Naprawa chiller Parker ICEP024
Naprawa chiller Parker ICEP024

Naprawa chiller Parker ICEP024

Naprawa i serwis Chiller Parker ICEP024 | Chiller Serwis

Zgłoszenie awarii wytwornicy wody lodowej chiller Parker ICEP024.

Przyczyna zgłoszenia do naprawy / serwisu

Agregat w ciągu dwóch lat już po drugi raz trafił w ręce naszego serwisu ChillerSerwis, oraz ChillerTech.

Za pierwszym razem mieliśmy do czynienia z awarią aparatu rur.  Na skutek pęknięć i co za tym idzie utraty szczelności wrażliwego układu instalacji freonowej w okolicach spawu w rejonie skraplacza, wytwornica wody lodowej przestała prawidłowo działać. Moduł sterownika wyposażony w czujnik ciśnienia wyłączał urządzenie. Po przeprowadzeniu prac naprawczych polegających m.in. na uszczelnieniu instalacji, ponownym napełnieniu nowym czynnikiem freonowym, oczyszczeniu i umyciu, urządzenie zaczęło działać ponownie.

Ekspertyza Chiller Parker ICEP024

Wstępna diagnoza wskazała na poważną usterkę wymiennika płytowego. Na skutek niedrożności przepływu środka chłodniczego spowodowanego zaleganiem kamienia kotłowego, medium pod wpływem niskiej temperatury uległo zamarznięciu i powstały lód spowodował pęknięcie jednej z rur transportujących chłodziwo.

Czynności serwisowe- naprawa chiller Parker ICEP024

Naprawa agregatu wody lodowej Parker ICEP024
Naprawa chiller Parker ICEP024
  • Zainstalowaliśmy nowy wymiennik płytowy
  • Odzyskaliśmy, a także przeważyliśmy stary freon znajdujący się w instalacji
  • Usunęliśmy zalegającą wilgoć z instalacji freonowej (długotrwała próżnia)
  • Napełniliśmy urządzenie nowym, a także czystym freonem
  • Wyczyściliśmy gruntownie urządzenie wraz z skraplaczem
  • Usunęliśmy osad oraz kamień z całej instalacji wody lodowej plus pompy, zbiornika buforowego oraz instalacji kontrolno-pomiarowej wody (czujnik różnicy ciśnień)
  • Po wykonaniu wyżej wymienionych czynności włączyliśmy agregat i dokonaliśmy niezbędnej kalibracji parametrów, a także skasowaliśmy błędy

Podsumowanie prac naprawczych

Po przeprowadzeniu naprawy wraz z pełnym serwisem agregat działa poprawnie. Sprężarka pracuje cicho i równo, moduł sterujący temperaturą również nie budzi zastrzeżeń, urządzenie w odpowiednim czasie uzyskuje żądaną temperaturę. Pobór prądu przez urządzenie jest równoznaczny z wykazanymi parametrami w dokumentacji techniczno-ruchowej. Nasz serwis jest zgodny co do tego, że Chiller Parker ICEP024 to dobra propozycja na rynku agregatów chłodzących. Choćby dlatego, że zaawansowany pod względem zabezpieczeń sterownik daje mniejsze ryzyko awarii. Jednak dobrym rozwiązaniem byłoby zainstalowanie dodatkowego czujnika przepływu. Daje to zawsze gwarancję, że gdy jeden zawiedzie to drugi przejmie jego rolę. Również pompa wody nie została wyposażona układ chroniący przed przegrzaniem. To oczywiście nasze sugestie ale tak jak powiedzieliśmy wcześniej Parker na pewno jest ciekawą ofertą.

Naprawa i serwis chiller Parker ICEP024 | Chiller Serwis

Dziekujemy za ocene! 3.1/5 - (37 votes)