Serwis chiller Daikin EWAD850CFXS
Serwis chiller Daikin EWAD850CFXS

Serwis chiller Daikin EWAD850CFXS

Serwis chiller Daikin EWAD850CFXS | ChillerSerwis – Profesjonalny serwis i naprawa agregatów wody lodowej

Zapraszam Państwa do przeczytania Naszego najnowszego artykułu o nazwie „Serwis chiller Daikin EWAD850CFXS”. W którym postaram się Państwu szczegółowo opisać przebieg serwisu, a także naprawy agregatu wody lodowej Firmy Daikin. Urządzenie chłodnicze do którego mieliśmy okazję podejść posiada dwie potężne sprężarki chłodnicze śrubowe, które pozwalają chillerowi pracować z wydajnością chłodniczą wynoszącą aż 850 kW!

W ramach serwisu przeprowadziliśmy dokładną weryfikację stanu technicznego urządzenia, wykonaliśmy czyszczenie i dezynfekcję, a także wymieniliśmy niezbędne części. Przetestowaliśmy również działanie całego systemu, aby upewnić się, że chiller pracuje zgodnie z wymaganiami klienta. Dzięki naszej interwencji, firma będzie mogła korzystać z efektywnego i niezawodnego systemu chłodniczego, który spełni jego oczekiwania w zakresie oszczędności energii i wydajności.

Nasz zespół doświadczonych techników jest gotowy na każde wyzwanie związane z serwisowaniem i naprawą urządzeń chłodniczych, takich jak chiller Daikin EWAD850CFXS. Zapewniamy kompleksową obsługę, profesjonalne doradztwo oraz konkurencyjne ceny!

Natomiast zanim zacznę opisywać przebieg serwisu, a także naprawy, to może dodam kilka słów od Siebie na temat Naszej Firmy.

Nasza Firma, a dokładniej ChillerSerwisSerwis agregatów wody lodowej, jak już sama nazwa Nam mówi, zajmuje się profesjonalnym serwisem chillerów różnego rodzaju. Ponadto jesteśmy w stanie profesjonalnie naprawiać, a także modernizować te urządzenia pod kątem chłodniczym.

Nasze możliwości zawdzięczamy przede wszystkim długoletniej, a także ciężkiej pracy, którą wykorzystaliśmy, aby pomagać Naszym Klientom w trudnych chwilach.

Daikin

Daikin jest międzynarodową firmą pochodzącej z Japonii, która produkuje sprzęt HVAC & R między innymi do: Stanów Zjednoczonych, Australii, Chin, Japonii, Azji południowowschodniej, Europy, Afryce i nie tylko! Serwis chiller Daikin EWAD850CFXS

Japońska Firma zasłynęła wynalezieniem chillerów o zmiennym przepływie czynnika chłodniczego(VRF). Jednakże po nieudanej próbie oznaczenia znaku towarowego chwilę później wprowadzili ją jako VRV. Ponadto, żeby tego było mało to właśnie dzięki Nim i Carrierowi wszystkie Firmy serwisowe zawdzięczają opracowanie czynnika chłodniczego R-410A, a także systemy typu split i multi-split. Naprawa chiller Daikin

To właśnie dzięki Firmie Daikin, a także innym renomowanym markom zawdzięczamy to, że istniejemy! 

Serwis daikin

Ze względu na Nasze duże doświadczenie, wynoszące ponad 20 lat na rynku chłodnictwa, możemy się nazywać pionierem w branży HVAC & R, a także profesjonalistami od agregatów wody lodowej renomowanych marek. Ponadto dzięki najnowocześniejszemu sprzętowi oraz wyspecjalizowanej kadrze serwisantów, jesteśmy w stanie wy-serwisować, naprawić oraz zmodernizować Państwa urządzenia chłodnicze na terenie całej Polski. Począwszy od małych urządzeń chłodniczych po ogromne systemy posiadające wydajność chłodniczą zbliżoną do nawet 3 MW! Zaliczają się również do tego urządzenia marki Daikin, z którymi spotykamy się regularnie. A co za tym idzie, posiadamy doświadczenie, które pozwoli Nam je naprawić, a także wy-serwisować. Serwis chiller Daikin EWAD850CFXS

Zaufaj Firmie ChillerSerwis i ciesz się prawidłową pracą Swojego urządzenia chłodniczego marki Daikin! 

Chillery daikin

Nasza Firma chwali sobie urządzenia chłodnicze marki Daikin, między innymi za ich innowacyjne zastosowania, które zostały zaimplementowane do ich chillerów. Ponadto dzieki dobrze wygospodarowanej przestrzeni w środku chillera, powstała kompaktowa budowa. Wszystko czego tylko Państwu brakuje, znajdą Państwo w chillerach Daikin! Korzystając z dobrej chwili pozwolę sobie, zaprosić Państwa do odwiedzenia Naszego sklepu, znajdującego się w stopce menu. Znajdą tam Państwo urządzenia chłodnicze renomowanych marek chłodniczych, które napewno znacie! Żeby Państwa zachęcić do odwiedzenia Naszego sklepu, a co za tym idzie do zakupu Naszych urządzeń chłodniczych to to, że na Nasze chillery oraz sprzęt chłodniczy dajemy gwarancję prawidłowej pracy oraz długiej żywotności. 

