System chłodzenia z free coolingiem
System chłodzenia z free coolingiem

System chłodzenia z free coolingiem

System chłodzenia z free coolingiem | ChillerSerwis – Projekt, budowa, a także modernizacja systemów chłodzenia

Zapewne zastanawiają się Państwo jak w najszybszy, a przede wszystkim najprostszy sposób dokonać zwrotu całej inwestycji swojego systemu chłodzenia. Odpowiedź jest naprawdę prosta! A jest nią to nic innego jak funkcja free coolingu! Systemy chłodzenia Naszej Firmy często wyposażane są w tą ową funkcję, a to ze względu na charakter pracy systemu z zastosowaniem tej prostej, nieskomplikowanej funkcji! 

Ty też możesz doposażyć swój układ chłodzenia w funkcję free coolingu!

Wystarczy tylko modernizacja systemu chłodzenia oraz zakup dry coolera!

Dzięki jednorazowemu kosztowi na zakup oraz modernizacje nitki, mogą Państwo zaoszczędzić setki, a nawet tysiące roboczo-godzin urządzenia chłodniczego. Co następnie pozwala Nam stopniowo zwracać całą inwestycje.

Wielu z Naszych Klientów posiada urządzenia chłodnicze wyposażone we free cooling jednakże, nie potrafią, bądź co gorsze nie są w stanie wykorzystać tej zaskakującej funkcji ze względu na ograniczającą budowę układu chłodzenia. Z tego właśnie względu Nasza Firma postanowiła wyjść z inicjatywą modernizacji agregatów wody lodowej oraz systemów chłodzenia w celu zaaplikowania Free coolingu.

Free cooling

Profesjonalne doradztwo i innowacyjna technologia pozwala Nam dostosować stabilne temperatury do Twoich osobistych oczekiwań. Rosnąca liczba odbiorców przyczyniła się do szybkiego uznania ChillerSerwis jako lidera rynku HVAC & R. Jednocześnie pozwalając Nam znacząco obniżyć rachunki za energię elektryczną Naszych klientów, korzystając z technologii opartych na Free coolingu!

Usługi projektowania systemów i instalacji wody lodowej o różnych parametrach. Wysoka w przypadku chłodzenia maszyn i urządzeń. Średnia w przypadku klimatyzacji oraz niskiej w przypadku chłodzenia procesów przemysłowych lub chemicznych. 

Według Nas tam, gdzie temperatura czynnika chłodniczego, a także wydajność chłodnicza jest stosunkowo wysoka, należy zastosować dry coolery lub free cooling. Jednakże, gdy temperatura na zewnątrz jest dość niska to używamy wtedy energooszczędnych dry coolerów. Może to znacznie ograniczyć pracę chillera, którego pobór prądu jest znacząco wyższy od dry coolera. Jednocześnie pozwala on Nam na znaczne skrócenie roboczogodzin chillera, co pozytywnie wpływa na jego żywotność.

Zobacz ile mogą Państwo zyskać dzięki fachowej pomocy Firmy ChillerSerwis!

Projekt systemu chłodzenia

Ze względu na wykształconą, a przede wszystkim wyspecjalizowaną grupę serwisantów oraz kadrę ChillerSerwis. Posiadamy wystarczające doświadczenie, aby tworzyć profesjonalne oraz innowacyjne systemy chłodzenia z wykorzystaniem chillerów oraz dry coolerów o różnej wydajności chłodniczej.

Sprawdź Sam, a przysięgamy, że się nie zawiedziesz!

Tak było i tym razem, gdzie Nasza Firma miała za zadanie stworzyć projekt systemu chłodzenia, który będzie posiadać zbiornik buforowy, chiller o wydajności chłodniczej wynoszącej 200 kW, dry cooler 350 kW oraz 4 pompy obiegowe. Cały system chłodzenia jest wyposażony w system przekierowania zaworem trójdrożnym, który ma za zadanie odseparować system chłodzenia chillera od dry coolera. Ponadto, dzięki wykorzystaniu wizualizacji oraz automatyki Nasz Klient, może wybierać kiedy ma być zastosowany Free cooling, a kiedy ma pracować chiller. Jest to jednak tylko optymalne zastosowanie, gdyż urządzenie jest w pełni zautomatyzowane, dzięki czemu nie wymaga żadnej ingerencji osób trzecich.

Wizualizacja systemu chłodzenia z free coolingiem 

Dzieki współpracy z grupą odpowiedzialną za wizualizacje, a także dzięki Naszym automatykom, udało Nam się zbudować w pełni zautomatyzowany system chłodzenia, który pozwala Naszemu Klientowi zaoszczędzić spore pieniądze. Poniżej postaram się Państwu wytłumaczyć na jakiej zasadzie działa oszczędzanie dzięki dry coolerowi.

W Naszym systemie chłodzenia znajduje się urządzenie chłodnicze o wydajności chłodniczej wynoszącej 200 kW, co za tym idzie, że podczas pełnego obciążenia będzie ono pobierać 100 kW. Następnie 100 kW mnożymy razy cenę dla jednego kilowata i wychodzi Nam ile zapłacimy podczas jednej godziny pracy chillera.

