Serwis instalacji wody lodowej
Serwis instalacji wody lodowej

Serwis instalacji wody lodowej

Serwis instalacji wody lodowej | ChillerSerwis – Serwis instalacji wodnych

Gorąco zachęcamy Państwa do odwiedzenia Naszego artykułu na temat Instalacji wody lodowej, w którym szczegółowo opisaliśmy takie rzeczy jak:

 • Co to jest instalacja wody lodowej,
 • Jaka jest różnica między instalacją wody lodowej, a instalacją freonową,
 • Zalety systemów wody lodowej,
 • Jak powinna przebiegać prawidłowa budowa systemu wody lodowej,
 • Jaką armaturę wykorzystać do budowy instalacji wody lodowej,
 • Izolacja do instalacji wody lodowej,
 • I wiele wiele innych.

Jednakże w tym artykule zawrócimy szczególną uwagę na serwisowaniu instalacji, a także systemów wody lodowej! Dzięki pomocy specjalistów, będą Państwo mieli pewność, że Wasza instalacja/system będzie pracował przez najbliższe kilka a nawet kilkanaście lat. 

Dlatego właśnie, zaufaj specjalistom z Firmy ChillerSerwis i ciesz się prawidłową pracą układów chłodzenia opartych o wodę lodową. Ponadto w momencie kiedy Państwo nie posiadają środków na zakup nowego urządzenia chłodniczego to może warto zastanowić się nad wynajmem owego urządzenia. Usługa ta głownie należy dla firm, bądź przedsiębiorstw nie posiadających wystarczających środków na zakup nowego urządzenia chłodniczego.

Żeby tego było mało, to Nasza Firma pełni również takie usługi jak: Profesjonalna Naprawa agregatów wody lodowej, a także agregatów chłodniczych, Serwis agregatów chłodniczych, Serwis agregatów skraplających, Serwis agregatów wody lodowej, Wynajem chillerów, Sprzedaż oraz montaż chillerów, Serwis chiller Oil, Serwis urządzeń chłodniczych do poligrafii, Serwis dry coolerów i wiele więcej 🙂 

Instalacja wody lodowej

Systemy oraz instalacje wody lodowej należą do jednego ze zbioru systemów sanitarnych, a dokładniej do HVAC & R czyli od j.ang ( Heating, ventilation , air conditioning and refrigerating). Dzięki swoim zaletom, stosuje się je w coraz to większej ilości, a spotkać je można w każdej możliwej gałęzi przemysłowej. W Naszym 20 letnim doświadczeniu mieliśmy zaszczyt pracować z tymi systemami chłodzenia na/w ( halach przemysłowych, lodowiskach, halach magazynowych, biurach, szpitalach, biurowcach, hotelach, sklepach, galeriach, lotniskach, itd…) 

Dzięki wykorzystaniu odpowiedniego roztworu glikolu etylenowego możemy zyskać zaskakujące efekty systemów wody lodowej. Pod warunkiem, że zostaną one wykorzystane w odpowiedni sposób. Zalecamy skorzystać z Firmy posiadającej wieloletnie doświadczenie z wyżej przedstawionymi systemami, gdyż układ ten w niedoświadczonych rękach, może być nieefektywny, a zarazem niebezpieczny. Nie bój się prosić specjalistów, w momencie gdy sytuacja tego wymaga.

Zalety instalacji wody lodowej

Zastosowanie glikolu w systemie wody lodowej, przyczynia się do wielu korzyści, a dokładniej: 

