Serwis chiller Trane ERAUL190
Serwis chiller Trane ERAUL190

Serwis chiller Trane ERAUL190

Serwis chiller Trane ERAUL190 | ChillerSerwis – Serwis agregatów wody lodowej

Kompleksowa konserwacja chillerów Trane różnego rodzaju, a także o różnej wydajności chłodniczej. To jedna z usług, którą prowadzimy na terenie całej Polski, a na życzenie Klienta nawet poza jej granicami! Stań się jednym ze szczęśliwych Klientów Naszej Firmy, korzystając z bogatej oferty dostępnej na Naszej stronie! Więcej na jej temat dowiedzieć się mogą Państwo w zakładce „Nasza oferta” oraz w kategorii „Oferta ChillerSerwis„, w której to mogą Państwo znaleźć wszystkie pełnione przez Nasz wykfalifikowany Serwis operacji związanych z tymi zaskakującymi urządzeniami chłodniczymi

Ponadto, dzięki obszernej wiedzy oraz najnowocześniejszemu sprzętowi jesteśmy bezproblemowo Sobie poradzić z Państwa problemem. Żeby tego było mało, jesteśmy niemalże pewni, że w momencie przyjazdu Naszego Serwisu, usterka zostanie zneutralizowana na miejscu, a Państwo będą mogli odetchnąć z ulgi. Wystarczy spojrzeć na ilość urządzeń chłodniczych z którymi Nasza Firma miała styczność, najczęściej to były serwisy oraz naprawy, jednakże czasem proszono Nas o budowę instalacji chłodniczych opartych o wodę lodową czy też free cooling.

Zostań jednym z Naszych Klientów i traf do szczęśliwego grona, które miało okazję korzystać z Naszej fachowej pomocy w branży chłodnictwa i klimatyzacji! 

Konserwacja Trane

Konserwacja urządzeń chłodniczych Firmy Trane to bardzo dobrze znany dla Nas temat. Jak również wspomnieliśmy powyżej, na samej Naszej stronie znaleźć mogą Państwo dziesiątki artykułów poświęconych właśnie temu producentowi urządzeń. Zajmujemy się kompleksową konserwacją agregatów wody lodowej, agregatów chłodniczych, a w tym także agregatów skraplających. Dzięki dostępowi do oryginalnych podzespołów chłodniczych, jak i również nowych, a także używanych, lecz w pełni sprawnych chillerów jesteśmy w stanie Państwu zaoferować praktycznie każdą możliwą opcję. Świadczyć o tym może również Nasza obszerna wiedza, dzięki której pełnimy również usługę profesjonalnego doradztwa oraz wsparcia chłodniczego!

Zaufało Nam setki Klientów, teraz przyszła pora na Ciebie!

Gruntowny remont chillerów Trane

Współpracując z takimi Firmami jak ChillerTech, a także SKiC Robert Aptacy, posiadamy dostęp do nowych, a także używanych urządzeń chłodniczych, a także oryginalnych podzespołach chłodniczych. Ze względu na ten fakt, nie mają Państwo czego się obawiać, jeżeli przykładowo w Państwa chillerze została uszkodzona sprężarka chłodnicza, bądź wentylator skraplacza. Naszą ofertę poszerza również regeneracja pomp obiegowych, naprawa nagrzewnic, wymiana sprężarek chłodniczych, a także wentylatorów skraplacza. Z tego właśnie względu nie martw się, że Nasza Firma nie będzie potrafiła zarówno sprostać twojemu wyzwaniu, a także ominą Państwo fakt, że zazwyczaj na zamienne części czeka się od kilku tygodni do nawet kilku miesięcy! Od ręki jesteśmy w stanie Państwu zaoferować nowy chiller, wraz z możliwością wykupu Państwa uszkodzonego urządzenia chłodniczego. W Naszym asortymencie znajduje się ponad 150 urządzeń chłodniczych, a Sam Nasz asortyment jest poszerzony o elementy chłodnicze, w tym:. wymienniki ciepła, pompy obiegowe, wentylatory skraplacza, różnego rodzaju elektronikę oraz sterowniki, sprężarki chłodnicze, filtry, zawory, falowniki, skraplacze i wiele więcej! 

Sprawdź Sam jak zajmujemy się profesjonalnym remontem chillerów Trane, korzystając z Naszej pomocy! 

Przegląd techniczny chiller Trane ERAUL190

Zadaniem Naszej Firmy było nic innego jak wykonanie serwisu urządzenia chłodniczego marki Trane o modelu ERAUL190. Agregat ten bowiem przeznaczony był do zachowania komfortu cieplnego pracownikom budynku. Sam chiller Trane ERAUL190 był jednostką podrzędną, która współpracowała z systemem wentylacyjnym, która była odpowiedzialna za włączenie, a także wyłączenie urządzenia w momencie jego zapotrzebowania, bądź jego braku. W momencie przyjazdu Naszego Serwisu dowiedzieliśmy się od Klienta, że pomimo niskiej temperatury wewnątrz budynku urządzenie nie pracuje, a sam sterownik Adaptive Control, który jest bardzo znany, właśnie ze względu na jego implementacje w tego rodzaju urządzeniach uległ awarii. Z tego właśnie powodu jakiekolwiek zmiany, bądź korekty parametrów były nie możliwe. 

Niestety na tym się to nie skończyło. Gdyż na pierwszy rzut oka, urządzenie chłodnicze znajdowało się w bardzo dobrym stanie wizualnym. Jednakże po otworzeniu klap serwisowych, a także dogłębnych oględzinach udało Nam się dostrzec Drgającą pracę sprężarki, jak i również znikomą ilość oleju chłodniczego. Przypominamy, że to właśnie olej chłodniczy w znacznym stopniu oddziałuje na samą pracę urządzenia oraz jego głośność. Nie obędzie się również o sterowniku, jednakże o nim dowiedzieć się mogą Państwo w poniższym akapicie. 

