Serwis Chiller Daikin EWAD560D
Serwis Chiller Daikin EWAD560D

Serwis Chiller Daikin EWAD560D

Serwis Chiller Daikin EWAD560D | ChillerSerwis – Profesjonalny serwis agregatów wody lodowej

Nasza Firma w ostatnim czasie miała okazję naprawić, a następnie wyserwisować urządzenie chłodnicze Firmy Daikin Naszego Klienta. Tym urządzeniem chłodniczym był agregat wody lodowej, potocznie również zwanym chillerem renomowanej marki Daikin o modelu EWAD560D. Sam chiller Daikin EWAD560D był zaniedbany, a także nie konserwowany, co przyczyniło się do wielu problemów o których dowiedzą się Państwo w poniższych segmentach Naszego artykułu! 

Zostań z Nami do końca i dowiedz się jak przebiegała naprawa oraz serwis chillera Daikin EWAD560D! 

Ponadto, dzięki obszernej wiedzy, którą udało Nam się zgromadzić podczas 20 lat, bezproblemowo poradzimy Sobie z Państwa urządzeniem chłodniczym, a także systemem chłodzenia. Na Naszej stronie internetowej mogą Państwo ujrzeć setki chillerów i innych urządzeń chłodniczych renomowanych marek, z którymi Nasza Firma miała styczność. Ponadto dzięki takim usługom jak wynajem, a także przeglądy techniczne mają Państwo możliwość bliższego poznania Naszej Firmy! 

Zaufaj specjalistom z Firmy ChillerSerwis i powierz Nam swoje urządzenie chłodnicze, a gwarantujemy, że się napewno nie zawiedziesz! 

Żeby tego było mało to nie tylko urządzenia chłodnicze to Nasza specjalność, gdyż jesteśmy w stanie na życzenie Klienta wykonać:.

 • Projekt instalacji wody lodowej: Firma ChillerSerwis świadczy usługi projektowe dla instalacji wody lodowej. Dzięki naszemu doświadczonemu zespołowi inżynierów i projektantów, jesteśmy w stanie zaprojektować instalację, która będzie spełniać wszystkie wymagania klienta i będzie dostosowana do jego potrzeb.
 • Budowa instalacji wody lodowejChillerSerwis oferuje usługi budowy instalacji wody lodowej. Zatrudniamy doświadczonych specjalistów, którzy są w stanie wykonać instalację zgodnie z najlepszymi praktykami i standardami branżowymi.
 • Modernizacja instalacji wody lodowej: Nasza Firma jest w stanie przeprowadzić modernizację istniejącej instalacji wody lodowej. Dzięki naszemu zespołowi specjalistów, jesteśmy w stanie wykonać modernizację, która pozwoli na poprawę wydajności instalacji i zwiększenie jej niezawodności.
 • Serwis instalacji wody lodowej: Świadczymy usługi serwisowe dla instalacji wody lodowej. Dzięki naszemu doświadczonemu zespołowi techników, jesteśmy w stanie wykonać serwis instalacji, który pozwoli na utrzymanie jej w dobrym stanie i zapobieganie ewentualnym awariom.

Profesjonalny serwis instalacji wody lodowej, wszystko po to, aby Państwo mieli stuprocentową pewność co do swojego chłodzenia! 

Chiller Daikin EWAD560D

Już wystarczy na temat Naszej Firmy, teraz przejdźmy do tematu przewodniego tego artykułu, a dokładniej serwis chiller Daikin EWAD560D. Zanim jednak przejdziemy do czynności serwisowych to postaramy się Państwu opisać urządzenie chłodnicze, z którym mieliśmy styczność. 

Chillery Daikin to urządzenia chłodnicze, które zyskują popularność dzięki swoim innowacyjnym rozwiązaniom i wysokim jakościom chłodzenia. Ich główną zaletą jest niezawodność i trwałość, co pozwala na długotrwałe użytkowanie. Chiller Daikin jest też wyposażony w nowoczesne technologie, takie jak inteligentne systemy kontroli temperatury, co zapewnia precyzyjne i oszczędne chłodzenie. Wady tego urządzenia to wyższa cena w porównaniu do innych chillerów, ale jest to rekompensowane przez jego wyższą wydajność i niższe koszty utrzymania.

Można rzec, że chiller Daikin jest świetnym wyborem dla tych, którzy poszukują niezawodnego i wydajnego urządzenia chłodniczego.

Natomiast jeżeli chodzi o markę Daikin należy wspomnieć, że jest to jeden z czołowych producentów agregatów chłodzących. Firma swoją działalność rozpoczęła w 1924 roku i w ciągu 86 lat istnienia nie tylko zaznaczyła swoją obecność w branży chłodnictwa przemysłowego, ale także zajęła się produkcją elektroniki, chemii czy też urządzeń wykorzystywanych w przemyśle obronnym.

Pomimo tego, że urządzenia tej marki charakteryzują się wysoką niezawodnością to nie wolno zapominać o ich cyklicznych przeglądach i naprawach!

