Serwis Blue Box ECHOS 53.2
Serwis Blue Box ECHOS 53.2

Serwis Blue Box ECHOS 53.2

Serwis chiller Blue Box ECHOS 53.2 | ChillerSerwis – Serwis agregatów wody lodowej

Profesjonalna, a także kompleksowa konserwacja chillerów marki Blue Box, w którą wchodzą między innymi takie rzeczy jak Przegląd techniczny, naprawa, serwis, a także modernizacja chillerów. Nasza Firma od ponad 20 lat prężnie działa na rynku chłodnictwa i klimatyzacji pomagając Klientom w rozwiązywaniu ich problemów związanych z systemami oraz urządzeniami chłodniczymi. Ponadto Serwisanci z Firmy ChillerSerwis dzięki swojej obszernej wiedzy, umiejętnościom, a zarazem najnowocześniejszemu sprzętowi są w stanie rozwiązać Państwa problemy zanim staną się one poważnymi usterkami. Żeby tego było mało to z miłą chęcią Nasza wyspecjalizowana Kadra pomożemy Państwu w doborze, bądź w doradztwie związanym z tymi zaskakującymi systemami i urządzeniami

Zechciej skorzystać z usług profesjonalistów, a zobaczysz jak Twoje problemy odchodzą w niepamięć! 

Jak również wspomniałem wyżej, Nasi doświadczeni i wykwalifikowani Serwisanci są w stanie zidentyfikować i naprawić każdą usterkę, a także przeprowadzić niezbędne czynności konserwacyjne, takie jak serwis i naprawa urządzeń chłodniczych. Dzięki temu Naszym Klientom zapewniamy pełną ochronę przed awariami i przedłużamy żywotność chillerów.

Serwis chillerów Blue Box to gwarancja bezawaryjności i długiego użytkowania. Zaufaj nam i oddaj swoje urządzenia w ręce profesjonalistów!

Chiller Blue Box ECHOS 53.2
Chiller Blue Box ECHOS 53.2 to przemysłowy agregat wody lodowej o wysokiej wydajności chłodniczej, którego mogą Państwo spotkać w różnorakich gałęziach przemysłu. Między innymi wykorzystywany jest on do schładzania przeróżnych procesów przemysłowych, a także procesów chemicznych. Żeby tego było mało, to wykorzystywany jest on również do chłodzenia powierzchni wielkogabarytowych oraz dla zapewnienia komfortu cieplnego na halach produkcyjnych, halach przemysłowych, halach produkcyjnych, biurowcach, hotelach, lodowisk i wiele więcej. Jednakże wróćmy do Naszego głównego zadania w tym artykule, którym jest Serwis chiller Blue Box Echos 53.2.

Dowiedz się więcej na temat chiller Blue BOX ECHOS 53.2 czytając dalszą część tego artykułu! 

Konserwacja chiller Blue Box ECHOS 53.2

Konserwacja chiller Blue Box ECHOS 53.2 to kluczowy element utrzymania urządzenia chłodniczego w dobrej kondycji oraz zapewnienia niezawodnego i efektywnego działania. Regularna konserwacja pozwala na wczesne wykrywanie usterek, co minimalizuje ryzyko awarii i znacznie przedłuża żywotność urządzenia. Dzięki temu można uniknąć kosztownych napraw i wymiany elementów. Nasz zespół Specjalistów dokładnie sprawdzi każdy element urządzenia, przeprowadzi czyszczenie i regulacje, a także oceni stan techniczny całego agregatu wody lodowej.

Z naszymi usługami konserwacyjnymi chiller Blue Box ECHOS 53.2 działać będzie nie tylko wydajnie, ale również bezpiecznie i zgodnie z normami wymaganymi przez prawo.

Ekspertyza chiller Blue box ECHOS 53.2

Nasza Firma, a dokładniej Firma ChillerSerwis dostała zlecenie wykonania naprawy oraz gruntownego serwisu chiller Blue Box KAPPA V ECHOS 53.2.  Urządzenie chłodnicze z jakim przyszło Nam się zmierzyć to chiller włoskiego producenta, który od ponad trzydziestu lat wiedzie prym na światowym rynku w produkcji agregatów chłodzących. Zostań z Nami do końca i dowiedz się co się stało z chillerem Blue Box ECHOS 53.2!

Zachęcamy do systematycznych serwisów urządzeń chłodniczych, wykonywanych przez odpowiednio wykwalifikowany i doświadczony personel!

Przegląd techniczny chiller Blue Box ECHOS 53.2

Przegląd techniczny chiller Blue Box Echos 53.2 jest niezwykle istotnym elementem dbania o sprawną pracę urządzeń chłodniczych. W przypadku chillera Blue Box ECHOS 53.2, zostały wykryte następujące problemy: Przypominamy, że właściwa diagnoza i naprawa usterek to podstawa, by uniknąć poważniejszych problemów związanych z tymi zaskakującymi urządzeniami chłodniczymi!

Po wykonaniu czynności przeglądu technicznego chiller Blue Box Echos 53.2 Nasz Serwis dowiedział się takich rzeczy jak:

 • Brak jakiejkolwiek dokumentacji serwisowej.
 • W agregacie nie zastaliśmy czynnika chłodzącego – najprawdopodobniej został zrzucony przez firmę, która przetransportowała go do Polski.
 • Rozmontowano również moduł sterowania i rozłączono okablowanie.
 • Po zbadaniu oleju okazało się, że jest on przejrzysty oraz nie zakwaszony.
 • Kontrola parametru oporu zwojów silnika sprężarki potwierdziła jego sprawność.
 • Po zmierzeniu oporu uzwojenia między fazami okazało się, że silniki wentylatorów są jeszcze w dobrej kondycji.
 • Niestety wkłady filtrów nadawały się do wymiany.
 • Zbadaliśmy również czujniki różnicy ciśnień oraz Flow switch.