Zostań z Nami do końca i dowiedz się, jak Firma ChillerSerwis poradziła sobie z tym problemem! 

Naprawa chiller Trane ERAUL190

Pierwszym Naszym zadaniem po wykonaniu przeglądu technicznego było nic innego jak wymiana uszkodzonego sterownika Adaptive Control na nowy, który pozwolił nam wejść w książkę awarii. W historii alarmów uzyskaliśmy informację na temat braku możliwości rozruchu urządzenia, zatem przeszliśmy do reszty czynności naprawczych. 

 • Wymiana sterownika Adaptive Control na nowy egzemplarz
 • Dokręcenie luźnych elementów roboczych – w tym przypadku była to sprężarka chłodnicza, która drgała podczas pracy urządzenia.
 • Uzupełnienie układu chłodniczego nowym czystym olejem chłodniczym
 • Usunięcie nieszczelności na instalacji freonowej – W wyniku zbyt wysokich drgań jeden z krućców uległ rozszczelnieniu.
 • Wymiana filtra/osuszacza na nowy.
 • Wymiana tzw. anakondy na instalacji freonowej.
 • Wymiana zaworu rothalock na nowy.

Po wykonaniu naprawy chillera Trane ERAUL190, w spokoju Nasz serwis mógł przejść do wykonania serwisu tego urządzenia, który zakończył się sporządzeniem protokołu wykonania powyższych usług.

Serwis chiller Trane ERAUL190

Jak również przedstawiliśmy Państwu powyżej, chiller Trane ERAUL190 pomimo swojej awarii, na pierwszy rzut oka znajdował się dobrym stanie wizualnym. Niestety po dogłębnym obejrzeniu sprężarek oraz skraplacza zmieniliśmy swoje zdanie. Drgające sprężarki, jak i również znikoma ilość oleju w znacznym stopniu oddziałuje na samą pracę urządzenia oraz jego głośność. Nie obejdzie się również o sterowniku, który wskazywał Nam błąd przyczyniając się do braku możliwości rozruchu urządzenia. Zatem przejdźmy do czynności serwisowych jakimi były:

Czynności serwisowe Trane ERAUL190:

 • Wizualna kontrola urządzenia – W jej składzie znajduje się kontrola elementów wsporczych czy tez zamocowań, dzieki którym urządzenie miałoby w pełni wydajną prace,
 • Kontrola szczelność instalacji freonowej – Nasz serwis wykonał próbę szczelności za pomocą azotu technicznego, zostawiając urządzenie na ponad 48 godzin. Niestety urządzenie wykazało nieszczelność. Ze względu na częste drgania jeden z krućców uległ rozszczelnieniu. Żeby tego było mało, na złączu elastycznym (anakonda) również znaleźliśmy nieszczelność.
 • Pomiary ciśnienia po stronie freonowej – Pomimo dość szybkiej reakcji obsługi na niepoprawnie działające urządzenie, jak również poważne uszkodzenie znajdujące się na zaworze typu Rothalock oraz niepoprawnie podłączonym złączu elastycznym doszło do znacznego ubytku czynnika chłodniczego. Pomiary ciśnienia po stronie wysokiego i niskiego ciśnienia: 1,07 BAR. Z pewnością urządzenie nieszczelne.
 • Sprawdzenie podzespołów chłodniczych – Podczas tej czynności sprawdzaliśmy pod różnym kątem prace podzespołów chłodniczych jakimi są m.in. sprężarki chłodnicze, wentylatory skraplacza, czy też presostaty ciśnienia. Ze względu na awarię sterownika, zmuszeni byliśmy do ręcznego uruchamiania podzespołów.
 • Kontrola olejuSprężarki typu scroll, które spotkaliśmy na miejscu, to dość powszechnie stosowany sprzęt w urządzeniach chłodniczych. W momencie gdy się dba o takie sprężarki, są one wytrzymać, a przede wszystkim poprawnie funkcjonować przez prawie kilka lat. Musimy jednak pamiętać, że niezależnie od ich rodzaju, wymagają one określonej ilości oleju, który pozwala im na cichą oraz w pełni wydajną pracę.
 • Dokładne mycie skraplacza – Ta czynność dotyczy skraplaczy lamelowych gaz/powietrze. Lecz w przypadku agregatów wody lodowej chłodzonych wodą czyścimy filtry wody chłodzącej.
 • Sporządzenie protokołu serwisu gotowego do wpisu w CRO – W protokole zawarte są wszelkie pomiary, wyszczególnione awarie, a także zagrożenia. Jakie towarzyszą w dalszej pracy urządzenia chłodniczego.

Nasza oferta

Nasza Firma wykonuje kompleksowe usługi w zakresie serwisu, naprawy oraz modernizacji urządzeń chłodniczych renomowanych marek. Takich jak Trane i Carrier i wiele wiele innych. Wydajność chłodnicza chillera nie stwarza nam jakiegokolwiek problemu, gdyż zajmowaliśmy się już takimi urządzeniami, które miały od 1 kW do nawet 1500 kW. Na życzenie Klienta jesteśmy w stanie wykonać przeglądy techniczne i okresowe urządzeń chłodniczych wraz z wpisem do CRO.

Serwis agregatów wody lodowej Trane ERAUL190 | ChillerSerwis – Serwis chillerów

Dziekujemy za ocene! 4/5 - (72 votes)