Serwis chiller Industrial Frigo GR2A 20
Serwis chiller Industrial Frigo GR2A 20

Serwis chiller Industrial Frigo GR2A 20

Serwis chiller Industrial Frigo GR2A 20 | ChillerSerwis – Serwis agregatów wody lodowej

Zamierzasz skorzystać z profesjonalnej pomocy Firm serwisujących urządzenia chłodnicze? Lepiej trafić nie mogłeś, ponieważ Firma ChillerSerwis od ponad 20 lat pełni profesjonalne usługi tych zaskakujących urządzeń. Zacząwszy od przeglądu technicznego, kończąc nawet na skomplikowanych modernizacjach maszyn chłodniczych. Ponadto Nasza wciąż rozwijająca się marka zyskuje to co nowszych zadowolonych Klientów. W takim razie nie zostało ci nic innego jak skontaktować się z Nami drogą mailową, bądź telefoniczną!

Zachęcamy również do zainteresowania się Naszym sklepem, który znajduję się w stopce menu strony! Znajdą tam Państwo zarówno nowe, a także używane, lecz w pełni sprawne urządzenia chłodnicze i podzespoły różnego rodzaju. Miej pewność, że kupujesz prawidłowo pracujący sprzęt, dzięki ChillerSerwis!

Zdjęcia przed Czynnościami naprawczo-serwisowymi:

Serwis Chiller Industrial Frigo GR2A 20

Tak jak w przypadku innych serwisów, Nasz wyspecjalizowany serwis rozpoczął czynności serwisowe od wizualnej kontroli agregatu wody lodowej Industrial Frigo GR2A 20. Który zostanie również omówiony w poniższym szczegółowym opisie czynności serwisowych

 1. Kontrola urządzenia – Jak już wyżej wspomnieliśmy, Nasze serwisy przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac muszą przejść wizualną kontrolę. Ma to na celu między innymi ocenienie podzespołów oraz odnalezienie nieudogodnień, które mogłyby sie przyczynić do wadliwego funkcjonowania agregatu wody lodowej Industrial Frigo.
 2. Następnym bardzo ważnym zadaniem Naszego serwisu było Kompleksowe mycie urządzeniaDokładne oraz profesjonalne mycie ma na celu przede wszystkim wyczyszczenie skraplacza urządzenia, gdyż brud, który się osadził na wcześniej wspomnianym skraplaczu znacząco zmniejsza efektywność owego urządzenia. Co za tym idzie, urządzenie te mogłoby sobie nie poradzić w swoim aktualnym zadaniu chłodzenia. Przypominamy, że zaniedbanie czynności jaką jest czyszczenie urządzeń chłodniczych może wiązać się w przyszłości z uszkodzeniem między innymi sprężarki. 
 3. Po dokładnym wyczyszczeniu skraplacza, Nasz serwis mógł się podjąć odzysku czynnika chłodniczego. Po zważeniu oraz zmagazynowaniu czynnika chłodniczego w urządzeniu Industrial Frigo GR2A 20, zdążyliśmy zauważyć, iż owego czynnika było za mało. Niestety nie mamy pojęcia co mogłoby być przyczyną zmniejszenia ilości czynnika chłodniczego w tym urządzeniu. 
 4. Wymiana wymiennika ciepła, Wymiennik w urządzeniu niestety ze względu na zbyt duże zabrudzenie został zapchany oraz ze względu na jego stan nie nadawał się po prostu do tego urządzenia. Naszym zadaniem więc było znalezienie odpowiedniego zamiennika, co również zrobiliśmy.
 5. Po odzyskaniu Naszego gazu roboczego, a także wymianie wymiennika ciepła możemy przejść do wykonania próby szczelności urządzenia, ma to na celu znalezienia nieszczelności na instalacji freonowej urządzenia. Wykorzystujemy w tym procesie azot techniczny, który będzie trwał aż 24h!
 6. Po 24 godzinach, możemy przystąpić do następnego zadania jakim jest napełnienie instalacji freonowej nowym freonem! Instalacja freonowa urządzenia Industrial Frigo GR2A 20 z zaleceniami producenta wymagał czynnika chłodniczego R407C w ilości 3 kg.
 7. Sprawdzenie pracy urządzenia Naszym ostatnim etapem czynności serwisowych jest nic innego jak uruchomienie, a także weryfikacja pracy urządzenia. Po wykonanych czynnościach naprawczych oraz serwisowych jesteśmy w stanie stwierdzić, że urządzenie pracuje dobrze, a nawet bardzo dobrze! Maszyna zbija temperaturę naprawdę szybko bez żadnego wysiłku. 

Naprawa Chiller Industrial Frigo 

Niestety ze względu na zbyt duże zabrudzenie chillera Frigo sprężarka chłodnicza uległa awarii. Było to główną przyczyną braku możliwości uruchomienia urządzenia, z tego wlasnie powodu urządzenie trafiło w Nasze ręce. Po podjęciu czynności naprawczych, Nasz serwis miał szansę dać na nowo możliwość prawidłowego funkcjonowania urządzenia i tak właśnie postąpił. 

