Serwis chiller Lennox EAC210
Serwis chiller Lennox EAC210

Serwis chiller Lennox EAC210

Serwis chiller Lennox EAC2104SM4HN | ChillerSerwisSerwis i naprawa agregatów wody lodowej

Wydajność i bezpieczeństwo w każdej chwili. Postaw na profesjonalizm! Kompleksowe usługi w zakresie serwisu, naprawy, jak również modernizacji agregatów wody lodowej renomowanych producentów. Doraźne przeglądy techniczne i okresowe urządzeń z zakresu chłodzenia na terenie całej Polski. Masz problem ze Swoim urządzeniem? Skontaktuj się z Nami już dziś!

W ostatnim czasie głównym zadaniem Naszej Firmy był serwis i naprawa chiller Lennox EAC2104SM4HN. Podstawową funkcją urządzenia jest chłodzenie powierzchni magazynowej w okresie letnim, gdzie temperatura wewnątrz przekracza nawet 32 oC. Natomiast urządzenie w okresie zimowym jest wyłączane na poczet odwrotnego procesu jakim jest ogrzewanie poprzez wykorzystanie innych urządzeń.

Jednym z wad tego systemu jest dość rozbudowana instalacja wody lodowej, która uzupełniona jest wodą. Jak wszyscy wiemy woda w temperaturach minusowych niestety zamarza, co mogłoby w najgorszym wypadku przyczynić się do uszkodzenia wymiennika ciepła, prowadząc tym samym do kosztownej naprawy. Z tego właśnie względu urządzenie przed okresem zimowym zostaje odpowiednio zabezpieczone oraz przygotowane. Ponadto z instalacji wody lodowej spuszczana jest woda w celu zminimalizowania ryzyka jakiejkolwiek awarii. 

Serwis chiller Lennox EAC2104SM4HNSerwis chiller Lennox EAC2104SM4HN

Agregaty wody lodowej to urządzenia chłodnicze, których głównym zadaniem jest chłodzenie, a także stabilizacja przeróżnych procesów zarówno chemicznych jak i przemysłowych. Pamiętajmy, jednak że tego typu rozwiązania znajdują zastosowanie również w obiektach wielogabarytowych czy powierzchniach użyteczności publicznej, gdzie stała temperatura pełni bardzo ważną rolę. Prosta budowa, jak również zminimalizowana ilość czynnika chłodniczego pozwala Nam na wręcz natychmiastowy rezultat jakim jest żądana temperatura medium. Zobacz jak wiele możesz zyskać.

Zakres czynności serwisowych:

 1. Kontrola wizualna urządzenia. Weryfikacja urządzenia pod kątem wizualnym, jak również technicznym. W skład tej czynności wchodzi zarówno kontrola zamocowań oraz drgań jakie następują podczas pracy. Uzupełnienie braków w podporach, śrubach, czy też nakrętkach, które pozwolą Nam na zwiększenie żywotności Twojego urządzenia.
 2. Weryfikacja układu freonowego. Dysponując najwyższej jakości sprzętem, jak również technologią pozwalającą Nam na przedwczesne usuwanie jakichkolwiek awarii jesteśmy w stanie zagwarantować w pełni szczelny i hermetycznie zamknięty układ freonowy. Nowoczesne pomiary z wykorzystaniem detektorów nieszczelności oraz manometrów flagowych producentów. Dbajmy o Nasze Środowisko! 
 3. Kontrola układu automatyki i sterowania. Wszelkiego rodzaju pomiary elementów kontrolno-pomiarowych, a także zabezpieczających chroniąc Nasz system przed awarią. To właśnie głównym zadaniem układu automatyki i sterowania jest przedwczesne informowania Nas o jakichkolwiek awariach, czy też nieprawidłowych pomiarach będących po stronie urządzenia.
 4. Sprawdzenie poprawności działania podzespołów. Kontrola elementów, w tym sprężarek chłodniczych, wentylatorów skraplacza, czy też pomp wody. Wszelkiego rodzaju pomiary, jak również praca podzespołów zgodna z wytycznymi Producenta.
 5. Mycie i czyszczenie urządzenia. Pamiętajmy, iż głównym zadaniem urządzenia jest wymiana ciepła pomiędzy medium chłodzącym, a wymiennikiem ciepła znajdującym się zazwyczaj w urządzeniu. Ważnym podkreślenia jest jednak fakt iż tego typu urządzenia możemy podzielić na 2 typy:
  Chillery chłodzone powietrzem – są to urządzenia wyposażone w skraplacz w postaci chłodnicy, gdzie wymiana następuje w tym samym urządzeniu. Przykładem może być właśnie chiller Lennox EAC2104SM4HN.
  Chillery chłodzone wodą – tego typu urządzenia znajdują zastosowanie w firmach gdzie mamy bardzo ograniczoną ilość miejsca, a gabaryty urządzenia muszą być jak najmniejsze. Wymiana ciepła następuje jednak w dodatkowym wymienniku ciepła. Tego typu urządzenia są za to znacznie droższe niż agregaty wody lodowej chłodzone powietrzem.
 6. Kontrola oleju w sprężarkach chłodniczych. Sprawdzenie ilości oraz koloru oleju znajdującego się w sprężarkach chłodniczych zastosowanych w urządzeniu Lennox EAC2104SM4HN. Ilość, jak i sam kolor oleju jak najbardziej prawidłowy.

