Serwis agregatów wody lodowej
Serwis agregatów wody lodowej

Serwis agregatów wody lodowej

Serwis agregatów wody lodowej | ChillerSerwis – Serwis, a także naprawa agregatów wody lodowej na terenie całej Polski

Firma ChillerSerwis prowadzi kompleksowe usługi w zakresie serwisu, naprawy, jak i również modernizacji agregatów wody lodowej renomowanych marek na terenie całej Polski. Dzięki ponad 20 letniemu doświadczeniu nie ma dla Nas rzeczy nie możliwych, a do urządzeń chłodniczych Naszych Klientów podchodzimy z pełnym profesjonalizmem. Nasze usługi poszerzają zarówno usługi w zakresie przeglądów technicznych, a także okresowych pozwalając Nam na zachowanie najwyższych standardów na rynku chłodnictwa. Zminimalizuj ryzyko awarii, zwiększając wydajność Swoich urządzeń chłodniczych!  

Agregat wody lodowej 

W tym artykule mam zamiar przedstawić Państwu Naszą najczęściej wykonywaną ofertę jaką jest Serwis agregatów wody lodowej, jednakże, przed opisaniem szczegółów tej o to usługi warto byłoby zacząć od początku. A dokładniej mam na myśli to czym jest agregat wody lodowej, jakie ma zastosowanie w naszych czasach i na co warto zwrócić uwagę podczas doboru tych zaskakujących urządzeń. 

Agregaty wody lodowej potocznie nazywane chillerami zyskały w ostatnim czasie niezwykłą wartość na rynku przemysłowym. A to dzięki swoim rozwiązaniom technologicznym. Mimo, że są to kosztowne inwestycje, to jesteśmy w stanie Państwu zagwarantować, prawidłową, a przede wszystkim długo letnią pracę użytkowania. Czy to nie jest kuszące, oczywiście, że tak, Pod warunkiem regularnych serwisów ze strony Naszej Firmy.

Na czym polega praca agregatów wody lodowej?

Zasada działania wytwornic wody lodowej jest naprawdę prosta, wystarczy to sobie tylko zilustrować. Początkowym zadaniem urządzenia jest zbicie temperatury medium, aby później ją przetransportować za pomocą zainstalowanych w systemie pomp wody do żądanego miejsca przez Naszego Klienta. Najczęściej są to elementy odbiorcze, jednakże możemy spotkać również takie odbiorniki jak wentylatory, bądź wymienniki ciepła. Natomiast gdy Nasze medium zostanie już podgrzane zostaje ona przetransportowana z powrotem do agregatu. Aby w kolejnej fazie przedostać sie do radiatorów. W ten oto sposób jesteśmy w stanie utrzymywać żądaną przez Nas temperaturę.

Rodzaje urządzeń chłodniczych 

Najczęściej spotykanymi przez Nasz wyspecjalizowany serwis urządzeniami chłodniczymi są Agregaty z opcją skraplacza chłodzonego cieczą, w których woda ma za zadanie przyspieszyć proces chłodzenia przenosząc się pomiędzy rurami. Dzięki temu zastosowaniu wykorzystujemy minimalną ilość cieczy w urządzeniu chłodniczym, a zarazem możemy dzięki temu zachować wysoką kulturę pracy oraz wysoką wydajność chłodniczą. Następnym najczęściej spotykanym agregatem chłodniczym są Skraplacze, które są chłodzone powietrzem. Skraplacze te bowiem montuje się na zewnątrz budynków, a za tym wiąże się wiele zalet, między innymi oszczędność przestrzeni budynku oraz możliwość wyboru zintegrowanego modułu hydraulicznego.

Urządzenia chłodnicze o których mowa w Naszym artykule, to niezbyt skomplikowane maszyny, których działanie opiera się na termodynamice cieczy i gazów. To właśnie dzięki ich uniwersalności oraz dobrych parametrach, oczywiście nie tylko chłodniczych. Mam tu na myśli energetycznych stają się coraz bardziej popularnymi rozwiązaniami w wielu sektorach gospodarki.

Skoro już główne kwestie mamy za sobą to możemy przejść do sedna Naszego artykułu! 

Usuwanie awarii w agregatach wody lodowej 

Dzięki pomocy Naszej Firmy, nie musisz obawiać się o przyszłość twojego zakładu. Z miłą chęcią pomożemy ci z urządzeniem chłodniczym, a gwarantujemy Tobie, że twoje problemy szybko odejdą w niepamięć. Nic Nas tak nie cieszy jak zadowolony Klient, z tego właśnie powodu gorąco zachęcamy Was do skorzystania Naszych usług.

