Serwis HVAC

Serwis HVAC | ChillerSerwis – Serwis systemów HVAC

Głównym zadaniem Firmy ChillerSerwis jest zapewnienie odpowiedniej temperatury urządzenia chłodniczego, z tego właśnie powodu zajmujemy się kompleksową konserwacją urządzeń chłodniczych. Począwszy od małych agregatów chłodniczych, po potężne agregaty wody lodowej o mocy ponad 1500 kW! Żeby tego było mało, Nasza Firma na życzenie Klienta jest w stanie wy-serwisować, naprawić, a także zmodernizować układy chłodzenia, a także takie urządzenia chłodnicze jak: Chiller oil’e, Pompy ciepła, Agregaty skraplające, Agregaty wody lodowej, Agregaty chłodnicze, a także dry coolery

Dzięki ponad 20 letniemu doświadczeniu w branży HVAC, a także licznym certyfikatom jesteśmy w stanie zagwarantować Swoim przyszłym Klientom, że podchodząc do urządzenia chłodniczego, zachowujemy pełen profesjonalizm, tak aby wszystko działało sprawnie przez najbliższe kilka, a nawet kilkanaście lat!

Co to są systemy HVAC?

HVAC to nic innego jak zbiór rzeczy z branży inżynierii sanitarnej, która jest wykorzystywana w życiu codziennym każdego człowieka. Między innymi zapewnia Nam ona odpowiednią temperaturę zarówno wody, jak i również powietrza w celu osiągnięcia komfortu cieplnego. Jednakże, na tym się to nie kończy, gdyż systemy HVAC wykorzystywane są również w przemyśle takim jak: chłodzenie form wtryskowych, chłodzenie procesów przemysłowych, chłodzenie procesów chemicznych, chłodzenie laserów, chłodzenie linii produkcyjnych, chłodzenie wytłaczarek, a także wiele więcej. Serwis HVAC

Systemy HVAC

„HVAC” w języku angielskim oznacza heating, ventilation, air conditioning. Natomiast w Polsce możemy spotkać się z takim określeniem jak COWiG, czyli ciepłownictwo, ogrzewnictwo, wentylacja i gazownictwo. 

Na instalacje COWiG składa się:  Serwis HVAC

 • Instalacje (tj. rury) odpowiedzialne za dostarczanie wody i odprowadzanie ścieków do budynku.
 • Instalacje wodne przeciwpożarowe (tj. instalacje tryskaczowe i hydrantowe).
 • Urządzenia zapewniające komfort cieplny pomieszczenia (tj. wentylacja, ogrzewanie, chłodzenie = HVAC).
 • Instalacje gazowe.
 • Inne instalacje techniczne (np. sprężone powietrze, olej, para, itp.).

Serwis systemów HVAC

Ze względu na Naszą szeroką gamę usług nie ma mowy, żeby Nasza Firma nie podołała Państwa zadaniu. A zwłaszcza jeżeli problem jest związany z branżą HVAC, w której możemy się nazywać Pionierem. Powierzając zadanie Naszej Firmie, My z pełnym profesjonalizmem podejdziemy do tego zadania, aby dzięki swojej obszerniej wiedzy rozwiązać Państwa problem na miejscu. Przykładowo w przypadku serwisu systemów HVAC możemy zaliczyć do tego między innymi:

Jednakże na tym się to nie kończy, gdyż gdy mowa o serwisie systemów HVAC jesteśmy w stanie również wy-serwisować, naprawić, bądź zmodernizować zarówno wyżej wspomniane instalacje sanitarne oraz urządzenia, które odpowiadają za poprawną pracę owych układów. W pierwszym akapicie tego artykułu wypisaliśmy większość urządzeń z którymi mamy styczność, natomiast dla przypomnienia pozwolę sobie wypisać je raz jeszcze. A są nimi:

Chiller oil’e, Pompy ciepła, Agregaty skraplające, Agregaty wody lodowej, Agregaty chłodnicze, a także dry coolery. 

