Serwis chiller MTA TAEevo TECH 802
Serwis chiller MTA TAEevo TECH 802

Serwis chiller MTA TAEevo TECH 802

Serwis chiller MTA TAEevo TECH 802 | ChillerSerwis – Serwis agregatów wody lodowej 

W ostatnim czasie Nasza Firma, a dokładniej Firma ChillerSerwis została poproszona o naprawę chillera MTA TAEevo TECH 802. Jednakże, żeby owa naprawa przebiegła pomyślnie to Nasza wyspecjalizowana grupa Serwisantów była zmuszona, przed wczesniej wspomnianą naprawą wykonać przegląd techniczny, który doprowadzi Nas, a także Klienta do epicentrum awarii. Żeby tego było mało to po wykonanej naprawie chillera MTA TAEevo TECH 802, żeby się upewnić, że wszystko zostało wykonane zgodnie z planem. To zadecydowaliśmy wykonać gruntowny serwis chillera MTA TAEevo TECH 802, aby zapewnić zarówno Nas samych, lecz także Klienta, że jego sprzęt będzie działać przez najbliższe kilka, a nawet kilkanaście lat. Oczywiście pod warunkiem, że tym razem Nasz Klient będzie wykonywać regularne przeglądy techniczne fachowej Firmy zajmującej się konserwacją urządzeń chłodniczych

Skorzystaj z pomocy fachowej Firmy, która zajmuje się profesjonalną konserwacją urządzeń chłodniczych! A gwarantujemy, że twoje problemy odejdą w nie pamięć! 

Żeby tego było mało to Nasza Firma jest również w stanie przeprowadzić różnego rodzaju usługi konserwacyjne urządzeń chłodniczych renomowanych marek. Jednakże o tym dowiedzą się Państwo na końcu tego artykułu! Z całą pewnością się Państwo na Nas nie zawiodą, a w momencie skorzystania z Naszej Fachowej pomocy, gwarantujemy, że nie będą Państwo Nas chcieli zamienić na żadną inną Firmę! 

Profesjonalna pomoc specjalistów z Firmy ChillerSerwis już dostępna na terenie całej Polski! 

Chiller MTA TAEevo TECH 802 

Chillera MTA TAEevo TECH 802 to kompaktowe, a przede wszystkim niezawodne urządzenie chłodnicze włoskiego producenta MTA. Który swoimi produktami, a także sprzętem objął całą Europę, a także cały świat. Jego urządzenia chłodnicze są rozpoznawalne, a także najczęściej wykorzystywanym sprzętem w branży chłodnictwa i klimatyzacji do przeróżnych procesów przemysłowych, a także procesów chemicznych. Jednakże to nie wszystko, gdyż te urządzenia chłodnicze spotkamy również w procesach chłodzenia wielkogabarytowych powierzchni, takich jak hale przemysłowe, hale produkcyjne, hoteli, biurowców, lodowisk. 

Zechciej zakupić jedno z urządzeń chłodniczych MTA i ciesz się niezawodnym układem chłodzenia! 

Niestety nie wszystko może być takie piękne jak się wydaje. Mam tu na myśli brak zainteresowania oraz nieodpowiednia konserwacja urządzeń chłodniczych. W tym przypadku Nasza Firma miała okazje zająć się zaniedbanym urządzeniem chłodniczym renomowanej marki MTA, który ze względu na brak odpowiedniej reakcji właściciela na pogarszający się stan, kontynuował jego pracę. Nie zważając na problemy, które mogły mu się przydarzyć! Niestety było już za późno na zmianę decyzji, a Nasza Firma musiała zająć się niesprawnym oraz uszkodzonym urządzeniem chłodniczym.

Zapewnij Sobie odpowiednią konserwację Swojego urządzenia chłodnicze i nie martw się już więcej źle pracującym urządzeniem chłodniczym! 

Ekspertyza chiller MTA TAEevo TECH 802

Przejdźmy jednak do tematu przewodniego Naszego artykułu, który brzmi Serwis chiller MTA TAEevo TECH 802. W momencie przyjazdu Naszego Serwisu do urządzenia chłodniczego MTA TAEevo TECH 802. Nasza Firma dowiedziała się, że nie tylko pomoc w konserwacji będzie potrzebna, gdyż Klient prosi również o pomoc w ulepszeniu metody chłodzenia podczas produkcji piwa. W takim przypadku nie mogliśmy odmówić i od razu nawiązaliśmy konwersację, która miała na celu znaleźć rozwiązanie przede wszystkim, aby usprawnić cały układ chłodzenia, lecz także zminimalizować koszty eksploatacji

Dowiedz się, co sie stało z chillerem MTA TAEevo TECH 802, czytając dalszą część Naszego artykułu! 

Przegląd techniczny chiller MTA TAEevo TECH 802

Przyszła pora na opisanie przebiegu przeglądu technicznego chillera MTA TAEevo TECH 802, z którego Nasz serwis dowiedział się wiele wartościowych rzeczy, a dokładniej.:

 • Niesprawna pompa obiegowa – Wentylator pompy obiegowej, która miała na celu cyrkulację wody lodowej nie działała. Ponadto kompresor był zdekompletowany, a Sam zleceniodawca usiłował go chłodzić przy użyciu zwykłego wentylatora podłogowego. 
 • Brak zastosowania By pass – Na wskutek braku zastosowania by pass na instalacji wody lodowej pompa obiegowa pracuje na pełnych obrotach i jest dławiona przez zawory spustowe odbiorników. 
 • Niedobór czynnika chłodniczego w jednej z sekcji – Nasza grupa Serwisantów zlokalizowała wyciek w dolnej części skraplacza. 
 • Mocno obciążony układ chłodzenia – Ze względu na mocno obciążony układ chłodzenia przez nieadekwatną ilość odbiorników, samo urządzenie chłodnicze nie posiada wystarczającej wydajności do obniżania temperatury medium chłodniczego. 