 • Znacząco niski wpływ na Nasze wspólne środowisko naturalne. W przeciwieństwie do systemów opartych na freonie, systemy wody lodowej posiadają zaskakująco niski wpływ na Nasze środowisko. Głównym argumentem opowiadającym się za systemami wody lodowej jest to, że woda wymieszana z roztworem glikolu nie wyrządzi takich szkód jak freon czyli Nasz gaz chłodniczy ( Ponieważ glikol to po prostu słodka woda).
  • Mimo, że ulotniony freon nie stanowi bezpośredniego zagrożenia dla ludzi to jego krzywda jest pośrednia. Oznacza to, że podczas ulotnienia, freon niszczy warstwę ozonową, co następnie zwiększa działanie promieniowania UV. Wnioski wysuwają się same, nieprawdaż?
 • Niższe koszty eksploatacyjne, w przeciwieństwie do instalacji freonowych. Wystarczy tylko zerknąć na cenę gazów. Wystarczające argumenty, nieprawdaż? Każdy z Nas odczuł różnicę w cenie za gazy chłodnicze ale czy cena za glikol też się zmienia? Oczywiście, że tak, lecz nie, aż tak jak wcześniej wspomniane czynniki chłodnicze. Różnica cen glikolu, a freonu może wynosić nawet od kilku, do nawet kilkunastu tysięcy złotych!
 • Wyższa Wydajność. Agregaty wody lodowej posiadają znacznie więcej zalet i nie tylko. Jedną z nielicznych cech agregatów wody lodowej jest właśnie większa wydajność od agregatów skraplających.
 • Mniejsze koszty konserwacji względem instalacji freonowych. Instalację wody lodowej w przypadku utraty znaczącej ilości medium, bez problemu może uzupełnić obsługa obiektu, natomiast w przypadku instalacji freonowych nie jest to wcale takie łatwe, gdyż należy zachować odpowiednie ciśnienie, a także ilość.
 • Brak zanieczyszczeń w momencie gdy układ instalacji wody lodowej jest zamknięty. Nasza Instalacja nie ma prawa się zanieczyścić, gdy jest zamknięta oraz odpowiednio zabezpieczona przez filtry wody.

Instalacja wody lodowej – Nasze usługi

Nasza Firma buduje instalacje wody lodowej na specjalnie dobranych i specjalistycznych rurach z tworzyw sztucznych, rurach ze stali ocynkowanej, ze stali nierdzewnej, a także ze stali węglowej. Wykorzystywany przez Naszą Firmę glikol lub koncentrat o odpowiednim stężeniu posiada wiele zalet. Dlatego skorzystajcie z Naszej usługi. Projektowanie, budowa, a także modernizacja systemów oraz instalacji wody lodowej. Nie zapominajcie jednak o głównej usłudze omawianej w tym o to artykule, a dokładniej serwis instalacji wody lodowej!

Serwis systemów HVAC

Dzięki szerokiej gamie usług Naszej Firmy, a przede wszystkim, dzięki wieloletniemu doświadczeniu nie ma mowy, aby Nasz serwis nie podołał Państwa zadaniu. Tym zwłaszcza, jeżeli problem jest związany z branżą HVAC & R, w której możemy nazywać się pionierem. W momencie, gdy powierzą Państwo zadanie naszej Firmie, My z pełnym profesjonalizmem podejdziemy do tego zadania, a dzieki swojej obszernej wiedzy na ten temat, pomożemy Państwu rozwiązać problem na miejscu.

Przykładowo w przypadku serwisu systemów HVAC możemy zaliczyć do tego między innymi:

Jednakże na tym się to nie kończy, gdyż gdy mowa o serwisie systemów HVAC jesteśmy w stanie również wy-serwisować, naprawić, bądź zmodernizować urządzenia, które odpowiadają za poprawną pracę owych układów. Najczęściej spotykanymi urządzeniami chłodniczymi są: Agregaty chłodniczeAgregaty wody lodowej, Chiller Oil’eAgregaty skraplająceDry coolery oraz wiele innych.

