Serwis Chiller Blue Box

Serwis Chiller Blue Box | ChillerSerwis – Wyspecjalizowany serwis od agregatów wody lodowej marki BlueBox

Firma Blue Box jest jedną z marek produkujących urządzenia chłodnicze, które następnie są wykorzystywane w branży klimatyzacji i chłodnictwie. Ich urządzenia cechuje innowacyjność, bezpieczeństwo, a przede wszystkim efektywność chłodzenia. Ich działalność została rozpoczęta w 1986 roku w momencie kiedy rozpoczęto produkcję wytwornic wody lodowej i nie tylko dużych gabarytów. Do dziś dzień, Firma prężnie rozwija i implementuje, coraz to nowocześniejsze technologie w swoich urządzeniach, a także rewolucjonizuje całą branże chłodnictwa.

Od ponad 20 lat Nasza Firma pełni kompleksowe usługi w zakresie serwisu i naprawy urządzeń chłodniczych marki BlueBox. Nasze długoletnie doświadczenie w branży HVAC czyni Nas pionierem na rynku chłodnictwa przemysłowego. W tym artykule chcielibyśmy po krótce opisać na czym polegają czynności konserwacyjne, które są przez Nas wykonywane. Przybliżymy również budowę oraz zasady działania tego typu urządzeń chłodniczych. Serwis Chiller Blue Box

Budowa agregatu wody lodowej

Głowna budowa chillerów opiera się na takich podzespołach jak: sprężarki, parownika, czujnika temperatury wody lodowej, zaworu rozprężnego, wziernika, skrzynce elektronicznej, kończąc na wiatrakach. Przedstawiliśmy przed chwilą Państwu jeden z najprostszych urządzeń chłodniczych, jednakże w mądrzejszych urządzeniach chłodniczych posiadamy również grzałki na parowniku, które służą do jego rozmrażania.

Działanie agregatów wody lodowej

Aby urządzenie pomyślnie chłodziło i spełniało swoją funkcję. Należałoby za pomocą wiatraków, bądź Klima-konwektorów obniżyć temperaturę wody do około 6 °C. Następnie za pomocą jego pomp przetransportować ją do odbiorników (maszyn, itp.). Kończąc na tym, że medium, ponownie trafia do wytwornicy wody lodowej i tworzy się niekończący cykl, który jest powtarzany w kółko.

Serwis Blue Box

W skład każdego serwisu urządzenia chłodniczego wchodzą między innymi:

 1. Ogólna kontrola maszyny pod kątem technicznym. Zadaniem Naszej Firmy jest odnalezienie wszelkiego rodzaju braków śrubek, zniwelowanie wszelkiego rodzaju drgań podzespołów, a także odnalezienie ewentualnych zagrożeń. Serwis Chiller Blue Box
 2. Nadzór instalacji freonowej pod kątem ewentualnych wycieków czynnika chłodniczego. Wszelkiego rodzaju tłuste plamy mogą sugerować Nam ewentualny wyciek freonu. W przypadku kiedy mamy do czynienia ze znalezieniem tłustych plam i po przejściu testu przy pomocy specjalnego detektora nieszczelności w trybie natychmiastowym informujemy Klienta.
 3. Pomiary ciśnień czynnika chłodniczego znajdującego się wewnątrz instalacji freonowej.
 4. Skontrolowanie prawidłowej pracy elementów pomiarów, jak również kontroli. Wszelkiego rodzaju presostaty, flow switch, termostaty itd.
 5. Pomiary elektryczne podzespołów agregatu wody lodowej którymi między innymi są: sprężarki, silniki wentylatorów, pompy wody siłowniki itd..
 6. Kompleksowe mycie całego urządzenia. Nasz Serwis dokonuje długotrwałego i kompleksowego mycia konstrukcji wraz z skraplaczem urządzenia. Dodatkowo w przypadku bardzo pogiętych lameli prostujemy je.
 7. Rozruch urządzenia wraz z przebadaniem wszelkiego rodzaju elementów sterujących.
 8. Skontrolowanie alarmów widniejących w sterowniku urządzenia, a także ich kontrola.

Konserwacja urządzeń chłodniczych

W zakres prowadzonych przez Nas prac konserwacyjnych wchodzi:

Serwis i naprawa Chiller Blue box
Serwis i naprawa Chiller Blue box
 • Przegląd wszystkich podzespołów chillera. Zadaniem Naszego Serwisu jest wizualna kontrola podzespołów urządzenia chłodniczego. Ocena prac sprężarek chłodniczych, wentylatorów skraplacza, jak również prawidłowej pracy urządzenia chłodniczego.
 • Sprawdzenie parametrów ciśnienia tłocznego i ssawnego. W przypadku odnalezienie tłustych plam sugerujących Nam ewentualny wyciek freonu z agregatu wody lodowej, bądź innego urządzenia chłodniczego od razu informujemy Klienta. Urządzenie należy w trybie natychmiastowym poddać próbie szczelności przy wykorzystaniu Azotu Technicznego.
 • Przegląd podłączeń elektrycznych,
 • Kontrola i pomiar napięcia oraz faz, Serwis Chiller Blue Box
 • Sprawdzanie zabrudzenia parownika, a także instalacji wody lodowej pod względem zalegającej rdzy i innych nieczystości. W przypadku instalacji wody lodowej znajdujące się po jej stronie filtry zawsze wymieniamy lub czyścimy w celu jak najlepszego przepływu. Niedrożny filtr może powodować zmniejszenia ciśnienia wody co przyczyni się do zwiększenia czasu zbijania temperatury medium chłodzącego.
 • Czyszczenie instalacji oraz parownika za pomocą specjalnych detergentów nie powodujących korozji – podczas płukania dostosowujemy parametry środka chemicznego do poziomu zabrudzenia itd.
 • Powtórne przepłukanie całego układu ale już czystą wodą w celu zmniejszenia ryzyka, tworzenia się zanieczyszczeń mineralnych oraz rdzy,
 • Sprawdzenie poziomu zanieczyszczenia chłodziwa oraz zastosowanie preparatów zabezpieczających przed zamarzaniem, w przypadku układów, w których wykorzystuje się czystą wodę,
 • Sprawdzenie ilości substancji chłodzącej poprzez zbadanie ciśnienia ssawnego oraz tłocznego. Pomiaru dokonujemy w różnych warunkach pracy urządzenia,
 • W przypadku małej ilości chłodziwa, uzupełnieniami go do poziomu wskazanego na tabliczce  znamionowej maszyny,
 • Kompleksowe mycie konstrukcji wraz ze skraplaczem urządzenia. Skraplacz urządzenia należy regularnie poddawać konserwacji. Przez lamele chłodnicy przepływa powietrze które jest zaciągane przez wentylatory i w przypadku kiedy lamele są zatkane nie dochodzi do wymiany ciepła, co może przyczynić się do zgłoszenia awarii przez urządzenie.
 • Kontrola ustawień sterowników,
 • Ponowna kontrola po uruchomieniu urządzenia.

Serwis Chiller Blue Box | ChillerSerwis – Wynajem urządzeń chłodniczych o dowolnej mocy chłodniczej, a także marki

Zachęcamy do odwiedzenia Naszej Konkurencji jaką jest ChillerTech. Dbajmy o Nasze wspólne środowisko korzystając z agregatów wody lodowej. A także do artykułu o sprzedaży i wynajmie agregatów wody lodowej renomowanych marek jakimi są Carrier i Trane.

Dziekujemy za ocene! 4.7/5 - (93 votes)