Zachęcamy do każdo jednorazowego wykonywania przeglądu technicznego przed przystąpieniem do naprawy Swojego urządzenia chłodniczego! 

Naprawa chiller MTA TAEevo TECH 802

Nasi Specjaliści posiadają duże doświadczenie i wiedzę techniczną, dzięki czemu są w stanie szybko i skutecznie naprawić chillery MTA różnego typu i z różnymi rodzajami usterek. W trakcie naprawy przeprowadzamy także szczegółową kontrolę stanu technicznego urządzeń oraz przeprowadzamy niezbędne czynności konserwacyjne, które zwiększają niezawodność i wydajność chillerów MTA. W przypadku awarii chillerów MTA warto skorzystać z Naszej usługi naprawy, ponieważ gwarantujemy szybką reakcję na zgłoszenie, fachowe doradztwo oraz konkurencyjne ceny! 

Jednakże wróćmy do Naszych czynności naprawczych chiller MTA TAEevo TECH 802, w którym znalazło się.:

 1. Usunięcie nieszczelnej rurki skraplacza oraz zaspawanie jej wejścia i wyjścia w celu uniknięcia uszkodzenia delikatnych lameli.
 2. Wykonanie próby szczelności, aby upewnić się, że nie ma już wycieków.
 3. Pomiar wartości ciśnień gazu po uruchomieniu agregatu.
 4. Pomiar poziomu oleju w kompresorach oraz wartości napięć i prądów.
 5. Instalacja nowej pompy obiegowej (na życzenie klienta).

Serwis chiller MTA TAEevo TECH 802

Natomiast w czynnościach serwisowych chiller MTA TAEevo TECH 802 znalazły się takie rzeczy jak.:

 1. Zrzucenie mieszaniny chłodzącej z instalacji i poddanie jej recyklingowi, gdy pozostało około 30% mieszanki, a następnie uzupełnienie go nowym. 
 2. Poddanie całego układu próbie szczelności (wartość ciśnienia 16 Bar) w celu wykrycia ewentualnych wycieków,  a także aby upewnić się, że nie ma już wycieków, a także w celu pozbycia się wilgoci z instalacji.
 3. Uzupełnienie sekcji nowym gazem (freonem).
 4. Gruntowne wyczyszczenie i przepłukanie skraplaczy i podzespołów, a także uprzątnięcie najbliższego otoczenia urządzenia – trzeba pamiętać, że agregat podczas pracy może wciągać brud i zanieczyszczenia z pobliskiego otoczenia.
 5. Pomiar wartości ciśnień gazu po uruchomieniu agregatu.
 6. Pomiar poziomu oleju w kompresorach oraz wartości napięć i prądów.

Nie ryzykuj z niesprawnym chillerem i skorzystaj z usług Naszej profesjonalnej Firmy, która zadba o jego bezpieczną i efektywną pracę. Daj nam szansę, a z pewnością nie pożałujesz.

Zalecamy również, by Nasz Klient wykonał poniższe czynności, aby usprawnić jego system chłodzenia! 

 • Instalacja bufora w układzie wody lodowej. 
 • Zainstalować zawór kompensacyjny chroniący przed zatkaniem pompy.
 • Montaż czujnika ciśnienia oraz falownika, który pozwoli na prawidłowy dobór prędkości pompy obiegowej. 
 • A przede wszystkim zalecamy zapewnić systematyczne przeglądy serwisowe, aby uniknąć usterek oraz poważnych awarii urządzenia. 

Dowiedz się więcej na temat Firmy ChillerSerwis!

Zapewnij wysoką wydajność Swojego chiller’a, która charakteryzować się będzie m.in. wysoką sprawnością energetyczną, efektywnym chłodzeniem, czy chociażby niskim poziomem hałasu. Dzięki Firmie ChillerSerwis, dziś to jest możliwe! Korzystając z fachowej pomocy Firmy ChillerSerwis, mogą Państwo liczyć na gwarancję prawidłowej pracy swojego chillera przez najbliższe kilka, a nawet kilkanaście lat. Oczywiście pod warunkiem, że Firmą prowadzącą owe usługi konserwacyjne będzie Nasza Firma, a te usługi będą wykonywane regularnie. 

Nie zwlekaj! Zadbaj o swój chiller i zapewnij sobie pewność, że będzie on działał w pełni sprawnie przez wiele lat.

Nasza Firma posiada bogaty wachlarz produktów i usług, które obejmują serwis i naprawę urządzeń chłodniczych. W Naszej ofercie znajdują się zarówno nowe, jak i używane, ale w pełni sprawne urządzenia chłodnicze, takie jak Agregaty wody lodowejagregaty skraplająceagregaty chłodniczepompy ciepłachiller oil’erooftopydry coolery oraz centrale wentylacyjne.  Nasza wiedza i doświadczenie pozwala Nam także na serwis i naprawę komponentów chłodniczych, takich jak pompy obiegowe, pompy wody, sprężarki chłodnicze, wentylatory skraplacza, parowniki, wymienniki ciepła i podzespoły elektryczne.

Gwarantujemy profesjonalną i szybką obsługę, aby pomóc Naszym Klientom w utrzymaniu ich urządzeń chłodniczych w pełnej sprawności.

Serwis agregatu wody lodowej MTA TAEevo TECH 802 | ChillerSerwis – Serwis chillerów 

Dziekujemy za ocene! 4/5 - (54 votes)