Chłodzenie glikolem
Chłodzenie glikolem

Chłodzenie glikolem

Chłodzenie glikolem | ChillerSerwis – Dostawca wody lodowej, a także pogwarancyjny serwis instalacji wody lodowej 

Dzięki wdrażaniu coraz to nowszej technologii, a także innowacyjnych rozwiązań w różnego rodzaju gałęzie przemysłu. Nasza branża chłodnictwa, a także klimatyzacji rozrasta się w trybie natychmiastowym, zyskując coraz to większą ilość zarówno usługodawców, jak i również Klientów chętnych skorzystać z fachowej pomocy specjalistów! W tym również pomocy Firmy ChillerSerwis, której właśnie artykuł Państwo czytają! Nasza Firma wciąż poszerza swoją szeroką listę usług dotyczącą konserwacji, a także sprzedaży oraz skupu urządzeń chłodniczych. Jednakże najczęściej wykonywaną usługą przez Naszą Firmę jest serwis agregatów wody lodowej, w której możemy się nazywać Pionierem!

Żeby Państwo mieli okazję bliżej Nas poznać, a także dowiedzieć się więcej na temat Naszej Firmy to postaram się poniżej Państwu wypisać, a także po krótce opisać na czym polegają Nasze usługi, które oferujemy na terenie całej Polski!

Dowiedz się więcej na temat Firmy ChillerSerwis i zdecyduj się skorzystać z Naszych usług już dziś!

Konserwacja urządzeń chłodniczych

Nasza Firma, a dokładniej Firma ChillerSerwis może nazywać się Pionierem w branży HVAC & R. A to ze względu na zdobyte doświadczenie, a także ciężką pracę w dążeniu do perfekcji przez ponad 20 lat. Tak, dobrze Państwo usłyszeli! Nasza Firma od ponad 20 lat na rynku chłodnictwa i klimatyzacji prężnie działała, prowadząc różnego rodzaju usługi konserwacyjne i nie tylko! Jednakże to opiszemy Państwu w poniższym segmencie Naszego artykułu! Dlatego niech zostaną z Nami Państwo do końca, a dowiedzą się Państwo może coś przydatnego, dzięki czemu sami będziecie mogli usunąć swój problem!

Do czynności konserwacyjnych urządzeń chłodniczych pracujących na wodzie lodowej zaliczamy:

Przegląd techniczny agregatu wody lodowej

Jedną z czynności konserwacyjnych urządzeń, które mają za zadanie chłodzić glikolem jest nic innego jak przegląd techniczny! Który tak jak sama nazwa już wskazuje, odpowiada za przegląd urządzenia pod kątem technicznym, a także wizualnym. Głównym zadaniem tej usługi jest przede wszystkim jest uzyskanie odpowiedzi na to „w jakim stanie przebywa urządzenie chłodnicze”, „jakie jest prawdopodobieństwo wystąpienia awarii”, „chęć znalezienia odpowiedzi na to, dlaczego urządzenie chłodzące glikolem nie działa” oraz wiele innych. Najczęściej Nasz wy klasyfikowany Serwis wykonuje przegląd techniczny przed ewentualną naprawą agregatu wody lodowej lub innego urządzenia chłodniczego i dopiero po wykonanej usłudze jest w stanie zarówno dostarczyć informacji na temat awarii, lecz także oszacować cenę naprawy! 

Jeżeli zastanawiasz się nad naprawą swojego agregatu wody lodowej to przed finalną decyzją zdecyduj się na profesjonalny przegląd techniczny, który upewni cię co jest winą awarii Państwa urządzenia, a także utwierdzi cię w przekonaniu jaka jest szacowana cena naprawy!

Serwis agregatów wody lodowej

Ponadto, jeżeli Klient posiada już swoje urządzenie chłodnicze, którego zadaniem jest chłodzenie glikolem, lecz nie posiada wyspecjalizowanego Serwisu, który będzie w stanie regularnie prowadzić serwisu to Firma ChillerSerwis z miłą chęcią zaopiekuje się Państwa urządzeniem chłodniczym. Tak aby pracował on przez najbliższe kilka, a nawet kilkanaście lat! Jednakże przypominamy Państwu, że aby urządzenie chłodnicze było w stanie pracować przez tak długi okres to serwisy powinny być wykonywane regularnie minimum 3 razy w jednym roku. Te działanie będzie w stanie pozwolić Państwu bezproblemowo korzystać ze swojego urządzenia chłodniczego, nie martwiąc się przy tym odnośnie awarii i innych problemów związanych z chłodzeniem wodą lodową!