Serwis HVAC

Możemy Państwu opisać kilka przebiegów wyżej wspomnianych przykładów serwisu systemów/urządzeń ze środowiska HVAC. Zacznijmy może od serwisu agregatu wody lodowej, w którego na życzenie Klienta w skład może wejść również serwis systemu wody lodowej.

Serwis instalacji wody lodowej | Serwis agregatów wody lodowej 

 1. Kontrola wizualno-techniczna urządzenia – W tym o to kroku, Nasz serwis, dokona wszelkich starań, aby poddać analizie urządzenie. W której dowie się jakie jest zużycie urządzenia i nie tylko! Ponadto, dokonujemy weryfikacje stanu technicznego, jak i również wizualnego maszyny. Podczas wczesniej opisanych czynnościach skupiamy się przede wszystkim na układzie freonowym. Na której mogą znaleźć się tłuste plamy oznaczające wyciek freonu.
 2. Weryfikacja, a także sprawdzenie prawidłowej pracy automatyki kontrolno-pomiarowej. Dzięki zaawansowanemu sprzętowi wykonujemy szczegółowe pomiary poszczególnych elementów zabezpieczających oraz kontrolno-pomiarowych, które mają za zadanie ochronić urządzenie.
 3. Przegląd zabezpieczeń układu – Między innymi presostaty, czujniki ciśnienia, czujniki przepływu, a także czujniki kontroli zgodności i kolejności faz.
 4. Sprawdzenie efektywności pomp obiegowych – Oczywiście jeżeli urządzenie jest uzbrojone w owe pompy. Do tej czynności należy również czyszczenie filtra wody lodowej. Serwis HVAC
 5. Sprawdzenie instalacji freonowej – Może się Państwo tylko domyślać jak ważne jest dopilnowanie instalacji freonowej, aby nie posiadała ona żadnych wycieków freonu. Z tego powodu w tym kroku sprawdzany jest pomiar ciśnień zarówno statycznych, jak i również podczas pracy chillera.
 6. Zweryfikowanie pracy elementów roboczych – Do elementów roboczych zaliczamy takie podzespoły jak sprężarka chłodnicza, a także wentylator skraplacza. Główną przyczyną dlaczego weryfikujemy te elementy jest chęć zmniejszenia ryzyka spięcia elektrycznego w urządzeniu, a także bezpieczeństwo Naszych Klientów. Serwis HVAC
 7. Ocena oleju chłodniczego w sprężarce – Olej sprężarkowy podczas Naszych oględzin ma wyglądać jak nowo dopiero dodany. Tak żebyśmy mieli stuprocentową pewność co do układu, że jest on zarówno czysty.
 8. Dokładne mycie skraplacza – Ta czynność dotyczy skraplaczy lamelowych gaz/powietrze. Lecz w przypadku agregatów wody lodowej chłodzonych wodą czyścimy filtry wody chłodzącej.
 9. Sporządzenie protokołu serwisu gotowego do wpisu w CRO – W protokole zawarte są wszelkie pomiary, wyszczególnione awarie, a także zagrożenia. Jakie towarzyszą w dalszej pracy urządzenia chłodniczego.

Serwis instalacji gazowych | Serwis agregatów chłodniczych

Natomiast Serwis agregatu chłodniczego, a także gdy Nasz Klient Sobie zażyczy, aby w skład weszła instalacja gazowa.

