Serwis chiller Piovan CH480
Serwis chiller Piovan CH480

Serwis chiller Piovan CH480

Serwis chiller Piovan CH480 – ChillerSerwis – Serwis agregatów wody lodowej

Profesjonalny serwis chiller Piovan CH480 to będzie Nasz temat przewodni tego artykułu, jednakże zanim przejdziemy do czynności przy tym chillerze, chciałbym aby Państwo dowiedzieli się czym zajmuje się Nasza Firma, a dokładniej Firma ChillerSerwis. Nasza Firma to prężnie działająca Grupa Serwisantów na terenie całej Polski, a także po za jej granicami na życzenie Klienta. Dzięki obszernej wiedzy, a także różnorakim umiejętnościom jesteśmy w stanie przedwcześnie zdiagnozować, a następnie zneutralizować problem z Państwa urządzeniem chłodniczym

Fachowa pomoc Firmy ChillerSerwis pozwoli Twojemu zakładowi, a przede wszystkim urządzeniu pracować z najwyższą precyzją! 

Ponadto zajmujemy się kompleksowymi usługami konserwacyjnymi przeróżnych urządzeń, w tym agregatów wody lodowej, agregatów chłodniczych, agregatów skraplających, pomp ciepła, central wentylacyjnych, chiller oil’i, dry coolerów i wiele innych. Żeby tego było mało jesteśmy również wy-serwisować system chłodzenia pod wyżej wspomniane urządzenia. A dokładniej system wody lodowej, system chłodniczy, system wody lodowej pod free cooling, system central wentylacyjnych oraz wszystkie możliwe systemy HVAC & R! 

A teraz zostań z Nami do końca i dowiedz się więcej na temat chiller’a Piovan CH480 i co zrobiła Nasza Firma, aby poprawić jego funkcjonowanie!

Chiller Piovan CH480

Chiller Piovan CH480 to mały przemysłowy chiller przeznaczony do chłodzenia wody lub innych cieczy z użyciem powietrza. Jest to jednostka przystosowana do pracy w warunkach przemysłowych. Która dzięki swoim kompaktowym wymiarom, może być łatwo zainstalowany w pomieszczeniach o ograniczonej przestrzeni.

Zaopatrz się w chiller Piovan CH480 i ciesz się prawidłowym chłodzeniem twojej produkcji i nie tylko!

Właściwości chillerów Piovan obejmują między innymi wydajność chłodzenia w zakresie od 19 do 480 kW oraz szeroki zakres temperatury chłodzenia, co czyni je idealnymi do zastosowań w różnych branżach. Chiller Piovan CH480 wykorzystuje zaawansowane technologie, takie jak cyfrowy sterownik mikroprocesorowy, który zapewnia precyzyjną kontrolę temperatury wody lub cieczy.

Jest to także jednostka wyposażona w system alarmowy, który ostrzega użytkownika o wszelkich problemach z chłodzeniem, co pozwala na szybką reakcję w razie potrzeby.

Konserwacja chiller Piovan CH480

Jak również wspominaliśmy w powyższej części tego artykułu, zajmujemy się profesjonalną konserwacją agregatów wody lodowej, dlatego w tym przypadku Nasza Firma miała okazję naprawić, a następnie wy-serwisować chiller Piovan CH480. Z tego właśnie powodu, jeżeli są Państwo posiadaczem jednego z chillerów renomowanej marki Piovan to zostańcie z Nami do końca, a może traficie na jeden ze swoich problemów i uda wam się go rozwiązać samemu! 

Jednakże przypominamy, że regularny Serwis, a także inne formy konserwacyjne są kluczowym elementem w utrzymaniu prawidłowej pracy całego systemu, w tym również Państwa chillera! Zadbaj o optymalne warunki pracy dla swojej produkcji, dzięki fachowej konserwacji Swojego chillera Piovan CH480!

Przypominamy, że regularna konserwacja i czyszczenie pozwala uniknąć poważniejszych awarii i przedłużyć żywotność urządzeń!

Przegląd techniczny chiller Piovan CH480

Podczas przeglądu technicznego chiller’a Piovan CH480, który jest kluczowym urządzeniem w procesie chłodzenia przemysłowego, skupiliśmy się na szczegółowym sprawdzeniu poszczególnych elementów i funkcjonalności. W tym kroku dowiedzieliśmy się między innymi o:

 • Agregat mocno zabrudzony ze względu na miejsce w jakim jest eksploatowany.
 • Mechanizm jednego z wentylatorów uległ zatarciu.
 • W układzie odłożyło się bardzo dużo rdzy oraz kamienia kotłowego z powodu zastosowania w instalacji czystej wody, zamiast mieszaniny na bazie np.: glikolu.
 • Skorodowały również zawory odcinające a także zawory odpowietrzające.
 • Pompa obiegowa pracuje za głośno, dlatego wymaga regeneracji.

Na podstawie przeprowadzonego przeglądu technicznego chiller Piovan CH480 wymagał kilku istotnych napraw. Jednakże, dzięki przeprowadzonemu przeglądowi udało się jednak zidentyfikować te problemy i przeprowadzić niezbędne naprawy, o których dowiedzą się Państwo poniżej, aby zapewnić bezawaryjną pracę chiller’a Piovan CH480.

