Serwis chiller Trane ECGAN500
Serwis chiller Trane ECGAN500

Serwis chiller Trane ECGAN500

Serwis chiller Trane ECGAN500 | ChillerSerwis

Ostatnimi czasy w Nasze ręce wpadł chiller marki Trane ECGAN500. Naszym zadaniem był serwis- przegląd techniczny urządzenia Trane ECGAN500. Specjalizujemy się w serwisie oraz naprawie agregatów wody lodowej dowolnej marki w tym Trane.

Serwis chiller Trane ECGAN500

  • Na początku Naszą czynnością było sprawdzenie szczelności urządzenia. Detektorem-wykrywaczem nieszczelności sprawdziliśmy instalację czy nie ma ewentualnych wycieków. Nie odnaleźliśmy żadnych tłustych plam które świadczyłyby o nieszczelności układu freonowego.
  • Umyliśmy, a także wyczyściliśmy konstrukcję jak i również skraplacz po którym widać było, że rzadko był konserwowany. Warunki pracy urządzenia są różne jedne urządzenia pracują na fabrykach, a drugie na zewnątrz. Warunki takie jak zanieczyszczenia, czyste powietrze jak również sam kurz wpływają znacznie na zanieczyszczenie skraplacza. Są dwa typy agregatów wody lodowej chłodzonych powietrznym lub wodą. W Firmach gdzie urządzenie musi znajdować się wewnątrz hali wykorzystuje się agregaty chłodzone wodą które cechują się brakiem chłodnicy powietrza, która się brudzi, lecz także nie chroni Nas to przed regularną konserwacją parownika jak też skraplacza.
  • Zmierzyliśmy ciśnienia na instalacji freonowej które znajdowały się na HP oraz LP. Ciśnienia są zgodne z podaną ilością na tabliczce znamionowej więc urządzenie jest szczelne.
  • Skontrolowaliśmy stan oleju w sprężarkach chłodniczych.
  • Przejrzeliśmy historię alarmów na sterowniku chillera Trane ECGAN500. Wyszukaliśmy awarię dotyczącą zbyt małego przepływu medium przez parownik.

Naprawa chiller Trane ECGAN500

  • Agregat wody lodowej Trane ECGAN500 nie zbija temperatury medium. Klient powiedział Nam, że problemy zaczęły się już miesiąc temu, lecz nie posiadał odpowiednich środków.
  • Sprawdziliśmy stan ilości czynnika chłodzącego w instalacji freonowej. Stan czynnika jest prawidłowa.
  • Instalacja wody lodowej pracuję na zwykłej wodzie co zwykle wiążę się z odkładaniem się rdzy oraz kamienia w systemach. Z racji tego każdy system budowany przez Naszą Firmę pracuję na glikolu. Zaletami stosowania glikolu w instalacjach jest m.in. brak wszelkich zanieczyszczeń, ochrona przed ewentualnym zamrożeniem, bądź rozczynieniem urządzeń oraz systemu. Koszt zakupu glikolu jest bardzo niski w porównaniu do ewentualnych napraw, które będą spowodowane nie zastosowaniem glikolu.

Uwagi dotyczące chiller Trane ECGAN500Serwis chiller Trane ECGAN500

Instalacja wody lodowej pracuję na zwykłej wodzie co skutkuje m.in:

  • W momencie gdy temperatura zejdzie poniżej 0 stopni Celsjusza woda w instalacji może się zamrozić, a także rozszczelnienia wymiennika ciepła.
  • W Instalacji wody lodowej ciągle powstaje brud tzn. kamień oraz rdza w instalacji który przyczynia się do zatkania wymiennika ciepła, lub jego zabrudzenia.

Serwis chiller Trane ECGAN500 | ChillerSerwis

Dziekujemy za ocene! 4.1/5 - (66 votes)