 • Przegląd wizualny i techniczny agregatu chłodniczego – Na tym etapie Nasz Serwis wkłada cały swój wysiłek w analizę jednostki. W nim dowiaduje się jakie jest zużycie urządzenia i nie tylko! Sprawdzany jest stan techniczny i wizualny urządzenia. Skupiamy się głównie na układzie freonowym, który może zawierać plamy oleju, które wskazują na wyciek freonu. Serwis HVAC
 • Kontrola i weryfikacja poprawności działania automatyki kontrolno-pomiarowej. Dzięki zaawansowanemu wyposażeniu wykonujemy szczegółowe pomiary poszczególnych elementów zabezpieczających, kontrolno-pomiarowych przeznaczonych do ochrony urządzenia.
 • Przegląd zabezpieczeń systemu — Obejmuje czujniki ciśnienia, czujniki przepływu i czujniki do monitorowania wyrównania faz i kolejności.
 • Sprawdzenie wydajności pomp obiegowych – Oczywiście jeśli urządzenie jest wyposażone w te pompy. Proces ten obejmuje również czyszczenie filtra zimnej wody.
 • Sprawdzenie instalacji freonowej – Można sobie tylko wyobrazić, jak ważne jest upewnienie się, że w instalacji freonu nie ma wycieków freonu. Dlatego na tym etapie sprawdzany jest pomiar ciśnień roboczych zarówno statycznych, jak i chłodniczych freonu. Serwis HVAC
 • Przegląd elementów roboczych — Elementy robocze obejmują takie elementy, jak sprężarka chłodnicza oraz wentylator skraplacza. Głównym powodem sprawdzania tych elementów jest zmniejszenie ryzyka wystąpienia zwarć elektrycznych w urządzeniu oraz bezpieczeństwo Naszych Klientów.
 • Ocena oleju chłodniczego w sprężarce – Olej sprężarkowy powinien być jak nowy, kiedy go sprawdzamy. Abyśmy mieli 100% pewność, że system jest czysty.
 • Pełne czyszczenie skraplacza — ta czynność dotyczy skraplaczy gaz/powietrze. Ale w chillerach chłodzonych wodą czyścimy filtry wody chłodzącej.
 • Sporządzenie raportu serwisowego gotowego do przejścia do CRO – Raport zawiera wszystkie wymienione środki, błędy i zagrożenia. Co jest uwzględnione w dalszej pracy agregatu.

Serwis instalacji wodnych

Serwis instalacji wodnych nie różni się niczym specjalnym od serwisu instalacji wody lodowej, a to z tego powodu, że jedyną zmianą w obydwu instalacjach jest medium chłodzące. Co za tym idzie, nie zmienia to znaczącego stopnia w prawidłowym funkcjonowaniu urządzeń chłodniczych. Zaś warto zaznaczyć, że zmiana medium z wody na wodę lodową, pozwala Nam pracować na ujemnej temperaturze medium i nie tylko!

Coś o Nas!  

Firma ChillerSerwis prężnie rozwija się na rynku chłodnictwa od ponad 20 lat gromadząc to co więcej zadowolonych Klientów. Prowadzimy kompleksowe usługi konserwacji agregatów chłodniczych, począwszy od przeglądów technicznych po modernizacje układów chłodzenia. A dokładnie zajmujemy się naprawą, serwisem, modernizacją, a także montażem urządzeń chłodniczych na terenie całej Polski! Ponadto posiadamy również doświadczenie w branży pomp ciepła, central wentylacyjnych, a także w budowaniu systemów wody lodowej. Serwis HVAC

Mogli Państwo o Nas usłyszeć, bądź znaleźć Naszą Firmę na forach społecznościowych, wpisując poszczególne frazy w wyszukiwarkę google/inne. 

Więcej o ChillerSerwis!

Zależy Ci na sprawnym, lecz wciąż bezpiecznym serwisie swoich maszyn? Skontaktuj się z Nami już teraz! Serwis HVAC
 
Profesjonalnie zajmujemy się przeglądami technicznymi, naprawami itp. w zakresie maszyn chłodniczych. Zaufaj profesjonalistom Naszej firmy – dobór odpowiednich pomocy jest ważnym elementem w Naszej dziedzinie.  Serwis HVAC
 
Działamy profesjonalnie od 20lat na terenie całej Polski! 
 

Serwis systemów HVAC | ChillerSerwis – HVAC serwis

Dziekujemy za ocene! 4.7/5 - (25 votes)