Serwis chiller Trane ECGAN600
Serwis chiller Trane ECGAN600

Serwis chiller Trane ECGAN600

Serwis chiller Trane ECGAN600 | ChillerSerwis

Ostatnimi czasy w Nasze ręce wpadł chiller marki Trane ECGAN600. Naszym zadaniem było wykonanie serwisu, a także naprawy agregatu wody lodowej Trane ECGAN600. Urządzenie zostało zakupione przez Firmę ChillerTech oraz SKiC Robert Aptacy w celu odsprzedaży.

Serwis chiller Trane ECGAN600

Agregat wody lodowej Trane ECGAN600 posiadał mnóstwo awarii, a samo urządzenie należało gruntownie wy-serwisować, a także naprawić.

 • Naszą pierwszą czynnością było wizualne sprawdzenie stanu maszyny. Urządzenie które posiadają freon zawsze za pomocą detektora nieszczelności szukamy wycieków. Jeśli mamy do czynienia z wyciekiem freonu jest to także jest wyciek oleju. Informują Nam o tym tłuste plamy znajdujące się na instalacji freonowej.
 • Z racji na znalezienie nieszczelności w agregacie chłodniczym to odzyskaliśmy, przeważyliśmy oraz oczyściliśmy freon który znajduje się wewnątrz instalacji.
 • Następnym krokiem było wymienienie filtrów znajdujących się na instalacji freonowej z racji na nieszczelność układu. Jest to bardzo ważny element.
 • Przeprowadziliśmy próbę szczelności za pomocą Azotu Technicznego który obowiązywał 24-godziny.
 • Wykonaliśmy długotrwała próżnie instalacji freonowej. Zadaniem próżni jest ususzenie instalacji z wilgoci.
 • Uzupełniliśmy wytwornicy wody lodowej Trane ECGAN600 nowy, a także czystym czynnikiem chłodniczym R407C.
 • Agregat wody lodowej nie był regularnie serwisowany co przyczynia się do brudnego skraplacza, a także konstrukcji maszyny więc umyliśmy agregat wody lodowej myjka wysokociśnieniowa która usuwa zalegający brud. W celu lepszych efektów użyliśmy wodę o temperaturze 70 stopni Celsjusza.
 • Uruchomiliśmy agregat wody lodowej Trane ECGAN600 w celu sprawdzeniu czy chiller prawidłowo pracuje. Nie odnaleźliśmy żadnych alarmów. Które należy natychmiastowo skontrolować.
 • Dokonaliśmy pomiary elektryczne sprężarek chłodniczych oraz wentylatorów skraplacza. Wszystkie odczytane parametry są zgodne z danymi które podaje Producent.

Dodatkowe czynności wykonane w chiller Trane ECGAN600

Serwis chiller Trane ECGAN600
Serwis chiller Trane ECGAN600
 • Sprawdziliśmy oraz wymieniliśmy filtry które znajdują się po stronie wody lodowej. W niektórych agregatach wody lodowej są od początku wyposażone w filtry przez Producenta, lecz nie każde.
 • Dodatkową czynnością jest mycie wymiennika ciepła myjką która zaprojektowała Firma ChillerTech oraz SKiC Robert Aptacy. Zadaniem myjki jest usuniecie zalegającego brudu oraz osadu wewnątrz wymiennika ciepła. Bardzo ważnym elementem jest dbanie o częste czyszczenie wymiennika ponieważ może się zatkać.
 • Agregat chłodniczy jest wyposażony w pompę wody z której ciekło. Na pompie wody widać zeschnięty glikol który sygnalizuje wyciek. Wymieniliśmy wszystkie uszczelniacze, a także  łożyska.
 • Ostatnim krokiem było wymienienie oleju znajdującego się w sprężarkach ze względu na nieszczelność układu freonowego.

Firma ChillerSerwis współpracuje z Firmą ChillerTechSprzedaż agregatów wody lodowej. Firma ChillerTech pełni usługi skupu, regeneracji, sprzedaży, jak również wynajmu chillerów. Posiadają oni w swej ofercie agregaty wody lodowej, a także dry coolery dowolnej mocy chłodniczej od 4 kW, aż po chillery przemysłowe o mocy 1,5 MW. ChillerSerwis jest Autoryzowanym Serwisem urządzeń chłodniczych od ChillerTech.

Serwis agregatu wody lodowej Trane ECGAN600

Nasz drugi serwis tego zaskakującego urządzenia wykonaliśmy w obrębie lipca 2022 roku. Urządzenie chłodnicze o którym jest mowa, był usadowiony na centrum handlowym znajdującym się w bielsko białej. A teraz postaramy się Państwu przedstawić jak wyglądał profesjonalny serwis agregatów wody lodowej Trane

Naszymi czynnościami serwisowymi, które wykonaliśmy podczas Naszego przyjazdu bylo nic innego jak: 

 • Dogłębne oględziny urządzenia w celu znalezienia jakichkolwiek nie styczności. Mówiąc nie styczności mam na myśli luźne, bądź nie przykręcone elementy układu freonowego, a także podzespołów chlodniczych. Nie można zapomnieć w tym kroku o nie zwróceniu uwagi na tłuste plamy znajdujące sie na instalacji freonowej urządzenia.
 • Po oględzinach, Nasz serwis może sprawdzić ciśnienie zarówno na niskim, a także wysokim ciśnieniu w celu weryfikacji poprawności. W momencie, gdy urządzenie posiada nadwyżkę, bądź co gorsza posiada za mało freonu to Nasz serwis jest zmuszony dobić urządzenie czynnikiem chłodniczym. 
 • Następnym Naszym Krokiem było dokładne umycie całego urządzenia z podkreśleniem skraplacza. Ma to na celu między innymi zwiększenie efektywności całej maszyny chłodniczej. 
 • Po umyciu skraplacza przechodzimy do wymiany filtra, który jest wymieniamy na filtr/osuszacz z funkcją odkwaszania. Uwaga, żeby filtr został dobrze wymieniony, to początkowym Naszym krokiem jest pełny odzysk czynnika chłodniczego, a następnie możemy dopiero przejść do wymiany filtra! 
  • Tak jak wyżej przedstawiliśmy, jeżeli układ zachowuje się dziwnie i mamy podejrzenie nieszczelności, to przed wymianą filtra Nasz Serwis wykonuje 24 godzinny test szczelności na azocie technicznym. 
 • Po prawidłowej wymianie filtra Nasz serwis uzupełnia urządzenie nowym czynnikiem chłodniczym, a także nakleja plomby gwarancyjne na zaworki shradera. 
 • Kończąc na weryfikacji całej szafy elektrycznej, w której sprawdzane były pomiary elektryczne faz, a także BM’y. 

Serwis Trane ECGAN600 | ChillerSerwis – Niezawodny serwis Trane 

Dziekujemy za ocene! 4.8/5 - (78 votes)