Serwis chiller Trane CGAN210
Serwis chiller Trane CGAN210

Serwis chiller Trane CGAN210

Serwis chiller Trane CGAN210 | ChillerSerwis – Profesjonalny serwis agregatów Trane

Usługi Naszej Firmy zapewniają Państwu między innymi fenomenalną sprawność układu chłodzenia, a co za tym idzie bezpieczeństwo oraz efektywność niezależnie od warunków zewnętrznych. Dzięki doraźnym przeglądom technicznym, a także przeglądom okresowym, urządzenia chłodnicze nad którymi sprawujemy opiekę pracują przez najbliższe kilka, a nawet kilkanaście lat.

Zajmujemy się profesjonalnym serwisem agregatów wody lodowej o wydajności chłodniczej od 1 kW do nawet 1,2 MW! Jeżeli nie wierzysz to zerknij do Naszych artykułów na temat serwisu takich urządzeń chłodniczych jak: Chiller Oil’eAgregaty chłodniczeAgregaty wody lodowejAgregaty skraplająceDry coolery oraz wiele innych.

Chiller Trane CGAN210

Agregaty wody lodowej to urządzenia, których głównym zadaniem i misją jest utrzymanie stałych parametrów. Dzięki niezwykle szerokiemu zakresowi pracy i co ważne ciągłemu rozwojowi technologicznemu, są w stanie utrzymać temperaturę od -28°C do +45°C. Natomiast jeżeli chodzi o wybór technologii chłodzenia, to jej konstrukcja i różnorodność często wpływa na sposób i rodzaj samej pracy. Jednak użytkowanie może być również stosowane jako punkt odniesienia, co ma istotny wpływ na żywotność całego systemu. Tak też jest w przypadku urządzenia chłodniczego, ktorego mieliśmy 

Jak zdobyć przewagę nad konkurencją? To proste! Dedykowane wsparcie techniczne dla stabilnej, niezależnej od pogody pracy Państwa urządzenia chłodniczego. Jeżeli nie posiadasz środków na zakup nowego, bądź używanego agregatu wody lodowej, to może odpowiednim krokiem, będzie zlecenie Naszej Firmie naprawienie Państwa agregatu chłodniczego. Dzięki dużej grupy dostawców, Nasza Firma posiada zarówno nowe, jak i również używane komponenty do agregatów wody lodowej.

Zadzwoń już dziś i ciesz się prawidłową pracą twojego urządzenia chłodniczego! Nie zwlekaj, gdyż Nasza oferta sprzedaży posiada rabat w wysokości 20 do nawet 30%! Oferta do wyczerpania zapasów!

Serwis chiller Trane CGAN210

Każdy z Naszych Klientów chce, aby jego Firma działała na określonym poziomie i z maksymalną precyzją. Nie zgodzicie się? Dlatego tak dużym zainteresowaniem cieszą się rozwiązania takie jak urządzenia z możliwością utrzymania stałej temperatury, niezależnej od warunków zewnętrznych. Jednak jeśli chodzi o utrzymanie stałych warunków, to wahania pojawiają się w bardzo wielu przypadkach. Dlatego też rośnie zapotrzebowanie na pomoc w doborze odpowiedniej technologii chłodzenia do kontynuacji produkcji. Profesjonalne doradztwo zapewnia Firma ChillerSerwis! Bezpieczeństwo w każdym momencie!

W ostatnim czasie, głównym wyzwaniem Naszej Firmy była kompleksowa konserwacja agregatu chłodniczego, a konkretnie agregatu Trane CGAN210 o wydajności chłodniczej 316 kW przy parametrze 12/7 °C w temperaturze otoczenia 35 °C. Główną funkcją agregatu było chłodzenie procesu produkcji farmaceutycznej, która wymaga utrzymania temperatury w granicach 10 °C. Działając bezpośrednio na wymiennik ciepła typu JAD można utrzymać stałą temperaturę 12 °C. Straty ciśnienia spowodowane przez układ chłodzenia utrudniają prawidłową wymianę ciepła i znacznie wydłużają sam efekt chłodzenia.