Zaufaj Naszej wiedzy i doświadczeniu, a Twój chiller będzie pracował jak nowy!

Serwis chiller Blue Box ECHOS 53.2

Czynności serwisowe chiller Blue Box Echos 53.2, które zostały wykonane 

 • Wykonanie dokładnego czyszczenia chiller’a, włączając w to skraplacze,
 • Przeprowadzenie oględzin całego układu w celu wykrycia ewentualnych nieprawidłowości,
 • Monitorowanie pracy sprężarki i sprawdzenie pracy pompy obiegowej oraz innych elementów roboczych,
 • Sprawdzenie szczelności układu i zaworów oraz ilości i ciśnienia medium,
 • Sprawdzenie poziomu oleju i zalecenie jego wymiany,
 • Przegląd okablowania oraz połączeń oraz pomiar napięcia faz,
 • Przejście procesu płukania całej instalacji wody lodowej za pomocą specjalnej mieszaniny.

Jeśli te czynności serwisowe chiller Blue Box ECHOS 53.2  nie zostałyby wykonane, mogłyby pojawić się dalsze problemy z działaniem urządzenia chłodniczego, co mogłoby prowadzić do jego uszkodzenia lub awarii.

Naprawa chiller Blue Box ECHOS 53.2

Mimo, że część z czynności naprawczych napisaliśmy w powyższym akapicie, to postaram się je również wypisać w poniższych czynnościach naprawczych chillera Blue Box ECHO 53.2. A także napiszę co by się stało, gdyby owe nieprawidłowości nie zostały rozwiązane! 

Czynności naprawcze chiller Blue Box Echos 53.2

 • Na wstępie przeprowadziliśmy próbę szczelności przy wartości ciśnienia 16 Bar. Wykorzystaliśmy w tym celu azot techniczny. Po 48 godzinach testu mogliśmy przejść do wypełnienia instalacji nowym, czystym freonem.
 • Od nowa podpięliśmy moduł sterowania, wyczyściliśmy pokryte śniedzią styki a także wymieniliśmy na nowe końcówki przewodów.
 • Zmierzyliśmy napięcia prądów oraz porównaliśmy je z wartościami na tablicy znamionowej.
 • Obydwa układy poddaliśmy próbie próżni żeby pozbyć się z nich wilgoci.
 • Za pomocą mausera przepłukaliśmy instalację, wymienniki ciepła, pompy – zastosowaliśmy w tym celu specjalną płukankę.
 • Dobiliśmy instalację freonem do poziomu rekomendowanego przez producenta.
 • Na końcu gruntownie wyczyściliśmy cały agregat.

Gdy zakończyliśmy prace naprawcze, a także serwisowe, uruchomiliśmy chiller. Następnie przeprowadziliśmy konieczne testy w wyniku których okazało się, że agregat pracuje poprawnie -sprężarki działają miarowo i cicho, urządzenie szybko osiąga wybraną temperaturę. Dlatego postanowiliśmy odkupić od klienta chiller. Po zakupie przeprowadziliśmy jeszcze tylko remont pompy obiegowej, który polegał na wymianie zużytych łożysk.

Dowiedz się więcej na temat Naszej Firmy!

Zapewnij wysoką wydajność Swojego chiller’a, która charakteryzować się będzie m.in. wysoką sprawnością energetyczną, efektywnym chłodzeniem, czy chociażby niskim poziomem hałasu. Dzięki Firmie ChillerSerwis, dziś to jest możliwe! Korzystając z fachowej pomocy Firmy ChillerSerwis, mogą Państwo liczyć na gwarancję prawidłowej pracy swojego chillera przez najbliższe kilka, a nawet kilkanaście lat. Oczywiście pod warunkiem, że Firmą prowadzącą owe usługi konserwacyjne będzie Nasza Firma, a te usługi będą wykonywane regularnie. 

Nie zwlekaj! Zadbaj o swój chiller i zapewnij sobie pewność, że będzie on działał w pełni sprawnie przez wiele lat.

Nasza Firma posiada bogaty wachlarz produktów i usług, które obejmują serwis i naprawę urządzeń chłodniczych. W Naszej ofercie znajdują się zarówno nowe, jak i używane, ale w pełni sprawne urządzenia chłodnicze, takie jak Agregaty wody lodowejagregaty skraplająceagregaty chłodniczepompy ciepłachiller oil’erooftopydry coolery oraz centrale wentylacyjne.  Nasza wiedza i doświadczenie pozwala Nam także na serwis i naprawę komponentów chłodniczych, takich jak pompy obiegowe, pompy wody, sprężarki chłodnicze, wentylatory skraplacza, parowniki, wymienniki ciepła i podzespoły elektryczne.

Gwarantujemy profesjonalną i szybką obsługę, aby pomóc Naszym Klientom w utrzymaniu ich urządzeń chłodniczych w pełnej sprawności.

Serwis chiller Blue Box KAPPA V ECHOS LN 53.2 | ChillerSerwis – Serwis agregatów wody lodowej Blue Box

Dziekujemy za ocene! 4.5/5 - (152 votes)