Serwis chiller Carrier 30RB0402
Serwis chiller Carrier 30RB0402

Serwis chiller Carrier 30RB0402

Serwis chiller Carrier 30RB0402 | ChillerSerwis – Serwis i naprawa agregatów wody lodowej 

W ostatnim czasie Nasza Firma zaopatrzyła się od jednego z Naszych zaufanych dostawców urządzeń chłodniczych w chiller renomowanej marki Carrier. Nie było by to jednak możliwe, bez udziału Firmy ChillerTech. Która według Nas jest pionierem na rynku chłodnictwa odnośnie sprzedaży, najmu, a także skupu różnego rodzaju chillerów oraz innych urządzeń chłodniczych! Mimo, że urządzenie wygląda jakby było zadbane to brakuje mu jeszcze trochę do perfekcji. Natomiast nie muszą się Państwo o to martwić, gdyż Nasza Firma w momencie, gdy sprzedaje/wynajmuje agregat wody lodowej przyszłemu Klientowi. Doprowadza go do stanu perfekcji oraz niezawodności. 

Zyskaj efektywne, a przede wszystkim niezawodne urządzenia chłodnicze, dzięki Firmie ChillerSerwis!

Chillery Carrier 

Firma Carrier została założona w 1915 roku jako niezależna firma produkująca i sprzedająca systemy HVAC&R. Rozszerzyła się później o komercyjne urządzenia chłodnicze i spożywcze, sprzęt przeciwpożarowy i bezpieczeństwa. Dzięki swojej wieloletniej pracy mogą sobie zawdzięczać sukces w postaci najlepiej sprzedających się, a zarazem najlepszych agregatów chłodniczych w Polsce! Agregaty chłodnicze Trane oraz Carrier, nazywane są mercedesami wśród innych agregatów chłodniczych właśnie dzięki im zaawansowanej technice chłodzenia oraz innowacyjności. 

Jeżeli zastanawiają się Państwo jaki agregat chłodniczy wybrać, to my z całego serca polecamy chillery marki Carrier!  

Carrier 30RB0402

Agregat wody lodowej firmy Carrier, a dokładniej 30RB0402 posiada wydajność chłodniczą wynoszącą około 400 kW. Pracując w parametrze 12/7°C oraz 35°C w temperaturze otoczenia. Jego współczynnik EER wynosi 2,60, co w przełożeniu na gabaryty całego urządzenia daje Nam całkiem dobry wynik. Ponadto urządzenie chłodnicze, o którym tutaj mowa, wyposażony jest w aż 6 sprężarek chłodniczych typu scroll o modelu SH300A4ACA. Pozwala to Nam odseparować dwa obiegi chłodnicze o pojemności 19 oraz 20 kg czynnika chłodniczego R410A. Jednakże to nie wszystko, gdyż Carrier wyposażony jest również w 6 wentylatorów o łącznym przepływie 27,083 l/s. A także sterowanie Pro-dialog plus co czyni go jednym z lepszych urządzeń chłodniczych wynoszących ok. 400 kW.

Wszystko czego ci brakuje, znajduje się w innowacyjnym, a przede wszystkim niezawodnym agregacie wody lodowej marki Carrier 30RB0402

Serwis chiller Carrier 30RB0402

Na życzenie Klienta, Nasza Firma jest w stanie wykonać profesjonalną usługę serwisu urządzenia chłodniczego każdej marki. Niezależnie od wydajności chłodniczej, a także rozmiaru. Ponadto jesteśmy również w stanie wykonać naprawę urządzeń chłodniczych na terenie całej Polski! Dlatego nie ma się o co martwić, gdyż Nasz wyspecjalizowany serwis dotrze do Państwa tak szybko jak tylko potrzeba!

Zaufaj Specjalistom z firmy ChillerSerwis i zapomnij o Swoich problemach!

