Serwis osuszaczy powietrza
Serwis osuszaczy powietrza

Serwis osuszaczy powietrza

Serwis osuszaczy powietrza | ChillerSerwis – Profesjonalny, a przede wszystkim niezawodny serwis osuszaczy powietrza

Zapewne słyszeli Państwo już o Naszej Firmie, która nosi nazwę ChillerSerwisJeżeli jednak nie mieli Państwo okazji Nas poznać, to chcielibyśmy się po krótce przedstawić dla nowo przybyłych tu osób. Firma ChillerSerwis jest prężnie rozwijającą się Firmą na rynku chłodnictwa od ponad 20 lat, dzięki niezawodnemu serwisowi nie ma dla Nas rzeczy niemożliwych, a wszystkie zgłoszone do Nas usterki, bądź awarie są w błyskawicznym tempie usuwane. Z tego właśnie powodu zachęcamy Państwa do powierzenia nam opieki nad Waszym urządzeniem chłodniczym. Gwarantujemy, że będą Państwo zadowoleni z Naszej usługi! 

Osuszacz powietrza

Głównym zadaniem osuszaczy powietrza jest pozbycie się nadmiernej wilgoci, która znajduje się w pomieszczeniu. Zasada działania tych urządzeń jest naprawdę prosta, otóż urządzenie w skrócie ma za zadanie pobranie całego wilgotnego powietrza z otoczenia, aby następnie musi to skr oplić. Warto jednak powierzyć zadanie serwisu i naprawy Firmie, która się na tym zna, gdyż mimo prostego działania urządzenia, brak fachowej ręki może doprowadzić do pogorszenia się stanu maszyny!

Przegląd zerowy osuszaczy powietrza

Każde urządzenie, które trafi w Nasze ręce podlega przeglądowi zerowemu. Głównym zadaniem tej czynności jest zebranie najważniejszych informacji, które powiedzą Nam co w urządzeniu jest zepsute, bądź co doprowadziło do awarii oraz jakie są zagrożenia. Następnie przekazujemy te informacje Naszemu Klientowi oraz podajemy szacowany koszt naprawy. W momencie akceptacji warunków naprawy, Nasza Firma przystępuje do następnych czynności, które szczegółowo opiszemy poniżej. Zobacz jakie to proste! Wystarczy tylko wysłać do Nas maila, bądź skontaktować się drogą mailową.

Przegląd okresowy osuszacza powietrza 

Skoro przedstawiliśmy jak przebiega przegląd zerowy, warto by było również wspomnieć o przeglądzie okresowym. W skład tej usługi należą takie czynności jak:

 • Kontrola, a także weryfikacja urządzenia,
 • Oględziny urządzenia pod kątem braków, takich jak niedokręcone, poluzowane śrubki/wzmocnienia,
 • Weryfikacja pomiarów elektrycznych, w tym podpunkcie sprawdzane są takie elementy jak: sprężarka, wentylator, zawory, pompki oraz elektro-zawory,
 • Pomiary ciśnienia oraz sprawdzenie obecności czynnika chłodniczego,
 • Mycie osuszacza oraz kosmetyka urządzenia.

Koszty przeglądu okresowego wahają się między 250,00 zł netto  do nawet 1 200,00 zł netto, poniżej rozpiska: [Uwaga] Proszę się nie sugerować cenami, gdyż w każdym momencie cena może się zmienić!

 Osuszacze domowe to 250,00 zł netto,

Basenowe osuszacze to 400,00 zł netto,

Osuszacze budowlane to 450,00 zł netto,

Przemysłowe osuszacze hal sportowych czy basenów komercyjnych 1 200,00 zł netto

Nie ma innego prostego rozwiązania jak zwrócenie się o pomoc specjalisty! Nie wahaj się bo może być za późno! Zapraszamy do kontaktu drogą mailową 🙂

Przegląd techniczny osuszacza powietrza

Został nam ostatni przegląd, a jest to przegląd techniczny, w którego skład wchodzą takie czynności:

