Systemy chłodzenia oparte o wodę lodową
Systemy chłodzenia oparte o wodę lodową

Systemy chłodzenia oparte o wodę lodową

Systemy chłodzenia oparte o wodę lodową | ChillerSerwis – Chłodnictwo przemysłowe

Firma ChillerSerwis jest Pionierem w branży chłodnictwa i klimatyzacji od ponad 20 lat prężnie rozwijając się, a także poszerzając swoje gałęzie usług. Z tego właśnie powodu na życzenie Naszego Klienta jesteśmy w stanie zaprojektować, następnie zbudować, kończąc na modernizacji systemów chłodzenia opartych o wodę lodową. Jesteśmy święcie przekonani, że korzystając z usług Naszej Firmy, z całą pewnością zechcesz korzystać z Naszych usług jeszcze przez długi okres. A to ze względu na obszerną wiedzę jaką udało Nam się zgromadzić podczas tych 20 lat. 

Ponadto na życzenie Klienta jesteśmy w stanie Państwu zaoferować nowe, jak i również używane lecz w pełni sprawne urządzenia chłodnicze różnego rodzaju! Począwszy od małych chillerów o mocy 1-5 kW do przemysłowych agregatów chłodniczych, których wydajność chłodnicza sięga ponad 1200-1500 kW! Żeby tego było mało to na każdy Nasz chiller dajemy gwarancję prawidłowej pracy, a dzięki regularnym serwisom jesteśmy w stanie Państwu zagwarantować długoletnią pracę, która może sięgać nawet kilkunastu lat! 

Czyż to nie jest kuszące? Jeżeli Państwa zainteresowaliśmy Naszą ofertą to gorąco zachęcamy Państwa do skontaktowania się z Nami!

Systemy chłodzenia 

Nasza Firma, a dokładniej Firma ChillerSerwis miała styczność z różnymi systemami chłodzenia, dlatego nie ma mowy, abyśmy Sobie nie poradzili akurat z Państwa problemem. Jeżeli Państwo Nam nie wierzą to w takim razie sprawdźcie Sami! Pomimo spędzenie 20 lat w branży HVAC & R możemy się również pochwalić wyspecjalizowaną grupą Serwisantów, którzy potrafią zdziałać cuda z urządzeniami chłodniczymi, a także w momencie wyposażenia ich w najnowszy sprzęt do chłodnictwa nie mają sobie równych. 

Jeżeli posiadają Państwo problem, którego nie mogą Państwo rozwiązać to zechciejcie skorzystać z pomocy specjalistów z Firmy ChillerSerwis, a jesteśmy święcie przekonani, że Wam pomożemy!

W skład systemu chłodzenia zaliczyć możemy takie elementy jak.: urządzenia chłodnicze, armatura, elementy chłodnicze oraz podzespoły chłodnicze oraz różnego rodzaju instalacje. Instalacje chłodnicze natomiast możemy podzielić na Instalacje wody lodowej, a także instalacje freonowe. Tak jak same nazwy wskazują, różnią się one medium, które przez nie przechodzi. Poniżej postaram się Państwu opisać Państwu jakie wady oraz zalety posiada Instalacja wody lodowej i czym jest lepsza od Instalacji freonowej!  Dlatego zostańcie z Nami do końca, a może dowiecie się czegoś przydatnego!

Zostań z Nami do końca i dowiedz się jakie zalety oraz wady posiadają instalacje freonowe, a także instalacje wody lodowej!

System wody lodowej

System wody lodowej jak już sama nazwa wskazuje jest to system chłodzenia oparty o wode lodową, którego zadaniem jest między innymi chłodzenie procesów przemysłowych, a także procesów chemicznych. Ponadto systemy wody lodowej spotkać możemy również w chłodzeniu powierzchni wielkogabarytowych takich jak hale produkcyjne, hale przemysłowe, magazyny, biurowce oraz wiele innych! Zapewne interesuję Państwa kwestia medium chłodniczego, a dokładniej glikolu, zwanego również wodą lodową, dzięki któremu cały proces jest w stanie w prawidłowy sposób działać. Jednakże na temat tego czynnika chłodniczego dowiedzą się Państwo w następnych segmentach Naszego artykułu! 

Nasza Firma dzięki odpowiednim certyfikatom, a także obszernej wiedzy na temat chłodnictwa i klimatyzacji jest w stanie zaoferować Państwu kompleksową budowę systemu wody lodowej, a także modernizację nitki wody lodowej! 

Projektowanie systemów wody lodowej

Pierwszym krokiem do prawidłowej budowy systemu wody lodowej jest wykonanie profesjonalnego projektu, który będzie zawierał między innymi takie rzeczy jak miejsce zamontowania zbiornika wyrównawczego, chillera, dry coolera oraz pompy obiegowej. Aby Nasz system chłodzenia został zbudowany w sposób prawidłowy, musi zostać nam okazana tabliczka znamieniowa agregatu chłodniczego, na podstawie, której Nasi specjaliści wybiorą odpowiednie komponenty. Jednakże wymagane są również dane dotyczące przepływu mediów i ciśnienia roboczego.

Na co należy zwrócić uwagę podczas wykonywania profesjonalnego projektu systemu wody lodowej?

 • Określenie położenia montowanych przewodów,
 • Wykonane otworów w ścianach, sufitach, murach, stropach,
 • Wykonanie bruzd,
 • Przygotowanie długości rur poprzez ich przecinanie.