Serwis chiller Carrier 30RB0402 wyglądał w następujący sposób: 

 1. Kontrola wizualno-techniczna urządzenia – W tym etapie Nasz serwis dokonał wszelkich starań, aby przeanalizować urządzenie chłodnicze pod względem wizualnym, a także technicznym. To właśnie w tym kroku najczęściej dowiadujemy się o zużyciu sprzętu i nie tylko! A to ze względu na to, że Nasz serwis zwraca szczególną uwagę na uszkodzenia mechaniczne na instalacji freonowej. Wypatrując śladów oleju. 
 2. Weryfikacja i sprawdzenie poprawność działania automatyki kontrolno-pomiarowej. Żaden szczegół nie umknie przed wrażliwym okiem Naszych Specjalistów. Ponadto dzięki wyposażeniu Naszych Specjalistów w najnowocześniejszy sprzęt, nie ma mowy, aby jakaś rzecz im umknęła. To właśnie dzięki najnowocześniejszemu sprzętowi oraz wysokiemu doświadczeniu w branży HVAC&R jesteśmy w stanie wykonać szczegółowe pomiary poszczególnych elementów zabezpieczających oraz kontrolno-pomiarowych, które są przeznaczone do ochrony sprzętu!
 3. Przegląd zabezpieczeń systemu – Ze względu na bezpieczeństwo Naszych Klientów, Nasza Firma ma za zadanie wykonać przegląd różnego rodzaju presostatów ciśnienia, czujników ciśnienia, czujników przepływu oraz czujników kontroli zgodności i kolejności faz. 
 4. Sprawdzenie sprawności oraz żywotności pompy obiegowej – Ze względu na liczne, niedoskonałości w używanych chillerach odnośnie pomp obiegowych, nie ma możliwości, aby chiller, który został sprzedany przez Naszą Firmę nie posiadał zregenerowanej Pompy obiegowej! Tak dobrze usłyszeliście, regenerujemy pompy obiegowe w każdym możliwym przypadku!  Ta operacja obejmuje również czyszczenie filtra wody lodowej.
 5. Kontrola instalacji freonowej – Mogą Państwo tylko się zastanawiać jak ważne jest upewnienie się, że Nasz układ freonowy jest należycie zainstalowany, tak aby nie miał żadnych wycieków freonu. Głównym skutkiem ubocznym złej instalacji freonowej są wycieki, spadki ciśnień oraz wiele wiele więcej. Dlatego w tym etapie sprawdzane są pomiary ciśnień statycznych oraz podczas pracy urządzenia chłodniczego!
 6. Weryfikacja działania elementów roboczych w chillerze – W tym kroku sprawdzane są takie elementy jak wentylatory skraplacza, sprężarki chłodnicze, pompy obiegowe. A to ze względu na chęć zmniejszenia ryzyka wystąpienia zwarć elektrycznych w urządzeniach, a także bezpieczeństwo Naszych Klientów! 
 7. Ocena czystości oleju chłodniczego w układzie freonowym Jednym z ważniejszych kroków w serwisie urządzenia jest właśnie weryfikacja oleju chłodniczego, gdyż jeżeli Nasz Serwis zauważy, że olej jest brudny, albo posiada ciała, które nie powinny się tam znaleźć to powinien wykonać niezbędne kroki w celu uzyskania czystego układu, a następnie napełnić go nowym olejem oraz gazem chłodniczym. 
 8. Dokładnie mycie oraz czyszczenie skraplacza – ta czynność dotyczy lamelowych skraplaczy gaz/powietrze.  Ale w przypadku chillerów chłodzonych wodą czyścimy filtr wody.
 9. Ostatnim krokiem jaki Nam został to sporządzenie protokołu serwisu gotowego do wpisu w CRO – W protokole zawarte są wszelkie pomiary, wyszczególnione awarie, a także zagrożenia. Jakie towarzyszą w dalszej pracy urządzenia chłodniczego.

Naprawa chiller Carrier 30RB0402

Naprawa Naszego chillera carrier 30RB0402 miała głownie charakter wizualny. Gdyż wszystko w Tym chillerze było jak najbardziej dobre oraz na swoim miejscu.

