Naprawa chillerów

Naprawa chillerów | ChillerSerwis – Niezawodna naprawa agregatów wody lodowej 

Przed przystąpieniem do jakichkolwiek czynności serwisowych, a także naprawczych, Nasza Firma ma za zadanie wykonać przegląd zerowy chillera. Wykonywany przegląd ma na celu zebranie wszystkich najważniejszych informacji na temat urządzenia. Następnie dzięki tym informacjom, Nasz serwis, a także Państwo będą wiedzieć co doprowadziło do awarii urządzenia, a także co należałoby wykonać, aby uniknąć w przyszłości podobnej sytuacji. 

Nie muszą się Państwo o żadne koszty martwić, ponieważ w momencie akceptacji naprawy, bądź serwisu cały koszt z przeglądu technicznego jest od razu wliczony. Co za tym idzie wykonanie przeglądu zerowego leży tylko i wyłącznie po Naszej stronie!

Wystarczy tylko postawić na profesjonalizm i skontaktować się z Nami drogą mailową!

Chiller – czym on jest i jak działa?

Agregaty wody lodowej, potocznie nazywane chillerami, to element wyposażenia będący bardzo kosztowną inwestycją, a to wszystko ze względu na zastosowane rozwiązania techniczne i konstrukcyjne. Jednakże, gdybyśmy zagwarantowali poprawność, a co najważniejsze długą pracę użytkowania. Oczywiście pod warunkiem, że Nasza Firma świadczyłaby usługi serwisu na bieżąco. Czyż to nie jest kuszące? Oczywiście, że jest! Cały nasz sprzęt przed dostarczeniem do ostatecznego nabywcy przechodzi gruntowną weryfikację i obowiązkowy serwis. 

Dlatego nie muszą się Państwo martwić o to, że przyjdzie do was źle pracujące urządzenie chłodnicze! 

Zastosowanie chillerów

Chiller najpierw obniża temperaturę medium, a następnie pompuje medium do elementu końcowego. Mogą to być wentylatory, wymienniki ciepła, elementy odbiorcze itp. Po rozgrzaniu, medium wraca do urządzenia chłodniczego, aby następnie trafić do radiatorów. W ten sposób powstaje nieskończona pętla, dzięki której możemy utrzymać pożądaną temperaturę.

Chillery chłodzone powietrzem są najczęściej instalowane na zewnątrz budynków. Zaletami tego typu rozwiązania są oczywiście niskie koszty instalacji, a także oszczędność miejsca w budynku oraz możliwość integracji modułów hydraulicznych.

Z drugiej strony chiller z opcją skraplacza chłodzonego cieczą, gdzie woda przepływająca pomiędzy rurami przyspiesza cały proces chłodzenia. Dzięki tej opcji w jednostce chłodniczej zużywana jest najmniejsza ilość cieczy. Dlatego urządzenie charakteryzuje się wysoką kulturą pracy oraz dużą wydajnością chłodniczą.

Chłodnice nie są bardzo skomplikowane, a ich działanie opiera się na termodynamice cieczy i gazów. Ze względu na swoją uniwersalność i dobre parametry, nie tylko chłodzące, ale również energetyczne, zyskują popularność w wielu sektorach gospodarki.

Przegląd zerowy chillera

Gdy Klient zdecyduje się dostarczyć Nam sprzęt. Nasz profesjonalny serwis jest gotowy do przeprowadzenia pełnej i dokładnej kontroli sprzętu. Dzięki niej dowiemy się, co należałoby naprawić lub w razie potrzeby i za zgodą klienta zmodernizować. Zerowy przegląd obejmuje:

  • Zaczynamy od oględzin, dzięki czemu możemy wizualnie i technicznie ocenić stan sprzętu. W tym dziale szukamy uszkodzeń, luźnych elementów i innych elementów układu freonowego.
  • Następnie dochodzimy do kontroli skraplacza i parownika.
  • Mierzymy ciśnienie czynnika chłodniczego, pomiary statyczne oraz pomiary ciśnienia przy włączonym chillerze.
  • Czyścimy filtry wody lodowej i przeprowadzamy kontrolę przepływu mediów przez wymiennik.
  • Pomiary elektryczne wentylatorów, podzespołów elektrycznych i sprężarek.
  • Na koniec pozostaje nam tylko sporządzić raport z zerowego przeglądu. Protokół zawiera całą wiedzę o urządzeniu, zamieszczane są w nim spostrzeżenia, uwagi oraz zagrożenia.

W każdym protokole zapisujemy co należało by wykonać by urządzenie pracowało poprawnie.

Naprawa chillerów 

Gdy serwisowi uda się sporządzić protokół przeglądu zerowego, możemy przejść do usuwania awarii. Każda naprawa jest inna, więc nie będziemy wypisywać przebiegu każdej naprawy. Nasze profesjonalne podejście jak i również najlepiej wyszkolona kadra pracowników uratuje ci urządzenie. Dlatego właśnie gorąco zapraszamy do skorzystania z Naszych usług właśnie teraz! Zobacz jak wiele możesz zyskać wybierając Naszą firmę.

ChillerSerwis – naprawa chillerów!

Wszystkie nasze usługi oferujemy na terenie całej Polski. Nie musisz się więc martwić, ponieważ chętnie przyjedziemy do Ciebie i Twojego urządzenia. Jeśli to wszystko Ci nie wystarczy, to napewno zainteresuje Cię nasza dodatkowa oferta jaką jest: zakup, kompleksowa renowacja, sprzedaż i wynajem agregatów wody lodowej.

Wszystkim zalecamy korzystanie z używanych chillerów, a w szczególności dla firm z ograniczonymi budżetami, lecz także dla firm, które ufają używanemu sprzętowi. Kupując używane urządzenie posiadają Państwo gwarancję sprawności urządzenia, gdyż urządzenie wcześniej działało, a następnie przeszło przez ręce Naszego wykwalifikowanego serwisu.

Głównym zadaniem naszej firmy jest dostarczanie nowoczesnych i ekonomicznych urządzeń chłodniczych opartych na wodzie lodowej. Urządzenia naszej firmy charakteryzują się bezawaryjną pracą i stabilnością.

Dziekujemy za ocene! 4.6/5 - (44 votes)