Serwis chiller Riedel PC200
Serwis chiller Riedel PC200

Serwis chiller Riedel PC200

Serwis chiller Riedel PC200 | ChillerSerwis – Serwis agregatów wody lodowej

Firma ChillerSerwis to prężnie rozwijająca się Firma, zajmująca się profesjonalną, a także kompleksową konserwacją przeróżnych urządzeń chłodniczych. Która, dzięki bogatej wiedzy oraz wykwalifikowanemu zespołowi Serwisantów jest w stanie zapewnić Klientom skuteczne rozwiązania, dla różnych urządzeń chłodniczych, takich jak:. agregaty wody lodowej, agregaty chłodnicze, agregaty skraplające, centrale wentylacyjne, dry coolery, chłodzenie adiabatyczne, chillery, chillery procesowe, chillery przemysłowe, pompy ciepła, rooftopy oraz chillery oil’e.

Jeśli potrzebujesz pomocy w utrzymaniu swojego urządzenia chłodniczego w dobrym stanie, skontaktuj się z ChillerSerwis i ciesz się profesjonalną konserwacją!

Żeby tego było mało, to dzięki współpracy między innymi z takimi Firmami jak ChillerTech oraz SKiC Robert Aptacy posiadamy dostęp do nowych, a także używanych, lecz w pełni sprawnych chillerów o dowolnej wydajności chłodniczej. Co więcej, ChillerSerwis jest w stanie dostosować chiller do specjalnych wymagań Klienta, oferując jedną z renomowanych marek na rynku HVAC & R.  W momencie sprzedaży jednego z Naszych urządzeń chłodniczych, Nasza Firma jest w stanie wykonać kompleksową budowę instalacji wody lodowej pod specjalne wymagania Naszego Klienta. W skład kompleksowej budowy systemu chłodniczego wchodzą takie rzeczy jak:. Projekt instalacji wody lodowej, budowa instalacji wody lodowej, modernizacja instalacji wody lodowej, a także jego konserwacja! 

Dowiedz się więcej na temat serwisu chillera Riedel PC200 i innych urządzeń chłodniczych, pozostając z Nami do końca! 

Konserwacja urządzeń chłodniczych

Firma ChillerSerwis od ponad 20 lat działa na rynku chłodnictwa i klimatyzacji. Pomagając zachować setkom Firm prawidłowe chłodzenie. To właśnie dzięki ciężkiej pracy oraz chęci zostania ogólnoświatowym Serwisantem chillerów, staliśmy się Pionierem w branży HVAC & R. Ponadto wciąż poszerzając swoją gamę usług udaje Nam się trafić do coraz to szerszego grona odbiorców. 

Jednakże wróćmy do konserwacji urządzeń chłodniczych! 

Zajmujemy się profesjonalną konserwacją urządzeń chłodniczych, w których skład wchodzą takie usługi jak:

 • Serwis chillerów – Bez względu na to, gdzie jesteś w Polsce, najważniejsza jest prawidłowa praca Twojego urządzenia chłodniczego, a uzyskasz to tylko i wyłącznie dzięki profesjonalnej pomocy Specjalistów z Firmy ChillerSerwis!
 • Naprawa chillerów – Dzięki dostępowi do oryginalnych podzespołów chłodniczych i nowoczesnego sprzętu, Nasi eksperci z branży HVAC & R z pewnością zajmą się Twoim problemem/awarią,
 • Modernizacja chillerów – Na życzenie Naszego Klienta jesteśmy w stanie zmodernizować układ chłodzenia chillera specjalnie pod wymagania klienta!
 • Przeglądy techniczne – Nasza Firma jest w stanie prowadzić regularne przeglądy techniczne, aby upewnić się, że Twój sprzęt działa prawidłowo!
 • Przeglądy okresowe – Tak samo jak w przypadku przeglądów technicznych i serwisów. Nasza firma jest w stanie prowadzić regularne przeglądy okresowe zapobiegające niepotrzebnym awariom,
 • Utylizacja chillerów – Dzięki posiadanym certyfikatom i zezwoleniom Nasza Firma jest w stanie utylizować Państwa chiller wraz z utylizacją czynnika chłodniczego!