Obecnie ceny energii elektrycznej wahają się między 0,80 zł. Z tego wychodzi Nam, że za godzinę pracy zapłacimy 80 zł.

A teraz spójrzmy na pracę dry coolera. Mimo podanej wydajności chłodniczej 350 kW dry coolera, dry cooler ten pracuje tylko i wyłącznie na wentylatorach, które pobierają góra 10 kW. Z czego wychodzi, że za godzinę pracy zapłacimy około 8 zł.

Teraz wyobraź sobie, jakie to proste! 

Budowa instalacji wody lodowej

Do realizacji Naszego systemu chłodzenia z free coolingiem wykorzystaliśmy rury z tworzywa sztucznego, a dokładniej PVC-u o średnicy 110. Które zostały następnie zaizolowane izolacją kauczukową o grubości 13 mm. Jak już wiadomo, każdego rodzaju rury posiadają różnego rodzaju przenikalność cieplną, dlatego między innymi stosuje się izolację kauczukową. Aby uniknąć niechcianych zmian temperatury na Naszej instalacji. Ponadto zastosowana izolacja zachowuje się jak powłoka, która w pewnym stopniu chroni Nas przed uszkodzeniami mechanicznymi, a także oddziaływaniami podstawowymi.

Jednakże na tym się nie kończy lista zalet Naszego systemu chłodzenia! Mocowania rur wykonaliśmy na obejmach, które następnie zostały zamocowane na profilach. Tak, aby instalacja podczas rozruchu nie doznała, żadnych niechcianych wibracji, które w najgorszym przypadku mogłyby przyczynić się do uszkodzenia mechanicznego. 

Zastosowane filtry wodne mające za zadanie w każdym momencie filtrować Nasz układ z niechcianych elementów, które pojawiłyby się w Naszym układzie. Tym mniej zabrudzeń w układzie, tym wydajniejszy staje się system! 

Przepustnice wody, które na dłuższą metę mają za zadanie ułatwić Naszemu Klientowi rozbudowę, bądź zapobiec nie przyjemnym sytuacjom związanym z  niechcianym uszkodzeniem instalacji. 

Różnego rodzaju czujniki, Flow switche oraz wiele innych. Odgrywać będą natomiast postać informacyjną, które będą Nam dostarczać informację na temat efektywności Naszego układu.

Profesjonalizm na każdym kroku. Zobacz Sam!

System chłodzenia z wykorzystaniem Free coolingu 

Nasze systemy chłodzenia, budowane pod specjalne życzenia, a także wymagania Klientów. Dlatego właśnie z pełną dokładnością, a także profesjonalizmem podchodzimy do zadania, jakie zlecił Nam Klient. Tak aby wszystko było jak wyobrażali sobie Państwo! 

Jednakże nie zawsze Klient musi się zgadzać z Naszymi zaleceniami. Niestety najczęściej doprowadza to do nieprzyjemnych sytuacji, a także nieprzyjemnych pytań dlaczego układ nie jest tak efektywny jak obiecywaliśmy. Żeby temu zapobiec, warto czasem posłuchać specjalistów i poprosić ich o radę odnośnie prawidłowej budowy instalacji wody lodowej oraz usadowieniu urządzeń chłodniczych. 

W takim właśnie razie gorąco zachęcamy Państwa, aby korzystać z pomocy specjalistów na rynku chłodnictwa. Nie ukrywając, do tego zadania polecamy takie Firmy jak ChillerTech, SKiC, a także Nasz wyspecjalizowany Serwis, a także Kadrę ChillerSerwis, która w każdym momencie będzie skłonna Państwu pomóc

Fachowe doradztwo, a także pomoc na wyciągnięciu ręki! 

Podsumowanie

Podsumowując, Nasza Firma na życzenie Klienta jest w stanie zaprojektować, następnie zbudować, kończąc nawet na modernizacji istniejących systemów chłodzenia. To wszystko jest możliwe tylko i wyłącznie dzięki 20 letniemu doświadczeniu w branży HVAC & R. A także najnowocześniejszemu sprzętowi renomowanych marek na rynku chłodnictwa, które pozwalają Nam podchodzić do zadania z pełnym profesjonalizmem. 

Ponadto na życzenie Klienta jesteśmy w stanie zbudować Swój system chłodzenia na rurach z tworzywa sztucznego, a dokładniej PVC-u, a także na rurach ze stali węglowej zaprasowywanych. Które ze względu na swoją niezawodność swoich działań gorąco polecamy! Nasze systemy chłodzenia, pragniemy wyposażać w funkcję free coolingu, a dokładnie doposażać systemy w dry coolery. Które pozwalają Nam zminimalizować koszty eksploatacji, a przede wszystkim przyspieszyć zwrot całej inwestycji o nawet 200%! Zachęcamy do zakupu niezawodnych używanych agregatów wody lodowej Naszej Firmy!

Dziekujemy za ocene! 4.7/5 - (38 votes)