Serwis chiller Trane
Serwis chiller Trane

Serwis chiller Trane

Serwis chiller Trane | ChillerSerwis – Wyspecjalizowany serwis od agregatów wody lodowej marki Trane

Firma Trane jest jedną z wiodących marek produkujących urządzenia wykorzystywane w branży klimatyzacji i chłodnictwie. Została ona założona w roku 1885 przez Jamesa Trane, inżyniera zajmującego się w głównej mierze hydrauliką. Od roku 1913, przez ponad sto lat The Trane Company rozwijała i implementowała swoje nowoczesne technologie, rewolucjonizując całą branżę chłodnictwa. Zresztą już w 1931 roku został przez nią opatentowany pierwszy klimatyzator.

Nasza firma ChillerSerwis od lat świadczy usługi kompleksowego serwisu i naprawy urządzeń marki Trane. Jako jeden z liderów na rynku chłodnictwa i klimatyzacji firma ChillerSerwis świadczy kompleksowe usługi w zakresie obsługi, utrzymania, jak również niezawodności pracy agregatów wody lodowej marki Trane. Dlatego aby lepiej zrozumieć na czym polegają czynności konserwacyjne, prowadzone przez Nas, krótko postaramy się przybliżyć budowę, a także zasadę działania tego typu urządzeń.

Agregat wody lodowej z reguły zbudowany jest z: sprężarki, parownika, skraplacza, skrzynki sterowniczej, czujnika temperatury wody lodowej, zaworu rozprężnego, wziernika i wiatraków. Jest to oczywiście jeden z najprostszych urządzeń chłodniczych. Między innymi w mądrzejszych urządzeniach chłodniczych posiadamy między innymi grzałki w parowniku które służą do jego ewentualnego rozmrożenia.

Aby urządzenie spełniało swoją funkcje, czyli po prostu chłodziło, należy przy pomocy wiatraków albo Klima konwektorów obniżyć temperaturę wody do około 6 °C  i za pomocą pomp przetransportować ją do elementów końcowych czyli odbiorników. Następnie medium ponownie trafia do wytwornicy wody lodowej i cały cykl zostaje powtórzony.

ChillerSerwis pełni usługi konserwacji, przeglądów, i napraw chillerów Trane różnego typu i są to:

 • Chillery chłodzone wodą, ze sprężarkami śrubowymi.
 • Agregaty chłodnicze chłodzone wodą, ze sprężarkami odśrodkowymi.
 • Chillery chłodzone powietrzem ze sprężarkami spiralnymi.
 • Agregaty chłodnicze chłodzone powietrzem ze sprężarkami śrubowymi.
 • Agregaty chłodzone wodą i bez skraplaczowe agregaty ze sprężarkami spiralnymi.
 • Chłodzone wodą, kompletne i bez skraplaczowe agregaty chłodnicze ze sprężarkami śrubowymi.

Serwis Trane:

W skład każdego serwisu urządzenia chłodniczego wchodzą między innymi:

 1. Ogólna kontrola maszyny pod kątem technicznym. Zadaniem Naszej Firmy jest odnalezienie wszelkiego rodzaju braków śrubek, zniwelowanie wszelkiego rodzaju drgań podzespołów, a także odnalezienie ewentualnych zagrożeń.
 2. Nadzór instalacji freonowej pod kątem ewentualnych wycieków czynnika chłodniczego. Wszelkiego rodzaju tłuste plamy mogą sugerować Nam ewentualny wyciek freonu. W przypadku kiedy mamy do czynienia ze znalezieniem tłustych plam i po przejściu testu przy pomocy specjalnego detektora nieszczelności w trybie natychmiastowym informujemy Klienta.
 3. Pomiary ciśnień czynnika chłodniczego znajdującego się wewnątrz instalacji freonowej.
 4. Skontrolowanie prawidłowej pracy elementów pomiarów, jak również kontroli. Wszelkiego rodzaju presostaty, flow switch, termostaty itd.
 5. Pomiary elektryczne podzespołów agregatu wody lodowej którymi między innymi są: sprężarki, silniki wentylatorów, pompy wody siłowniki itd..
 6. Kompleksowe mycie całego urządzenia. Nasz Serwis dokonuje długotrwałego i kompleksowego mycia konstrukcji wraz z skraplaczem urządzenia. Dodatkowo w przypadku bardzo pogiętych lameli prostujemy je.
 7. Rozruch urządzenia wraz z przebadaniem wszelkiego rodzaju elementów sterujących.
 8. Skontrolowanie alarmów widniejących w sterowniku urządzenia, a także ich kontrola.