Nie zapominaj o wykonywaniu regularnych przeglądach technicznych swojego urządzenia chłodniczego, gdyż to on ma na celu przedwczesne wykrycie awarii i nie tylko!

Naprawa chiller Piovan CH480

Po dokładnym przeglądzie technicznym chiller Piovan CH480, wykryliśmy kilka poważnych problemów wymagających niezwłocznej naprawy. O której dowiedzą sie Państwo poniżej:

Czynności naprawcze chiller Piovan CH480

 • Wymyliśmy oraz wyczyściliśmy instalacje wody lodowej,
 • Pozbyliśmy się osadu za pomocą płukanki chemicznej,
 • Zainstalowaliśmy nowe odpowietrzniki a także zawory spustowe i przelewowe,
 • Naprawiliśmy pompę obiegową – wymieniliśmy łożyska i wstawiliśmy nowe uszczelki,
 • Zastosowaliśmy nowe medium chłodzące, a dokładniej mieszankę wody i glikolu w stosunku 50/50. Woda lodowa, tak zwie się te medium, redukuje osadzenie się zanieczyszczeń takich jak: kamień, wapń i rdza,
 • Zrzuciliśmy gaz z instalacji chłodniczej, zważyliśmy go, sprawdziliśmy poziom zakwaszenia a także wilgotności. Okazało się, że freon nadaje się do ponownego użycia,
 • Wykonaliśmy długą próbę próżni aby pozbyć się pozostałości ewentualnej wilgotności oraz skontrolować czy instalacja nie jest rozhermetyzowana,
 • Dokładnie wyczyściliśmy skraplacz,
 • Wymieniliśmy uszkodzony silnik wentylatora na nowy.

Po wykonaniu tych napraw, chiller Piovan CH480 działał jak nowy, bez żadnych awarii ani problemów.

Jesteśmy przekonani, że Nasze doświadczenie i profesjonalizm pozwolą Nam zapewnić najlepszą jakość napraw i serwisu dla Twoich urządzeń.

Serwis chiller Piovan CH480

Serwis chiller Piovan CH480 to ważna część utrzymania sprzętu w dobrym stanie technicznym. Regularny serwis pozwala na utrzymanie wysokiej wydajności chillera i zapewnia dłuższą żywotność. W ramach serwisu chiller Piovan CH480, najczęściej wykonywane czynności serwisowe to:

 • Czyszczenie elementów roboczych, skraplacza, jak i samego urządzenia chłodnicze.
 • Przegląd i czyszczenie wymiennika ciepła, aby zapewnić prawidłową wymianę ciepła oraz uniknąć ewentualnych zatorów.
 • Wymiana filtrów, aby zapobiec przedostawaniu się zanieczyszczeń do agregatu i ograniczyć ryzyko awarii.
 • Przegląd stanu technicznego elementów układu chłodzenia, takich jak sprężarki i wentylatory, aby zapewnić ich sprawność i uniknąć ewentualnych uszkodzeń.
 • Testowanie i regulacja napięcia i prądu w celu uniknięcia przeciążenia układu elektrycznego i zapewnienia prawidłowej pracy agregatu.

Urządzenie po uruchomieniu pracuje równo oraz w miarę cicho, szybko osiąga zadaną temperaturę. Dokonaliśmy szczegółowych pomiarów napięć i prądów – wyniki zgodne z zaleceniami producenta.

Dzięki regularnym serwisom chiller Piovan CH480 działa zawsze w optymalnych warunkach i minimalizuje ryzyko awarii, co przekłada się na oszczędności finansowe.

Dowiedz się więcej na temat Naszej Firmy! 

Niezawodny, a przede wszystkim ogólnodostępny serwis Naszej Firmy jest w stanie Państwu pomóc nawet w najgorszej sytuacji! Dysponując blisko 20 letnim doświadczeniem, wiedzą oraz kadrą Specjalistów w dziedzinie HVAC, jesteśmy w stanie zagwarantować Swoim Klientom pełen Profesjonalizm, bezpieczeństwo, a przede wszystkim najwyższą wydajność. Jedną z flagowych usług ChillerSerwis jest serwis, naprawa i modernizacja agregatów wody lodowej renomowanych marek!

Gdy Państwo zdecyduje się na skorzystanie z naszych usług, jesteśmy w stanie zagwarantować:

 • Niższe koszty eksploatacyjne względem instalacji freonowych – Koszty freonu są w Naszych czasach strasznie wysokie w porównaniu do kosztów związanych z zakupem glikolu.
 • Tanie użytkowanie – Naszych systemów chłodzenia opartych o wodę lodową, w porównaniu do instalacji freonowych.
 • Ekologiczność – Wspólnie dbajmy o Nasze wspólne środowisko. Nasza Firma nie wspiera instalacji freonowych ze względu na ich wpływ na środowisko. Instalacje systemów freonowych wpływają negatywnie na środowisko, a ponadto są o wiele bardziej kosztowne niż stosowany przez nas glikol. Nie pozwólmy sobie na niszczenie Naszego środowiska, w którym żyjemy.

Serwis Piovan CH480 – ChillerSerwis – Serwis chillerów Piovan

Dziekujemy za ocene! 4/5 - (51 votes)