Chiller używany

Chiller używany | ChillerSerwis – Sprzedaż, a także wynajem używanych chillerów 

Skoro Państwo odwiedzili ten artykuł, to prawdopodobnie poszukujecie używanego, lecz w pełni sprawnego oraz wy-serwisowanego urządzenia chłodniczego. Nie mogli Państwo trafić lepiej, gdyż Firma ChillerSerwis posiada w swoim asortymencie takie urządzenia, a dokładniej.:

 1. Nowe, a zarazem używane agregaty wody lodowej,
 2. Urządzenia dowolnej marki dostępnej na rynku chłodnictwa i klimatyzacji,
 3. Agregaty wody lodowej o odpowiednich parametrach, 
 4. Urządzeń o dowolnej mocy chłodniczej od 1 kW do 1500 kW,

Ze względu na to, że działamy na rynku chłodnictwa od ponad 20 lat, nie ma dla Nas rzeczy niemożliwych! Nasza Firma Serwisuje, a także naprawia różnego rodzaju urządzenia chłodnicze, zacząwszy od chłodziarek do oleju i dry coolerów do agregatów wody lodowej do mocy 1500 kW, lecz to nie wszystko, ponieważ jesteśmy również w stanie naprawić, bądź zregenerować podzespoły chłodnicze. Do tych podzespołów możemy zaliczyć.: Sprężarki chłodniczepompy wody oraz pompy hydrauliczne. W takim razie nie zostało ci nic innego jak skontaktować się z Nami drogą, która ci2 najbardziej odpowiada, a są nimi:
Droga mailowa pod adres: Info@ChillerSerwis.com albo drogą telefoniczną pod numer: +48 530 805 705.

Jak działa chiller?

Zasada działania tych zaskakujących urządzeń jest naprawdę prosta, otóż polega ona na wykorzystaniu procesów termicznych w wymianie energii cieplnej między powietrzem, a cieczą. Przypominamy, że ze względu na właściwości zamarzania wody już w temperaturze 0 stopni Celsjusza, warto stosować różnego rodzaju mieszaniny. Nasza Firma zaleca stosowanie roztworu glikolu w proporcjach: 30% glikol do 70% woda albo 50%/50%. A to wszystko dlatego, aby umożliwić wymianę cieplną między cieczą a odbiornikami, którymi są najczęściej Klima konwektory, woda lodowa za pomocą specjalnych pomp jest transportowana do odbiorników, gdzie wskutek reakcji termodynamicznych zostaje ogrzana do kilkunastu stopni Celsjusza. To właśnie, dzięki zachowaniu cyrkulacji płynu może ona powrócić do parownika, w którym następuje jej schłodzenie. Opisany cykl, przy wykorzystaniu aparatury sterującej i różnego rodzaju czujników może zagwarantować ustalony poziom temperatury przez cały czas pracy chillera. Nie posiadasz wystarczających środków na kupno nowego urządzenia chłodniczego? W takim razie rozważ opcję kupna używanego chillera!

Dlaczego akurat agregat wody lodowej?

Odpowiedź jest prosta, ponieważ systemy chłodzenia oparte o wodę lodową to alternatywa dla tradycyjnych systemów opartych o freon. Główną przyczyną tej zmiany było znalezienie odpowiedniego parametru na najwyższym poziomie. Przede wszystkim glikol jest tańszy oraz posiada mniejszy wpływ na środowisko! A każdy wie jak ważne jest w Naszych czasach dbanie o wspólne środowisko! Wspólnie dbając o środowisko, możemy przyczynić się do tego, aby świat stawał się piękniejszy!

Korzyści wynikające z wyboru agregatu wody lodowej

 1. Przede wszystkim jest to ekologiczność agregatów wody lodowej, ponieważ w porównaniu do instalacji opierających się na freonie, posiadają one mniejszy wpływ na środowisko!
 2. Niższe koszty eksploatacyjne oraz inwestycyjne. Tylko u Nas!
 3. Bezawaryjność oraz wyższa wydajność agregatów wody lodowej przyczyniła się do zyskania wysokiej popularności na rynku chłodnictwa. 