Do czynności naprawczych należą:

 1. Wymiana sprężarki chłodniczej na nową. Jak wyżej wspomnieliśmy było to spowodowane zbyt dużym zabrudzeniem urządzenia chłodniczego, co przyczyniło się do uszkodzenia. Brud, który znajdował się na sprężarce mocno utrudniał zbijanie danej temperatury, co na wskutek doprowadziło do unieruchomienia urządzenia na dłuższy czas.
 2. Do następnej czynności wlicza się regeneracja pompy wody, która po uruchomieniu dała nam znać, że należy ją zregenerować. Zdemontowanie pompy oraz wymiana zużytego łożyska nie stworzyło Naszemu serwisowi jakiegokolwiek trudności. A pompa zaczęła od razu ciszej oraz efektywniej pracować. Z tego właśnie powodu zachęcamy do odwiedzenia Naszego odrębnego artykułu o Naprawie oraz regeneracji pomp wody oraz pomp hydraulicznych.
 3. Na koniec została nam kontrola automatyki inaczej mówiąc sterowania. W szafce elektrycznej nie wiemy dlaczego, lecz niektóre kable znajdujące się w niej był poobcinane i wisiały pod napięciem. Odłączyliśmy urządzenie po stronie elektrycznej po czym zrobiliśmy porządek ze sterowaniem.

Zdjęcia po Czynnościach naprawczo-serwisowymi:

ChillerSerwis – Serwis i naprawa agregatów wody lodowej 

Naprawdę nie ma o co się martwić, wystarczy że powierzysz swoje urządzenie chłodnicze Naszej Firmie. Gwarantujemy, że będziesz zadowolony! Nasz wyspecjalizowany serwis ceni sobie przede wszystkim dokładność oraz najwyższą jakość. Naszymi flagowymi usługami jest serwis, naprawa oraz modernizacja urządzeń chłodniczych różnego rodzaju. Znajdzie się również regeneracja oraz naprawa podzespołów chłodniczych. Na życzenie Klienta jesteśmy również w stanie wykonywać przeglądy techniczne chillerów oraz dry coolerów! W trudnej chwili Nie bój się poprosić o pomoc! Od tego właśnie jesteśmy, aby ci pomóc!

Jeżeli interesuje cię to czym się zajmujemy, to napewno musisz odwiedzić Nasze inne artykuły o Serwisie takich urządzeń jak Carrier, Trane oraz Blue box. Więcej o urządzeniach chłodniczych na Agregat wody lodowej oraz dry cooler. A o podzespołach na Sprzedaż sprężarek chłodniczych oraz Naprawie oraz regeneracji pomp wody oraz pomp hydraulicznych. A także skup agregatów wody lodowej, Sprzedaż i montaż Chiller, wynajem Chiller, Chillery przemysłowe używane.

ChillerSerwis – Twój zaufany partner w zakresie konserwacji urządzeń chłodniczych

W skład usług, które najczęściej wykonujemy z agregatami wody lodowej są:.

 • Przeglądy techniczne/okresowe/zerowe – W skrócie jest to zbiór czynności mających na celu przedstawienie w jakim stanie znajduje się urządzenie, czy wymaga ono naprawy, jak tak to jakiej i dlaczego, co warto by było wykonać w celu poprawienia jego funkcjonowania, weryfikacja pracy pod każdym jego względem, a także na życzenie Klienta mogą zostać jeszcze wykonane specjalne badania weryfikujące stan czynnika chłodniczego, a także medium chłodniczego oraz wiele innych rzeczy o których dowiedzą się Państwo w poniższym segmencie Naszego artykułu!  
 • Serwisy – Jest to najczęściej wybierana opcja przez Naszych Klientów, ma ona na celu zweryfikowania poprawnego działania agregatu wody lodowej wraz z czynnościami, które się do tej poprawy przyczynią.
 • Naprawy – Nasza Firma przed wykonaniem jakiejkolwiek czynności związanej z naprawą agregatu wody lodowej jest zmuszona wykonać przegląd techniczny, który wykaże co spowodowało powstanie awarii, bądź uszkodzenia. Następnie dopiero jesteśmy w stanie wykonać ową naprawę urządzenia. 
 • Modernizacje – Owe modernizacje Nasza Firma wykonuje w celu poprawy jakości chłodzenia, a także jej efektywności/wydajności. Niekiedy modernizacja ma swoje drugie dno i modernizacją nazywamy naprawą starej, bądź nieprawidłowo skonstruowanej instalacji chłodniczej. 
 • Regeneracje – W momencie, gdy Państwo posiadają uszkodzony chiller wody lodowej, bądź pragną go sprzedać to może zainteresuje Państwa Nasza usługa jaką jest gruntowna regeneracja agregatów wody lodowej
 • Utylizacje – Ze względu na liczne certyfikaty, a także pozwolenia, Nasza Firma prowadzi usługę utylizacji agregatów wody lodowej, wraz z utylizacją czynników chłodniczych w nich występujących.

Natomiast w składzie usług, które są związane ze sprzedażą agregatów wody lodowej wchodzą:.

ChillerSerwis – Zobacz jak wiele możesz zyskać korzystając z Naszego sprzętu chłodniczego!

 • Sprzedaż – Tak jak również wyżej przedstawiłem, Nasza Firma posiada zarówno nowe, jak i również używane, lecz w pełni sprawne chillery dostępne od ręki w konkurencyjnych cenach.
 • Wynajem – Jednakże w momencie gdy Nasz Klient nie posiada wystarczających środków na zakup chillera to jesteśmy skłonni wynająć Państwu na okres krótko, bądź długo terminowy Nasze urządzenie chłodnicze
 • Montaż – W momencie, gdy Państwo zdecydują się na zakup, bądź wynajem jednego z Naszych urządzeń to jesteśmy skłonni wykonać profesjonalny montaż agregatu wody lodowej
 • Skup – Zachęcamy do sprzedania Naszej Firmie uszkodzonych urządzeń chłodniczych, bądź podzespołów chłodniczych.

Serwis i naprawa Chiller Industrial Frigo GR2A 20 | ChillerSerwis – Przegląd techniczny agregatów wody lodowej

Dziekujemy za ocene! 4.2/5 - (21 votes)