Serwis chiller York ARH-090-AB
Serwis chiller York ARH-090-AB

Serwis chiller York ARH-090-AB

Serwis chiller York ARH-090-AB | ChillerSerwis – Serwis i naprawa agregatu skraplający York ARH-090-AB

W ostatnim czasie Nasza Firma dostała zlecenie wy-serwisowania, a także naprawienia agregatu skraplającego marki York o modelu ARH-090-AB. Urządzenie te bowiem nie chłodziło tak jak powinno, a przyczyną tego było (…). Dowiesz się tego, czytając dalszą część Naszego artykułu. Z góry zachęcamy nowych Czytelników, a także potencjalnych Klientów do skontaktowania sie z Naszą Firmą drogą telefoniczną, bądź mailową w celu pomocy. Dzięki ponad 20 letniemu doświadczeniu jesteśmy w stanie od zaraz pomóc Wam, a także Waszemu urządzeniowi. 
Natomiast w tym artykule porozmawiamy o urządzeniu jakim jest York ARH-090-AB. Nasza Firma wiele już widziała, lecz aż tak zabrudzonego, a także źle skonserwowanego agregatu skraplającego nie widziała. Nie zostało Nam nic innego jak odratować urządzenia chłodniczego ze złego stanu technicznego po zeszłej firmie serwisującej. 

Serwis agregatów wody lodowej York 

Na Naszej stronie internetowej znajdą Państwo już jeden opisany serwis chillera York o mocy chłodniczej wynoszącej 253. Jednakże to nie wszystko! Gdyż Nasza Firma na codzien ma styczność z agregatami wody lodowej albo agregatami skraplającymi. Lecz , niestety nie zawsze jesteśmy w stanie opisać każdego serwisu szczegółowo tak jak byśmy chcieli. Dlatego właśnie staramy się co dzień tworzyć, a także rozbudowywać Naszą stronę to co nowsze artykuły związane z tymi zaskakującymi urządzeniami chłodniczymi

To właśnie dzięki Wam Nasza Firma prężnie się rozwija na rynku chłodnictwa. Z czego z całego serca Wam dziękujemy. Wspólnie tworzymy świetnie współpracujące społeczeństwo związane z chłodnictwem przemysłowym.

Serwis chiller York ARH-090-AB

Naszym podstawowym krokiem, który jest wykonywany podczas serwisowania urządzeń chłodniczych, tak jak w przypadku agregatu wody lodowej York ARH-090-AB było.

 1. Wizja lokalna urządzenia. Jednocześnie sprawdzany jest stan techniczny oraz stan wizualny maszyny. Nasz serwis w tym kroku skupia całą swoją uwagę na instalację freonową na której może znaleźć tłuste plamy świadczące o sugerowanym wycieku freonu.
  1. Urządzenie na pierwszy rzut oka Naszego serwisu, wyglądał na zaniedbany.
  2. Zawór rozprężny był źle wyregulowany.
  3. Skraplacze były brudne oraz nie myte. 
  4. Paski klinowe od silnika były nie naprężone, co mogło przyczynić się do poważnych konsekwencji.
  5. Filtry w centrali wentylacyjnej, a także agregacie skraplającym były brudne oraz całe w kurzu. 
 2. Kontrola automatyki pomiarowo-kontrolnej. Dzięki Naszemu zaawansowanemu sprzętowi Firmy Testo wykonujemy pomiary elementów zabezpieczających, a także pomiarowo-kontrolnych automatyki, które mają za zadanie chronić urządzenie.
  1. Do automatyki urządzenia chłodniczego marki York, Nasz Serwis nie miał żadnych zastrzeżeń. 
 3. Weryfikacja instalacji freonowej. Nasza weryfikacja polega na sprawdzeniu pomiarów ciśnień zarówno statycznych jak i również podczas włączonego urządzenia chłodniczego, lecz to nie wszystko! Po sprawdzeniu pomiarów wykonujemy za test nieszczelności pomocą specjalnego detektora nieszczelności marki Testo. 
  1. Tak jak wyżej przedstawiliśmy, zawór rozprężny był źle wyregulowany
  2. A także filtr, który był zainstalowany nie nadawał się do dalszego użytku!
 4. Sprawdzenia działania oraz sprawdzenie pomiarów elektrycznych elementów roboczych. 
  1. Do takich podzespołów jak sprężarka chłodnicza, wentylator skraplacza, automatyka kontrolno-pomiarowa Nasz serwis nie miał najmniejszych zastrzeżeń. 
 5. Naszym Finalnym krokiem, który kończył Nasz serwis była weryfikacja oleju w sprężarce chłodniczej
  1. Po wykonaniu dokładnej próżni oraz po wspawaniu filtra osuszacza/odkwaszacza do instalacji freonowej napełniliśmy układ nowym czystym olejem chłodniczym. A także napełniliśmy układ nowym czynnikiem chłodniczym R-410A.