Przegląd techniczny chiller Daikin EWAD560D

Przegląd techniczny chiller Daikin EWAD560D, który został wykonany przez Naszych wyspecjalizowanych Serwisantów wykazał następujące problemy:

 • Błędy sterownika – Powodem zatrzymania pracy wytwornicy wody lodowej były błędy w sterowniku chillera. Brak odpowiedniej kontroli i interwencji w systemie może prowadzić do poważnych usterek i awarii urządzenia.
 • Przerwa w obwodzie wentylatora – Odłączony bezpiecznik powoduje zatrzymanie wentylatora, co może mieć wpływ na prawidłowe funkcjonowanie urządzenia i prowadzić do nieefektywnej pracy.
 • Nieprawidłowości w obwodzie pompy obiegowej – Problem z pompą obiegową może wpłynąć na jakość i ilość dostarczanego medium do urządzenia, a także zwiększyć ryzyko awarii.
 • Deficyt medium w sekcji A1 – Brak odpowiedniej ilości medium w systemie może prowadzić do nieefektywnej pracy chillera, a w skrajnych przypadkach do awarii.
 • Zabrudzone skraplacze – Brak regularnego czyszczenia skraplaczy może prowadzić do zwiększonego zużycia energii i nieefektywnej pracy chillera, a także do powstawania groźnych dla środowiska substancji.

Dlatego ważne jest, aby regularnie wykonywać przeglądy techniczne urządzeń chłodniczych, takich jak chiller Daikin, aby zapobiegać poważnym awariom i zapewniać prawidłowe funkcjonowanie.

Naprawa chiller Daikin EWAD560D

 1. Dokonaliśmy wymiany wyrobionych łożysk w wentylatorze skraplacza – po wstawieniu nowych wentylator pracuje wydajnie oraz nie hałasuje.
 2. Zrobiliśmy przegląd pompy wody żeby upewnić się czy nie będzie konieczny jej remont. Okazało się, że urządzenie pracuje cicho i prawidłowo. Przy użyciu manometru przeprowadziliśmy badanie ciśnienia aby przekonać się czy układ zapewnia odpowiedni obieg cieczy – wynik nie budził zastrzeżeń.
 3. Dokładnie umyliśmy cały chiller, a szczególnie skraplacze i sprężarkę.
 4. Przywróciliśmy przewodzenie w obwodzie wentylatora i pompy obiegowej.
 5. Czujnikiem freonu namierzyliśmy wyciek w okolicach skraplacza, który niestety nadawał się do wymiany.
 6. Zleceniodawca pomimo nieszczelności poprosił o wypełnienie układu chłodziwem i uruchomienie agregatu.

W związku z dyrektywą wydaną przez UE trzeba mieć na uwadze konsekwencje związane z ulatnianiem się freonu do atmosfery. Co więcej niedobór środka chłodniczego niesie za sobą ryzyko:

Serwis agregatu wody lodowej Daikin EWAD560D
Serwis Chiller Daikin EWAD560D

 

 • Zatarcia silników.
 • Strat energetycznych ze względu na wydłużenie czasu potrzebnego do osiągnięcia odpowiedniej temperatury.
 • Wydostawania się oleju ze sprężarki podczas jej pracy.
 • Dużych strat freonu na skutek nieszczelności, która z biegiem czasu staje się coraz większa.
 • Zatarcie sprężarek, ponieważ nie będą one miały odpowiedniego tarcia. Miejmy na uwadze że w chiller Daikin występuje sprężarka śrubowa która nie jest dostępna od ręki, a także nie jest tania.

Serwis chiller Daikin EWAD560D 

Nasza Firma specjalizuje się w serwisie chillerów Daikin. Jako profesjonalni Serwisanci, jesteśmy w stanie zapewnić naszym klientom najlepsze usługi serwisowe w branży. Nasze wykwalifikowane i doświadczone zespoły są w stanie zidentyfikować i naprawić każdy problem związany z chillerem Daikin. Oto kilka z głównych czynności serwisowych, które wykonaliśmy na urządzeniu chiller Daikin EWAD560D:

 • Diagnostyka – Nasi Serwisanci są wyposażeni w najnowsze narzędzia diagnostyczne, aby szybko i dokładnie zidentyfikować źródło problemu.
 • Naprawa – Ponadto są w stanie naprawić każdy typ usterki chillera Daikin, w tym problemy związane z elektroniką, mechanicznymi układami i układami klimatyzacji.
 • Czyszczenie – Dostarczamy Naszym Klientom najlepsze usługi czyszczenia, aby zachować sprawność i wydajność chillera.
 • Konserwacja – Żeby tego było mało to oferujemy regularne konserwacje, aby zapewnić naszym klientom bezproblemowe działanie chillera przez wiele lat.
 • Dostarczenie części zamiennych – Jeśli jakiekolwiek części wymagają wymiany, nasze zespoły są w stanie dostarczyć najlepsze części zamienne na rynku.
 • Sporządzenie protokołu wraz z wpisem do CRO wykonania czynności serwisowych. 

Jesteśmy dumni z tego, że Nasza Firma jest w stanie zapewnić Naszym Klientom najlepsze usługi serwisowe w branży chłodnictwa i klimatyzacji. Nasze wieloletnie doświadczenie w branży pozwala nam zapewnić naszym klientom usługi na najwyższym poziomie.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub potrzebujesz naszej pomocy, nie wahaj się skontaktować z nami – jesteśmy tu, aby pomóc!

Serwis agregatu wody lodowej Daikin EWAD560D
Serwis Chiller Daikin EWAD560D

ChillerSerwis zaprasza Państwa do korzystania z naszych usług w zakresie naprawy i serwisu agregatów wody lodowej

Serwis agregatu wody lodowej Daikin EWAD560D | Serwis agregatów wody lodowej Daikin

Dziekujemy za ocene! 4.5/5 - (36 votes)