Serwis chiller Trane CVGAM240SDAABB0
Serwis chiller Trane CVGAM240SDAABB0

Serwis chiller Trane CVGAM240SDAABB0

Serwis chiller Trane CVGAM240SDAABB0 | ChillerSerwis – Serwis i naprawa agregatów wody lodowej

Zapraszamy do przeczytania Naszego artykułu, który został poświęcony chillerowi renomowanej marki Tranie o modelu CVGAM240SDAABB0! Jednakże przed tym opowiem po krótce czym zajmuje się Firma ChillerSerwis i jakie usługi związane z chillerami Trane jest w stanie pełnić.

Zostań z Nami do końca i dowiedz się na czym polegała Nasza rola w konserwacji urządzenia chłodniczego Trane!

ChillerSerwis to prężnie rozwijająca się Firma w Polsce, która jest w stanie się nazywać Pionierem w branży w HVAC & R. A to ze względu na.:

  • 20 letnie doświadczenie w dziedzinie chłodnictwa i klimatyzacji – Dzięki ponad 20 letniej pracy na rynku chłodnictwa i klimatyzacji, mieliśmy okazję spotkać, a także zasmakować każdego rodzaju urządzenia chłodnicze. Dlatego nie musicie się martwić, że nie poradzimy sobie z Państwa urządzeniem chłodniczym. 
  • Obszerna wiedza – Dzięki obszernej wiedzy jesteśmy w stanie bezproblemowo poradzić sobie z Państwa urządzenie, a ponadto jesteśmy w stanie doradzić w kwestii odpowiedniego urządzenia chłodniczego, montażu oraz wyboru medium!
  • Wyspecjalizowana grupa Serwisantów – Dzięki wyspecjalizowanej grupie Serwisantów jesteśmy w stanie pełnić Nasze usługi na terenie całej Polski i nie tylko! 
  • Najnowocześniejszy sprzęt – Który jest wykorzystywany przez Nas w celu przeprowadzenia odpowiedniej, a przede wszystkim profesjonalnej konserwacji urządzeń chłodniczych! 

Jednakże teraz wróćmy do tematu przewodniego Naszego artykułu, a dokładniej Serwis chiller Trane CVGAM240SDAABB0.

Konserwacja urządzeń chłodniczych Trane

Na życzenie Naszego Klienta, Firma ChillerSerwis jest w stanie prowadzić regularne usługi konserwacyjne mające na celu zapewnienie prawidłowej pracy Państwa urządzenia. W tym przypadku gorąco Państwa zachęcamy do skorzystania z Naszej oferty jeżeli posiadają Państwo urządzenie chłodnicze renomowanej marki Trane, jednakże inne renomowane marki chłodnicze też znamy i również jesteśmy skłonni pomóc. Na naszej Stronie mogą Państwo znaleźć setki urządzeń chłodniczych, z którymi mieliśmy okazję pracować, dlatego nie ma żadnych obaw co do nie poradzenia sobie z Państwa problemem! 

Profesjonalna konserwacja urządzeń chłodniczych Trane, a także innych renomowanych marek na rynku chłodnictwa. 

Serwis Trane CVGAM240SDAABB0

W poniższym akapicie postaram się Państwu przedstawić jak wyglądał serwis Trane CVGAM240SDAABB0, którego producentem jest światowej sławy Firma Trane. Trane jest ogólnoświatowym dostawcą urządzeń chłodniczych, a także podzespołów chłodniczych, które w ostatnim czasie stają się coraz częściej wybieranym produktem na rynku chłodnictwa i klimatyzacji. Dzieje sie tak ze względu na ich niezawodny sprzęt, a także maszyny. A także innowacyjne rozwiązania technologiczne, które przyczyniają się do zmniejszenia kosztów eksploatacji oraz zminimalizowanie wpływu na środowisko. 

Serwis chiller Trane CVGAM240SDAABB0

Serwis chillera Trane CVGAM240 wyglądał w sposób następujący:

Kontrola wizualno-techniczna urządzenia 

W tym o to kroku, Nasz serwis, dokona wszelkich starań, aby poddać analizie urządzenie. W której dowie się jakie jest zużycie urządzenia i nie tylko! Ponadto, dokonujemy weryfikacje stanu technicznego, jak i również wizualnego maszyny. Podczas wczesniej opisanych czynnościach skupiamy się przede wszystkim na układzie freonowym. Na której mogą znaleźć się tłuste plamy oznaczające wyciek freonu.

Weryfikacja, a także sprawdzenie prawidłowej pracy automatyki kontrolno-pomiarowej. 

Dzięki zaawansowanemu sprzętowi wykonujemy szczegółowe pomiary poszczególnych elementów zabezpieczających oraz kontrolno-pomiarowych, które mają za zadanie ochronić urządzenie.

Przegląd zabezpieczeń układu 

Między innymi presostaty, czujniki ciśnienia, czujniki przepływu, a także czujniki kontroli zgodności i kolejności faz.

Sprawdzenie efektywności pomp obiegowych

 Oczywiście jeżeli urządzenie jest uzbrojone w owe pompy. Do tej czynności należy również czyszczenie filtra wody lodowej.

Sprawdzenie instalacji freonowej

Może się Państwo tylko domyślać jak ważne jest dopilnowanie instalacji freonowej, aby nie posiadała ona żadnych wycieków freonu. Z tego powodu w tym kroku sprawdzany jest pomiar ciśnień zarówno statycznych, jak i również podczas pracy chillera.