Awaria agregatu wody lodowej

Najczęstszymi awariami agregatów wody lodowej z którymi spotyka sie Nasz serwis są: 

 • Uszkodzenie sprężarki, która spowodowana jest najczęściej brakiem serwisu.
 • Wyciek czynnika chłodniczego z różnych przyczyn między innymi. Pęknięcie instalacji freonowej, uszkodzenie elementów kontrolno-pomiarowych między innymi wzierniki, presostaty oraz zawory serwisowe itd…
 • Uszkodzenie automatyki, a także sterowania wytwornicy wody lodowej lub urządzeń współpracujących.
 • Awaria pomp obiegowych wymuszająca lub ich niewłaściwa, niewydajna praca.
 • Przegrzanie wentylatorów skraplacza.

Przegląd techniczny agregatów wody lodowej 

Przypominamy że, Nasza Firma przed przystąpieniem do serwisu jakiegokolwiek urządzenia, jest zmuszona wykonać przegląd techniczny agregatów wody lodowej. Wykonanie przeglądu zerowego leży tylko i wyłącznie po Naszej stronie w momencie, gdy Klient zdecyduje się na naprawę swojego urządzenia chłodniczego. Zobacz jakie to proste! Wystarczy tylko postawić na profesjonalizm i skontaktować się z Nami drogą mailową!

Serwis agregatów wody lodowej

W momencie, gdy Nasz serwis wykona przegląd techniczny/zerowy agregatu wody lodowej to śmiało możemy przejść do wykonywania czynności serwisowych chillera, zaliczamy do tego w kolejności:

 1. Kontrola wizualno-techniczna urządzenia – W tym o to kroku, Nasz serwis, dokona wszelkich starań, aby poddać analizie urządzenie. W której dowie się jakie jest zużycie urządzenia i nie tylko! Ponadto, dokonujemy weryfikacje stanu technicznego, jak i również wizualnego maszyny. Podczas wczesniej opisanych czynnościach skupiamy się przede wszystkim na układzie freonowym. Na której mogą znaleźć się tłuste plamy oznaczające wyciek freonu.
 2. Weryfikacja, a także sprawdzenie prawidłowej pracy automatyki kontrolno-pomiarowej. Dzięki zaawansowanemu sprzętowi wykonujemy szczegółowe pomiary poszczególnych elementów zabezpieczających oraz kontrolno-pomiarowych, które mają za zadanie ochronić urządzenie.
 3. Przegląd zabezpieczeń układu – Między innymi presostaty, czujniki ciśnienia, czujniki przepływu, a także czujniki kontroli zgodności i kolejności faz.
 4. Sprawdzenie efektywności pomp obiegowych – Oczywiście jeżeli urządzenie jest uzbrojone w owe pompy. Do tej czynności należy również czyszczenie filtra wody lodowej.

Serwis Chillerów

 1. Sprawdzenie instalacji freonowej – Może się Państwo tylko domyślać jak ważne jest dopilnowanie instalacji freonowej, aby nie posiadała ona żadnych wycieków freonu. Z tego powodu w tym kroku sprawdzany jest pomiar ciśnień zarówno statycznych, jak i również podczas pracy chillera.
 2. Zweryfikowanie pracy elementów roboczych – Do elementów roboczych zaliczamy takie podzespoły jak sprężarka chłodnicza, a także wentylator skraplacza. Główną przyczyną dlaczego weryfikujemy te elementy jest chęć zmniejszenia ryzyka spięcia elektrycznego w urządzeniu, a także bezpieczeństwo Naszych Klientów.
 3. Ocena oleju chłodniczego w sprężarce – Olej sprężarkowy podczas Naszych oględzin ma wyglądać jak nowo dopiero dodany. Tak żebyśmy mieli stuprocentową pewność co do układu, że jest on zarówno czysty.
 4. Dokładne mycie skraplacza – Ta czynność dotyczy skraplaczy lamelowych gaz/powietrze. Lecz w przypadku agregatów wody lodowej chłodzonych wodą czyścimy filtry wody chłodzącej.
 5. Sporządzenie protokołu serwisu gotowego do wpisu w CRO – W protokole zawarte są wszelkie pomiary, wyszczególnione awarie, a także zagrożenia. Jakie towarzyszą w dalszej pracy urządzenia chłodniczego.