Odwiedź Nasz Sklep i znajdź swój wymarzony agregat wody lodowej marki Daikin i nie tylko! 

Chiller Daikin EWAD850CFXS

Chiller Daikin EWAD850CFXS to znakomite urządzenie chłodnicze wyposażone w dwie sprężarki chłodnicze(śrubowe), które pozwalają urządzeniu pracować z wydajnością chłodniczą 852 kW (wartość książkowa). Natomiast jego minimalna wydajność może wynosić 12.5% co jest dobrą opcją dla Firm, które wymagają stopniowego schładzania medium oraz różnorakich procesów. Warto również zwrócić uwagę na zaskakująco wysoki współczynnik EER, gdyż wynosi on aż 2,90! Jest to naprawdę wysoka wartość patrząc na gabaryty tego chillera.

Dane techniczne chiller Daikin EWAD850CFXS

Producent Daikin
Model EWAD850CFXS
Nr. Seryjny oraz data OV12-04545/10/1 | 8/2012 r.
Wydajność chłodnicza 852
Pobór mocy 293 kW
Współczynnik EER 2,90
Wymiary (głębokość, wysokość, szerokość)  8,100 mm | 2,565 mm | 2,480 mm
Waga 9,705 kg
Ilość oraz rodzaj sprężarek chłodniczych 2 sprężarki jednośrubowe o profilu asymetrycznym
Czujnik chłodniczy oraz ilość R-134a | 81 kg na obwód

Serwis chiller Daikin EWAD850CFXS

Nasza Firma w zależności od rodzaju chillera, wykonuje zawsze te same czynności serwisowe, dlatego mogę Państwu szczegółowo opisać ich przebieg. 

  1. Pierwszym, krokiem jakim zapoczątkował Nasz serwis było nic innego jak kontrola wizualna oraz techniczna chillera marki Daikin. Z łatwością udało Nam się zajrzeć do urządzenia chłodniczego, w którym od razu Naszemu serwisowi rzucił się w oczy wyciek czynnika chłodniczego w postaci tłustych plam na sprężarce śrubowej. Ponadto podczas tego kroku, serwis dokonał wszelkich starań, aby poddać analizie urządzenia. Miało to na celu zlokalizowanie, a także dowiedzenie się w jakim stanie jest urządzenie chłodnicze oraz co spowodowało awarię.
  2. Po kontroli wizualnej przychodzi czas na wykonanie weryfikacji prawidłowej pracy automatyki kontrolno-pomiarowej. W, której dzięki najnowocześniejszemu sprzętowi Nasz serwis ma możliwość wykonania szczegółowych pomiarów poszczególnych elementów zabezpieczających oraz kontrolno-pomiarowych. Ma to za zadanie upewnić się, że urządzenie jest w prawidłowy sposób chronione i nie tylko!
  3. Skoro mowa o prawidłowej ochronie urządzenia chłodniczego to warto również sprawdzić zabezpieczenia układu, a dokładniej presostaty, czujniki ciśnienia, czujniki przepływu oraz czujniki kontroli zgodności i kolejności faz.
  4. Następnie sprawdzana jest instalacja freonowa. Przypominamy Państwu, że jest to jedna z najważniejszych rzeczy prowadzących do prawidłowej pracy Naszego urządzenia chłodniczego! Ważne jest to, aby instalacja nie posiadała żadnych uszkodzeń mechanicznych, które w przyszłości mogłyby doprowadzić do nieszczelności.
  5. Weryfikacja pracy elementów roboczych. Do elementów roboczych zaliczamy takie podzespoły jak sprężarka chłodnicza, a także wentylator skraplacza. Główną przyczyną dlaczego weryfikujemy te elementy jest chęć zmniejszenia ryzyka spięcia elektrycznego w urządzeniu, a także bezpieczeństwo Naszych Klientów.
  6. Ocena oleju chłodniczego w sprężarce. Olej sprężarkowy podczas Naszych oględzin ma wyglądać jak nowo dopiero dodany. Tak żebyśmy mieli stuprocentową pewność co do układu, że jest on zarówno czysty.
  7. Dokładne mycie skraplacza. Ta czynność dotyczy skraplaczy lamelowych gaz/powietrze. Lecz w przypadku agregatów wody lodowej chłodzonych wodą czyścimy filtry wody chłodzącej. Serwis chiller Daikin EWAD850CFXS
  8. Sporządzenie protokołu serwisu gotowego do wpisu w CRO – W protokole zawarte są wszelkie pomiary, wyszczególnione awarie, a także zagrożenia. Jakie towarzyszą w dalszej pracy urządzenia chłodniczego.

Podsumowanie

Powierzając Naszej Firmie urządzenie chłodnicze posiadają Państwo gwarancję prawidłowej pracy, a przede wszystkim niezawodności. Którą jesteśmy w stanie Państwu zagwarantować w momencie przyjazdu Naszego Serwisu. Już nie muszą się Państwo bać o źle pracujący system chłodzenia.

Wystarczy tylko jeden telefon albo kontakt drogą mailową, aby zapomnieć o jakichkolwiek problemach związanych z tymi urządzeniami chłodniczymi. 

Serwis chiller Daikin EWAD850CFXS | Serwis agregatów wody lodowej Daikin | Naprawa chiller Daikin

Zdjęcia

Dziekujemy za ocene! 4.7/5 - (23 votes)