Serwis chiller Trane RTHD C2
Serwis chiller Trane RTHD C2

Serwis chiller Trane RTHD C2

Serwis chiller Trane RTHD C2 | ChillerSerwis

W ostatnim czasie ChillerSerwis został wezwany do kompleksowej konserwacji w którą wchodzi serwis oraz naprawa agregatu wody lodowej Trane. Ostatnimi czasy zadaniem Naszej marki był serwis. a także naprawa chiller Trane RTHD C2. Te chillery znajdują szerokie zastosowanie dla Firm przede wszystkim które posiadają niewielką powierzchnię. W którym może pracować urządzenie chłodnicze, bądź wymagane jest posiadanie chillera wewnątrz budynku. Chiller Trane RTHD C2 jest to agregat wody lodowej chłodzony wodą, który przede wszystkim cechuje się małymi gabarytami, skraplaczem wodnym, a także dużą wydajnością chłodniczą.

Firma zleciła Nam między innymi:

  • Przeprowadzenie próby szczelności układu freonowego Azotem technicznym. Test próby szczelności według oczekiwań Klienta to 12h. W przypadku urządzeń w których występuje powyżej 100 kg freonu próba szczelności powinna trwać od 48h aż do 72h.
  • Odzysku czynnika chłodzącego z instalacji freonowej, zwarzeniu oraz w przypadku ubytku freonu uzupełnienia instalacji freonowej czynnikiem  chłodniczym do stanu podanego na tabliczce znamionowej (217 kg).
  • Usunięcie nieszczelności znajdującego się na zaworze trójdrogowym, a również przestrzelenie zaworów na wysokim ciśnieniu chiller Trane RTHD C2.

Dodatkowe Czynności:Serwis chiller Trane RTHD C2

  1. Znaleźliśmy oraz usunęliśmy wyciek znajdujący się na spawie pod odolejaczem.
  2. Chiller Trane RTHD C2 posiadał, także nieszczelność na spawie zbiornika gdzie uciekał czynnik chłodzący oraz olej (Wskazywała na to tłusta plama).
  3. Wyszukaliśmy, także nieszczelność na zaworze trójdrogowym, który mógł doprowadzić do uszkodzenia zaworów bezpieczeństwa.

Dostrzegliśmy wyciek – nieszczelność na wziernikach. Ponadto sama elektronika wskazuje Nam, że w układzie znajduje się mokry olej oraz freon. Klient nie zgodził się na dokonanie czynności naprawczych w agregacie wody lodowej Trane RTHD C2 . Przyczyniło się to do tego, że zrezygnowaliśmy z wykonania usługi naprawy. Ubytek freonu znajdującego się wewnątrz dokładnie 217 kg jednoczy się z poważnymi problemami z Ochroną Środowiska.

Serwis chiller Trane RTHD C2 | ChillerSerwis

Dziekujemy za ocene! 4.7/5 - (64 votes)