Naprawa agregatu wody lodowej York 

Po wykonanych czynnościach serwisowych, opiszę Państwu aktywność Naszego serwisu. 

 1. Nasze czynności naprawcze agregatu wody lodowej marki York zapoczątkował dokładne, a przede wszystkim staranne mycie skraplacza.
  1. Ma to na celu między innymi schłodzić, a także dokładnie umyć wymiennik, aby w przyszłości nie doszło do przegrzania sprężarek!
 2. Po dokładnym myciu oraz odzyskaniu czynnika chłodniczego przystąpiliśmy do wyspawywania starego zabrudzonego filtra oraz uzbrojenie urządzenia w nowy filtr/osuszacz z funkcją odkwaszania.
 3. Po uzupełnieniu chillera czynnikiem chłodniczym, Nasza Firma mogła wyregulować zarówno zawór rozprężny, jak i również zając się elektroniką urządzenia.

Prawidłowy dobór urządzeń chłodniczych

Jeżeli nie wiedzą Państwo jaki chiller będzie najkorzystniejszym rozwiązaniem to Nasza Firma wychodzi z otwartą ręką, gdyż dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży HVAC, Nasi specjaliści są w stanie pomóc Wam za darmo! Dobrze słyszycie, za darmo! Nasza Firma ceni sobie dobre słowo Klienta, dlatego właśnie staramy się być jak najbardziej ugodowi w różnych kwestiach.

Asortyment Naszej Firmy

Na życzenie Naszego Klienta jesteśmy w stanie zaopatrzyć się w takie urządzenia chłodnicze jak. Sprzedaż chillerów 

 • Nowe, bądź używane agregaty wody lodowej.
 • Urządzenia chłodnicze o dowolnej mocy chłodniczej. Zakres mocy chłodniczej 1 kW do 1500 kW.
 • Wytwornice wody lodowej dowolnej marki dostępnej na rynku chłodniczym.
 • Chillery o odpowiednich parametrach, które przypadną do gustu Naszego Klienta.

Oferta ChillerSerwis

Wyżej przedstawiliśmy Państwu chillery, w które jesteśmy w stanie dla Was się zaopatrzyć. Przypominam, że każde Nasze urządzenie musi przejść gruntowny przegląd, a także serwis, który jest wykonywany przez Naszych najlepszych specjalistów. Dlatego nie muszą się Państwo martwić o to, że urządzenie przyjdzie nie sprawne! 

Zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z Nami drogą mailową, bądź telefoniczną. Jeżeli wybierają Państwo drogę mailową to wystarczy w skrócie opisać jaki agregat wody lodowej was interesuje, a także do czego będzie służyć. Ewentualnie w razie problemów podeślemy krótki formularz, który pomoże w prawidłowym doborze urządzenia chłodniczego. Gwarantujemy, że korzystając z Naszych usług nie zawiedziecie się! 

Uprzedzamy, że odpowiednio dobrany chiller obniży koszty całej inwestycji, a także pozwoli Nam obniżyć koszty eksploatacyjne. W dodatku cała inwestycja pozwoli Nam na obniżenie zużycia energii elektrycznej dzięki dopasowanej mocy chillera. Ale co ma moc chillera do obniżenia zużycia energii elektrycznej? A właśnie, ponieważ dzięki zbyt małej mocy wytwornicy wody lodowej, Nasze urządzenie może zakłócić działanie maszyn oraz urządzeń, natomiast zbyt duża moc wpłynie negatywnie na koszty eksploatacyjne ( koszty zużycia energii elektrycznej). 

Serwis chiller York ARH-090-AB | ChillerSerwis – Serwis oraz konserwacja urządzeń chłodniczych marki York

ChillerTech.pl

Dziekujemy za ocene! 4.8/5 - (5 votes)