Serwis chiller Trane ERAUL190
Serwis chiller Trane ERAUL190

Serwis chiller Trane ERAUL190

Serwis chiller Trane ERAUL190 | ChillerSerwis

W ostatnim czasie Nasza Firma wraz z Firmą ChillerTech dostała zlecenie naprawy, a także wykonanie przeglądu wizualno-technicznego agregatu chłodniczego ERAUL190. Nasza Firma ChillerSerwis od ponad 10 lat pełni kompleksowe usługi w zakresie serwisu, naprawy oraz modernizacji agregatów wody lodowej renomowanych producentów. Państwo napewno sobie zdaje sprawę z tego, że urządzenia chłodnicze wymagają specjalnej opieki. Dlatego właśnie wychodzimy na przeciw Waszym oczekiwaniom. Naszym zadaniem jest zminimalizowanie ryzyka awarii, które w najgorszym przypadku może przyczynić się do straszliwych strat.

Trane ERAUL190

Naszym Głównym zadaniem było wykonanie kompleksowego serwisu urządzenia Trane ERAUL190. Agregat ten bowiem był przeznaczony do zachowania komfortu cieplnego. A owe urządzenie współpracuje z systemem wentylacyjnym. Który jest odpowiedzialny za włączenie, a także za wyłączenie urządzenia. Przyjechawszy na miejsce dowiedzieliśmy się od klienta, że pomimo niskiej temperatury wewnątrz budynku urządzenie nie pracuje, a ponadto sterownik Adaptive Control uległ awarii. Z tego właśnie powodu jakiekolwiek zmiany lub korekty parametrów nie były mozliwe.

Serwis chiller Trane ERAUL190

Serwis Trane ERAUL190

Agregat Trane ERAUL190 pomimo swojej awarii, na pierwszy rzut oka znajdował się dobrym stanie wizualnym. Niestety po dogłębnym obejrzeniu sprężarek oraz skraplacza zmieniliśmy swoje zdanie. Drgające sprężarki, jak i również znikoma ilość oleju w znacznym stopniu oddziałuje na samą pracę urządzenia oraz jego głośność. Nie obejdzie się również o sterowniku, który wskazywał Nam błąd przyczyniając się do braku możliwości rozruchu urządzenia. Zatem przeszliśmy do czynności serwisowych jakimi były:

Czynności serwisowe Trane ERAUL190

  • Wizualna kontrola urządzenia – W jej składzie znajduje się kontrola elementów wsporczych czy tez zamocowań, dzieki którym urządzenie miałoby w pełni wydajna prace,
  • Kontrola układu freonowego – trolowała szczelność instalacji freonowej. Niestety urządzenie wykazało nieszczelność. Ze względu na częste drgania jeden z krućców uległ rozszczelnieniu. Żeby tego było mało, na złączu elastycznym (anakonda) również znaleźliśmy nieszczelność.
  • Pomiary ciśnienia po stronie freonowej – Pomimo dość szybkiej reakcji obsługi na niepoprawnie działające urządzenie, jak również poważne uszkodzenie znajdujące się na zaworze typu Rothalock oraz niepoprawnie podłączonym złączu elastycznym doszło do znacznego ubytku czynnika chłodniczego. Pomiary ciśnienia po stronie wysokiego i niskiego ciśnienia: 1,07 BAR. Z pewnością urządzenie nieszczelne.
  • Sprawdzenie podzespołów Podczas tej czynności sprawdzaliśmy pod różnym kątem prace podzespołów chłodniczych jakimi są m.in. sprężarki chłodnicze, wentylatory skraplacza, czy też presostaty ciśnienia. Ze względu na awarię sterownika, zmuszeni byliśmy do ręcznego uruchamiania podzespołów.
  • Kontrola oleju ;Sprężarki typu scroll, które spotkaliśmy na miejscu, to dość powszechnie stosowany sprzęt w urządzeniach chłodniczych. W momencie gdy się dba o takie sprężarki, są one wytrzymać, a przede wszystkim poprawnie funkcjonować przez prawie kilka lat. Musimy jednak pamiętać, że niezależnie od ich rodzaju, wymagają one określonej ilości oleju. Który pozwala im na cichą oraz w pełni wydajną pracę.

Nasza oferta

Wykonujemy kompleksowe usługi w zakresie serwisu, naprawy oraz modernizacji urządzeń chłodniczych renomowanych marek. Takich jak Trane i Carrier i wiele wiele innych. Moc chłodnicza chillera nie stwarza nam jakiegokolwiek problemu, gdyż zajmowaliśmy się już takimi urządzeniami, które miały od 1 kW do nawet 1500 kW. Na życzenie Klienta jesteśmy w stanie wykonać przeglądy techniczne i okresowe urządzeń chłodniczych wraz z wpisem do CRO.

Serwis chiller Trane ERAUL190 | ChillerSerwis

Dziekujemy za ocene! 4/5 - (72 votes)