Serwis chiller DTU 125
Serwis chiller DTU 125

Serwis chiller DTU 125

Naprawa i serwis Chiller DTU 125 | ChillerSerwis – Serwis i naprawa agregatów wody lodowej

Firma ChillerSerwis to prężnie działająca Firma na rynku chłodnictwa i klimatyzacji, która ze względu na swoje 20 letnie doświadczenie, bezproblemowo poradzi Sobie z Państwa urządzeniem chłodniczym i nie tylko! Między innymi mam tu na myśli kwestię konserwacji urządzeń chłodniczych, a także przeróżnych systemów chłodzenia opartych o wodę lodową. Nasza obszerna wiedza, a także wyspecjalizowana grupa Serwisantów jest w stanie zdziałać cuda w branży HVAC & R. Żeby Państwu to bardziej przybliżyć to postaram sie w poniższym segmencie artykułu Państwu wypisać Naszą szeroką listę usług, które są związane z chillerami DTU

Skorzystaj z fachowej pomocy ChillerSerwis i ciesz się nieskazitelną pracą Swojego urządzenia chłodniczego DTU! 

Konserwacja chillerów DTU

W skład Naszych usług konserwacyjnych chillerów DTU, jak już mogli się Państwo dowiedzieć, wchodzą takie rzeczy jak.:

Serwis chillerów DTU – Nie ważne czy Nasz klient znajduję się na drugim krańcu Polski, najważniejsze dla Naszej Firmy jest prawidłowa praca Państwa systemu chłodzenia, którą mogą Państwo uzyskać korzystając z usług Naszej Firmy, a dokładniej serwisu chillerów DTU

Naprawa chillerów DTU – Dzięki współpracy z szeroką grupą dostawców chillerów, a także podzespołów chłodniczych, Nasi eksperci w dziedzinie HVAC & R, z pewnością pomogą Państwu w rozwiązaniu waszego problemu, bądź usterki! 

Modernizacja chillerów DTU – Na życzenie Naszego Klienta jesteśmy wstanie zmodernizować Państwa układ chłodzenia chillera DTU, a także systemu chłodzenia pod specjalne wymagania! 

Przegląd techniczny chillerów DTU – Jesteśmy w stanie przeprowadzać regularne przeglądy techniczne chillerów DTU, tak aby Nasz Klient miał pewność, że jego sprzęt działa w prawidłowy sposób! 

Przegląd okresowy oraz zerowy chillerów DTU – Tak samo jak w przypadku przeglądu technicznego, jak i również serwisów. Nasza Firma jest w stanie przeprowadzić regularne przeglądy okresowe, które zapobiegną niepotrzebnym awariom oraz usterkom. 

Utylizacja chillerów DTU – Dzięki odpowiednim certyfikatom, a także licencjom Nasza Firma jest w stanie zutylizować Państwa agregat chłodniczy wraz z czynnikiem chłodniczym, który znajduję się w Państwa chillerze.

Jednakże to nie wszystko, gdyż Jestesmy również w stanie prowadzić takie usługi jak.:

Budowa instalacji wody lodowej pod chillery DTU – Żeby tego było mało to Nasza Firma jest w stanie zbudować od podstaw innowacyjny, a także zautomatyzowany system chłodzenia, specjalnie pod wymagania Naszego Klienta. 

Sprzedaż chillerów renomowanych marek, w tym również DTU – Nasza Firma jest w stanie Państwu sprzedaż nowe, jak i również używane, lecz w pełni sprawne chillery o różnej wydajności chłodniczej od 1 kW do nawet 1500 kW. Ponadto na Nasze urządzenia chłodnicze jesteśmy w stanie dać gwarancję prawidłowej pracy. 

Wynajem chillerów renomowanych marek, w tym również DTU – Klientom, którzy nie mają wystarczających środków na zakup nowego lub używanego agregatu chłodniczego, możemy zaoferować chillery, które cieszą się coraz większą popularnością usługą późnego wynajmu . Dzieje się tak za sprawą możliwości poznania Nas z pierwszej ręki podczas poznawania urządzeń chłodniczych!

Serwis chillera DTU 125

Nasze serwisy w zależności od urządzenia chłodniczego wyglądają w bardzo podobny sposób, a to ze względu na wyznaczone przez Nas kroki, które mają zostać wykonane przez Naszą grupę Serwisantów. Dlatego nie muszą się Państwo obawiać o źle wykonaną usługę serwisową przez Naszą Firmę, ponadto w momencie wykonania usługi serwisu chillera przygotowywany jest protokół wykonania serwisu w formie elektronicznej, a także papierowej, którą można w każdym momencie zobaczyć jak przebiegał serwis, bądź inna czynność serwisowa. 

