Serwis chiller Blue Box ECHOS 36.2
Serwis chiller Blue Box ECHOS 36.2

Serwis chiller Blue Box ECHOS 36.2

Serwis chiller Blue Box ECHOS 36.2 | ChillerSerwis – Serwis agregatów wody lodowej 

Serwis chiller Blue Box ECHOS 36.2 to jedna z Naszych specjalizacji! Jesteśmy profesjonalną Firmą z wieloletnim doświadczeniem w zakresie konserwacji i napraw urządzeń chłodniczych. Nasza Firma oferuje szeroki wachlarz usług związanych z serwisem chillerów Blue Box, w tym regularne przeglądy, diagnostykę, naprawy i modernizacje. Ponadto, jesteśmy również w stanie zaoferować na życzenie klienta Nasze usługi na innych renomowanych markach chłodniczych.

W Naszej pracy kładziemy duży nacisk na profesjonalizm i jakość świadczonych usług. Nasz zespół składa się z doświadczonych specjalistów, którzy dysponują obszerną wiedzą, a także umiejętnościami potrzebnymi do przeprowadzenia kompleksowej konserwacji chillerów Blue Box oraz innych urządzeń chłodniczych.

Ponadto Firma ChillerSerwis posiada nowoczesny sprzęt diagnostyczny, który pozwala nam szybko i skutecznie zlokalizować awarię, a następnie ją zneutralizować!

Wierzymy, że regularna konserwacja urządzeń chłodniczych to klucz do ich długiej żywotności i niezawodnej pracy. Dlatego oferujemy Naszym Klientom szeroki wachlarz usług, które pozwalają na utrzymanie urządzeń w jak najlepszej kondycji. W ramach Naszych usług przeprowadzamy między innymi kontrolę stanu technicznego, czyszczenie i dezynfekcję, wymianę filtrów, regenerację czynnika chłodniczego oraz diagnostykę i naprawy w przypadku wystąpienia usterek.

Żeby tego było mało, wierzymy, że Nasza oferta usług związanych z serwisem chillerów Blue Box i innych urządzeń chłodniczych spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Jeśli chcesz zadbać o swoje urządzenia chłodnicze, zapraszamy do kontaktu z Naszą Firmą. Pomożemy Ci w doborze odpowiedniej usługi i dostosowaniu jej do Twoich indywidualnych potrzeb.

Zachęcamy do skorzystania z Naszej fachowej pomocy! Z Nami Twoje urządzenia będą działać sprawnie i niezawodnie przez wiele lat!

Chiller Blue Box ECHOS 36.2 

Chiller Blue Box ECHOS 36.2 to przemysłowy agregat wody lodowej o wysokiej wydajności chłodniczej, którego mogą Państwo spotkać w różnorakich gałęziach przemysłu. Między innymi wykorzystywany jest on do schładzania przeróżnych procesów przemysłowych, a także procesów chemicznych. Żeby tego było mało, to wykorzystywany jest on również do chłodzenia powierzchni wielkogabarytowych oraz dla zapewnienia komfortu cieplnego na halach produkcyjnych, halach przemysłowych, halach produkcyjnych, biurowcach, hotelach, lodowisk i wiele więcej. Jednakże wróćmy do Naszego głównego zadania w tym artykule, którym jest Serwis chiller Blue Box Echos 36.2. Urządzenie chłodnicze, jak sami mogą Państwo zauważyć, było na skraju zaniedbania i wymagało fachowej ręki, które pozwoliłoby urządzeniu popracować jeszcze kilka, jak nie więcej lat. 

Dowiedz się więcej co się stało z chillerem Blue BOX ECHOS 36.2 czytając dalszą część Naszego artykułu! 

Ekspertyza chiller Blue box ECHOS 36.2

Nasza Firma, a dokładniej Firma ChillerSerwis dostała zlecenie wykonania naprawy oraz gruntownego serwisu chiller Blue Box KAPPA V ECHOS 36.2. Urządzenie chłodnicze z jakim przyszło Nam się zmierzyć to chiller włoskiego producenta, który od ponad trzydziestu lat wiedzie prym na światowym rynku w produkcji agregatów chłodzących. Urządzenie chłodnicze o którym mowa w tym artykule ze względu na brak zainteresowania oraz dzięki nieodpowiedniej konserwacji uległ awarii, stąd też Nasza Firma została poproszona o wykonanie Profesjonalnej konserwacji tego chillera! 

To właśnie ze względu na to, że chillery często pracują w skrajnych warunkach na które wpływają takie czynniki jak, warunki klimatyczne, lokalne, metody użytkowania, poziom zanieczyszczeń atmosferycznych itp. Wydaje się to trudno ustalić dokładny zestaw norm konserwacji agregatów, który pozwoliłyby utrzymać je w nienagannej kondycji.

