Serwis pomp ciepła

Serwis pomp ciepła | ChillerSerwis – Wszystko czego potrzebujesz wiedzieć o pompach ciepła znajdziesz u Nas! 

W tym artykule dowiedzą się Państwo wszystko konserwacji pomp ciepła, a dokładniej.:

 1. czym jest pompa ciepła.
 2. Jak wygląda przegląd techniczny pompy ciepła.
 3. Serwis pompy ciepła.
 4. Naprawa pompy ciepła.
 5. Modernizacja pompy ciepła.

Jednakże, zacznijmy od początku, czym jest Firma ChillerSerwis, a także czym się zajmujemy😉​

ChillerSerwis – Czym się zajmujemy?

Firma ChillerSerwis jest prężnie rozwijającą się Firmą na rynku chłodnictwa. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży HVAC, zdołaliśmy zyskać liczne certyfikaty, a przede wszystkim zdobyć rzeszę zadowolonych Klientów. Nasze wszystkie realizacje możecie przeczytać przechodząc na stronę główną, a następnie na bocznym pasku odszukać kategorie „Naprawione i wy-serwisowane chiller„. W Naszych artykułach staramy się opisać jak najbardziej szczegółowo przebieg czynności serwisowych, tak aby Klient, który będzie chciał skorzystać z Naszych usług wiedział, że znamy się na rzeczy. 

Dzięki współpracy z wieloma dostawcami urządzeń chłodniczych, na życzenie Klienta jesteśmy w stanie zaopatrzyć sie w.

Jednakże to nie wszystko! Gdyż w swoim asortymencie posiadamy.:

Jak już mogli Państwo dostrzec, wyglądamy na Firmę, która wszystko posiada oraz wszystko potrafi, jednak wolimy stawiać na czyny, niż na słowa. Z tego właśnie powodu gorąco zachęcamy do współpracy z Naszą Firmą. Pełnimy Nasze usługi na terenie całej Polski, dlatego nie musicie się martwić, że do was nie trafimy! 

Skorzystaj z Naszych usług i ciesz się prawidłową pracą twojego urządzenia!

Skoro wszystko z Firmą ChillerSerwis mamy za sobą przejdźmy do najbardziej wyczekiwanej rzeczy jaką jest pompa ciepła!

Pompa ciepła 

Pompy ciepła możemy coraz częściej spotkać jako alternatywa ekologicznego, a przede wszystkim taniego ogrzewania i nie tylko! Z tego właśnie powodu coraz wiecej Firm decyduję się na zakup Pompy ciepła. Urządzenie te bowiem ma nie tylko za zadanie bezawaryjnie pracować, lecz także zapewniać niskie koszty eksploatacji. 

Pompa ciepła jest to ekologiczne źródło ciepła, które oddaje energię pozyskaną z zewnątrz do instalacji. Pozyskując ponad 80% energii ze środowiska mamy pewność, że pompa ciepła zmniejsza emisję zanieczyszczeń, a także jest darmową energią, która wytwarza Nam ciepło. 

Pompy ciepła – zastosowanie

W ostatnim czasie zastosowanie tych zaskakujących urządzeń możemy dostrzec w między innymi.:

 • Klimatyzacji. Pompy ciepła doskonale współpracują z systemem wentylacji, dlatego często są wykorzystywane w klimatyzacji.
 • Ogrzewaniu. Nasza Firma często spotyka rozwiązanie pomp ciepła jako źródło ogrzewania budynków, a także powierzchni wielkogabarytowych.
 • Chłodzeniu. Można wyróżnić dwie funkcję chłodzenia: Pasywnego przez systemy płaszczyznowe oraz aktywne za pomocą Klima konwektorów.
 • Do c.w.u. Dobrym zastosowaniem pompy ciepła jest również wykorzystanie jej do podgrzewania wody użytkowej.

Przegląd techniczny pomp ciepła 

Przystępując do przeglądu technicznego pompy ciepła, Nasz Serwis musi wykonać wszystkie z poniższych czynności, aby móc przejść do serwisu, naprawy, bądź modernizacji. Dlatego zachęcamy Państwa do korzystania z  Naszych przeglądów technicznych, gdyż pod koniec każdego przeglądu sporządzamy protokół wykonanych prac. W którym uwzględniamy zagrożenia oraz rekomendujemy czynności, które należałoby zrobić, aby poprawić prawidłową pracę urządzenia

Ponadto każdy jednorazowy przegląd techniczny/zerowy leży po stronie Naszej Firmy i w momencie zaakceptowania warunków naprawy, bądź modernizacji. Cała kwota z przeglądu technicznego/zerowego jest odejmowana od kwoty całkowitej usługi. 

