Serwis agregatów chłodniczych
Serwis agregatów chłodniczych

Serwis agregatów chłodniczych

Serwis agregatów chłodniczych | ChillerSerwis – Profesjonalny, a przede wszystkim niezawodny serwis agregatów chłodniczych

Poszukują Państwo profesjonalnego serwisu, który zaopiekuję się Waszym urządzeniem chłodniczym? W takim razie Firma ChillerSerwis stanie na czele zadania i przygotuje Państwa agregat chłodniczy do prawidłowej pracy przez najbliższe kilka, a nawet kilkanaście lat. Ale jak to kilkanaście lat? Odpowiedź jest prosta! Otóż, dzięki regularnym serwisom agregatów chłodniczych, niezależnie od tego czy to agregaty skraplające, bądź agregaty wody lodowej dajemy gwarancję prawidłowej pracy. 

Dzięki współpracy z Naszą Firmą, czyli ChillerSerwis, będą mogli Państwo w spokoju zając się swoimi ważnymi sprawami, a sprawę prawidłowej pracy urządzenia chłodniczego przekażecie specjalistom z Naszej Firmy. Wiadomo jak ważną kwestią jest zaufanie do osoby pełniące tak ważne usługi, dlatego zachęcamy do odwiedzenia Naszej zakładki w stopce menu ” O nas „. W której przedstawiamy Państwu, czym, a także od jak długiego czasu zajmujemy się profesjonalną konserwacją agregatami chłodniczymi, a także innymi urządzeniami chłodniczymi.

Agregat chłodniczy

Agregaty chłodnicze dzielą się na wiele swoich odpowiedników, między innymi są to agregaty skraplające oraz agregaty wody lodowej. Ponadto część Naszych odbiorców nazywa również agregatami chłodniczymi centrale wentylacyjne, pompy ciepła, a także inne urządzenia chłodnicze produkujące zimno. Jednak my postaramy się w tym artkule skupić tylko na agregatach chłodniczych. 

Dzięki ponad 20 letniemu doświadczeniu, Nasza Firma miała okazję pracować z agregatami chłodniczymi renomowanych marek, takich jak.: Trane, Carrier, MTA, Climaveneta, Clivet, Clint, Vertiv, Unflair, AERMEC, BlueBox oraz wiele innych. Ponadto, każda Nasza interwencja była inna stąd też mamy stu procentową pewność, że gdy poprosicie Nas o pomoc to my z pewnością rozwiążemy Państwa problemy. Żeby tego było mało, to ChillerSerwis prężnie rozwija gałęzie swoich usług poszerzając je o naprawę, regenerację, a także modernizację agregatów wody lodowej. A także naprawę oraz regenerację podzespołów chłodniczych, w których skład wchodzą sprężarki, pompy wody.

Zasada działania agregatów wody lodowej jest naprawdę prosta, wystarczy sobie ją tylko wyobrazić. Zadaniem owych urządzeń chłodniczych jest wstępne schłodzenie temperatury, tak aby można je było przetransportować w miejsce Naszego Klienta za pomocą zainstalowanych w systemie pomp wodnych. Najczęściej są to elementy odbiorcze, ale możemy również spotkać takie odbiorniki jak wentylatory czy wymienniki ciepła. Jeśli jednak Nasze medium się nagrzeje, zostanie ono z powrotem przekazane do jednostki. W ten sposób możemy utrzymać pożądaną temperaturę.

Przegląd techniczny agregatów chłodniczych

Przypominamy, że przed serwisem jakiegokolwiek urządzenia Nasza Firma jest zobowiązana do przeprowadzenia przeglądu technicznego agregatu chłodniczego. Dopiero gdy Klient zdecyduje się na naprawę agregatu wody lodowej, wykonujemy przegląd techniczny. Zobacz jakie to proste! Wystarczy postawić na profesjonalnym i skontaktować się z Nami przez e-mail!

Konserwacja agregatów chłodniczych

Jeśli kiedykolwiek miałeś okazję odwiedzić Naszą stronę internetową to rozumiesz, jak ważna jest konserwacja agregatów chłodniczych. Po pierwsze, koszt napraw jest niezwykle wysoki w porównaniu do regularnej konserwacji, więc zastanów się dwa razy przed podjęciem decyzji! Chętnie zadbamy o Państwa urządzenie chłodnicze, tak abyś nie musiał się martwić, że coś jest nie tak.

Jeżeli Nasz Serwis wykonał przegląd techniczny/zerowy agregatu chłodniczego to możemy spokojnie przystąpić do serwisu chillera, a wygląd on w sposób następujący:

Serwis agregatów chłodniczych

 • Przegląd wizualny i techniczny agregatu chłodniczego – Na tym etapie Nasz Serwis wkłada cały swój wysiłek w analizę jednostki. W nim dowiaduje się jakie jest zużycie urządzenia i nie tylko! Sprawdzany jest stan techniczny i wizualny urządzenia. Skupiamy się głównie na układzie freonowym, który może zawierać plamy oleju, które wskazują na wyciek freonu.
 • Kontrola i weryfikacja poprawności działania automatyki kontrolno-pomiarowej. Dzięki zaawansowanemu wyposażeniu wykonujemy szczegółowe pomiary poszczególnych elementów zabezpieczających, kontrolno-pomiarowych przeznaczonych do ochrony urządzenia.
 • Przegląd zabezpieczeń systemu — Obejmuje czujniki ciśnienia, czujniki przepływu i czujniki do monitorowania wyrównania faz i kolejności.
 • Sprawdzenie wydajności pomp obiegowych – Oczywiście jeśli urządzenie jest wyposażone w te pompy. Proces ten obejmuje również czyszczenie filtra zimnej wody.
 • Sprawdzenie instalacji freonowej – Można sobie tylko wyobrazić, jak ważne jest upewnienie się, że w instalacji freonu nie ma wycieków freonu. Dlatego na tym etapie sprawdzany jest pomiar ciśnień roboczych zarówno statycznych, jak i chłodniczych freonu.
 • Przegląd elementów roboczych — Elementy robocze obejmują takie elementy, jak sprężarka chłodnicza oraz wentylator skraplacza. Głównym powodem sprawdzania tych elementów jest zmniejszenie ryzyka wystąpienia zwarć elektrycznych w urządzeniu oraz bezpieczeństwo Naszych Klientów.
 • Ocena oleju chłodniczego w sprężarce – Olej sprężarkowy powinien być jak nowy, kiedy go sprawdzamy. Abyśmy mieli 100% pewność, że system jest czysty.
 • Pełne czyszczenie skraplacza — ta czynność dotyczy skraplaczy gaz/powietrze. Ale w chillerach chłodzonych wodą czyścimy filtry wody chłodzącej.
 • Sporządzenie raportu serwisowego gotowego do przejścia do CRO – Raport zawiera wszystkie wymienione środki, błędy i zagrożenia. Co jest uwzględnione w dalszej pracy agregatu.

Naprawa agregatów chłodniczych

Dzięki ponad 20-letniemu doświadczeniu na rynku agregatów chłodniczych rozumiemy, że każda awaria agregatu jest inna. Przed jakąkolwiek naprawą urządzenie musi zostać wykonany serwis, bądź przegląd techniczny, który wykaże skutki,  a także wyraźnie pokaże powód jego powstania. Przypominamy, że regularne serwisowanie urządzeń to niezwykle ważny element, który doprowadzi do tego, aby urządzenie działało przez długi czas. Z tego właśnie powodu zachęcamy Państwu do skorzystania z Naszej usługi, która ma na celu przedłużenie żywotności Twojego sprzętu.

ChillerSerwis – Serwis i naprawa agregatów skraplających

Dzięki pomocy Naszej Firmy nie musisz martwić się o przyszłość swojej firmy. Chętnie pomożemy Ci z urządzeniem chłodzącym i gwarantujemy, że Twoje problemy zostaną zapomniane w mgnieniu oka. Nic nie cieszy Nas bardziej niż zadowolony Klient, dlatego gorąco zachęcamy do skorzystania z Naszych usług!

Serwis urządzeń chłodniczych

W związku z tym, że Nasza Firma prowadzi serwis urządzeń chłodniczych na terenie całej Polski, mieliśmy okazję natrafić na takie urządzenia jak.: 

 • Agregaty chłodnicze. Wysłane przez Klienta agregaty chłodnicze trafiają do Naszej Firmy, aby następnie Nasz serwis przystąpił do kompleksowej naprawy, bądź  gruntownego remontu. Nasz serwis po wykonaniu naprawy/serwisu przechodzi do testowania chillera do wydajności chłodniczej 200 kW. (Powodem tego jest, zbyt mała moc zakładu, aby uruchomić mocniejsze urządzenia. Jednakże na to też mamy swój własny sposób, ponieważ możemy sprawdzić wszystkie elementy robocze odpalając je jedno po drugim.)
 • Maszyny, które zostały kupione oraz szykowane są do sprzedaży, bądź do wynajmu,
 • Agregaty wody lodowej, które posiadają poważne uszkodzenia, przykładowymi uszkodzeniami były. Awaria sprężarki chłodniczej, zalanie instalacji freonowej wodą lub uszkodzenie wymiennika ciepłą itd…
 • Chillery niestandardowe – naprawiamy schładzacze dowolnego medium, bardzo rzadko potrzebujemy więcej czasu do poznania specyfikacji określonego urządzenia,
 • Chiller Oil – te urządzenia specyfikują się w długim czasie mycia układu chłodzenia co przyczynia się do działania w Naszym serwisie.
 • Chillery chłodzone wodą, ze sprężarkami śrubowymi, bądź ze sprężarkami odśrodkowymi,
 • Chillery chłodzone powietrzem ze sprężarkami spiralnymi/śrubowymi,
 • Agregaty chłodzone wodą i bez skraplaczowe agregaty ze sprężarkami spiralnymi,
 • Urządzeniach chłodzonych wodą, kompletne i bez skraplaczowe agregaty chłodnicze ze sprężarkami śrubowymi,

Zalety stosowania agregatów wody lodowej 

 • Przede wszystkim są to czynniki środowiskowe, ponieważ mają mniejszy wpływ niż urządzenia CFC!
 • Niższe koszty operacyjne i inwestycyjne. Tylko u Nas!
 • Niezawodność i zwiększona wydajność agregatów chłodniczych sprawiły, że stały się one bardzo popularne na rynku chłodniczym.

Serwis i naprawa agregatów chłodniczych

ChillerSerwis – Profesjonalny serwis urządzeń chłodniczych

Dobór urządzeń chłodniczych Gratis!

Dziekujemy za ocene! 4.5/5 - (30 votes)