Serwis chiller Clint CHA/K/SSL 16812-P
Serwis chiller Clint CHA/K/SSL 16812-P

Serwis chiller Clint CHA/K/SSL 16812-P

Serwis Chiller Clint CHA/K/SSL 16812-P | ChillerSerwis – Serwis agregatów wody lodowej Clint 

Prężnie rozwijamy się na rynku chłodnictwa wciąż poszerzając swoje gałęzie usług, wprowadzając profesjonalizm do takich usług jak serwis, naprawa, a także modernizacja różnego rodzaju urządzeń chłodniczych. Począwszy od małych chłodziarek do potężnych agregatów wody lodowej o mocy ponad 1500 kW! Nie zabraknie także w Naszej puli serwisów takich urządzeń jak TechnoTrans, Dry coolery oraz osuszaczy powietrza. Ponadto Nasza Firma jest skłonna zregenerować, bądź naprawić twoje podzespoły chłodnicze, takie jak sprężarki chłodnicze, pompy wody oraz pompy hydrauliczne

Natomiast zdecydowanych Klientów zachęcamy do skontaktowania się z Nami w celu przedyskutowania sprawy na temat Skupu, sprzedaży, a także wynajmu chillerów. Nasza Firma współpracuje ze sporą ilością dostawców wyżej wspomnianych urządzeń. Z tego powodu gwarantujemy Państwu, że znajdziecie u Nas to czego najbardziej potrzebujecie. A teraz postaram się Państwa zaskoczyć, otóż dla Firm, które nie posiadają wystarczających środków na zakup nowego urządzenia chłodniczego zapraszamy do kontaktu z Naszą firmą w trybie natychmiastowym, ponieważ jesteśmy w stanie wam sprzedać zregenerowany, naprawiony, a przede wszystkim przygotowany przez specjalistów do ponownej pracy agregat wody lodowej!  

Chiller Clint CHA/K/SSL 16812-P

Agregat wody lodowej marki Clint do którego w ostatnim czasie mieliśmy okazję przyjechać posiadał moc chłodniczą, która wynosiła ponad 900 kW, jednakże co się w późniejszym czasie okazało cały układ freonowy był zalany glikolem, a 8 sprężarek spośród 12 było trafionych (były uszkodzone). Jeżeli chcesz wiedzieć co się stało później to zostań z Nami na dłużej. Jednakże to nie wszystko, gdyż elektronika całego urządzenia miała kilka, a nawet można by rzec, że kilkanaście problemów. 

Przegląd techniczny agregatu wody lodowej Clint CHA/K/SSL 16812-P

Przegląd techniczny urządzenia Clint CHA/K/SSL 16812-P przebiegał w sposób następujący. Opiszemy Nasze poszczególne prace w podpunktach, żeby wygodniej się czytało. Konserwacja agregatów wody lodowej marki Clint

 1. Jak już Państwo może się domyślić, podstawową rzeczą, która początkuje każdy przegląd jest kontrola wizualna w tym przypadku chillera. Po wstępnej analizie, Naszemu serwisowi udało się zauważyć pierwsze niedogodności w systemie chłodzenia, a były to oznaki zarówno zalanych sprężarek, jak i również różowawego koloru w układzie freonowym co świadczyło o występowaniu glikolu w układzie freonowym. Niestety to nie wszystko, gdyż po dłuższej ocenie sytuacji zdaliśmy sobie sprawę, że układ jest nieszczelny, a z zaworów shradera ulatniał się czynnik chłodniczy. Ponadto dwa wymienniki, które były w urządzeniu chłodniczym okazały się być nieszczelne. Z tego właśnie powodu postanowiliśmy je wymienić na nowe wymienniki płaszczowo rurowe ale to w następnej części artykułu. Chcielibyśmy jeszcze nadmienić, iż Sekcja A wentylatorów pracowała głośno, natomiast cała sekcja B wentylatorów, ma do wymiany łożyska. Zachęcamy do przeczytania drugiej części przeglądu chillera Clint, który będzie się znajdować w poniższym akapicie. Przegląd techniczny agregatu wody lodowej Clint

Przegląd techniczny chiller Clint

 1. Następnym Naszym krokiem było sprawdzenie elektroniki urządzenia, a także sprawdzenie automatyki kontrolno-pomiarowejWszystkie Nasze testy wykonywane są dzięki zaawansowanemu sprzętowi Firmy Testo. Tak jak wyżej powiedzieliśmy, podczas wykonywanych testów, wynik Naszego sprzętu wykazał.
  1. Przepalone styczniki sprężarek,
  2. Niepoprawność Faz, a dokładniej niepoprawna kolejność oraz różniące się od siebie napięcie,
  3. Niepoprawna kalibracja zaworu rozprężnego tzw. EZR,
  4. Baterie EXD, które powodowały brak utrzymania podczas wyłączania się urządzenia powodowały ty samym do braku możliwości zamknięci się zaworu EZR,
  5. Ogólny błąd po stronie elektroniki, który doprowadzał do wielu alarmów,
 2. Następnie po weryfikacji elektroniki, możemy przejść do sprawdzenia układu freonowego. W tym kroku, Nasz wyspecjalizowany serwis dostrzegł wiele niedogodności co do tej części systemu chłodzenia. A nalezą do nich.
  1. Układ freonowy zalany glikolem, który posiadał w sobie cząstki stałe,
  2. Filtr/osuszacz z funkcją odkwaszania nie był wymieniany,
 3. Teraz przyszedł czas na układ instalacji wody lodowej, żeby tego było mało, w tym podpunkcie też się zjawi kilka problemów, które udało Nam się znaleźć.
  1. Zbyt mała ilość glikolu w układzie,
  2. Zapowietrzony układ
  3. Nadmierne nagrzewanie się pompy
  4. Głośna praca pompy
 4. Na szczęście, bądź nieszczęście Naszego Klienta został Nam jeszcze do sprawdzenia olej chłodniczy w sprężarkach. Który się później okazało był wraz z cząstkami zarówno w środku sprężarki, jak i również w układzie co znacząco może wpłynąć na prawidłową pracę systemu chłodzenia.

