Chillery procesowe

Chillery procesowe | ChillerSerwis – Sprzedaż, wynajem, a także montaż procesowych agregatów wody lodowej

Chillery procesowe w Naszych czasach znajdują coraz to szersze zastosowanie w chłodzeniu różnego rodzaju procesów. Możemy je spotkać między innymi w chłodzeniu procesów przemysłowych, chłodzeniu procesów chemicznych, a także w chłodzeniu swobodnym! A to ze względu na ich zaskakujące osiągi oraz innowacyjne rozwiązania, które pozwalają Nam na płynną, a przede wszystkim precyzyjną pracę zakładu.

Żeby tego było mało, to dzięki wciąż poszerzającej sie ofercie usług Naszej Firmy, zaczęliśmy zaopatrywać się w agregaty wody lodowej, agregaty skraplające, agregaty chłodnicze, chiller oile, pompy ciepła, dry coolery, centrale wentylacyjne, rooftopy oraz wiele innych urządzeń oraz podzespołów chłodniczych potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania systemu chłodzenia! Zaufaj specjalistom z Firmy ChillerSerwis spółka z ograniczoną odpowiedzialnością i ciesz się prawidłową pracą swojego układu przez najbliższe kilka, a nawet kilkanaście lat!

Nasza Firma pracując ponad 20 lat z tymi urządzeniami chłodniczymi stała się pionierem na rynku chłodnictwa oraz klimatyzacji, a dokładniej w serwisie, naprawie, a także modernizacji różnego typu chillerów!

W skład Naszych podzespołów chłodniczych natomiast wchodzą takie rzeczy jak: elektronika, a dokładniej sterowanie, pompy obiegowe, pompy hydrauliczne, sprężarki chłodnicze, wymienniki ciepła, różnego rodzaju filtry itp. Nie pozwól na przestój swojej maszyny z powodu braku podzespołów chłodniczych, które w danym momencie przydałyby się do wymiany Państwa zużytego, bądź zniszczonego elementu chłodniczego! 

Chillery procesowe

Chillery procesowe to urządzenia chłodnicze, których najważniejszym zadaniem jest utrzymanie stałych oraz optymalnych warunków pracy. Dzięki zaimplementowanej innowacyjnej, a przede wszystkim energooszczędnej technologii są one coraz bardziej rozpoznawalne na rynku przemysłowym. Nie wspominając o rynku chłodnictwa i klimatyzacji, a dokładniej HVAC & R, na którym zdążyły one już podbić cały rynek!

Płynna regulacja w zakresie 0-10 V przekłada się na wysoką dokładność w aspekcie chłodzenia, a także procesu obróbki. Cechą wyróżniającą tego typu systemy jest prostota uwzględniająca bezpieczeństwo użytkownika. Prosty w obsłudze interfejs oraz akcesoria kontrolno-pomiarowe zapewniają bezpieczeństwo i szybkość działania w przypadku wystąpienia nietypowych warunków.

Intuicyjne i łatwe w użyciu chillery procesowe. To uniwersalne jednostki chłodzące, które zostały zaprojektowane w celu utrzymania optymalnych warunków, niezależnie od obciążenia cieplnego. Nowoczesny system HVAC & R z możliwością płynnej regulacji wpłynie bezpośrednio na funkcjonalność Twojej Firmy, a tym samym na jakość chłodzenia. Agregaty chłodnicze to nowoczesne rozwiązanie, którego popularność stale rośnie. Doskonały design i unikalna konstrukcja przekładają się na oszałamiające wyniki tych systemów. Duża elastyczność w zakresie od -32°C do +45°C przekłada się na coraz szerszy zakres pracy tych urządzeń.

Skontaktuj się z Nami już dziś, a my specjalnie pod Państwa wymogi przygotujemy odpowiednie urządzenie chłodnicze!

Używane chillery procesowe

Nasza Firma, bardzo sobie ceni używane urządzenia chłodnicze, a to wszystko dlatego, bo w przypadku kupna owej maszyny mamy pewność, że urządzenie będzie w pełni sprawne. Przypominamy o jakże ważnym odpowiednim doborze, gdyż wpływać on będzie między innymi na jakość produkcji. Nasze agregaty wody lodowej cechują się:

  • Szybkim zwrotem inwestycji – Nasze agregaty chłodnicze są wyposażone w innowacje rozwiązania, które przyczyniają się do szybszego zwrotu z całej inwestycji,
  • Bezawaryjność oraz prostota w obsłudze – Sprzęt, który dostarczamy Naszym Klientom musi być wydajny i ekonomiczny, a przede wszystkim musi zapewniać odpowiednie parametry wody lodowej,
  • Wysokiej jakości chłodzenie – Odpowiednie parametry Naszych mediów ustalane są pod konkretne wymagania Naszego Klienta,
  • Zminimalizowanie kosztów eksploatacyjnych – Sprzęt chłodniczy o dużej wydajności chłodniczej jest kosztowny. Dlatego staramy się instalować każdy agregat chłodniczy dokładnie, aby zminimalizować koszty dla Naszych Klientów,
  • Możliwość całodobowego serwisu – Nasza Firma zdaje sobie sprawę jak ważna jest nieprzerwana praca urządzeń chłodniczych, dlatego gwarantujemy serwis na terenie całej Polski!

Chłodzenie swobodne

Chłodzenie swobodne, w najprostszej postaci zwany również free coolingiem, wykorzystuje prostą zasadę działania Dry coolerów (więcej na temat Dry coolerów zachęcamy do przeczytania osobnych artykułów poświęconych tym urządzeniom chłodzącym). Zaprojektowany, aby zminimalizować koszty energii elektrycznej.

