Serwis Chiller D-D DC-4000
Serwis Chiller D-D DC-4000

Serwis Chiller D-D DC-4000

Serwis Chiller D-D DC-4000 | Serwis agregatów wody lodowej do akwarium 

Firma D-D ( The Aquarium Solution) specjalizuje się w chłodzeniu akwarium i nie tylko. Przede wszystkim  jest to jeden z większych dostawców agregatów chłodniczych, który zapewnia odpowiednią temperaturę w zbiornikach dla ryb, bądź koralowców. Dzięki wysokiej jakości oraz wydajności ich urządzenia chłodnicze zyskują to co nowszych zwolenników, a sama Firma D-D jest specjalistą w akwarystyce.

Natomiast w Naszym artykule skupimy się głównie na serwisie oraz naprawie jednego z ich urządzeń, a jest tu mowa o dokładnie o Chillerze DC-4000. W skrócie Naszym zadaniem w ostatnim czasie był serwis, a także naprawa agregatu chłodniczego marki D-D. Urządzenie miało spaloną zarówno sprężarkę jak i również stycznik, który miał za zadanie nadawać napięcie na sprężarkę. Podejrzewamy, że główną przyczyną owej awarii było zaniedbanie urządzenia, gdyż urządzenie było całe brudne oraz w kiepskim stanie. 

Chiller D-D DC-4000

Tak jak wyżej wspomnieliśmy, urządzenie trafiło do Nas, można by rzec, że w stanie krytycznym. Nasz Klient przekazał Nam tylko informacje, że sprężarka się nie załącza, nic więcej. W takim razie nie zostało nam nic innego jak wykonanie przeglądu technicznego oraz wizualnego agregatu chłodniczego, w celu dowiedzenia sie dlaczego owe urządzenie nie pracuje. Poniżej załączamy zdjęcia okazujące urządzenie, wraz z wyjętymi przez Nas filtrami.

Zdjęcia Filtrów znajdujących się w urządzeniu

Nic dziwnego, że urządzenie sie nagrzewało, co następnie skutkowało spaleniem się sprężarki. Jeżeli mieli Państwo okazję być już kiedyś na Naszej stronie, to mogliście się dowiedzieć o tym jak ważne jest dbanie o urządzenie chłodnicze. Po pierwsze koszty naprawy są nieziemsko wielkie w przeciwieństwie do wykonywania regularnych serwisów, dlatego warto się zastanowić dwa razy przed wyborem! My z miłą chęcią przyjmiemy wasze urządzenie pod swoją opiekę, a wy się nie będziecie musieli martwić, że coś jest nie tak. 

Serwis agregatu chłodniczego Chiller D-D DC-4000

Serwis maszyny DC-4000 przebiegał w sposób następujący:

  1. Wizualna kontrola urządzenia – Przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac dotyczących urządzenia, Naszym obowiązkiem jest wykonanie kontroli wizualnej. Ma to na celu między innymi ocenienie stanu podzespołów jak i również całego urządzenia chłodniczego. Jest to niezmiernie ważne w późniejszych fazach naprawy.
  2. Mycie urządzenia – Następną Naszą czynnością serwisową było kompleksowe czyszczenie Naszego agregatu chłodniczego. Zarówno środek jak i zewnątrz chillera została umyta, oczywiście wraz z skraplaczem. 
  3. Następnym Naszym krokiem, była utylizacja starego gazu oraz napełnienie urządzenia nowym czystym Freonem R407C. Nasz serwis dostając te zadanie musiał na początku zainstalować zaworek shradera. Zaworek shradera pozwala Nam między innymi na napełnienie gazem urządzenia chłodniczego. Już w tym momencie czuliśmy, że coś nie gra z wyżej wymienioną sprężarką.
  4. Naszym następnym ruchem była kontrola automatyki w celu znalezienia odpowiedzi na nie działającą sprężarkę. Podczas wykonywania tego zadania, Naszemu serwisowi udalo się zauważyć, że stycznik jest wadliwy i nie działa. Od razu po dowiedzeniu się o zaistniałej sytuacji, przystąpiliśmy do wymiany stycznika. Niestety nie odratuje spalonej sprężarki, o której się dowiedzieliśmy po wymianie stycznika.
  5. Wymiana sprężarki – Ze względu na spaloną sprężarkę, byliśmy zmuszeni wymienić ją na nowy model. Na szczęście posiadaliśmy oryginalny zamiennik, który udało Nam się od razu zamienić. Wymiana wraz ze spawaniem przeszła naprawdę szybko i sprawnie. Urządzenie wygląda jak nowe!
  6. Po utylizacji starego freonu mogliśmy przystąpić do próby szczelności. Przypominamy, że podczas tego procesu wykorzystujemy azot techniczny, a cały proces trwa minimum 24 godziny.
  7. Gdy próba szczelności dobiegła końca, mogliśmy ponownie uzupełnić urządzenie nowym czystym Freonem R407C. Wszystko po to, aby mieć pewność, że urządzenie będzie pracować prawidłowo.
  8. Nasze czynności serwisowe zakończyliśmy sprawdzeniem pracy urządzenia. Po wykonanych czynności naprawczych oraz serwisowych jesteśmy w stanie stwierdzić, że urządzenie pracuje dobrze, a nawet bardzo dobrze! Maszyna zbija temperaturę naprawdę szybko bez żadnego wysiłku. 1 stopień Celsjusza na 2.8 sekund.
Czynności serwisowe zdjęcia