Po doraźnym przeglądzie technicznym urządzenia, możemy na spokojnie przejść do naprawy urządzenia chłodniczego. Mimo że zadanie było naprawdę trudnie to Naszemu wyspecjalizowanemu serwisowi nic nie sprawi problemu. A gwarantujemy Państwu, że Nasz serwis działa cuda. Przegląd techniczny agregatu wody lodowej Clint Konserwacja agregatów wody lodowej marki Clint

Agregat wody lodowej Clint CHA/K/SSL

Naprawa agregatu wody lodowej Clint CHA/K/SSL 16812-P

Nadszedł czas opisania, tego jak przebiegała naprawa agregatu wody lodowej Clint. Postaram się opisać w szczegółach co i jak było wykonywane przez Nasz serwis. Tak aby urządzenie mogło pracować jeszcze przez najbliższe kilka do kilkunastu lat. Serwis i naprawa agregatu wody lodowej Clint

 1. Po wykonaniu przeglądu technicznego mogliśmy w spokoju przejść do naprawy chillera Clint. Naszą naprawę zapoczątkował odzysk zarówno czynnika chłodniczego, jak i również glikolu z instalacji wodnej. Miało to na celu zminimalizowanie ryzyka, podczas prac naprawczych na sekcji freonowej jak i wodnej. 
 2. Po udanym odzysku obu wyżej wspomnianych rzeczy, mieliśmy wolną rękę do naprawy urządzenia chłodniczego. Z tego właśnie powodu zaczęliśmy od odłączeniu aż ośmiu sprężarek chłodniczych. A dokładniej 6 sprężarek chłodniczych znajdujących się na sekcji B oraz pierwszej i ostatniej sprężarki na sekcji A oraz na odłączeniu dwóch wymienników ciepła. Konserwacja agregatów wody lodowej marki Clint

Naprawa chillera Clint CHA/K/SSL 16812-P

 1. Następnym Naszym krokiem było zamknięcie sekcji B. Na instalacji umieściliśmy zaworek shradera, tak aby mieć ciągły dostęp do sekcji B.
 2. Po zaspawaniu niechcianej sekcji, mogliśmy przystąpić do wprowadzenia nowych dwóch wymienników ciepła, a także dwóch nowych sprężarek chłodniczychZe względu na mało miejsca w urządzeniu chłodniczym zadanie było naprawdę trudne, lecz tak jak wspominałem, Nasz serwis potrafi zdziałać cuda. 
 3. W momencie gdy skończyliśmy spawać zarówno sprężarki, jak i również wymienniki wykonaliśmy długą próżnię, która pracowała przez najbliższe 24 godziny.
 4. Po długiej próżni, mogliśmy się cieszyć zarówno udaną próżnią, a także udaną próbą szczelności. Dlaczego udaną próbą szczelności? Właśnie dlatego, ponieważ gdyby układ byłby nieszczelny, a próżnia by pracowała, przez tak długi czas to by nic nie dało. W wyniku wcześniej wspomnianej udanej próżni, możemy napełnić układ nowym czynnikiem chłodniczym oraz wymienić stare brudne filtry/osuszacze.
 5. Ponowna kalibracja elektryki urządzenia chłodniczego, a także wymiana styczników sprężarek na nowe

Po skończeniu czynności naprawczych agregat chłodniczy może pracować, jednak poprzez zamknięcie sekcji B jego moc chłodnicza jest ograniczona. Serwis chiller Clint CHA/K/SSL 16812-P

Modernizacja chillera Clint CHA/K/SSL 16812-P

Modernizacja chillera Clint jest w trakcie. Z tego właśnie powodu jestem zmuszony ominąć tą sekcje artykułu i przejść do następnej części. Jednakże w momencie gdy modernizacja się zakończy to powrócę do dokończenia tego akapitu.

Serwis Chiller

Przypominam, że dzięki ponad 20 lat doświadczenia na rynku HVAC tworzymy jeden z najbardziej doświadczonych serwisów w Polsce. Żeby tego było mało, działając na terenie całej Polski nie umknie Nam ani jedno urządzenie chłodnicze. Z tego właśnie powodu nie bój sie pytać, My z miłą chęcią pomożemy Tobie oraz twojemu urządzeniu! Zachęcamy do kierowania pytań na Nasz adres mailowy info@chillerSerwis.com, bądź kontaktowania się z Nami drogą telefoniczną. Na telefon komórkowy +48 530 705 805. 

Naprawa agregatu wody lodowej Clint | ChillerSerwis – Profesjonalny serwis agregatów wody lodowej na terenie całej Polski!

Serwis chiller Clint CHA/K/SSL 16812-P | Serwis i naprawa chiller Clint | Serwis i naprawa agregatu wody lodowej Clint

Dziekujemy za ocene! 4.7/5 - (3 votes)