Serwis chillera DTU 125 wyglądał natomiast w sposób następujący

  1. Kontrola wizualno-techniczna urządzenia – W tym o to kroku, Nasz serwis, dokona wszelkich starań, aby poddać analizie urządzenie. W której dowie się jakie jest zużycie urządzenia i nie tylko! Ponadto, dokonujemy weryfikacje stanu technicznego, jak i również wizualnego maszyny. Podczas wczesniej opisanych czynnościach skupiamy się przede wszystkim na układzie freonowym. Na której mogą znaleźć się tłuste plamy oznaczające wyciek freonu.
  2. Weryfikacja, a także sprawdzenie prawidłowej pracy automatyki kontrolno-pomiarowej. Dzięki zaawansowanemu sprzętowi wykonujemy szczegółowe pomiary poszczególnych elementów zabezpieczających oraz kontrolno-pomiarowych, które mają za zadanie ochronić urządzenie.
  3. Przegląd zabezpieczeń układu – Między innymi presostaty, czujniki ciśnienia, czujniki przepływu, a także czujniki kontroli zgodności i kolejności faz.
  4. Sprawdzenie efektywności pomp obiegowych – Oczywiście jeżeli urządzenie jest uzbrojone w owe pompy. Do tej czynności należy również czyszczenie filtra wody lodowej.
  5. Sprawdzenie instalacji freonowej – Może się Państwo tylko domyślać jak ważne jest dopilnowanie instalacji freonowej, aby nie posiadała ona żadnych wycieków freonu. Z tego powodu w tym kroku sprawdzany jest pomiar ciśnień zarówno statycznych, jak i również podczas pracy chillera.
  6. Zweryfikowanie pracy elementów roboczych – Do elementów roboczych zaliczamy takie podzespoły jak sprężarka chłodnicza, a także wentylator skraplacza. Główną przyczyną dlaczego weryfikujemy te elementy jest chęć zmniejszenia ryzyka spięcia elektrycznego w urządzeniu, a także bezpieczeństwo Naszych Klientów.
  7. Ocena oleju chłodniczego w sprężarce – Olej sprężarkowy podczas Naszych oględzin ma wyglądać jak nowo dopiero dodany. Tak żebyśmy mieli stuprocentową pewność co do układu, że jest on zarówno czysty.
  8. Dokładne mycie skraplacza – Ta czynność dotyczy skraplaczy lamelowych gaz/powietrze. Lecz w przypadku agregatów wody lodowej chłodzonych wodą czyścimy filtry wody chłodzącej.
  9. Sporządzenie protokołu serwisu gotowego do wpisu w CRO – W protokole zawarte są wszelkie pomiary, wyszczególnione awarie, a także zagrożenia. Jakie towarzyszą w dalszej pracy urządzenia chłodniczego.

Jak mogą Państwo ujrzeć, Nasze serwisy nie różnią się niczym specjalnym od reszty Naszych serwisów, jednakże zmienia się to w momencie zmiany rodzaju urządzenia chłodniczego. Na przykład w przypadku agregatów skraplających, konstrukcja, a także sposób podejścia do samego urządzenia jest inny niż w przypadku agregatu wody lodowej

Naprawa chillera DTU 125

Główną przyczyną awarii chillera DTU 125, z którym mieliśmy okazję popracować było nadmierne nagrzewanie się sprężarki chłodniczej wraz z jej głośną pracą przyczyniło się do wezwania specjalistów z Firmy ChillerSerwis. Ponadto urządzenie wyświetla komunikat mówiący Nam o braku przepływu czynnika chłodniczego. 

Wstępna diagnoza specjalistów z Naszej Firmy wykazała, na nadmierne gromadzenie się kamiennego osadu w układzie absorpcyjnym. Głównym zadaniem Naszej Firmy był przyjazd, przebadanie oraz wstępne oszacowanie kosztów naprawy chillera.

Zostań z Nami do końca i sprawdź Sam jak Nam poszło! 

Po wnikliwym przyjrzeniu się usterce, stwierdzono m.in brak przepustowości po stronie wymiennika wysokiego ciśnienia, źle ustawiony zawór wody chłodzącej skraplacz. Zdiagnozowano również wytrącenie się kamienia na skutek zalegania wody w wymienniku. Przyczyną awarii był również brak reakcji czujnika (presostatu) na bardzo wysokie ciśnienie czynnika chłodniczego (freonu). Pomimo złych parametrów pracy urządzenie nie zostało wyłączone. Powodem tego było złe ustawienie i skonfigurowanie zabezpieczeń w przypadku wystąpienia wysokich wartości ciśnienia freonu.

Dlatego też, chiller DTU 125, pomimo powstania niebezpiecznie wysokiego ciśnienia nie wyłączał się ze względu na nieprecyzyjną konfigurację modułu sterującego. W związku z tym konieczne było sprawdzenie prawidłowości podłączenia presostatu do płyty sterującej a także zweryfikowanie ustawień parametrów pracy. Urządzenie zostało wyczyszczone i poddane kompleksowemu serwisowi.

Podsumowanie prac naprawczych w Chiller DTU 125

Po włączeniu urządzenia i kalibracji, chiller pracuje prawidłowo.  Temperatura sprężarki w normie, urządzenie pracuje równomiernie. Zawór wody chłodzącej po dostrojeniu działa prawidłowo a także  obór prądu zgodny z wartościami widniejącymi na tablicy znamionowej.

Skorzystaj z Naszej pomocy już teraz i ciesz się prawidłową pracą swojego urządzenia chłodniczego! 

Naprawa i serwis Chiller DTU 125 | ChillerSerwis

Naprawa i serwis agreagatu wody lodowej DTU

Dziekujemy za ocene! 4/5 - (45 votes)