepływach, temperaturach, spadkach ciśnień i wiele wiele więcej. Jednakże nie zmienia to faktu, że urządzenia nie ważne, czy by pochodziły z najlepszej wytwórni to i tak może trafić się wada fabryczna, która uniemożliwi prawidłową pracę chillera Trane. Dlatego z inicjatywą wychodzi Nasza Firma, która jest w stanie wyserwisować, naprawić, a także zmodernizować system chłodzenia pod specjalne życzenia Naszego Klienta.

Wszystko czego tylko ci brakuje Znajdziesz właśnie u Nas!

Chiller Trane RTAA434

Chiller Trane RTAA434 jest agregatem wody lodowej o wydajności chłodniczej wynoszącej ok. 1000 kW w parametrze 12/7°C jest to niezwykle wysoka wydajność chłodnicza, z którą spotykamy się naprawdę rzadko, a to ze względu na ograniczoną ilość takich urządzeń w Polsce. Natomiast wracając do tego niezwykłego urządzenia chłodniczego, pracuje ona na 4 sprężarkach śrubowych podzielonych na dwie sekcje, a także na 20 wentylatorach skraplacza. Co tak jak wspomnieliśmy wcześniej, daje niesamowity efekt w postaci wysokiej wydajności chłodniczej chillera. Ponadto, w tym chillerze wykorzystano przeróżne czujniki pomiarowe, dzięki czemu możemy w każdym momencie skontrolować pracę Naszego urządzenia chłodniczego.

Znajdź swój wymarzony agregat wody lodowej w Naszym Sklepie!

Trane RTAA434

Trane’y to niezwykłe urządzenia chłodnicze, z którymi na co dzień się spotykamy, dlatego nie ma możliwości, abyśmy nie potrafili Państwu pomóc. W momencie gdy przyjedzie Nasz wyspecjalizowany serwis do usuwania awarii to na 95% przypadków. Awaria zostanie usunięta za pierwszym razem. Ponadto przypominamy Państwu, że to właśnie dzięki regularnym, a także profesjonalnym konserwacjom urządzeń chłodniczych posiadają Państwo gwarancję prawidłowej pracy.

Dlatego właśnie, zaufaj Nam już dziś i miej pewność, że twoje urządzenie chłodnicze będzie pracować bezawaryjnie!

Serwis chiller Trane RTAA434

Aby serwis Naszego urządzenia chłodniczego przebiegł pomyślnie, muszą zostać wykonane poszczególne kroki w zależności od stanu wizualnego, a także technicznego urządzenia. Najczęściej jednak, ze względu na bezpieczeństwo Naszych Klientów, wykonywane są wszystkie czynności serwisowe, tak aby urządzenie mogło pracować w sposób nieskazitelny jeszcze przez długi czas. 

Poniżej postaram się Państwu wypisać pełny zakres czynności serwisowych chillera, taki jaki miał miejsce z agregatem wody lodowej Trane RTAA434.