Nic Nas nie cieszy tak bardzo jak uśmiech na twarzy Klienta w momencie naprawienia, bądź wykonania jednej z Naszych usług. 

Chiller Riedel PC200

Riedel PC200 to agregat wody lodowej o małych gabarytach, który cechuje się między innymi prostą konstrukcją oraz niezawodną pracą. Zastosowane podzespoły, jak również sprężarki typu scroll pozwalają równocześnie na niezawodną, jak i w pełni wydajną pracę w każdej chwili. Równie ważnym aspektem podkreślenia jest wykorzystywanie zbiornika buforowego, który pozwala Nam na znaczne ograniczenie czasu pracy, a tym samym załączania się urządzenia. Jednakże jak to w każdym jednym urządzeniu chłodniczym, jeżeli nie posiada ono wyspecjalizowanej Firmy zajmującej się regularną konserwacją to samo urządzenie pochodzi do kilku miesięcy, jak nie więcej i wyskoczy jakiś alarm, bądź awaria. Dlatego właśnie z tego względu Nasza Firma, za każdym razem podpowiada Klientom, aby kwestię regularnej konserwacji swojego urządzenia chłodniczego oddać specjalistom! 

Zechciej skorzystać z fachowej pomocy Firmy ChillerSerwis w utrzymaniu prawidłowej pracy Twojego urządzenia chłodniczego!

Przegląd techniczny chiller Riedel PC200  

Nie oszukujmy się, wystarczy spojrzeć na stan wizualno-techniczny urządzenia i od razu rzuca się w oczy, że owe urządzenie pracowało w dość skrajnych warunkach. Głównym zadaniem agregatu wody lodowej Riedel PC200 było chłodzenie form wtryskowych do parametru 18 – 20 oC. Złe posadowienie oraz rozmieszczenia urządzenia doprowadziło do wydłużenia procesu chłodzenia oraz do mniej efektywnej pracy. A to wszystko ze względu na brak świeżego powietrza, który był potrzebny do prawidłowego funkcjonowania. Sam system chłodzenia został odseparowany i co gorsza nie wyposażony w filtry. Stad też wszelkiego rodzaju zabrudzenia, które się znajdowały w wymienniku ciepła. Przypominamy, że wymienniki ciepła są podatne nawet na najmniejsze zanieczyszczenia!

W momencie, gdy nie masz pewności w kwestii prawidłowego chłodzenia to dobry moment, aby poradzić się opinii ekspertów z Firmy ChillerSerwis! 

Serwis chiller Riedel PC200

Po wykonaniu przeglądu technicznego chillera Riedel PC200, Nasza Firma zabrała się za wykonanie profesjonalnego serwisu tego oto urządzenia chłodniczego. Poniżej postaram się Państwu wypisać szczegółowo co obejmował Nasz serwis. Zostań z Nami do końca! 

Czynności serwisowe, które zostały wykonane w chillerze Riedel PC200:

 • Wizja lokalna urządzenia – Nasz serwis przed przystąpieniem do czynności serwisowych, prowadzi wizualną kontrolę każdego urządzenia. Ma to na celu skontrolowanie m.in. elementów wsporczych, zamocowań będących  w urządzeniu, braków w nakrętkach oraz śrubkach, które są następnie uzupełniane. 
 • Kontrola układu freonowego – Posiadając specjalny detektor do wykrywania nieszczelności oraz piankę. Poddajemy instalacje freonową próbie szczelności i uwierzcie Nam, że zawsze ją znajdujemy! Warto zwrócić uwagę na fakt, że urządzenie podczas powstałych drgań spowodowanych zabrudzeniem skraplacza przyczyniło się do rozszczelnienia układu freonowego. Znaczny ubytek czynnika chłodzącego bylo efektem wyzej wymienionego rozszczelnienia.
 • Pomiary ciśnień po stronie freonowej – Wykonane przez nas pomiary były wykonywane na urządzeniu w trakcie pracy, a także w trakcie postoju. Po stronie wysokiego oraz niskiego ciśnienia, urządzenie wykazało 3,8 BAR. 
 • Kontrola filtra po stronie freonowej – Następnie po wykonaniu pomiarów ciśnień, przeszliśmy do kontroli filtra/osuszacza zastosowanego po stronie układu freonowego.
 • Sprawdzenie podzespołów chłodniczych –  Opieka serwisowa, dzięki Naszym specjalistom jest w stanie zaopiekować się twoim urządzeniem. Już nie musisz się martwić o przestój swojej produkcji oraz jakości produktu. My się tym zajmiemy! 
 • Analiza pomiarów elektrycznych podzespołów chłodniczych – szeroka gama pomiarów podzespołów między innymi sprężarek chłodniczych, skraplaczy, automatyki sterującej, czy nawet wentylatorów.
 • Weryfikacja zużycia oleju chłodniczego – Dokładne sprawdzenie ilości oraz stanu oleju chłodniczego, który znajdował się w sprężarkach chłodniczych. Dziwnym przypadkiem owe sprężarki nie posiadały w sobie wymaganego przez urządzenie stanu minimalnego oleju.

Naprawa chiller Riedel PC200

Głównie poprzez zaniedbanie agregatu wody lodowej marki Riedel, w urządzeniu doszło do rozszczelnienia układu oraz do uszkodzenia całego urządzenia. Nasz wyspecjalizowany serwis walczył do końca, aby urządzenie jeszcze mogło w przyszłości stanąć na nogi i śmiało popracować. Na szczęście Klienta oraz Nasze, urządzenie zostało odratowane, a w skład całej naprawy wchodziło m.in.: 

 • Odzyskanie oraz zutylizowanie starego czynnika chłodniczego – Podczas powstałej nieszczelności będącej po stronie układu freonowego, byliśmy skazani na całkowity odzysk oraz utylizację zużytego czynnika chłodniczego. 
 • Próba szczelności za pomocą Azotu Technicznego – Nasza Firma przy użyciu Azotu Technicznego poddaje układ freonowy 24 godzinnej próbie. Wynik próby: Układ nieszczelny! Miejsca, w których miał miejsce wyciek znajdowały się na krućcach przy sprężarkach oraz przy skraplaczu. Po usunięciu nieszczelności przystąpiliśmy do wymiany filtra/ osuszacza na filtr/ odkwaszacza.
 • Pomiary elektryczne podzespołów podczas rozruchu – Wykonane przez Nas pomiary elektryczne sprężarek oraz wentylatorów pasowały do pomiarów z DTR urządzenia.
 • Wymiana łożysk w wentylatorach skraplacza – Dbamy o komfort, każdego Naszego Klienta. Dlatego właśnie z tego powodu wymieniliśmy łożyska na nowe. Różnica napewno widoczna, a zwłaszcza słyszalna. Wentylatory pracują w pełni prawidłowo, a co najważniejsze cicho. 
 • Odzysk oraz zutylizowanie oleju chłodniczego – W momencie odzyskania starego oleju, przechodzimy do uzupełnienia sprężarek nowym, jak i również czystym olejem.
 • Uzupełnienie instalacji freonowej – Naszym ostatnim krokiem było nic innego jak uzupełnienie układu freonowego. Nowym, a przede wszystkim czystym czynnikiem chłodniczym R407C do wartości na tabliczce znamionowej. 

Serwis agregatu wody lodowej Riedel PC200 | ChillerSerwis – Serwis chillerów 

Dziekujemy za ocene! 4/5 - (50 votes)