Dry cooler

Dry cooler | ChillerSerwis –  Sprzedaż, a także naprawa i serwis dry coolerów

Dzięki temu, że asortyment Naszej firmy wciąż się poszerza mamy możliwość zaoferowania Państwu to co nowsze urządzenia chłodnicze. Dlatego właśnie w tym artykule chcielibyśmy Państwu opisać pracę oraz zastosowanie dry coolerów oraz urządzeń uzbrojonych w free cooling. Urządzenia te przechodzą u Nas odpowiednie testy sprawności, a także czynności naprawczo serwisowe. A to wszystko po to, aby urządzenie trafiło do Klienta w jak najlepszym stanie.

Wzrost ceny prądu – dry cooler

Ze względu na rosnące ceny prądu, wiele przedsiębiorców jest zmuszonych do szukania alternatywnych źródeł ciepła oraz chłodzenia. Nasza firma poleca, a wręcz zaleca zastosowanie chłodnic wodnych [ powietrze/woda] inaczej zwanych właśnie dry coolerami. Dry coolery najczęściej spotykamy w systemach chłodzenia powyżej 100 kW tam gdzie pobór prądu chillera jest liczony w następujący sposób. Moc chłodnicza urządzenia chłodniczego dzielona jest na 2. Na przykład chiller posiadający 200 kW, będzie posiadał prąd pełnej mocy wynoszący 100 kW x cena dla 1 kW. Obecnie cena prądu waha się od 0.80 zł/ = 80 zł za jedną roboczo godzinę. Z tego właśnie powodu najlepszym rozwiązaniem jest zakup dry coolera, ponieważ posiadają one tylko wentylatory, które mają pobór prądu wynoszący około 4 kW. Co za tym idzie zapłacimy za jedną roboczo godzinę około 2.4 zł. A teraz wyobraź Sobie jakie to jest proste! Dowiedz się więcej o dry cooler w poniższych częściach artykułu. 

Dry cooler 

Teraz postaramy się wytłumaczyć Państwu kiedy stosować chłodzenie swobodne:

Parametr niski – W momencie, gdy żądamy temperaturę bliską lub niższą od 0 stopni Celsjusza. Dry cooler pozwoli Nam zaoszczędzić tylko zimą, 

Parametr średni – W tym przypadku, gdy żądana przez Nas temperatura ma wynosić od 9 do 12 stopni Celsjusza. Zastosowanie dry coolera jest wciąż opłacalne i warto je zastosować jeżeli zakład pracuje nocami, jak i również przez cały rok,

Parametr wysoki – Ostatni parametr, w którym temperatura chłodzonego przez Nas medium ma wynosić od 19 do 21 stopni Celsjusza. W tym momencie Dry cooler wykorzystując temperaturę wieczorną, nocną oraz po poranku jest na spokojnie zaspokoić Nasze oczekiwania. A to wszystko dlatego, ponieważ w wyżej wymienionych porach temperatura zazwyczaj wynosi poniżej 20 stopni Celsjusza.

Free Cooling

Warto również pamiętać o tym, że chłodzenie swobodne to nie tylko systemy chłodzenia, które chłodzą ciecz. Przede wszystkim są to urządzenia, które chłodzą agregaty chłodnicze zamknięte na halach przemysłowych. Najczęściej na halach, na których istnieje duże ryzyko zabrudzenia powietrzem. Z tego właśnie powodu pełnimy taką usługę jak sprzedaż dry coolerów. 

Zalety dry coolerów

Zmniejszone oddziaływanie na środowisko – Znacznie mniejsze oddziaływanie na środowisko, niż agregaty freonowe, jak i również agregaty wody lodowej,

Zwrot inwestycji – Instalacje wody lodowej wyposażone w chłodzenie swobodne cechują się niskimi kosztami inwestycyjnymi, a także szybkim zwrotem. Ponad 40% szybszy zwrot inwestycji dzięki zaawansowanej technologii free cooling! 