Czynności dodatkowe zlecone przez Klienta:

 1. Zabezpieczenie systemu przed okresem zimowym. Instalacja ze względu na bardzo rozbudowaną budowę oraz system kontrolno-pomiarowy uzupełniona jest wodą, co w pewnym stopniu wpływa na żywotność, jak również wydajność całego systemu chłodzenia. Pamiętajmy, iż głównym zadaniem glikolu jest ochrona układu chłodzenia przed niskim oraz minusowymi temperaturami. Niewielu z Nas wie, że glikol chroni Nas zarówno przed powstawianiem wszelkiego rodzaju rdzy oraz zanieczyszczeń, które w znacznym stopniu mogą wpłynąć na żywotność i wydajność zarówno urządzenia jak i systemu. Stąd też firmy z rynku HVAC wciąż dążą do tego, aby każdy system opierał się na glikolu nawet w najmniejszej proporcji. Czytaj więcej…
 2. Weryfikacja układu hydraulicznego. Chiller Lennox EAC2104SM4HN wyposażony jest w moduł hydrauliczny tzn. pojemnik w-zbiorczy zwany również buforem, a także pompy wody przez co samo urządzenie może pracować z najwyższą wydajnością. Kontrola pracy i pomiary pomp wodnych znajdujących się po stronie układu wody. Moduł hydrauliczny w znacznym stopniu wpływa na pracę całego układu prowadząc tym do znacznego ograniczenia załączania się urządzenia, w tym sprężarek chłodniczych, które w pierwszej fazie pracują na 110%. Wydajność. Bezpieczeństwo. Efektywność. Zobacz jak wiele możesz zyskać wybierając systemy chłodzenia oparte o wodę lodową.

Serwis i naprawa agregatów wody lodowejSerwis i naprawa chiller Lennox EAC2104SM4HN

Zminimalizuj ryzyko awarii i zwiększ wydajność Twojego systemu. Wiemy jak ważną rolę pełnią systemy chłodzenia, których głównym zadaniem jest zachowanie ściśle określonych parametrów dopasowanych do wymagań Naszego Klienta. Profesjonalne wsparcie, jak również przeglądy techniczne pozwalające Nam na zachowanie najwyższych standardów. Sprawdź już dziś!

Serwis, naprawa, jak również modernizacja agregatów wody lodowej renomowanych producentów na terenie całej Polski. Ofertę ChillerSerwis poszerzają zarówno usługi w zakresie oceny efektywności, a zrazem wydajności urządzeń z rynku HVAC. Dysponując wieloletnim doświadczeniem, zdobytą wiedzą, jak również certyfikatami jesteśmy w stanie zagwarantować najwyższą jakość oraz w pełni profesjonalne wsparcie niezależnie od poziomu zaawansowania. Dla Nas nie ma rzeczy nie możliwych!

Serwis chiller Lennox EAC2104SM4HN | ChillerSerwis – Serwis i naprawa agregatów wody lodowej

Dziekujemy za ocene! 4.5/5 - (92 votes)