Chłodzenie lodowisk
Chłodzenie lodowisk

Chłodzenie lodowisk

Chłodzenie lodowisk | ChillerSerwis – Profesjonalny serwis agregatów wody lodowej 

Firma ChillerSerwis, dzięki ponad 20 letniemu doświadczeniu w branży chłodnictwa i klimatyzacji, a także współpracy z szeroką grupą dostawców urządzeń chłodniczych oraz podzespołów chłodniczych. Jest w stanie dostarczyć, a także zamontować agregat wody lodowej, bądź inne urządzenie chłodnicze. W zależności o co poprosi Nas Nasz Klient. Ponadto ze względu na Naszą obszerną wiedzę, którą zyskaliśmy podczas tych ciężko przebytych 20 latach. Jesteśmy w stanie Państwu zagwarantować, a także wykonywać regularne usługi konserwacyjne tego urządzenia chłodniczego. Chłodzenie lodowisk

Skorzystaj z pomocy fachowców Firmy ChillerSerwis i ciesz się prawidłową pracą swojego systemu chłodzenia!

Żeby tego było mało to Firma ChillerSerwis jest również w stanie zaoferować profesjonalne wsparcie, a także pomoc w doborze zarówno urządzeń chłodniczych, a także kwestii chłodzenia lodowisk i powierzchni wielkogabarytowych. Świadczą o tym liczne certyfikaty, a także nowoczesny sprzęt, który pomaga Nam w prawidłowej konserwacji maszyn chłodniczych.  Chłodzenie lodowisk

Zostań z Nami na dłużej i dowiedz się więcej w dalszej części Naszego artykułu!

Sprzedaż agregatów wody lodowej dla lodowisk

Dzięki Naszej stale poszerzającej się liście dostawców nowych i używanych, ale w pełni sprawnych urządzeń chłodniczych. Jesteśmy w stanie Państwu zaoferować idealny chiller pod Państwa wymagania! W skład Naszych urządzeń chłodniczych zaliczamy Agregaty wody lodowej, agregaty chłodnicze, agregaty skraplające, pompy ciepła, a także dry coolery.

Wystarczy, że do Nas napiszesz , a my z miłą przyjemnością Ci pomożemy w prawidłowym doborze odpowiedniego chillera, a także przygotujemy specjalnie dla Ciebie podglądową ofertę Naszego urządzenia. 

Prawidłowy dobór urządzeń chłodniczych

Ponadto, chcielibyśmy również wspomnieć, o tym jak ważny jest odpowiedni dobór urządzenia chłodniczego! W momencie odpowiedniego doboru, Nasz Klient może liczyć na zmniejszone koszty inwestycji, koszty eksploatacji, a co najważniejsze pozwoli to Nam na ograniczenie zużycia energii elektrycznej. Warto również pamiętać, że moc agregatu wody lodowej powinna być odpowiednio dobrana. Ponieważ zbyt mała moc może zakłócić pracę maszyn. Natomiast, zbyt duża może negatywnie wpłynąć na koszty eksploatacji. Chłodzenie lodowisk

Ponadto na każdy Nasz sprzedany sprzęt, a także urządzenie chłodnicze Dajemy gwarancję prawidłowej pracy, a także oferujemy profesjonalne wsparcie w zakresie obsługi oraz eksploatacji!

Czym najlepiej chłodzić lodowiska

Najlepszym rozwiązaniem Firmy ChillerSerwis jakim można chłodzić lodowiska jest chłodzenie glikolem. Woda lodowa jest przede wszystkim atrakcyjnym medium ze względu na swoją niską cenę, a także jednej z najlepszych przenikalności cieplnych wśród medium chłodniczych jakie możemy spotkać na rynku chłodnictwa i klimatyzacji. Wodę lodową, zwaną również glikolem możemy stosunkowo często wymieniać, bądź uzupełniać bez żadnego obciążania budżetu, a także ingerencji w system chłodzenia. Dzięki swojej przenikalności cieplnej oraz wielu zaletom tego oto czynnika chłodniczego Nasz system chłodzenia jest w stanie uzyskać lepsze chłodzenie i nie tylko. Aby dowiedzieć się więcej na temat tego zaskakującego medium zapraszamy do Naszego artykułu poświęconego Wodzie lodowej!