Agregat wody lodowej, a środowisko

Do niedawna, agregaty wody lodowej były stosowane głownie do obsługi dużych obiektów, takich jak hale przemysłowe, hale produkcyjne, magazyny i tak dalej. Natomiast, producenci mają w swojej ofercie kompaktowe urządzenia, które mają za zadanie chłodzenie obiektów o znacznie mniejszej kubaturze. Co przyczyniło się do postawienia na: Najwyższa efektywność, przy jak najmniejszych kosztach, a także konieczności spełnienia określonych norm związanych z ochroną środowiska. To właśnie dzięki agregatom wody lodowej, które stanowią poważną konkurencję dla klasycznych instalacji opartych o freon przyczyniamy się do tego, żeby świat stawał się piękniejszy. Przypominamy, że Chillery używane są sprawdzonym sprzętem chłodniczym, z którym mamy pewność, że będzie pracował jeszcze przez długi okres czasu!

Rodzaje agregatów

 1. Agregaty, w których do chłodzenia skraplacza wykorzystywana jest woda,
 2. Agregaty, w których skraplacze są schładzane powietrzem. 

Systemy, które wykorzystują drugie rozwiązanie charakteryzują się niskimi kosztami instalacji, małymi rozmiarami oraz możliwością zainstalowania modułu hydraulicznego. Natomiast agregaty, w których mamy do czynienia z chłodzeniem skraplacza wodą, mają zamontowany wymiennik ciepła poza budynkiem. Zwracamy uwagę, że największą zaletą tych układów jest możliwość zastosowania free coolingu, bądź chłodzenia mokrego, które zwiększa efektywność wymiany cieplnej. 

Agregaty chłodnicze z zastosowanym free cooling’iem zyskują to co większe zainteresowanie na rynku chłodniczym. To właśnie z tego względu przemyśl kwestię wzięcia urządzenia chłodniczym z free coolingiem.

Używane chillery jak dobrać?

Wychodzimy z nową inicjatywą dla Naszych nowych Klientów, a jest to nic innego jak pomoc w doborze urządzeń chłodniczych, sama usługa jest darmowa, jeżeli decydują się Państwo na zakup Naszego urządzenia! Współpracujemy z wieloma dostawcami, dzięki czemu posiadamy szeroką gamę używanych chillerów oraz nowych agregatów wody lodowej. Posiadamy najlepsze urządzenia chłodnicze w konkurencyjnej cenie oraz pod indywidualne wymagania klienta.

Kiedy warto wynająć agregat wody lodowej?

Najczęściej Nasi Klienci wynajmują używane chillery gdy:

 • Potrzebują klimatyzacji na powierzchni wielogabarytowej albo hali produkcyjnej.
 • Mają zamiar przetestować chiller przed podjęciem finalnej decyzji o jego zakupie.
 • W momencie, gdy Chiller ulegnie awarii, a Klient nie może sobie pozwolić na przestój maszyn, bądź urządzeń.
 • Chęć wyposażenia instalacji wody lodowej w dodatkowe urządzenie chłodnicze.

Gdy, Nasz Klient zdecyduje się na zakup, bądź wynajem chillera, Nasza Firma postara się dostarczyć owe urządzenie w stosunkowo krótkim czasie, dlatego nie muszą się Państwo martwić o to, że produkcja stanie na wiele tygodni! Nie trać Swojego cennego czasu i zwróć się prosto do Nas o pomoc! 

Korzyści stosowania systemów chłodzenia wodą lodową

Wybór systemów chłodzenia wodą lodową wiążą się z wieloma zaletami, którymi są:

 • Możliwość odzysku ciepła,
 • Niski poziom hałasu,
 • Potencjał na zoptymalizowanie wymaganej ilości cieczy chłodzącej,
 • Brak ograniczeń pod kątem odległości pomiędzy chillerem, a wymiennikiem ciepła.

Coraz bardziej zainteresowany używanymi urządzeniami chłodniczymi takimi jak używany chiller? W takim razie śpiesz się bo asortyment Firmy ChillerSerwis jest ograniczony. 

Skup używanych chillerów – Skup chiller

Nasza Firma z miłą chęcią odkupi od Państwa sprawne, a także uszkodzone urządzenia chłodnicze, takie jak dry coolery oraz agregaty wody lodowej. A to wszystko dlatego, ponieważ zajmujemy sie kompleksową regeneracją powyżej wymienionych urządzeń chłodniczych. Po udanej regeneracji, Nasze urządzenia trafiają do sprzedaży, bądź wynajmu, najczęściej są to właśnie agregaty wody lodowej.

Nasze usługi są prowadzone przeważnie dla firm, które posiadają ograniczone fundusze oraz dla firm, które nie mogą sobie pozwolić na kupno nowego urządzenia chłodniczego. Dlatego jedynym wyjściem jest kupno Naszego sprawnego używanego urządzenia chłodniczego!