Na podstawie charakterystyki energetycznej obiektu i obliczenia obciążenia cieplnego należy dobrać odpowiednie źródło chłodzenia oraz wymagania techniczne, w tym:

 • Wyznaczanie przepustowości podczas przepływu medium,
 • Wyznaczenie maksymalnego limitu ciśnienia wody lodowej,
 • Określenie rodzaju czynnika pośredniego,
 • Ustalenie trybu pracy układu wody lodowej,
 • Zweryfikowanie potencjału i wydajności układów elektrycznych zasilających urządzenia.

Budowa systemu wody lodowej

Po zakończeniu projektu systemu wody lodowej, kolejnym ważnym krokiem jest odpowiedni wybór rur, które zostaną użyte do budowy systemu wody lodowej. System można wykonać między innymi z rur PVC-U, rur ze stali nierdzewnej, ze stali węglowej oraz ze stali ocynkowanej. Nasze rury cechują się długoletnim okresem żywotności nawet do 20 lat! Sprawdź sam, zlecając Naszej Firmie profesjonalną budowę systemu wody lodowej! Ponadto jeżeli chcesz się dowiedzieć jak wygląda szczegółowa budowa instalacji wody lodowej to zainteresuje cię Nasz specjalnie stworzony artykuł o nazwieInstalacja wody lodowej„.

Modernizacja systemów wody lodowej

Żeby tego było mało to pełnimy również taką usługę jaką jest modernizacja systemu wody lodowej. W momencie gdy jeden z Naszych Klientów jest chętnych rozbudować swoją instalację wody lodowej o jedną, bądź więcej nitek. To Nasza Firma z miłą chęcią dopowie, a przede wszystkim zbuduję profesjonalny system chłodzenia, który będzie kompatybilny ze starym systemem. Dzięki profesjonalnemu sprzętowi na rynku chłodnictwa i klimatyzacji oraz wyspecjalizowanemu Serwisowi. Nie ma mowy na pomyłkę! 

Zapraszamy do skorzystania z Naszej pomocy już teraz! 

Chłodzenie wodą lodową 

Z dobrych intencji Nasza Firma zaleca systemy oparte na wodzie lodowej z kilku prostych powodów. Po pierwsze, systemy te mają mniejszy wpływ na nasze wspólne środowisko, które jest jedną z najważniejszych rzeczy Naszych czasów, a także pozwalają nam zwiększyć zwrot z inwestycji o ponad 40%, dzięki wysoce zaawansowanej technologii Naszych agregatów chłodniczych. Ponadto, jeśli ten agregat posiada funkcję chłodzenia swobodnego, może skrócić czasy przełączania agregatu chłodniczego, co pomaga wydłużyć żywotność agregatu chłodniczego na dłuższą metę.

Stężenie glikolu w systemach opartych o wodę lodową

Woda lodowa czyli inaczej glikol etylenowy jest medium chłodniczym, który jest stosowany w różnorakich układach chłodzenia. Do jego produkcji można użyć czystej wody lub dodatku przeciw zamarzaniu. Temperatura glikolu może osiągnąć nawet temperaturę -55°C, jeżeli tylko odpowiednio się rozłoży proporcję. 

Glikol/woda 10%  20% 30% 40% 50% 60% Proporcja
Temperatura zamarzania -3°C -8°C -16°C -25°C -37°C -55°C Temperatura jaką możemy uzyskać

Naszym zdaniem zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest stosowanie glikolu mimo, że posiada on mniejszą przepuszczalność ciepła niż woda. Zwłaszcza w układzie zamkniętym, gdzie potrafi on utrzymać urządzenie w czystości przez wiele lat, a wymiennik ciepła będzie pracować ze stałą wydajnością. Dzieje się tak, ponieważ łopatki pomp nie zawierają osadów, rdzy ani brudu, co w efekcie zmniejsza wydajność. Sprzedajemy i wymieniamy glikol we wszystkich układach chłodniczych. Przy dużych ilościach udzielamy rabatów. 

Zalety stosowania wody lodowej 

Głównymi zaletami systemów wody lodowej są:

 • Przede wszystkim główną zaletą mówiącą za stosowaniem systemów wody lodowej jest niski wpływ na środowisko. ChillerSerwis rozumie znaczenie poprawy efektywności urządzeń i systemów HVAC na środowisko!
 • Niższe koszty eksploatacyjne.
 • Wyższa wydajność. Wydajność agregatów wody lodowej jest znacznie lepsza niż chillera.
 • Zmniejszone koszty konserwacji.
 • Zamknięte układy instalacji wody lodowej nie gromadzą jakichkolwiek zanieczyszczeń.

Jeżeli pragną Państwo zbudować profesjonalny, a także zautomatyzowany system chłodzenia oparty o wodę lodową to dobry moment na poproszenie Naszej Firmy o pomoc!

Podsumowanie

Jeszcze do niedawna, wytwornice wody lodowej raczej były stosowane do obsługi dużych obiektów przemysłowych, hal produkcyjnych, magazynów itp. Natomiast od jakiegoś czasu, producenci mają w swojej ofercie kompaktowe urządzenia. Których przeznaczeniem jest praca w obiektach o zdecydowanie mniejszej kubaturze. Obecne trendy na rynku chłodnictwa, uwzględniające najwyższą efektywność przy jak najmniejszych kosztach, a także konieczność spełnienia określonych norm związanych z ochroną środowiska, powodują, że agregaty wody lodowej stanowią poważną konkurencję, dla klasycznych instalacji, opartych o freon.

Systemy chłodzenia oparte o wodę lodową – ChillerSerwis

Dziekujemy za ocene! 4.2/5 - (118 votes)