Postaw na ChillerSerwis i wraz z Nami ciesz się nieskazitelną pracą swojego urządzenia chłodniczego!

Naprawa agregatów wody lodowej

W przypadku konserwacji urządzeń chłodniczych, których zadaniem jest zapewnienie odpowiedniego chłodzenia glikolem można zaliczyć naprawę agregatów wody lodowej. Usługa ta jest coraz częściej przez Naszą Firmę spotykana, a to ze względu na wzrastająca ilość nie zadbanych urządzeń chłodniczych. Brak zapewnienia odpowiednich warunków pracy Naszego urządzenia chłodniczego znacząco ogranicza pracę zarówno urządzenia jak i procesów, które mają zostać schłodzone. A elementy chłodnicze, a dokładniej sprężarki chłodnicze, elektronika, pompy obiegowe, różnego rodzaju oczujkowanie może ulec uszkodzeniu. Zmuszając właściciela do podjęcia ostatecznych kroków, a dokładniej naprawy agregatu wody lodowej

Nie pozwól sobie na przestój Swojego urządzenia chłodniczego powierzając opiekę specjalistom z Firmy ChillerSerwis!

To wszystkie czynności, które możemy zaliczyć do czynności konserwacyjnych urządzeń chłodniczych bazujących na wodzie lodowej. Poniżej, natomiast dowiedzą się Państwo jakie jeszcze usługi prowadzi Nasza Firma!

Zostań z Nami do końca Naszego artykułu i miej świadomość, że niczego nie przeoczyłeś!

Sprzedaż, wynajem, a także montaż urządzeń oraz podzespołów chłodniczych 

Na Państwa szczęście, Nasza Firma oprócz czynności serwisowych, posiada w swojej ofercie takie usługi jak. Sprzedaż agregatów wody lodowej, Wynajem agregatów wody lodowej, a także Montaż agregatów wody lodowej! Poniżej postaram się Państwu po krótce opisać na czym polegają, a także jak wyglądają te usługi! Dlatego zostańcie z Nami do końca, ponieważ po tym zaczniemy główny temat, czyli chłodzenie glikolem.

Sprzedaż agregatów wody lodowej

Dzięki wciąż poszerzającej się liście dostawców nowych, a także używanych, lecz w pełni sprawnych urządzeń chłodniczych jesteśmy w stanie dopasować Naszym Klientom agregat wody lodowej i nie tylko, specjalnie pod Państwa wymagania. W skład urządzeń chłodniczych wchodzą takie urządzenia jak: Agregaty wody lodowej, Agregaty skraplające, Agregaty chłodnicze, Pompy ciepła, Dry coolery, Chiller Oile, oraz wiele innych zaskakujących maszyn, które mają za zadanie schładzać różnego rodzaju procesy i nie tylko. 

Żeby tego było mało to Nasza Firma, a dokładniej Firma ChillerSerwis na bieżąco zaopatruje się w podzespoły, a także elementy chłodnicze, które w razie potrzeby zastąpią zużyte, bądź uszkodzone elementy w Państwa urządzeniu chłodniczym. Dlatego nie muszą się Państwo zamartwiać w razie jakiejś awarii o przestój maszyny, a co gorsze postój produkcji. 

Gorąco zachęcamy do zakupu Naszych używanych, lecz w pełni sprawnych urządzeń chłodniczych!

Wynajem agregatów wody lodowej

Ponadto dla Klientów, którzy posiadają ograniczone środki na zakup swojego wymarzonego urządzenia chłodniczego zachęcamy do skorzystania z takiej usługi jaką jest Wynajem agregatu wody lodowej, bądź innego urządzenia chłodniczego. W momencie wynajmu agregatu wody lodowej są  Państwo w stanie zarówno poznać urządzenie chłodnicze, a także Naszą Firmę dzięki czemu w momencie, gdy przyjdzie możliwość zakupu, nie będą się Państwo ograniczać.

Zaufaj specjalistom z Firmy ChillerSerwis i ciesz się prawidłową pracą Swojego urządzenia chłodniczego!

