Serwis chiller Clivet WSAT-SC165F
Serwis chiller Clivet WSAT-SC165F

Serwis chiller Clivet WSAT-SC165F

Serwis chiller Clivet WSAT-SC165F | ChillerSerwis

W ostatnim czasie ChillerSerwis został wezwany do serwisu agregatu wody lodowej Clivet WSAT-SC165F. Naszą priorytetową usługą jest serwis oraz naprawa chillerów wody lodowej dowolnej marki w tym Clivet. Agregat Clivet WSAT-SC165F był w dobrym stanie, ponieważ między innymi był regularnie serwisowany.

Serwis chiller Clivet WSAT-SC165F

  • Skontrolowaliśmy stan urządzenia pod kątem technicznym. Maszyna Clivet WSAT-SC165F jest dość świeżym urządzeniem z racji na to, że jest on z 2006. Zadaniem tej kontroli jest usunięcie wszelkiego rodzaju drgań oraz luzów.
  • Umyliśmy skraplacz urządzenia Clivet WSAT-SC165F, jak również jego konstrukcję.
  • Sprawdziliśmy stan ilości czynnika chłodniczego w instalacji freonowej. Ilość freonu była zgodna z informacjami podanymi na tabliczce znamionowej.
  • Przegląd stanu zabrudzenie filtra mieszczącego się po stronie instalacji freonowej. Filtr jest czysty.
  • Skontrolowaliśmy pracę wentylatorów skraplacza, a także sprężarek. Wentylatory działają bez zarzutu jak i sprężarki. Urządzenie sprawnie zbija temperaturę.
  • Kontrola ilości oleju oraz koloru w sprężarkach chłodniczych. Przejrzeliśmy wziernik przez który przepływa freon z niewielką ilością oleju. Nie znaleźliśmy żadnych bąbli powietrza. Utwierdziło nas to, że ilość freonu jest zgodna, a filtr jest czysty.
  • Sprawdziliśmy podzespoły zabezpieczające, a także odpowiedzialne za odczyty wszelkiego rodzaju parametrów.

Dodatkowe czynności:

  1. Skontrolowaliśmy łożyska wentylatorów skraplacza. W 1 wentylatorze należało wymienić łożysko które daje cichszą, a także lepszą pracę wentylatora. Po zamontowaniu nowego łożyska ponownie sprawdziliśmy jak pracuję wentylator. Wentylator działa bez zarzutu.
  2. Wykasowaliśmy awarie z ostatnich 3 miesięcy ze sterownika urządzenia. Rzecz pewną jest, że sprawdziliśmy jakie błędy pokazywał sterownik w ostatnich czasach, lecz nie odnaleźliśmy żadnej awarii której należałoby w trybie natychmiastowym skontrolować.
  3. Firma zleciła Nam wyczyszczenie instalacji wody lodowej, ponieważ pracowała ona na zwykłej wodzie co skutkuje odkładaniem się rdzy w instalacji dlatego odłączyliśmy króćce połączeniowe i podłączyliśmy myjkę ciśnieniową. Zadaniem jej jest usunięcie brudu z układu, a także zanieczyszczeń zalegających wewnątrz parownika chiller Clivet WSAT-SC165F.

Podsumowanie:

Chiller Clivet WSAT-SC165F po serwisie pracuję bez żadnego zarzutu wentylatory płynnie i cicho jak sprężarki chłodnicze. Agregat wody lodowej Clivet WSAT-SC165F zbija wręcz natychmiastowo temperaturę. Urządzenie Klienta jest poddawany regularnym serwisom co pozwala na zminimalizowanie kosztów związanych z naprawami maszyny. Dlatego agregat wody lodowej jest ekonomiczny, a także niezawodny.

Serwis chiller Clivet WSAT-SC165F | ChillerSerwis

Clivet WSAT-SC90C

Dziekujemy za ocene! 4.6/5 - (43 votes)