Dlatego też zachęcamy do systematycznych serwisów urządzeń chłodniczych, wykonywanych przez odpowiednio wykwalifikowany i doświadczony personel!

Przegląd techniczny chiller Blue Box ECHOS 36.2

Przegląd techniczny chiller Blue Box Echos 36.2 jest niezwykle istotnym elementem dbania o sprawną pracę urządzeń chłodniczych. Właściwa diagnoza i naprawa usterek to podstawa, by uniknąć poważniejszych problemów. W przypadku chillera Blue Box ECHOS 36.2, zostały wykryte następujące problemy:

Czynności przeglądu technicznego chiller Blue Box Echos 36.2

 • Sprawdzenie poziomu czynnika chłodzącego,
 • Oględziny elektrozaworów i cewek, dokręcenie wtyczek,
 • Sprawdzenie ciśnienia w obwodzie sprężarki,
 • Wymiana trzpieni zaworów rozprężnych i ocena ich stanu,
 • Wymiana panelu sterowania i cewki uszkodzonego zaworu rozprężnego,
 • Wyczyszczenie skraplacza i parownika,
 • Sprawdzenie stanu wentylatorów,
 • Sprawdzenie szczelności połączeń,
 • Pomiar wartości ciśnień i temperatur w obwodach chłodniczych,
 • Ocena stanu ogólnego urządzenia i ewentualne naprawy napotkanych usterek.

Zaufaj Naszej wiedzy i doświadczeniu, a Twój chiller będzie pracował jak nowy!

Naprawa chiller Blue Box ECHOS 36.2 

Mimo, że część z czynności naprawczych napisaliśmy w powyższym akapicie, to postaram się je również wypisać w poniższych czynnościach naprawczych chillera Blue Box ECHO 36.2. A także napiszę co by się stało, gdyby owe nieprawidłowości nie zostały rozwiązane! 

Czynności naprawcze chiller Blue Box Echos 36.2

 • Dokręcenie luźnych wtyków na zaworach rozprężnych zapobiegło dalszemu ich uszkodzeniu oraz zapewniło prawidłową pracę systemu chłodzenia. Bez tej czynności, zawory mogłyby się całkowicie uszkodzić, co prowadziłoby do poważniejszych problemów z urządzeniem.
 • Zastąpienie uszkodzonego modułu sterowania nowym umożliwiło urządzeniu poprawną pracę. Bez tego, chiller mógłby działać w nieprawidłowy sposób, co prowadziłoby do znacznie wyższych kosztów energii, a nawet do całkowitego zniszczenia sprężarki.
 • Wymiana uszkodzonej cewki pozwoliła na poprawne działanie zaworu rozprężnego. Jeśli nie została by wymieniona, może to prowadzić do nieprawidłowego działania chiller’a, co z kolei wpłynęłoby na wydajność chłodzenia.
 • Regulacja zaworu rozprężnego jest niezbędna dla prawidłowego działania urządzenia. Bez tej czynności, chiller mógłby pracować nieefektywnie, co prowadziłoby do wyższych kosztów związanych z eksploatacją i chłodzeniem.
 • Przeprogramowanie panelu sterującego pozwoliło na poprawną regulację parametrów pracy urządzenia. Bez tego, nie byłoby możliwe uzyskanie właściwych parametrów chłodzenia i urządzenie mogłoby pracować w nieprawidłowy sposób.
 • Wykasowanie wszystkich błędów i ponowne uruchomienie urządzenia pozwoliło na weryfikację poprawności wykonanych czynności i upewnienie się, że chiller działa poprawnie. Bez tego, problemy z urządzeniem mogłyby wystąpić ponownie, a nawet doprowadzić do jego całkowitej awarii.

Serwis Chiller Blue Box KAPPA V ECHOS 36.2

Czynności serwisowe chiller Blue Box Echos 36.2

 • Wykonanie dokładnego czyszczenia chiller’a, włączając w to skraplacze,
 • Przeprowadzenie oględzin całego układu w celu wykrycia ewentualnych nieprawidłowości,
 • Monitorowanie pracy sprężarki i sprawdzenie pracy pompy obiegowej oraz innych elementów roboczych,
 • Sprawdzenie szczelności układu i zaworów oraz ilości i ciśnienia medium,
 • Sprawdzenie poziomu oleju i zalecenie jego wymiany,
 • Przegląd okablowania oraz połączeń oraz pomiar napięcia faz,
 • Przejście procesu płukania całej instalacji wody lodowej za pomocą specjalnej mieszaniny.

Jeśli te czynności serwisowe chiller  nie zostałyby wykonane, mogłyby pojawić się dalsze problemy z działaniem urządzenia chłodniczego, co mogłoby prowadzić do jego uszkodzenia lub awarii.

Serwis agregatu wody lodowej Blue Box ECHOS 36.2 | ChillerSerwis – Serwis chillerów 

Dziekujemy za ocene! 4.8/5 - (46 votes)