 1. Pierwszą czynnością, od której zaczynamy jest nic innego jak kontrola techniczna urządzenia. Dokręcane są śrubek, mocowań oraz luzów w urządzeniu. Oczywiście, jeżeli występują braki, to Nasza Firma je uzupełni.
 2. Następnie sprawdzamy wydajność sprężarki chłodniczej,
 3. Kontrola czynnika chłodniczego, a dokładniej sprawdzana jest ilość, zakwaszenie oraz wilgotność,
 4. Następnym ważnym krokiem, którego nie możemy ominąć jest dokładna weryfikacja czystości wymienników ciepła skraplacza oraz parownika,
 5. Mycie filtrów powietrza,
 6. Przed ostatnią czynnością jest sprawdzenie pomiarów elektrycznych sprężarki oraz wentylatorów,
 7. A kończymy przegląd techniczny niczym innym jak, sporządzenie protokołu wykonanych prac, w którym informujemy Klienta o zagrożeniach oraz koniecznych czynnościach, które należałoby wykonać w celu poprawienia funkcjonowania urządzenia.

Przypominamy, że wykonanie przeglądu technicznego jest jedną z ważniejszych rzeczy, przed przystąpieniem do finalnej naprawy urządzenia! Nie daj się oszukać i powierz te zadanie rzetelnej Firmie! 

Serwis osuszaczy powietrza

Skoro opisaliśmy już przeglądy techniczne, to przyszła najlepsza pora na zaprezentowanie czynności serwisowych, wykonywanych przez najlepszych specjalistów Naszej Firmy. Chcielibyśmy nadmienić, że czynności serwisowe, naprawcze oraz przeglądy mogą się różnić w zależności od rodzaju urządzenia!

Przejdźmy w takim razie do jakże ważnej czynności, którą Nasza Firma wykonuje, a przede wszystkim rekomenduje przyszłym Właścicielom maszyn chłodniczych i nie tylko.

 1. Przed przystąpieniem do jakichkolwiek czynności serwisowych należy wykonać porządny oraz profesjonalny przegląd osuszacza,
 2. Następnie przechodzimy do dokładnego mycia skraplacza,
 3. Kontrola silnika wentylatora,
 4. Mycie parownika, tylko w przypadku, gdy urządzenie owe posiada, ewentualnie jest to wymiennik płaszczowo rurowy,
 5. Weryfikacja elementów rozruchowych urządzenia,
 6. Sprawdzenie drożności osuszacza freonowego,
 7. Ocena elektrozaworów odcinających osuszacza, zarówno odcinających jak i również odpływu skroplin,
 8. Kończąc na sporządzeniu protokołu zakończenia prac serwisowych, w którym przedstawiamy Państwu o zagrożeniach oraz koniecznych czynnościach, które należałoby wykonać w celu poprawienia funkcjonowania urządzenia.

ChillerSerwis podejmie się nawet najtrudniejszego zadania, także nie zwlekaj i dzwoń już teraz!

Naprawa osuszaczy powietrza

Zostało Nam ostatnie co możemy powiedzieć o czynnościach związanych z osuszaczami powietrza, a jest nimi zapewne oczekiwana naprawa! Zachęcamy przeczytać do końca Nasz artykuł na temat „serwis osuszaczy powietrza”, ponieważ jest możliwość, że dowiesz się czegoś wartościowego, bądź przydatnego!

Został Nam ostatni temat do poruszenia, a jest nim Naprawa osuszaczy powietrza, w takim razie nie zostało Państwu nic innego jak dotrwać do końca 😀

Każdą naprawę albo jednorazowe usuniecie awarii osuszaczy powietrza poprzedza ekspertyza inaczej przegląd zerowy, który został opisany wyżej. Wszystkie czynności, które się tam znajdują, znajdują się również i tu.

Awarie osuszaczy powietrza

ChillerSerwis Naprawa osuszaczy powietrza
ChillerSerwis Naprawa osuszaczy powietrza

Do najczęstszych awarii osuszacza powietrza zaliczają się:

 • Uszkodzenie poszczególnych elementów np.: elektroniki, oraz elementów sterowniczych,
 • Uszkodzenie automatyki sterowniczej,
 • Złe, bądź brzydko pracujący wentylator skraplacza,
 • Brudne oraz niezadbane urządzenie,
 • Nieszczelność na instalacji freonowej,
 • oraz najczęstsza przyczyna to trwałe uszkodzenie, bądź utrata wydajności chłodniczej sprężarki.

Nasza Firma naprawia oraz serwisuje takie urządzenia jak:

Serwis i naprawa osuszaczy powietrza | ChillerSerwis – Pionier na rynku chłodnictwa od spraw serwisu i napraw urządzeń chłodniczych

 

Dziekujemy za ocene! 4.6/5 - (33 votes)