Zminimalizowane koszty eksploatacyjne – Dzięki odpowiednio dobranemu sprzętowi jesteśmy w stanie zmniejszyć koszty eksploatacyjne o ponad 50%,

Zmniejszone roboczo godziny agregatu wody lodowej – Dzięki dry coolerowi jesteśmy w stanie zmniejszyć zarówno załączanie i wyłączanie, co na dłuższą metę przyczynia się do dłuższej żywotności urządzenia chłodniczego.

Serwis dry cooler

Czynności serwisowych oraz naprawczych nie da się wszystkich opisać na raz, a więc Opiszemy Państwu jeden z przykładowych przebiegów serwisu dry coolera:

  1. Podstawową czynnością podczas podchodzenia do czynności serwisowych jest nic innego jak gruntowe umycie urządzenia. Wykorzystujemy w tym celu myjkę wysokociśnieniową oraz wodę o temperaturze 60 stopni Celsjusza.
  2. Następnym Naszym krokiem jest wykonanie próby szczelności instalacji za pomocą azotu technicznego. Nasze próby szczelności nie są krótsze niż 24 godzin! Po 24 godzinach Mamy pewność, że z układu nie wydostaje się Nasz gaz roboczy.
  3. Po wykonaniu próby szczelności Nasz serwis odnawia instalację elektryczną, a to wszystko dlatego, aby w momencie pociętej instalacji nie doszło do spięć. 
  4. Naszym czwartym elementem przykładowego serwisu jest obowiązkowa wymiana łożysk nie ważne w jakim urządzeniu, czy to agregat wody lodowej, agregat chłodzony powietrzem, dry coolery, bądź pompy. Głównym zadaniem tego podpunktu jest cichsza, a także wydajniejsza praca wentylatorów. Przypominamy, że to właśnie one są odpowiedzialne za przepływ powietrza przez chłodnice.
  5. Po wymianie łożysk, przystąpiliśmy do uruchomienia urządzenia w celu sprawdzenia jego pracy oraz efektywności. Zazwyczaj w tym punkcie opisujemy jak przebiegała praca urządzenia.
  6. Oraz ostatnia czynność, którą wykonujemy jest to kosmetyka, w której w skład wchodzi na przykład prostowanie lameli skraplacza, upiększanie szafy elektrycznej oraz spinanie kabli, luźne elementy są mocowane, aby nie latały itp.

ChillerSerwis

Dzięki współpracy z Naszą firmą jesteś w stanie osiągnąć swój wymarzony cel! Uwierz Nam, a napewno sie nie zawiedziesz. Dzięki szerokiej gamie usług Naszej Firmy nie ma dla Nas rzeczy niemożliwych! Od Serwisów oraz napraw agregatów wody lodowej po sprzedaży urządzeń chłodniczych oraz podzespołów chłodniczych, w których skład wchodzą pompy wody, pompy hydrauliczne, sprężarki, agregaty wody lodowej, chłodzenie swobodne itp. 

Sprzedaż dry coolerów | ChillerSerwis –  Serwis i naprawa urządzeń chłodniczych z funkcją free coolingu | Dry cooler | Free cooling

Jeżeli Jesteś zainteresowany tym co robi Nasza Firma, to w takim razie zajrzyj do naszych innych artykułów. Gorąco zalecamy zerknąć na: Sprzedaż sprężarek chłodniczych, Naprawa i regeneracja pomp wody, Sprzedaż i montaż chiller, Wynajem chiller, Skup agregatów wody lodowej, Agregat wody lodowej, Agregat wody lodowej Vertiv 120 kWSerwis chiller Carrier, Serwis chiller Trane ECGAL800, a także na Naszą główną usługę jaką jest nic innego jak Chiller Serwis. Odwiedź ChillerTech, a napewno się nie zawiedziesz!

Serwis i naprawa dry coolerów | Naprawa dry coolerów | Serwis dry coolerów
ChillerSerwis – Profesjonalny serwis urządzeń chłodniczych

Dziekujemy za ocene! 4.4/5 - (32 votes)