Serwis Instalacji wody lodowej 

 1. Kontrola wizualno-techniczna urządzenia – W tym o to kroku, Nasz serwis, dokona wszelkich starań, aby poddać analizie urządzenie. W której dowie się jakie jest zużycie urządzenia i nie tylko! Ponadto, dokonujemy weryfikacje stanu technicznego, jak i również wizualnego maszyny. Podczas wczesniej opisanych czynnościach skupiamy się przede wszystkim na układzie freonowym. Na której mogą znaleźć się tłuste plamy oznaczające wyciek freonu.
 2. Weryfikacja, a także sprawdzenie prawidłowej pracy automatyki kontrolno-pomiarowej. Dzięki zaawansowanemu sprzętowi wykonujemy szczegółowe pomiary poszczególnych elementów zabezpieczających oraz kontrolno-pomiarowych, które mają za zadanie ochronić urządzenie.
 3. Przegląd zabezpieczeń układu – Między innymi presostaty, czujniki ciśnienia, czujniki przepływu, a także czujniki kontroli zgodności i kolejności faz.
 4. Sprawdzenie efektywności pomp obiegowych – Oczywiście jeżeli urządzenie jest uzbrojone w owe pompy. Do tej czynności należy również czyszczenie filtra wody lodowej. Serwis HVAC
 5. Sprawdzenie instalacji freonowej – Może się Państwo tylko domyślać jak ważne jest dopilnowanie instalacji freonowej, aby nie posiadała ona żadnych wycieków freonu. Z tego powodu w tym kroku sprawdzany jest pomiar ciśnień zarówno statycznych, jak i również podczas pracy chillera.
 6. Zweryfikowanie pracy elementów roboczych – Do elementów roboczych zaliczamy takie podzespoły jak sprężarka chłodnicza, a także wentylator skraplacza. Główną przyczyną dlaczego weryfikujemy te elementy jest chęć zmniejszenia ryzyka spięcia elektrycznego w urządzeniu, a także bezpieczeństwo Naszych Klientów. Serwis HVAC
 7. Ocena oleju chłodniczego w sprężarce – Olej sprężarkowy podczas Naszych oględzin ma wyglądać jak nowo dopiero dodany. Tak żebyśmy mieli stuprocentową pewność co do układu, że jest on zarówno czysty.
 8. Dokładne mycie skraplacza – Ta czynność dotyczy skraplaczy lamelowych gaz/powietrze. Lecz w przypadku agregatów wody lodowej chłodzonych wodą czyścimy filtry wody chłodzącej.
 9. Sporządzenie protokołu serwisu gotowego do wpisu w CRO – W protokole zawarte są wszelkie pomiary, wyszczególnione awarie, a także zagrożenia. Jakie towarzyszą w dalszej pracy urządzenia chłodniczego.

Serwis instalacji wody lodowej – Podsumowanie

W skrócie rzeczy, wyżej przedstawione systemy oraz instalacje wody lodowej należące do zbioru systemów sanitarnych z rodziny HVAC & R posiadają wiele zalet, a są nimi: Niższe koszty eksploatacji w przeciwieństwie do instalacji freonowychprosta konstrukcja czy minimalizacja negatywnego wpływu na środowisko w przypadku utraty szczelności systemu. Ponadto, te zaskakujące systemy możemy spotkać w takich gałęziach przemysłu jak: chłodzeniu form wtryskowychchłodzeniu procesów przemysłowychchłodzeniu procesów chemicznychchłodzeniu laserówchłodzeniu linii produkcyjnychchłodzenie wytłaczarek, a także w celu osiągnięcia komfortu cieplnego w blokach oraz biurach.

W celu dowiedzenia się więcej na temat instalacji wody lodowej odsyłamy Państwa do artykułu specjalnie przygotowanego, a przede wszystkim posiadającego wszystkie najważniejsze informacje na temat ” Instalacji wody lodowej„!

Przeglądy techniczne instalacji wody lodowej | ChillerSerwis – Przeglądy okresowe instalacji wody lodowej

Chcą Państwo zainwestować w nowe, bądź używane urządzenie chłodnicze, które będzie sprawdzone przez specjalistów? W takim razie gorąco zachęcamy Państwa do skorzystania z usług Firmy ChillerTech. Zajmującej się profesjonalną sprzedażą, wynajmem oraz montażem agregatów wody lodowej. Dzięki fachowej pomocy tej Firmy jesteśmy w stu procentach pewni, że będą Państwo zarówno zadowoleni z urządzenia chłodniczego, jak i również z niezawodnego systemu Naszej Firmy. Szerokie grono dostawców Firmy ChillerTech pozwala im w szybkim czasie zaopatrzyć się w niezwykłe urządzenia chłodnicze, które przypadną Państwu do gustu. W takim razie po co czekać, skontaktujcie się z Nami drogą mailową, bądź telefoniczną w celu omówienia warunków współpracy! 

Serwis instalacji wody lodowej, Serwis systemów wody lodowej, Przeglądy techniczne instalacji wody lodowej, Przeglądy okresowe instalacji wody lodowej, Konserwacja instalacji wody lodowej .

Dziekujemy za ocene! 4.8/5 - (45 votes)