Montaż agregatów wody lodowej

W momencie, gdy Państwo zdecydują się na zakup, bądź wynajem jednego z Naszych urządzeń chłodniczych to Nasza Firma jest skłonna Państwu go zamontować. Dzięki ponad 20 letniemu doświadczeniu z urządzeniami chłodniczymi, Nasz wyspecjalizowany Serwis dokładnie wie jak powinien zostać usadowiony chiller. Dlatego lepiej się zapytać, bądź skorzystać z Naszej pomocy w montażu agregatu wody lodowej! Dowiedz się więcej na temat chłodzeniu urządzeń wodą lodową poniżej!

Skorzystaj z Naszej pomocy już dziś i ciesz się prawidłową pracą!

Gdzie najczęściej spotykamy wodę lodową

Wodę lodową można spotkać między innymi w:

 1. Agregatach wody lodowej,
 2. Systemach wody lodowej,
 3. Zbiornikach buforowych,
 4. Różnego rodzaju systemach chłodzenia,
 5. Wymiennikach płaszczowo rurowych,
 6. Wymiennikach płytowych,
 7. Pompach ciepła,
 8. Dry coolerach,
 9. Agregatach chłodniczych, 
 10. Oraz wiele wiele więcej.

Woda lodowa jest szczególnie atrakcyjna jako czynnik chłodzący ze względu na swoją cenę. Wodę lodową można stosunkowo często wymieniać lub uzupełniać bez znacznego obciążania budżetu. Ma dobry, jeśli nie jeden z najlepszych transferów ciepła, więc dzięki niemu powinniśmy uzyskać lepsze chłodzenie. Ale niestety na tym to nie polega. Gdyż dobór odpowiednich mediów powinien opierać się między innymi na kosztach i wydajności. Należy również zadbać o to, aby glikol nie uszkodził agregatów chłodniczych i urządzeń, które chłodzi.

Czym jest woda lodowa

Woda lodowa, czyli inaczej glikol etylenowy jest medium chłodniczym, który jest stosowany w różnorakich układach chłodzenia. Do jego produkcji można użyć czystej wody lub dodatku przeciw zamarzaniu. Temperatura glikolu może osiągnąć nawet temperaturę -55°C, jeżeli tylko odpowiednio się rozłoży proporcję.

stężenie glikolu, a zamarzanie

Naszym zdaniem najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie glikolu etylenowego, chociaż jest on mniej przepuszczalny termicznie niż woda. Zwłaszcza w układzie zamkniętym pozwala na utrzymanie sprzętu w czystości przez wiele lat, a wymiennik ciepła będzie pracował ze stałą wydajnością. Dzieje się tak dlatego, że łopatki pompy nie zawierają osadów, rdzy ani brudu, co z kolei obniżyłoby wydajność. Zajmujemy się sprzedażą i wymianą glikolu we wszystkich układach chłodniczych. Oferujemy ogromne rabaty. Zapraszamy do zakupu glikolu etylenowego!

Systemy klimatyzacji na wodę lodową są zwykle stosowane w dużych instalacjach. W tych systemach Freon powinien być stosowany tylko w stacji zewnętrznej, która wymienia ciepło z wodą pompowaną do instalacji wewnętrznej. Systemy wody lodowej są mniej szkodliwe dla środowiska niż CFC (chlorofluorowęglowodory).

Zalety wody lodowej

Glikol etylenowy posiada tonę zalet w momencie gdy wykorzystujemy go w odpowiedni sposób. Zaliczyć do tego możemy między innymi takie zasługi jak.:

 • Możliwość optymalizacji ilości wymaganego chłodziwa,
 • Niski poziom hałasu,
 • Możliwość odzysku ciepła,
 • brak limitu wymaganej odległości pomiędzy agregatem a wymiennikiem ciepła.

Z dobrych intencji Nasza Firma zaleca systemy oparte na wodzie lodowej z kilku prostych powodów. Po pierwsze, systemy te mają mniejszy wpływ na nasze wspólne środowisko, które jest jedną z najważniejszych rzeczy Naszych czasów, a także pozwalają nam zwiększyć zwrot z inwestycji o ponad 40%, dzięki wysoce zaawansowanej technologii Naszych agregatów chłodniczych. Ponadto, jeśli ten agregat posiada funkcję chłodzenia swobodnego, może skrócić czasy przełączania agregatu chłodniczego, co pomaga wydłużyć żywotność agregatu chłodniczego na dłuższą metę.

Chłodzenie glikolem | ChillerSerwis – Dostawca wody lodowej, a także pogwarancyjny serwis instalacji wody lodowej 

Dziekujemy za ocene! 4.8/5 - (37 votes)