 1. Ocena stanu wizualnego urządzenia. Zwracamy szczególną uwagę na zabrudzenie skraplacza, a także sprężarki chłodniczej, które odgrywają kluczową rolę w prawidłowej pracy urządzenia. 
 2. Kontrola elementów chłodniczych urządzenia. W tym kroku skupiamy się na nie elementach, które są przymocowane, a dokładniej na niedokręconych śrubach, bądź ich braku. Wszystkie elementy, które wiszą luzem są przez Nas mocowane, aby podczas drgań urządzenia nie doszło do żadnej awarii.
 3. Sprawdzenie, a także zweryfikowanie pomiarów elektrycznych, a także ciśnienia czynnika chłodniczego. Zgodnie z DTR urządzenia. 
 4. Kontrola czystości zarówno oleju, jak i również czynnika chłodniczego. W momencie gdy urządzenie wykazuje bród w obydwu tych przypadkach. Nasz Serwis jest zmuszony do wymiany oleju oraz czynnika chłodniczego na czysty, a przede wszystkim nowy. 
 5. Dokładne mycie skraplacza, a także sprężarek chłodniczych urządzenia. 
 6. Sporządzenie protokołu wykonanych prac. Protokół prac Naszej Firmy uwzględnia zagrożenia oraz rekomenduje czynności, które należałoby zrobić, aby poprawić prawidłową pracę urządzenia. 

Lepiej dmuchać na zimne i mieć pewność co do prawidłowego funkcjonowania urządzeń chłodniczych, z tego właśnie powodu zalecamy, aby korzystać z pomocy zaufanych, bądź pewnych siebie specjalistów.

Serwis pomp ciepła

Przegląd techniczny, a serwis jest bardzo do siebie przybliżony, ponieważ wiele czynności, które występują w przeglądzie technicznym znajdują się również w serwisie. A mam tu na myśli na przykład kontrola wizualna urządzenia. 

Po wykonaniu przeglądu technicznego, Nasz wyspecjalizowany Serwis może przystąpić do serwisu pompy ciepła. A występują w niej takie czynności jak.:

 1. Ocena stanu pompy ciepła.
  1. Stopień zabrudzenia urządzenia, a także podzespołów roboczych.
  2. Luźne, a także swobodnie wiszące elementy. Które Nasza Firma w razie możliwości przymocuje.
  3. Ocena zużycia izolacji na instalacji. Izolacja również gra kluczową rolę w prawidłowej pracy urządzeń takich jak pompa ciepła.
 2. Weryfikacja instalacji freonowej.
  1. Poszukiwanie tłustych plam na układzie, które świadczyły by o nieszczelności. 
  2. Uszkodzenia mechaniczne instalacji.  
  3. Ocena stanu czystości oleju chłodniczego
  4. Ponadto wykonywane są przez Nasz Serwis pomiary ciśnień zarówno na niskim, jak i również wysokim ciśnieniu
 3. Sprawdzanie pomiarów elektrycznych
  1. Chyba nikt z Naszych Klientów nie chciałby, aby jego urządzenie się zepsuło, przez źle podłączony kabel zasilający, bądź przez nieprawidłowe podłączenie elektryczne. Na szczęście Firma ChillerSerwis śpieszy się z pomocą i stanie naprzeciw twoim wymaganiom. 
  2. Sprawdzane są zarówno pomiary elektryczne poszczególnych elementów roboczych, a także faz w szafie elektrycznej urządzenia. A to wszystko dlatego by zachować jak najwyższe standardy. 
 4. Weryfikacja automatyki kontrolno-pomiarowej.
  1. Dzięki zaawansowanemu sprzętowi, nie umknie Nam najmniejszy błąd podczas sprawdzania automatyki kontrolno-pomiarowej. 
 5. Przegląd zabezpieczeń układu.
  1. Między innymi czujniki ciśnienia.
  2. Presostaty. Wysokiego, a także niskiego ciśnienia.
  3. Czujniki przepływu.
  4. Czujniki zgodności i kolejności faz. 
 6. Dokładne mycie skraplacza.
  1. Jeżeli Nasze urządzenie jest wyposażone w skraplacz, to jednym z najważniejszych kroków w prawidłowym serwisie pomp ciepła jest mycie skraplacza. A w razie możliwości, również innych jego podzespołów, aby uniknąć niechcianych scenariuszy. 
 7. Ocena pracy poszczególnych elementów roboczych.
  1. Wentylator skraplacza. 
  2. Pompa obiegowa.
  3. Sprężarka chłodnicza.
  4. Zawór rozprężny.
 8. Kończąc Nasz serwis na sporządzeniu protokołu serwisu do CRO. Uwzględnione są w nim.
  1. Wszelkie pomiary.
  2. Wyszczególnione awarie.
  3. Zagrożenia.
  4. Zalecane czynności. 

