Serwis chiller Trane ECGWN210
Serwis chiller Trane ECGWN210

Serwis chiller Trane ECGWN210

Serwis chiller Trane ECGWN210 | ChillerSerwis

ChillerSerwis pełniący usługi serwisu, a także naprawy agregatów wody lodowej dowolnego producenta w tym marki Trane. W ostatnim czasie Naszym zadaniem było wykonanie serwisu agregatu wody lodowej znanej marki Trane typu ECGWN210BA2D21DF. Agregat wody lodowej działał bez żadnych zarzutów, lecz Klient zdecydował się na wykonanie przeglądu.

Chiller Trane ECGWN210 zostało sprzedane przez Firmę SKiC Robert Aptacy wraz z Firmą ChillerTech Firmie która zajmuje się produkcją worków foliowych na wysoką skalę. Zadaniem było zapewnienie odpowiedniej temperatury medium na 6 sekundach pracujących w Fabryce. Chiller Trane ECGWN210BA2D21DFjest chłodzony wodą co przyczynia się mniejszych gabarytów urządzenia.

Serwis chiller Trane ECGWN210

Serwis agregatu wody lodowej Trane ECGWN210
Serwis chiller Trane ECGWN210
 1. Przeprowadziliśmy wizualną ocenę urządzenia. Sprawdziliśmy czy na instalacji freonowej nie znajdują się tłuste plamy które mogą Nam sygnalizować ewentualny wyciek freonu, a także oleju.
 2. Umyliśmy, a także wyczyściliśmy agregat wody lodowej Trane z zalegającego na nim brudu. W przypadku wytwornic wody lodowej chłodzonych wodą nie mamy do czynienia z skraplaczem w postaci chłodnicy, lecz z skraplaczem w postaci wymiennika. W przypadku chillerów chłodzonych wodą mycie skraplacza jest czynnością dodatkową.
 3. Wykonaliśmy szczegółowe pomiary ciśnień znajdujących się na instalacji freonowej HP, a także LP. Ciśnienia sczytane z manometrów zostały skontrolowane z parametrami widniejącymi w sterowniku urządzenia.
 4. Skontrolowaliśmy znajdujący się wewnątrz sprężarek olej który jest bardzo ważny.
 5. Pomierzyliśmy pobory prądów, a także oporności sprężarek chłodniczych znajdujących się wewnątrz agregatu wody lodowej Trane.
 6. Przejrzeliśmy historię alarmów które wskazał chiller w okresie ostatnich 4 dni. Chiller nie wskazuje żadnych alarmów które należało by natychmiastowo skontrolować.
 7. Zatrzymaliśmy cykl pracy urządzenia w celu wymiany filtrów znajdujących się na instalacji wody lodowej. Wkłady filtrów należy regularnie czyścić, oraz wymieniać. Brudny filtr przyczynia się do mniejszego przepływu medium przez parownik którego zadaniem jest zapewnienie odpowiedniego parametru. W przypadku gdyby filtr całkowicie się zatkał może on przyczynić się do uszkodzenia wymiennika ciepła. Wkład filtra był brudny, lecz Klient został poinformowany o konieczności regularnego czyszczenia wkładu filtra.
 8. Po zakończeniu wszelkiego rodzaju prac serwisowych, a także naprawczych chiller pracuje na najwyższym poziomie. Chiller Trane ECGWN210 pracuje równomiernie, sprężarki pracują cicho, a urządzenie szybko zbija temperaturę medium.

Dry cooler- Free coolingFree cooling Chiller Trane ECGWN210BA

Wraz z zakupem chiller Trane ECGWN210BA2D21DF doposażyliśmy system w dry cooler. Zadaniem dry coolera jest zmniejszenie kosztów potrzebnych do pracy chillera (Czytaj więcej na temat zalet Free cooling). W przypadku wysokiej temperatury nastawy medium pozwala Nam zaoszczędzić duże pieniądze potrzebne do pracy agregatu wody lodowej. W okresie gdy temperatura na zewnątrz jest niższa od temp. medium Free cooling jest „darmowym chłodzeniem maszyn.

Naszym zadaniem także był serwis Free coolingu w której skład wchodziło:

 1. Mycie konstrukcji Dry coolera, a także lameli skraplacza. Stan dry coolera był bardzo dobry, nie widać żadnych zastrzeżeń.
 2. Skontrolowanie, a także sprawdzenie prawidłowej pracy wentylatorów. Falowniki odpowiedzialne za powolny rozbieg wentylatorów pracują prawidłowo.
 3. Pomierzyliśmy prądy elektryczne wentylatorów Free cooling. Parametry są zgodne z danymi podanymi przez Producenta.

ChillerSerwis świadczy usługi serwisu, a także naprawy agregatów wody lodowej dowolnego producenta w tym marki Trane. Wykonujemy przeglądy techniczne i okresowe chiller dowolnego producenta, mocy, a także typu. Nasz usługi pełnimy na terenie całej Polski. Nasza wieloletnia wiedza, zdobyte certyfikaty, oraz uprawnienia czynią Nas liderem na rynku chłodnictwa i klimatyzacji.

Free cooling z chiller Trane ECGWN210

Dziekujemy za ocene! 4/5 - (41 votes)