Serwis chiller Nova Frigo RE-09
Serwis chiller Nova Frigo RE-09

Serwis chiller Nova Frigo RE-09

Serwis Chiller Nova Frigo RE-09 | ChillerSerwis – Serwis i naprawa agregatów wody lodowej

Profesjonalny serwis agregatów wody lodowej renomowanych marek na terenie całej Polski! Jest to możliwe tylko i wyłącznie za pośrednictwem wyspecjalizowanej Firmy ChillerSerwis, która od ponad 20 lat ciężko pracowała, aby stać się Pionierem w branży HVAC & R! Nasza Firma zajmuje się profesjonalną konserwacją urządzeń chłodniczych, w tym również chillerów Nova Frigo RE-09. Dlatego zostańcie z Nami do końca i dowiedzcie się więcej na temat serwisu chillera Nova Frigo RE-09

Dowiedz się więcej na temat Naszej Firmy, zagłębiając sie głębiej w Nasz artykuł poświęcony serwisowi chillera Nova Frigo RE-09! 

Nasza Firma na życzenie Klienta jest w stanie przeprowadzić takie usługi jak.:

Serwis chillerów

Nasza Firma na życzenie Klienta jest w stanie wykonać serwis Państwa urządzenia chłodniczego Nova Frigo nawet na drugim końcu Polski, gdyż dla Nas jest najważniejszy szczęśliwy Klient, a następnie prawidłowa Praca Jego urządzenia chłodniczego

Naprawa chillerów

Ze względu na współpracę z szeroką grupą dostawców zarówno urządzeń chłodniczych, a także oryginalnych podzespołów chłodniczych jesteśmy w stanie naprawiać chillery Nova Frigo, a także innych renomowanych marek chłodniczych dostępnych na rynku.

Modernizacja chillerów

Na życzenie Naszego Klienta jesteśmy wstanie zmodernizować Państwa układ chłodzenia chillera Nova Frigo, a także systemu chłodzenia pod specjalne wymagania Naszego Klienta! 

Przegląd techniczny chillerów

Jesteśmy w stanie przeprowadzać regularne przeglądy techniczne chillerów Nova Frigo, tak aby Nasz Klient miał pewność, że jego sprzęt działa w prawidłowy sposób! 

Przegląd okresowy oraz zerowy chillerów

Tak samo jak w przypadku przeglądu technicznego, jak i również serwisów. Nasza Firma jest w stanie przeprowadzić regularne przeglądy okresowe chillerów Nova Frigo, które zapobiegną niepotrzebnym awariom oraz usterkom. 

Utylizacja chillerów

Dzięki odpowiednim certyfikatom, a także licencjom Nasza Firma jest w stanie zutylizować Państwa agregat chłodniczy Nova Frigo wraz z czynnikiem chłodniczym, który znajduję się w Państwa chillerze. 

Jednakże to nie wszystko, gdyż Jestesmy również w stanie prowadzić takie usługi jak.:

Budowa instalacji wody lodowej pod chillery Nova Frigo

Żeby tego było mało to Nasza Firma jest w stanie zbudować od podstaw innowacyjny, a także zautomatyzowany system chłodzenia, specjalnie pod wymagania Naszego Klienta. 

Sprzedaż chillerów renomowanych marek, w tym również Nova Frigo

Nasza Firma jest w stanie Państwu sprzedaż nowe, jak i również używane, lecz w pełni sprawne chillery o różnej wydajności chłodniczej od 1 kW do nawet 1500 kW. Ponadto na Nasze urządzenia chłodnicze jesteśmy w stanie dać gwarancję prawidłowej pracy. 

Wynajem chillerów renomowanych marek, w tym również Nova Frigo

Klientom, którzy nie mają wystarczających środków na zakup nowego lub używanego agregatu chłodniczego, możemy zaoferować chillery, które cieszą się coraz większą popularnością usługą późnego wynajmu . Dzieje się tak za sprawą możliwości poznania Nas z pierwszej ręki podczas poznawania urządzeń chłodniczych!