Naprawa pomp ciepła

Niestety wszystkich możliwych napraw pomp ciepła nie jesteśmy w stanie napisać w tym artykule, lecz jeżeli Państwo się skuszą skorzystać z Naszej pomocy. To gorąco zachęcamy do skontaktowania się z Nami drogą mailową w celu dogadania różnych kwestii. 

Zachęcamy również do częstego odwiedzania Naszej strony, gdyż piszemy krok po kroku jak wyglądała naprawa, bądź jak przebiegał serwis. A może właśnie dzięki Naszemu artykułowi uda sie Państwu naprawić swoje urządzenie. Jednak tego byśmy odradzali, ponieważ każde urządzenie jest inne, a jak już wiadomo urządzenia nie lubią, gdy się przy nich grzebie, Co za tym idzie najlepszą opcją jest wezwanie specjalistów, aby podjęli się naprawienia owego urządzenia. 

Modernizacja pompy ciepła 

Możemy opisać ostatnią modernizację jaką przeprowadzała Nasza Firma. A było nią. Wymiana dwóch sprężarek na nowe, a także zainstalowanie soft startów, które złagodziłyby start sprężarek. Soft start pozwala Nam znacząco zaoszczędzić na żywotność sprężarek chłodniczych, gdyż stopniowo zwiększa on wydajność chłodniczą sprężarki do momentu, aż osiągnie ona swój maksimum. 

Teraz chciałbym Państwu opisać w skrócie jak wyglądała modernizacja pompy ciepła Naszego Serwisu.

 1. Pierwszym krokiem, który wykonał Nasz serwis było odzyskanie całego czynnika chłodniczego wraz z olejem chłodniczym.
  1. Odzysk czynnika chłodniczego jest najważniejszą czynnością, która powinna znaleźć się w każdej jednej modernizacji. A to wszystko ze względu na Nasze bezpieczeństwo. Wystarczy tylko, że wyobrażą sobie Państwo połączenie spawania z czynnikiem chłodniczym i wniosek nasuwa się tylko jeden. 
 2.   W momencie, gdy Naszemu serwisowi udało się odzyskać cały czynnik oraz olej, mamy możliwość wyspawania starych sprężarek oraz wprowadzenie nowych na ich stare miejsce.  
 3. Kolejnym Naszym krokiem było zainstalowanie soft startów, które byłyby kompatybilne ze sprężarkami chłodniczymi. 
 4. Próba szczelności układu freonowego na azocie technicznym o ciśnieniu w wysokości 6 Bar. 
 5. W momencie, gdy wynik szczelności jest poprawny, mamy możliwość uzupełnienia sprężarki chłodniczej olejem chłodniczym.
 6. Po uzupełnieniu oleju chłodniczego, możemy dopełnić instalacje freonową nowym czystym czynnikiem chłodniczym.
 7. Zostało Nam w takim razie nic innego jak test pracy pompy ciepła

ChillerSerwis – Krótko o Nas

Korzystając z usług Naszej Firmy, nie tylko zyskasz przewagę nad konkurencją, lecz także będzie Państwo miało pewność, że Wasz system chłodzenia jest w pełni bezpieczny. A czytając artykuły na Naszej stronie, będziesz mógł się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy. W tym przypadku czytając ten artykuł dowiesz się między innymi: Naprawa pomp ciepła, serwis pomp ciepła cena, Serwis pomp ciepła, modernizacja pomp ciepła, a także przegląd techniczny pomp ciepła.

Serwis i naprawa pomp ciepła | ChillerSerwis – Przeglądy techniczne pomp ciepła

Dziekujemy za ocene! 4.7/5 - (33 votes)