Przypominamy jednak, że to nie tylko odpowiedni wybór medium powinien się opierać na takich czynnikach jak koszt oraz prawidłowa wydajność, ponieważ na te czynniki powinien przede wszystkim wpływać odpowiedni dobór urządzenia chłodniczego, który cały proces powinien schłodzić. Należy również zadbać o to, aby glikol nie uszkodził agregatu chłodniczego i chłodzonych przez niego urządzeń. Sprzedaż agregatów wody lodowej dla lodowisk Chłodzenie lodowisk

Chłodzenie lodowisk wodą lodową

Woda lodowa lub glikol etylenowy jest medium chłodzącym stosowanym w różnych układach chłodzenia, w tym przypadku w systemie chłodzenia, którego zadaniem jest schłodzenie lodowiska. Na życzenie Klienta jesteśmy w stanie uzyskać temperaturę wynoszącą nawet -55°C, jednakże do tego będzie potrzebne odpowiednie stężenie, które pokażemy Państwu poniżej. Prawidłowe rozłożenie glikolu powinno wyglądać w sposób następujący:

stężenie glikolu, a zamarzanie

Aby zapewnić najlepsze warunki do chłodzenie lodowiska, należy zastosować odpowiedni roztwór glikolu w zależności od powierzchni lodowiska. Którego będziemy chcieli schłodzić. Mimo, że glikol nie przewodzi tak dobrze ciepła jak woda to odpowiedź na to jest naprawdę prosta. O której możemy się już dowiedzieć w szkołach podstawowych. Jednakże jeżeli Państwo nadal nie znają na nią odpowiedzi to Niech odpowiedzą sobie Państwo na pytanie w jakich temperaturach woda zamarza? Czy to nie oczywiste!? To właśnie ze względu na minusowe temperatury, które musimy uzyskać. Zwykła woda Nam nie wystarczy!

Agregaty wody lodowej o różnej wydajności chłodniczej dla lodowisk już teraz w Naszej ofercie!

Lecz w czym takim razie oprocz zapewnienia odpowiedniej temperatury woda lodowa jest lepsza od zwykłej wody? Przede wszystkim szczególnie w układach zamkniętych pozwoli to na utrzymanie sprzętu w czystości przez wiele lat, a wymiennik ciepła będzie pracował ze stałą wydajnością. Dzieje się tak, ponieważ łopatki pompy są wolne od osadów, rdzy lub brudu, które mogą zmniejszać wydajność. Sprzedaż agregatów wody lodowej dla lodowisk Chłodzenie lodowisk

Zapraszamy do zakupu glikolu etylenowego u Firmy ChillerTech, w której sprzedawcy oferują naprawdę spore rabaty dla Firm, a także przedsiębiorców kupujących hurtowe ilości glikolu! 

Zalety chłodzenia lodowisk glikolem

Glikol etylenowy ma wiele zalet w chłodzeniu lodowisk, oczywiście jeśli jest stosowany we właściwy sposób. Między innymi zaliczyć do niego można następujące cechy:

  • Możliwość zmiany stężenia, a także ilości glikolu w Naszym medium,
  • Niski poziom hałasu w przeciwieństwie do instalacji pracujących na freonie,
  • Możliwość odzysku ciepła,
  • Zmniejszone oddziaływanie na środowisko,
  • Nie ma ograniczeń co do wymaganej odległości między agregatem chłodniczym a wymiennikiem ciepła.

Nasza Firma zaleca stosowanie wody lodowej w Swoich systemach chłodzenia z kilku prostych powodów. Pierwszym z nich, jest mniejszy wpływ na Nasze wspólne środowisko, w przeciwieństwie do instalacji freonowych. Jest to jedna z najważniejszych rzeczy w Naszych czasach, która pozwala Nam zwiększyć zwrot inwestycji o ponad 40%. Ponadto dzięki zastosowanej zaawansowanej technologii Naszych agregatów wody lodowej. Żeby tego było mało to nieliczne z Naszych urządzeń chłodniczych i mam tu na myśli agregaty wody lodowej posiadają funkcję free coolingu. Który może skrócić czas przełączania się agregatu wody lodowej, co finalnie pomaga wydłużyć żywotność Naszego urządzenia chłodniczego.  Sprzedaż agregatów wody lodowej dla lodowisk Chłodzenie lodowisk

Zaopatrz się w agregat wody lodowej wyposażony w funkcję free coolingu i ciesz się darmowym chłodzeniem! 

Chłodzenie lodowisk stacjonarnych, a także demontowanych

Dla Naszej Firmy nie ma żadnego problemu zapewnić odpowiednie chłodzenie lodowisk stacjonarnych, bądź lodowisk demontowanych. Dzięki odpowiedniej wiedzy, nowoczesnemu sprzętowi, a przede wszystkim wyspecjalizowanemu Serwisowi. Firma ChillerSerwis jest w stanie zdziałać cuda w branży chłodnictwa klimatyzacji, a dokładniej branży HVAC & R. Między innymi z tych powodów jesteśmy w stanie zapewnić Państwu odpowiednie chłodzenie, klimatyzację i nie tylko na lodowiska stacjonarne, bądź demontowane. 

Napisz do Nas już dziś i zyskaj odpowiedzialną, a przede wszystkim wyspecjalizowaną Firmę, która zajmie się Państwa chłodzeniem lodowiska.

Agregaty wody lodowej dla lodowisk | ChillerSerwis – Urządzenia chłodnicze dla lodowisk

Dziekujemy za ocene! 4.7/5 - (39 votes)