Serwis chiller Riedel PC200
Serwis chiller Riedel PC200

Serwis chiller Riedel PC200

Serwis i naprawa chiller Riedel PC200 | ChillerSerwis – Pionier w branży chłodnictwa przemysłowego 

Riedel PC200 to wytwornica wody lodowej o małych gabarytach, która cechuje się między innymi prostą konstrukcją oraz niezawodną pracą. Zastosowane podzespoły, jak również sprężarki typu scroll pozwalają równocześnie na niezawodną, jak i w pełni wydajną pracę w każdej chwili. Równie ważnym aspektem podkreślenia jest wykorzystywanie zbiornika buforowego, który pozwala Nam na znaczne ograniczenie czasu pracy, a tym samym załączania się urządzenia. 

Chiller Riedel 

Nie oszukujmy się, wystarczy spojrzeć na stan wizualno-techniczny urządzenia i od razu rzuca się w oczy, że owe urządzenie pracowało w dość skrajnych warunkach. Głównym zadaniem agregatu wody lodowej Riedel PC200 było chłodzenie form wtryskowych do parametru 18 – 20 oC. Złe posadowienie oraz rozmieszczenia urządzenia doprowadziło do wydłużenia procesu chłodzenia oraz do mniej efektywnej pracy. A to wszystko ze względu na brak świeżego powietrza, który był potrzebny do prawidłowego funkcjonowania. Sam system chłodzenia został odseparowany i co gorsza wyposażony w filtry. Stad też wszelkiego rodzaju zabrudzenia, które się znajdowały w wymienniku ciepła. Przypominamy, że wymienniki ciepła są podatne nawet na najmniejsze zanieczyszczenia!

Serwis Chiller Riedel PC200

Zakres czynności wykonanych przez Nasz serwis wyglądał następująco: 

 • Wizja lokalna urządzenia – Nasz serwis przed przystąpieniem do czynności serwisowych, prowadzi wizualną kontrolę każdego urządzenia. Ma to na celu skontrolowanie m.in. elementów wsporczych, zamocowań będących  w urządzeniu, braków w nakrętkach oraz śrubkach, które są następnie uzupełniane. 
 • Kontrola układu freonowego – Posiadając specjalny detektor do wykrywania nieszczelności oraz piankę. Poddajemy instalacje freonową próbie szczelności i uwierzcie Nam, że zawsze ją znajdujemy! Warto zwrócić uwagę na fakt, że urządzenie podczas powstałych drgań spowodowanych zabrudzeniem skraplacza przyczyniło się do rozszczelnienia układu freonowego. Znaczny ubytek czynnika chłodzącego bylo efektem wyzej wymienionego rozszczelnienia.
 • Pomiary ciśnień po stronie freonowej – Wykonane przez nas pomiary były wykonywane na urządzeniu w trakcie pracy, a także w trakcie postoju. Po stronie wysokiego oraz niskiego ciśnienia, urządzenie wykazało 3,8 BAR. 
 • Kontrola filtra po stronie freonowej – Następnie po wykonaniu pomiarów ciśnień, przeszliśmy do kontroli filtra/osuszacza zastosowanego po stronie układu freonowego.
 • Sprawdzenie podzespołów chłodniczych –  Opieka serwisowa, dzięki Naszym specjalistom jest w stanie zaopiekować się twoim urządzeniem. Już nie musisz się martwić o przestój swojej produkcji oraz jakości produktu. My się tym zajmiemy! 
 • Analiza pomiarów elektrycznych podzespołów chłodniczych – szeroka gama pomiarów podzespołów między innymi sprężarek chłodniczych, skraplaczy, automatyki sterującej, czy nawet wentylatorów.
 • Weryfikacja zużycia oleju chłodniczego – Dokładne sprawdzenie ilości oraz stanu oleju chłodniczego, który znajdował się w sprężarkach chłodniczych. Dziwnym przypadkiem owe sprężarki nie posiadały w sobie wymaganego przez urządzenie stanu minimalnego oleju.

Naprawa Chiller Riedel PC200

Głównie poprzez zaniedbanie agregatu wody lodowej marki Riedel, w urządzeniu doszło do rozszczelnienia układu oraz do uszkodzenia całego urządzenia. Nasz wyspecjalizowany serwis walczył do końca, aby urządzenie jeszcze mogło w przyszłości stanąć na nogi i śmiało popracować. Na szczęście Klienta oraz Nasze, urządzenie zostało odratowane, a w skład całej naprawy wchodziło m.in.: 

 • Odzyskanie oraz zutylizowanie starego czynnika chłodniczego – Podczas powstałej nieszczelności będącej po stronie układu freonowego, byliśmy skazani na całkowity odzysk oraz utylizację zużytego czynnika chłodniczego. 
 • Próba szczelności za pomocą Azotu Technicznego – Nasza Firma przy użyciu Azotu Technicznego poddaje układ freonowy 24 godzinnej próbie. Wynik próby: Układ nieszczelny! Miejsca, w których miał miejsce wyciek znajdowały się na krućcach przy sprężarkach oraz przy skraplaczu. Po usunięciu nieszczelności przystąpiliśmy do wymiany filtra/ osuszacza na filtr/ odkwaszacza.
 • Pomiary elektryczne podzespołów podczas rozruchu – Wykonane przez Nas pomiary elektryczne sprężarek oraz wentylatorów pasowały do pomiarów z DTR urządzenia.
 • Wymiana łożysk w wentylatorach skraplacza – Dbamy o komfort, każdego Naszego Klienta. Dlatego właśnie z tego powodu wymieniliśmy łożyska na nowe. Różnica napewno widoczna, a zwłaszcza słyszalna. Wentylatory pracują w pełni prawidłowo, a co najważniejsze cicho. 
 • Odzysk oraz zutylizowanie oleju chłodniczego – W momencie odzyskania starego oleju, przechodzimy do uzupełnienia sprężarek nowym, jak i również czystym olejem.
 • Uzupełnienie instalacji freonowej – Naszym ostatnim krokiem było nic innego jak uzupełnienie układu freonowego. Nowym, a przede wszystkim czystym czynnikiem chłodniczym R407C do wartości na tabliczce znamionowej. 

ChillerSerwis – O Nas

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży HVAC, Nasza Firma pełni kompleksowe usługi w zakresie naprawy, serwisu, a także na życzenie Klienta modernizacji agregatu wody lodowej. Moc agregatów wody lodowej, z którymi mieliśmy okazję się spotkać zaczynały się od 1 kW do nawet 1.5 MW ( 1500 kW). Urządzenia te pochodzą od renomowanych marek, a są nimi przede wszystkim: Carrier, Trane, Airwell, Climaveneta, KTK, MTA, BlueBox, GreenBox i wiele wiele więcej, o których nawet nie mieliście pojęcia. Napisz do Nas, a my z miłą chęcią zajmiemy się twoim urządzeniem! 

Serwis i naprawa chiller Riedel PC200 | ChillerSerwis – Serwis i naprawa agregatów wody lodowej marki Riedel

Skontaktuj się z nami już dziś! 

Zajrzyj na stronę ChillerTech, gdzie znajdziesz swój wymarzony agregat wody lodowej, bądź inne urządzenie chłodnicze.

Dziekujemy za ocene! 4/5 - (49 votes)