Naprawa agregatów wody lodowej

Dzięki ponad 20 letniemu doświadczeniu na rynku chłodnictwa, stwierdzamy, że każdy przypadek awarii agregatów wody lodowej jest inny. A wyżej postaraliśmy się wypisać wszystkie urządzenia z którymi miał styczność Nasz serwis. Przed każdą naprawą musi zostać wykonany serwis urządzenia, który wykaże skutki. A także dokładnie wskaże przyczynę jej powstania. Przypominamy, że regularnie serwisowane urządzenia jest niezwykle ważnym elementem w dążeniu do długoletniej pracy urządzenia. Z tego właśnie powodu, pełnimy również usługę doraźnych przeglądów, które mają przyczynić się zwiększenia żywotności Państwa urządzeń.

Serwisowane przez Nas urządzenia chłodnicze

Nasza Firma, dzięki temu, że pełni usługę serwis urządzeń chłodniczych na terenie całej Polski spotkała się z takimi urządzeniami jak.:

 • Wytwornice wody lodowej. które zostały wysłane do Nas przez Klienta w celu całkowitego serwisu, gruntownego remontu, a również długiego testu chillera o małej mocy aż do 80 kW. (Klienci posiadają awaryjny agregat wody lodowej, który służy im do schłodzenia dowolnych procesów przemysłowych, bądź chemicznych),
 • Maszyny, które zostały kupione oraz szykowane są do sprzedaży, bądź do wynajmu,
 • Agregaty wody lodowej, które posiadają poważne uszkodzenia, przykładowymi uszkodzeniami były. Awaria sprężarki chłodniczej, zalanie instalacji freonowej wodą lub uszkodzenie wymiennika ciepłą itd…
 • Chillery niestandardowe – naprawiamy schładzacze dowolnego medium, bardzo rzadko potrzebujemy więcej czasu do poznania specyfikacji określonego urządzenia,
 • Chiller Oil – te urządzenia specyfikują się w długim czasie mycia układu chłodzenia co przyczynia się do działania w Naszym serwisie.
 • Chillery chłodzone wodą, ze sprężarkami śrubowymi, bądź ze sprężarkami odśrodkowymi,
 • Chillery chłodzone powietrzem ze sprężarkami spiralnymi/śrubowymi,
 • Agregaty chłodzone wodą i bez skraplaczowe agregaty ze sprężarkami spiralnymi,
 • Urządzeniach chłodzonych wodą, kompletne i bez skraplaczowe agregaty chłodnicze ze sprężarkami śrubowymi,

ChillerSerwis – Ostatnie słowa o Nas!

Reasumując, wszystkie pełnione przez Nas usługi wykonywane na terenie całej Polski. Dlatego nie masz się czego obawiać, ponieważ My z miłą chęcią cię odwiedzimy, jak i również twoje urządzenie. Żeby tego wszystkiego było mało, Nasza dodatkowa oferta z pewnością cię zaciekawi, ponieważ jest nią nic innego jak: Skup, kompleksowa regeneracja, sprzedaż, a także wynajem agregatów wody lodowej. Tak jak wyżej wspomnieliśmy, wykorzystywane przez Nas agregaty wody lodowej są idealną alternatywą między innymi dla Firm z ograniczonym budżetem.. Lecz również  dla Firm, które dbają o Nasze wspólne jutro. Główną misją Naszej Firmy jest dostarczenie nowoczesnych i ekonomicznych urządzeń chłodniczych, które są oparte o wodę lodową. Urządzenia Naszej Firmy cechują się bezawaryjną pracą i wytrzymałością. Serwis chillerów

Serwis agregatów wody lodowej

ChillerSerwis serwis chillerów różnego rodzaju

Zadzwoń już dziś, a gwarantujemy, że się nie zawiedziesz! 🌐​​

Dzięki skontaktowaniu się z nami drogą mailowa, bądź telefoniczną znajdziesz Swoje wymarzone urządzenie! W takim razie nie zostało ci nic innego jak skontaktować się z Nami drogą.
Droga mailowa pod adres: Info@ChillerSerwis.com, a także drogą telefoniczną pod numer: +48 536 577 385.
Na koniec dowiedz się więcej o Naszej Firmie odwiedzając Naszą stronę internetową pod adresem https://chillerserwis.com !💯​​

Dziekujemy za ocene! 4.7/5 - (81 votes)