Jednakże teraz wróćmy do tematu przewodniego Naszego artykułu, a dokładniej serwisu chillera Nova Frigo RE-09! 

Serwis chillera Nova Frigo RE-09

Wstępne informacje dotyczące usterki wskazywały na uszkodzenie wymiennika ciepła, który często ze względu na niewłaściwe użytkowanie może ulec trwałemu uszkodzeniu. Z opisu klienta wynikało, że moduł jest nieszczelny co oznaczało, że podczas pracy zauważono ubytki płynu chłodniczego.

Zostań z Nami do końca i dowiedz się jak wyglądała naprawa chillera Nova Frigo RE-09

Po wstępnej analizie problemu dokonanej przez Naszą Firmę oraz rozmowie przeprowadzonej ze zleceniodawcą okazało się, że urządzenie było już wcześniej w naprawie. Poprzednia Firma, która dokonała serwisu zakupiła i zamontowała nowy wymiennik płytowy, dokonano również uzupełnienia czynnika chłodzącego. Niestety po kilku roboczo – godzinach agregat przestał poprawnie działać. Wnikliwa ekspertyza całego urządzenia wskazała na błędy serwisowe, które polegały na zaniedbaniach przy usuwaniu zalegającej wody w sprężarce, skraplaczu i instalacji freonowej w której pozostało 1/3 stanu.

Czynności serwisowe

Po przeprowadzeniu szczegółowego przeglądu chillera Nova Frigo oraz omówieniu przez zleceniodawcą zakresu prac dotyczących naprawy agregatu i przybliżonego kosztu całego przedsięwzięcia rozpoczęliśmy remont urządzenia.

 Naprawa chiller Nova Frigo RE-09

Poniżej postaram się Państwu w podpunktach wypisać państwu zakres czynności naprawczych chillera Nova Frigo RE-09

  • Zdemontowaliśmy układ sprężania,
  • Odmontowaliśmy cały układ instalacji freonowej tak aby można było pozbyć się z niego zalegającej wody,
  • żeby mieć pewność, że rury instalacji freonowej, parownik oraz skraplacz zostaną dokładnie wyczyszczone, zastosowaliśmy w tym celu  specjalny środek chemiczny,
  • zamontowaliśmy nowy filtr, osuszacz,
  • podłączyliśmy nową sprężarkę,
  • konieczna była również wymiana niedziałającego czujnika poziomu cieczy i modułu odpowiedzialnego za kontrolę przepływu cieczy,
  • następnie przeszliśmy do kolejnego etapu a mianowicie próby szczelności aby przeprowadzić tę operację najpierw wybraliśmy odpowiednie medium. W tym przypadku użyliśmy azotu. Żeby zapewnić odpowiednią skuteczność testu dobraliśmy odpowiednie ciśnienie dla czynnika. Otworzyliśmy wszystkie zawory rozprężne i odłączyliśmy zasilanie. Następnie napełniliśmy układ gazem poprzez przyłącze serwisowe.
  • po zadowalającym wyniku próby szczelności przeszliśmy do kolejnego etapu montażu, którym było wykonanie próżni technologicznej układu chłodniczego co miało na celu usunięcie między innymi wilgoci, która bardzo niekorzystnie wpływa na żywotność urządzenia.
  • ostatnim etapem prac było napełnienie agregatu freonem.

Podsumowanie prac naprawczych

Po wykonaniu wszystkich czynności naprawczych agregatu Nova Frigo przystąpiliśmy do wyczyszczenia urządzenia oraz usunięcia zalegającego osadu z pojemnika zbiorczego, pompy wody oraz instalacji. Ostatnią procedurą było sprawdzenie napięcia prądu wentylatora i sprężarki. Badanie potwierdziło prawidłowe wartości. Agregat po uruchomieniu pracuje poprawnie, moduł nie wyświetla błędów.

Serwis Chiller Nova Frigo – Chiller Serwis – Serwis i naprawa agregatów wody lodowej

Dziekujemy za ocene! 4.6/5 - (36 votes)