Serwis agregatu wody lodowej Trane CGAN210

Przebieg Naszego serwisu przebiegał w sposób następujący: 

  1. Kontrola wizualna urządzenia. Dzięki nieograniczonemu dostępowi do świeżego powietrza, urządzenie chłodnicze pozwala obsłudze na pracę w każdej chwili. Duże znaczenie ma również samo użytkowanie urządzenia. Regularne czyszczenie powierzchni skraplacza przez obsługę daje bardzo dobre rezultaty. Niemniej jednak wyróżnia się kilka wad, które z pewnością omówimy w poniższej części.
  2. Kontrola instalacji freonowej. Stan zewnętrzny urządzenia jest dość dobry, a jednocześnie nie ma najmniejszej plamy, która wskazywałaby na nieszczelność układu freonowego. Z drugiej strony sam problem leży w króćcach przyłączeniowych sprężarki chłodniczej, która jest dość tłusta. Jednocześnie wziernik pokazuje, że czynnik chłodniczy jest w stanie gazowym. Z tego można wywnioskować, że układ posiada małą nieszczelność w samym układzie albo że przez lata powstała usterka.
  3. Pomiary ciśnień po stronie freonowej. Do odczytu ciśnień freonu służy specjalne urządzenie, w którą Nasza Firma już dawno się zaopatrzyła. Dzięki dokładnemu pomiarowi zarówno statycznego, jak i dynamicznego ciśnienia w układzie freonowym, możliwe stało się postawienie wstępnej diagnozy układu. A dokładniej czas zbijania temperatury jest spowodowany ubytkiem czynnika chłodniczego. 
  4. Weryfikacja układu automatyki i sterowania. Ze względu na warunki atmosferyczne panel sterowania wyblakł i nie możliwym jest zmienienie ustawień, a także uniemożliwia odczytanie lub sprawdzenie pomiarów. Regulator kontroli adaptacyjnej ucierpiał z powodu wieku i dość słonecznej lokalizacji. Uszkodzenie to uniemożliwiło dokonanie regulacji lub zmiany parametrów krytycznych dla pracy.
  5. Kontrola ilości oleju w sprężarce. Sprężarka w agregacie chłodniczym typu scroll to niezwykły element, który mimo dość niewielkiej ilości oleju może pracować równie cicho i co najważniejsze wydajnie. Należy jednak pamiętać, że jest to element roboczy służący do sprężania czynnika chłodniczego. Oprócz stanu, w jakim się znajduje, fatalny jest kolor samego oleju sprężarkowego.
  6. Pomiary elektryczne. Ostatnia czynność jaka została Naszej Firmie to przeprowadzenie przy użyciu wysokiej klasy urządzenia pomiarowego. Wykonaliśmy pomiary elektryczne elementów roboczych i nie tylko! Pomiary zostały wykonane zgodnie z zaleceniami producenta.

Naprawa agregatu wody lodowej Trane CGAN210

W wyniku powyższych działań i pełnej diagnozy urządzenia ustalono m.in.

  • Wyciek po stronie freonu, czyli krućce połączeniowe na sprężarce chłodniczej posiadają nieszczelność, która doprowadziła do ubytku freonu. Nie można jednak wykluczyć, że wyciek ten może wystąpić również w innych częściach agregatu wody lodowej. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest całkowita regeneracja czynnika chłodniczego i sprawdzenie szczelności za pomocą azotu technicznego.
  • Pompa wody jest bardzo głośna i na wirniku jest wyciek wody. Po wykonaniu pomiarów elektrycznych zgodnie z zaleceniami producenta. Wskazaliśmy, że najlepszym rozwiązaniem będzie wymiana łożysk, czyli o-ringów i dławików, które zapewniają cichą i co najważniejsze szczelną pracę. Znaczenie tej pompy w funkcjonowaniu całego systemu jest również spore. Jedna pompa wodna to bardzo ryzykowna decyzja biorąc pod uwagę charakter działalności. Przechowywanie farmaceutyków w magazynie o powierzchni kilku tysięcy metrów kwadratowych
  • Ilość oleju sprężarkowego i jego kolor. Odzysk i uzdatnianie oleju sprężarkowego obecnego w urządzeniach freonowych. Właściwa jest analiza spektralna oleju sprężarkowego, jak i również czynnika chłodniczego.
  • Panel sterowania jest uszkodzony. Zalecana jest wymiana na nowy moduł (wraz z pełnym oprogramowaniem).

Serwis i naprawa agregatów wody lodowej marki Trane

Wydajność. Bezpieczeństwo oraz efektywność. Wysokiej klasy sprzęt Firmy ChillerSerwis, który zapewnia doskonałe rezultaty, a co za tym idzie – bezpieczeństwo użytkowników. Ważnymi punktami jest ciągłe dążenie do rozwoju, które poprzedza prawie 20-letnie doświadczenie w pracy z systemami HVAC & R, w tym Trane, Carrier, York, MTA, Clivet, MAS, Climaveneta, Riedel, Daikin, Emicon, Blue Box, Piovan, Hyfra, Industrial Frigo, Rhoss, Stulz, Thermocold i innymi znanymi markami chłodniczymi w zakresie regularnych i okresowych przeglądów technicznych.

Serwis agregatu wody lodowej Trane CGAN210 | ChillerSerwis – Serwis chiller Trane | Trane polska serwis 

Dziekujemy za ocene! 4.7/5 - (24 votes)