W momencie, gdy Nasz Klient jest zdecydowany na zakup chillera, a sprzedaż swojego starego urządzenia, to wtedy cenna jest niższa! Nasza Firma dąży do tego, aby każdy Nasz Klient był w 100% zadowolony.

no images were found

Sprzedaż używanych chillerów | Skup agregatów wody lodowej

Nasza Firma, bardzo ceni używane urządzenia chłodnicze, a to wszystko dlatego, bo w przypadku kupna owej maszyny mamy pewność, że urządzenie będzie w pełni sprawne. Przypominamy o jakże ważnym odpowiednim doborze, gdyż wpływać on będzie między innymi na jakość produkcji. Nasze agregaty wody lodowej cechują się:

 • Szybkim zwrotem inwestycji – Nasze Chillery cechują się innowacyjnością, która przyczynia się do znacznie szybszego zwrotu całej inwestycji,
 • Bezawaryjność oraz prostota w obsłudze – Nasze urządzenia, które przychodzą do Klientów muszą być wydajne oraz ekonomiczne, a przede wszystkim muszą zapewniać odpowiedni parametr Naszej wody lodowej,
 • Wysokiej jakości chłodzenie – Pod określone wymagania Klienta jest ustawiany odpowiedni parametr Naszego medium,
 • Zminimalizowanie kosztów eksploatacyjnych – Urządzenia chłodnicze o dużej mocy wiążą się z wydatkami dużych pieniędzy. Dlatego staramy się każdy chiller ściśle dopasować, by zminimalizować koszty Naszego Klienta,
 • Możliwość całodobowego serwisu Nasza Firma zdaje sobie sprawę jak ważna jest ciągła praca agregatów chłodniczych, z tego właśnie powodu gwarantujemy serwis na ternie całej Polski! Używane urządzenia chłodnicze

Wynajem używanych chillerów | Wynajem urządzeń chłodniczych, takich jak dry coolery oraz agregaty wody lodowej

Nasza Firma oferuje wynajem krótkoterminowy, jak i również długoterminowy urządzeń chłodniczych różnego rodzaju. Począwszy od chłodziarek do oleju po agregaty wody lodowej o mocy 1500 kW. Nasze urządzenia są gotowe do natychmiastowej pracy, a ich indywidualna dobrana wydajność zapewnia Naszym Klientom skuteczność i bezawaryjność pracy!

Używany chiller Trane | Sprzedaż, a także wynajem urządzenia chłodniczego marki Trane

Już wiele razy pisaliśmy o konieczności regularnego serwisu urządzeń typu chiller i nie inaczej jest w przypadku mechanizmów oferowanych przez firmę Trane.  Nawet najlepsze urządzenia wymagają cyklicznych przeglądów, a jeśli mamy do czynienia z rozbudowanymi modułami to tym bardziej należy zwrócić baczną uwagę, na zapewnienie im odpowiedniego wsparcia technicznego. Dlatego nasza firma ChillerSerwis zajmuje się serwisem agregatów wody lodowej dowolnej marki w tym również produktów marki Trane. Na życzenie Klienta jesteśmy w stanie sprzedać albo wynająć używany chiller Trane! Używany agregat wody lodowej

Używany chiller Carrier |  Sprzedaż, bądź wynajem urządzenia chłodniczego marki Carrier

Po Naszej długoletniej pracy na rynku chłodnictwa możemy stwierdzić, że agregaty wody lodowej oprócz specjalnie dobranej elektroniki sterującej praktycznie w ogóle nie różnią od chillerów innego producenta. Nasza Firma świadczy usługi w zakresie przeglądów okresowych, naprawie oraz serwisie agregatów wody lodowej marki Carrier dowolnego typu, a także wydajności chłodniczej. Nie czekaj tylko zadzwoń do Nas, a my ci sprzedamy albo postaramy się wynająć nowe, bądź używany chiller Carrier!

Używane agregaty wody lodowej | ChillerSerwis – Sprzedaż, a także wynajem używanych urządzeń chłodniczych

Zachęcamy Państwa do odwiedzenia Naszego sklepu, na którym znajdą Państwa wystawione przez Naszą Firmę urządzenia chłodnicze oraz podzespoły

ChillerSerwis - Chiller Używany
ChillerSerwis – Chiller Używany
Dziekujemy za ocene! 4.6/5 - (46 votes)