Serwis agregatu wody lodowej Trane RTAA 434

  • Pierwszym krokiem rozpoczynającym serwis chillera Trane RTAA434 było nic innego jak ocena stanu wizualnego urządzenia chłodniczego. W tym kroku Nasz Serwis przykuwa największą uwagę na uszkodzenia mechaniczne, wiszące, zniszczone oraz niedokręcone elementy takie jak elektronika, kable, sprężarki chłodnicze, wentylatory, filtry, różnego rodzaju oczujkowanie oraz wiele innych elementów narażających Nas na nieprawidłową pracę urządzenia jakim jest chiller Trane RTAA 434.
  • Po wykonaniu oceny wizualnej, przyszedł czas na ocenę stanu technicznego Naszego urządzenia chłodniczego. W tym kroku dowiadujemy się o stanie zużycia podzespołów Naszego chillera. W jego skład wchodzą między innymi sprężarki chłodnicze, wentylatory, w tym również silniki i łożyska. Nie obędzie się również sprawdzeniem zużycia elementów elektronicznych.
  • Jak już zakończyliśmy weryfikację wizualną oraz techniczną to przyszedł dobry czas na weryfikację działania automatyki kontrolno-pomiarowej. Jak już sama nazwa wskazuje w tym kroku skupiamy szczególną uwagę na działanie automatyki kontrolno-pomiarowej, którą dzięki najnowocześniejszemu sprzętowi nie ma mowy, aby jakaś rzecz związana z nią Nam umknęła. To właśnie dzięki najnowocześniejszemu sprzętowi oraz wysokiemu doświadczeniu w branży HVAC & R jesteśmy w stanie wykonać szczegółowe pomiary poszczególnych elementów zabezpieczających oraz kontrolno-pomiarowych, które są przeznaczone do ochrony sprzętu!
  • Następnym równie ważnym krokiem w celu wykonania prawidłowego serwisu jest przegląd zabezpieczeń urządzenia. W tym kroku nie ma możliwości na pomyłkę, a to ze względu na to, że jeżeli chodź jedno z zabezpieczeń nie będzie funkcjonować poprawnie, wtedy będzie narażone zarówno urządzenie, a także Nasz Klient i My Sami. W celu uniknięcia powyższej sytuacji Nasza Firma ma za zadanie wykonać przegląd różnego rodzaju presostatów ciśnienia, czujników ciśnienia, czujników przepływu oraz czujników kontroli zgodności i kolejności faz.
  • Kontrola instalacji freonowych. Głównym skutkiem ubocznym złej instalacji freonowej są właśnie wycieki, a także spadki ciśnień, które możemy spotkać na każdym możliwym kroku instalacji. Dlatego tak ważna jest dokładna oraz wykonana z największą precyzją kontrola instalacji freonowej. Na tym etapie najczęściej sprowadzany jest pomiar ciśnienia statycznego oraz podczas pracy chillera.
  • Po kontroli instalacji freonowej, przyszedł czas na sprawdzenie działania elementów roboczych w agregacie wody lodowej trane. Na tym etapie Nasz Serwis sprawdza działanie wentylatorów skraplacza i sprężarkę chłodniczą. Wynika to z chęci zmniejszenia ryzyka wystąpienia zwarć elektrycznych w sprzęcie oraz dla  bezpieczeństwa Naszego Klienta!
  • Ocena czystości oleju chłodzącego w układach freonowych – Jednym z również ważniejszych kroków w serwisie urządzeń chłodniczych, jest ocena oleju chłodniczego, ponieważ jeżeli Nasz Serwis zauważy brudny olej lub przedmioty, których nie powinno tam być, powinno podjąć niezbędne kroki, aby uzyskać czysty system i napełnij go świeżym olejem i gazem chłodniczym.
  • Przedostatnim krokiem Naszego serwisu jest dokładne mycie i wyczyszczenie skraplacza. Ta czynność dotyczy lamelowych skraplaczy gaz/powietrze. Ale na przykład w przypadku chillerów chłodzonych wodą czyścimy filtr wody.
  • Naszym ostatnim krokiem jest przygotowanie protokołu serwisu gotowego do wpisu w CRO. Umowa ta zawiera wszystkie pomiary, wymienione awarie i zagrożenia. Jakie towarzyszą w dalszej pracy urządzenia chłodniczego.

Podsumowanie

Ponadto zachęcamy Państwa do odwiedzenia Naszych głównych dostawców urządzeń chłodniczych jakimi jest:

ChillerTech – Sprzedawca nowych oraz używanych agregatów wody lodowej. Który na życzenie Klienta jest w stanie dostarczyć, a także zamontować agregat wody lodowej. Jednakże to nie koniec na temat Firmy ChillerTech, gdyż w swojej ofercie posiadają oni Pompy ciepła, chiller oile, dry coolery oraz wiele innych zaskakujących i często spotykanych urządzeń chłodniczych. 

SKiC – Najlepszy serwisant, a także dostawca podzespołów chłodniczych do agregatów wody lodowej. Tak jak przed chwilą przetoczyłem, Nasza Firma współpracuje z najlepszym serwisantem agregatów wody lodowej, a także dostawcą podzespołów chłodniczych, takich jak sprężarki chłodnicze, wentylatory skraplacza, wymienniki ciepła, pompy obiegowe, różnego rodzaju czujniki. Dzięki współpracy z tą o to Firmą, wspólnie dowiedzieliśmy się wielu ciekawych, a przede wszystkim potrzebnych informacji na temat serwisu agregatów wody lodowej! 

Zostaje Nam w takim razie tylko Państwa zachęcić z tego powodu do skorzystania z Naszych usług, jakimi jest serwis agregatów wody lodowej, serwis agregatów skraplających, serwis agregatów chłodniczych oraz serwis dry coolerów

Zdjecia chiller Trane RTAA434

Dziekujemy za ocene! 4.7/5 - (38 votes)