W zakres prowadzonych przez Nas prac konserwacyjnych wchodzi:Serwis Naprawa chiller Trane

 • Przegląd wszystkich podzespołów chillera. Zadaniem Naszego Serwisu jest wizualna kontrola podzespołów urządzenia chłodniczego. Ocena prac sprężarek chłodniczych, wentylatorów skraplacza, jak również prawidłowej pracy urządzenia chłodniczego.
 • Sprawdzenie parametrów ciśnienia tłocznego i ssawnego. W przypadku odnalezienie tłustych plam sugerujących Nam ewentualny wyciek freonu z agregatu wody lodowej, bądź innego urządzenia chłodniczego od razu informujemy Klienta. Urządzenie należy w trybie natychmiastowym poddać próbie szczelności przy wykorzystaniu Azotu Technicznego.
 • Przegląd podłączeń elektrycznych,
 • Kontrola i pomiar napięcia oraz faz,
 • Sprawdzanie zarudzenia parownika, a także instalacji wody lodowej pod względem zalegającej rdzy i innych nieczystości. W przypadku instalacji wody lodowej znajdujące się po jej stronie filtry zawsze wymieniamy lub czyścimy w celu jak najlepszego przepływu. Niedrożny filtr może powodować zmniejszenia ciśnienia wody co przyczyni się do zwiększenia czasu zbijania temperatury medium chłodzącego.
 • Czyszczenie instalacji oraz parownika za pomocą specjalnych detergentów nie powodujących korozji – podczas płukania dostosowujemy parametry środka chemicznego do poziomu zabrudzenia itd.
 • Powtórne przepłukanie całego układu ale już czystą wodą w celu zmniejszenia ryzyka, tworzenia się zanieczyszczeń mineralnych oraz rdzy,
 • Sprawdzenie poziomu zanieczyszczenia chłodziwa oraz zastosowanie preparatów zabezpieczających przed zamarzaniem, w przypadku układów, w których wykorzystuje się czystą wodę,
 • Sprawdzenie ilości substancji chłodzącej poprzez zbadanie ciśnienia ssawnego oraz tłocznego. Pomiaru dokonujemy w różnych warunkach pracy urządzenia,
 • W przypadku małej ilości chłodziwa, uzupełnieniami go do poziomu wskazanego na tabliczce  znamionowej maszyny,
 • Kompleksowe mycie konstrukcji wraz ze skraplaczem urządzenia. Skraplacz urządzenia należy regularnie poddawać konserwacji. Przez lamele chłodnicy przepływa powietrze które jest zaciągane przez wentylatory i w przypadku kiedy lamele są zatkane nie dochodzi do wymiany ciepła, co może przyczynić się do zgłoszenia awarii przez urządzenie.
 • Kontrola ustawień sterowników,
 • Ponowna kontrola po uruchomieniu urządzenia.

Podsumowanie

Już wiele razy pisaliśmy o konieczności regularnego serwisu urządzeń typu chiller i nie inaczej jest w przypadku mechanizmów oferowanych przez firmę Trane.  Nawet najlepsze urządzenia wymagają cyklicznych przeglądów, a jeśli mamy do czynienia z rozbudowanymi modułami to tym bardziej należy zwrócić baczną uwagę, na zapewnienie im odpowiedniego wsparcia technicznego. Dlatego nasza firma ChillerSerwis zajmuje się serwisem agregatów wody lodowej dowolnej marki w tym również produktów marki Trane.

Serwis chiller Trane | ChillerSerwis- Obsługa i niezawodna praca agregatów wody lodowej agregatów wody lodowej

Serwis chiller Trane | ChillerSerwis- Serwis i naprawa agregatów wody lodowej Trane

Dziekujemy za ocene! 4.5/5 - (139 votes)