Zweryfikowanie pracy elementów roboczych

 Do elementów roboczych zaliczamy takie podzespoły jak sprężarka chłodnicza, a także wentylator skraplacza. Główną przyczyną dlaczego weryfikujemy te elementy jest chęć zmniejszenia ryzyka spięcia elektrycznego w urządzeniu, a także bezpieczeństwo Naszych Klientów.

Ocena oleju chłodniczego w sprężarce

Olej sprężarkowy podczas Naszych oględzin ma wyglądać jak nowo dopiero dodany. Tak żebyśmy mieli stuprocentową pewność co do układu, że jest on zarówno czysty.

Dokładne mycie skraplacza

 Ta czynność dotyczy skraplaczy lamelowych gaz/powietrze. Lecz w przypadku agregatów wody lodowej chłodzonych wodą czyścimy filtry wody chłodzącej.

Sporządzenie protokołu serwisu gotowego do wpisu w CRO

W protokole zawarte są wszelkie pomiary, wyszczególnione awarie, a także zagrożenia. Jakie towarzyszą w dalszej pracy urządzenia chłodniczego.

Serwisy urządzeń chłodniczych, w tym przypadku agregatów wody lodowej się od siebie nie różnią, jednakże z postępem technologicznym jesteśmy w stanie przyspieszyć proces serwisu, a także konserwacji dzięki nowocześniejszemu sprzętowi.

Naprawa chiller Trane CVGAM240SDAABB0

Naprawa chillera Trane CVGAM240SDAABB0 polegała natomiast na wyspawaniu nieszczelności, które ze względu na uszkodzenia mechaniczne doprowadziły do rozszczelnienia układu freonowego Naszego chillera. Aby jednak naprawa chillera Trane przebiegła w sposób prawidłowy zmuszeni byliśmy cały czynnik chłodniczy, który został w instalacji freonowej spuścić. Po upewnieniu się, że w instalacji freonowej nie zostało nic z pozostałości po freonie zabraliśmy się do zaspawania nieszczelności będących blisko Naszego parownika. Ze względu na kompaktową budowę, było to naprawdę trudne, jednakże tak jak wspominałem wyżej. Nie ma dla Nas rzeczy niemożliwych! 

Następnym Naszym krokiem w prawidłowej naprawie chillera Trane, była weryfikacja szczelności układu freonowego, w tym celu napełniliśmy układ azotem technicznym w wysokości 6 Bar. Ma to na celu upewnienia Nas, a także Klienta, że w wyniku wysokiego ciśnienia na układzie nie nastąpi rozszczelnienie. 

Po upewnieniu się, że układ jest w stu procentach szczelny, przeszliśmy do wymiany łożysk w pompie obiegowej, a także wentylatorów skraplacza. Jest to następny jeden z najważniejszych kroków, które mają na celu upewnienia Nas w prawidłowej pracy Naszego urządzenia chłodniczego!   

Skorzystaj z Fachowej pomocy ChillerSerwis i upewnij się, że warto Nam zaufać! 

Awaria agregatu wody lodowej Trane CVGAM240SDAABB0

Awaria chillera Trane CVGAM240SDAABB0 związana z nieprawidłową pracą wentylatora skraplacza: 

  1. Nasz agregat wody lodowej w nieregularnych odstępach czasu wyłącza się na wskutek zadziałania zabezpieczenia wysokiego ciśnienia HP.
  2. Na początek stwierdziliśmy że urządzenie jest brudne, a także wymaga gruntownego serwisu. Nasz wykwalifikowany Serwis dokładnie, a także długotrwale umył skraplacz, oraz konstrukcję urządzenia. Pomierzyliśmy ciśnienia i już mieliśmy zakończyć prace gdy agregat wody lodowej ponownie wszedł w awarie. .
  3. Tym razem naocznie stwierdziliśmy że jeden z wentylatorów – na dodatek pierwszy nie załącza się, a falownik LENZE wchodzi w błąd. Dzięki uprzejmości obsługi skorzystaliśmy z dokumentacji falownika, a na dodatek jego nastawy skonfrontowaliśmy z pracującym.
  4. Następnym krokiem była sama kontrola czujnika ciśnienia – wynik wszystko w porządku, a jednak nasz czujnik się zawiesza co jakiś czas. Wykręciliśmy go i wymyliśmy kapilarę pomiarową z nadzieją że wtargnął do niej olej. Po myciu i zaledwie półgodziny pracy awaria się powtórzyła. W takim razie stwierdziliśmy wymienić czujnik na nowy, a chiller pracuje po dziś dzień! 

Chillery czaszami są rozbudowywane i modernizowane przez inne serwisy. Spotykamy się z chillerami w których sterowniki i elementy zabezpieczające zostały zupełnie zastąpione zamiennikami. W przypadku chilerów Trane widzimy w tym sens. Elektronika marki Trane niestety jest bardzo droga, a także czas oczekiwania na nią jest bardzo długi. Nasz serwis powinien podołać nawet najbardziej skomplikowanym systemom sterowania – posiadamy w naszych szeregach Elektronika i Automatyka który doskonale zna procesy zachodzące w agregatach chłodniczych

Serwis i naprawa chiller Trane CVGAM240SDAABB0

Coś więcej na temat Naszej Firmy! 

Dziekujemy za ocene! 4.5/5 - (45 votes)