Ale w jaki sposób inna jednostka chłodnicza o tej samej wydajności chłodniczej może działać bez zużywania takiej ilości energii, jak agregat wody lodowej lub inne agregaty chłodnicze? Odpowiedź jest bardzo prosta, a znajduję się ona w zasięgu ręki!

Otóż, podczas pracy nominalnej, na przykład Nasz agregat chłodniczy będzie miał pobór mocy 200 kW. Podkreślam, że Nasza przykładowa wydajność chłodnicza chillera to 400 kW przy parametrze 12/7°C. Dlaczego więc zużycie wynosi 200 kW? Nie zawsze tak jest, jednak najlepiej jest podzielić wydajność chłodniczą agregatu przez 2. Kiedy znamy już nominalny pobór prądu, czas na obliczenie ceny zużycia prądu za godzinę.

Aktualna cena za kilowatogodzinę (dokładnie z 12 października) sugeruje, że trzeba zapłacić 0,77 zł. Dla ułatwienia zaokrąglijmy tę liczbę do 0,8 zł. Dlatego mnożymy zużycie energii elektrycznej przez 0,8 zł, aby uzyskać cenę za jedną roboczogodzinę. Okazuje się w takim razie, że przy chillerze o mocy chłodniczej 400 kW Nasza fabryka musiałaby zapłacić 160 zł za jedną godzinę pracy! Cena jest naprawdę zaskakująca, ponieważ wiele zakładów pracuje dzień i noc, więc nasz agregat pracuje cały czas. Ponadto, zmusza to Nas zarówno do wykonywania regularnych przeglądów, jak i do płacenia za stale rosnące ceny energii elektrycznej.

Sprzedaż chillerów procesowych

Nasze chillery procesowe są: Bezawaryjne i łatwe w obsłudze. Naszym głównym zadaniem jest dostarczanie Klientowi urządzenia chłodniczego, który jest zarówno wydajny, jak i ekonomiczny. Nie zapominajmy o najważniejszym, czyli zapewnieniu odpowiednich parametrów wody lodowej. Jest to niezwykle ważne w przypadku chłodzenia procesów chemicznych i przemysłowych. Ponadto zwrot z całej inwestycji jest znacznie skrócony ze względu na wdrażaną innowację.

Chłodzenie najwyższej jakości jest możliwe tylko przy wsparciu ChillerSerwis!

Rozumiemy jakie znaczenie mają chillery procesowe, a dokładniej ich ciągła praca. Dlatego gwarantujemy Serwis na terenie całej Polski. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszymi nowymi artykułami: Naprawa chillerówSerwis agregatów wody lodowejSerwis pomp ciepła, a także Sprzedaż Chiller.

Wynajem chillerów procesowych

Najczęstsze przypadki, w których dochodzi do wynajmu Naszych urządzeń to: 

  • Awaria agregatu/Dry coolera – Przestój maszyny lub sprzętu nie wchodzi w grę,
  • Dołożenie agregatu chłodniczego latem – Urządzenia chłodnicze Naszej Firmy mają krótki czas realizacji, więc nie martw się o kilkutygodniowe wstrzymanie produkcji.
  • Do klimatyzacji dużych powierzchni lub hal produkcyjnych,
  • Testuj nowy sprzęt chłodniczy, aby podejmować decyzje zakupowe.

W Naszej ofercie znajdą Państwo różnego rodzaju chillery procesowe od 1kW do ponad 1500 kW! Urządzenia te pochodzą od znanych marek, takich jak: Trane, Carrier, AirWell, BlueBox, GreenBox, Climaveneta, Unflair, Vertiv, Hyfra, Piovan, Stulz, York i wielu innych. Ponadto, Nasza Firma posiada zarówno nowe, jak i również używany sprzęt chłodniczy, przetestowane przez najlepszych Serwisantów w dziedzinie chłodnictwa.

Montaż chillerów procesowych

Przestrzegamy przed korzystaniem z różnego rodzaju filmów instruktażowych czy artykułów na temat tzw. montażu agregatów. Nie zawsze, a jak się później okazuje, one pomagają. Czasami niewłaściwy układ całej instalacji może przysporzyć Nam problemów takich jak utrudniony dostęp do urządzenia lub któregoś z jego elementów. Może to prowadzić do poważnych awarii i kosztownych napraw. Oczywiście, aby tego uniknąć warto skontaktować się z Nami w celu ustalenia terminu montażu, korzystając jednocześnie z naszych fachowych porad i wskazówek dotyczących montażu instalacji wody lodowej.

Podsumowanie

W tym artykule dowiedzieli się Państwo na czym polega chłodzenie procesowe, w jakiej branży występuję oraz jakie urządzenia obejmuje. Jednakże poruszyliśmy również temat chłodzenia swobodnego, o którym w ostatnim czasie jest coraz głośniej, a to ze względu na minimalizację kosztów za energię elektryczną. Zawdzięczać mogą Państwo napisanie tego artykułu, tylko i wyłącznie Firmie ChillerSerwis Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością; NIP 5242950191, a także REGON 52308479100000, która posiada siedzibę w Warszawie, a jej oddział w aktualnym momencie jest przenoszony do Wałsnowa, w którym będziemy się wciąż rozwijać, a także udoskonalać swoje umiejętności w kwestii Serwisu, naprawy, a także modernizacji agregatów wody lodowej i innych urządzeń chłodniczych tego typu.

Sprzedaż chillerów ChillerTech, gorąco zapraszamy!

Dziekujemy za ocene! 4.7/5 - (34 votes)