Serwis chiller Trane ERTAB212
Serwis chiller Trane ERTAB212

Serwis chiller Trane ERTAB212

Serwis chiller Trane ERTAB212 | ChillerSerwis

ChillerSerwis pełniący usługi serwisu, a także naprawy agregatów wody lodowej dowolnego producenta w tym marki Trane. W ostatnim czasie Naszym zadaniem było wykonanie serwisu agregatu wody lodowej znanej marki Trane typu ERTAB212. Urządzenie odkupiła Firma która zakupiła go w celu dalszej odsprzedaży na terenie Polski. Naszym zdaniem agregaty wody lodowej marki Trane są to bardzo dobre oraz wydajne urządzenia.

Serwis chiller Trane ERTAB212

Naszym zadaniem było zrobienie przeglądu technicznego agregatu chłodniczego Trane ERTAB212. Urządzenie nie było często serwisowane co świadczy stan techniczny maszyny.

Nasz serwis wykonał usługi takie jak:

 • Umycie, jak również czyszczenie skraplacza oraz konstrukcji maszyny. Urządzenie działało na hali produkcyjnej co wpłynęło na większe zabrudzenie lameli skraplacza. Urządzenie chłodzone powietrzem powinno mieć dostęp do czystego powietrza, lecz gdy agregat chłodniczy musi znajdować się w hali produkcyjnej to częściej wykorzystuje się agregaty wody lodowej chłodzone wodą, które nie posiadają chłodnicy.
 • Naszym następnym krokiem było zmierzenie ciśnień które znajdują się wewnątrz instalacji freonowej. Sekcja freonowa numer 1 okazała się pusta, sygnalizowało Nam to, że instalacja freonowa może być nieszczelna. Sekcja freonowa numer 2 ciśnienia była prawidłowa.
 • Odzyskaliśmy, jak również zważyliśmy czynnik chłodniczy z instalacji freonowej. Zawsze następnym krokiem po odzysku freonu z urządzeń chłodniczych jest podłączenie dodatkowego filtra którego zadaniem jest oczyszczenie czynnika z ewentualnych zabrudzeń.
 • Przeprowadziliśmy próbę szczelności układu 1 oraz 2. Nie mieliśmy pewności czy urządzenie jest szczelne. Do próby szczelności wykorzystujemy Azot Techniczny. Po 72 godzinach okazało się, że sekcja numer 1 jest nieszczelna, lecz sekcja numer 2 jest szczelna.
 • Znaleźliśmy nieszczelność znajdująca się na instalacji i ją zaspawaliśmy. Gdy agregat wody lodowej jest nieszczelny to wymieniamy filtry znajdujące się od instalacji freonowej ponieważ nie wiemy od jakiego okresu urządzenie jest nieszczelne. Zadaniem filtrów jest oczyszczanie instalacji freonowej z wilgoci dlatego ważna jest ich regularna wymiana.
 • W celu sprawdzenia czy instalacja freonowa jest szczelna na 100 procent poddajemy maszyna próbie szczelności. Wynik próby- urządzenie szczelne
 • Przeprowadziliśmy długotrwałą próżnię instalacji w celu usunięcia zabrudzeń po spawaniu. Zadaniem próżni jest także usunięcie wilgoci z instalacji.
 • Uzupełniliśmy agregat chłodniczy czystym czynnikiem chłodniczym Freonem R134a.

Naprawa oraz dodatkowe czynności w chiller Trane ERTAB212

 • Umyliśmy wymiennik ciepła chcąc wyeliminować brud oraz osad który mógł znajdować się wewnątrz parownika. Nie wiemy czy instalacja wody lodowej pracowała na glikolu lub wodzie. Brudny parownik może przyczyniać się do dłuższego czasu dochodzenia do żadnej temperatury medium.

  Serwis chiller Trane ERTAB212
  Serwis chiller Trane ERTAB212
 • Zmierzyliśmy oporności sprężarek chłodniczych oraz wentylatorów skraplacza, lecz nie mieliśmy dostępu do uruchomienia sprężarek więc sprawdziliśmy jedynie wentylatory skraplacza które pracowały głośno. Wymieniliśmy łożyska w celu cichszej pracy urządzenia.
 • Skontrolowaliśmy specjalnie dla Właściciela roboczo-godziny maszyny oraz roboczo-godziny sprężarek.

Agregat wody lodowej po wykonaniu przez nas prac serwisowanych oraz naprawczych cieszy się bezawaryjną pracą. ChillerSerwis serwisuje, naprawia, a także modernizuje agregaty wody lodowej marki Trane dowolnej mocy i typu. Nasze usługi pełnimy na terenie całej Polski.

Serwis chiller Trane ERTAB212 | ChillerSerwis

Dziekujemy za ocene! 4.5/5 - (122 votes)