Dlatego Nasza naprawa wyglądała w sposób następujący i obejmowała takie rzeczy jak:

 1. Wymiana wszystkich wentyli w instalacji freonowej! Dzięki temu zapobiegamy między innymi, niechcianym wyciekom freonu na instalacji spowodowanych zbyt wysokim ciśnieniem. A także Nasza Firma będzie miała pewność co do poprawnie dokręconych wentyli. 
 2. Wymiana łożysk w wentylatorach skraplacza, a także w pompie obiegowej! Ze względu na bezpieczeństwo Naszych Klientów jest to jeden z wymogów, który musimy spełnić przed finalną sprzedażą Naszego urządzenia chłodniczego.
 3. Regeneracja czynnika chłodniczego w układzie freonowym! Regeneracja czynnika chłodniczego ma za zadanie wpłynąć korzystnie na efektywność pracy całego urządzenia chłodniczego oraz systemu wody lodowej.
 4. Wymiana oleju chłodniczego w układzie. Głównym powodem wymiany oleju chłodniczego jest zachowanie jak najlepszych parametrów Naszego czynnika chłodniczego. 
 5. Zdjęcie starej poniszczonej izolacji, a następnie nałożenie nowej od sprawdzonego dostawcy! Wiadomym jest, że izolacja termiczna pozwala rurze sie zachować jako magazyn chłodu, dlatego ważnym jest izolowanie odpowiednich rur na instalacji freonowej oraz wody lodowej. 
 6. Wymiana bezpieczników na Nowe. Dzięki temu krokowi, Nasza Firma będzie miała stu procentową pewność, że urządzenie jest odpowiednio zabezpieczone.

A to wszystko, dlatego aby urządzenie które trafia do Naszego Klienta, ma być w pełni sprawne oraz bezpieczne! 

Podsumowanie 

Twoim marzeniem jest posiadanie niezawodnego, a przede wszystkim bezpiecznego urządzenia chłodniczego? To wszystko jest możliwe, dzięki Profesjonalistom z Firmy ChillerSerwis! Reasumując, wszystkie pełnione przez Nas usługi są wykonywane na terenie całej PolskiDlatego nie masz się czego obawiać, ponieważ My z miłą chęcią cię odwiedzimy, jak i również twoje urządzenie. Żeby tego wszystkiego było mało, Nasza dodatkowa oferta z pewnością cię zaciekawi, ponieważ jest nią nic innego jak: Skupkompleksowa regeneracjasprzedaż, a także wynajem agregatów wody lodowej. Tak jak wyżej wspomnieliśmy, wykorzystywane przez Nas agregaty wody lodowej są idealną alternatywą między innymi dla Firm z ograniczonym budżetem.. Lecz również  dla Firm, które dbają o Nasze wspólne jutro. Główną misją Naszej Firmy jest dostarczenie nowoczesnych i ekonomicznych urządzeń chłodniczych, które są oparte o wodę lodowąUrządzenia Naszej Firmy cechują się bezawaryjną pracą i wytrzymałością. Serwis chillerów

Serwis carrier | Serwis chiller Carrier 30RB0402 | serwis agregatów chłodniczych carrier

Zadzwoń już dziś, a gwarantujemy, że się nie zawiedziesz! 🌐​​

Dzięki skontaktowaniu się z nami drogą mailowa, bądź telefoniczną znajdziesz Swoje wymarzone urządzenie! W takim razie nie zostało ci nic innego jak skontaktować się z Nami drogą.
Droga mailowa pod adres: Info@ChillerSerwis.com, a także drogą telefoniczną pod numer: +48 536 577 385.
Na koniec dowiedz się więcej o Naszej Firmie odwiedzając Naszą stronę internetową pod adresem https://chillerserwis.com !💯​​

Dziekujemy za ocene! 4.8/5 - (52 votes)