ChillerSerwis - Profejsonalne mycie skraplacza

Zdjęcie 1 z 22

ChillerSerwis - Profejsonalne mycie skraplacza

Naprawa chiller D-D DC-4000

Natomiast nasze czynności naprawcze wyglądały w sposób następujący:

  1. Naszą Naprawę chillera D-D DC-4000 rozpoczęliśmy od Wymiany sprężarki chłodniczej na nową. Było to spowodowane między innymi przez zbyt dużym zabrudzeniem urządzenia chłodniczego, co na koniec przyczyniło się do uszkodzenia sprężarki. Tak jak przedstawiliśmy w ostatnim artykule „Brud, który znajdował się na sprężarce mocno utrudniał zbijanie danej temperatury, co na wskutek doprowadziło do unieruchomienia urządzenia na dłuższy czas”.
  2. Nasze czynności naprawcze natomiast skończyliśmy na naprawie automatyki, gdyż w wyniku spalenia się stycznika, Nasz serwis był zmuszony wymienić stycznik na nowy. Z niewiadomych dla Nas przyczyn stary stycznik przestał pracować. Szczerze powiedziawszy poza tymi dwoma głównymi problemami oraz dużą ilością brudu, owy agregat chłodniczy był naprawdę w dobrym stanie.

Chiller D-D DC-4000 plomby gwarancyjne

Na poniższych zdjęciach, mogą Państwo zauważyć, nałożone przez Nas plomby gwarancyjne. Są one dla Nas ważne, gdyż po ich zerwaniu Klient traci gwarancję na urządzenie. Najczęściej są one przez Nas stosowane w miejscach, w których osoba trzecia może zmienić, bądź zepsuć prawidłowe funkcjonowanie agregatu.

Wyczyszczone filtry agregatu chłodniczego

Przegląd techniczny Chiller D-D DC-400

Serwis i naprawa Chiller D-D DC-4000 | Serwis i naprawa agregatów chłodniczych D-D  

Jeżeli interesuje cię to czym się zajmujemy, to napewno musisz odwiedzić Nasze inne artykuły o Serwisie takich urządzeń jak Carrier, Trane oraz Blue box. Więcej o urządzeniach chłodniczych na Agregat wody lodowej oraz dry cooler. A o podzespołach na Sprzedaż sprężarek chłodniczych oraz Naprawie oraz regeneracji pomp wody oraz pomp hydraulicznych. A także skup agregatów wody lodowejSprzedaż i montaż Chillerwynajem ChillerChillery przemysłowe używane. ChillerTech. Przegląd techniczny Chiller D-D DC-4000

ChillerSerwis - Kosmetyka agregatu chłodniczego D-D DC-4000
ChillerSerwis – Kosmetyka agregatu chłodniczego D-D DC-4000
Dziekujemy za ocene! 4.2/5 - (14 votes)