Serwis Air Blue Alfa 141
Serwis Air Blue Alfa 141

Serwis Air Blue Alfa 141

Serwis i naprawa Chiller Air Blue Alfa 141 | ChillerSerwis

ChillerSerwis wraz z Firmą ChillerTech, a także SKIC Robert Aptacy podjęła się naprawy urządzenia Air Blue Alfa 141. Chiller został wyprodukowany przez włoską markę Blue Box, która oprócz urządzeń chłodzących produkowała również pompy ciepła. Firma wypuściła kilka modeli z serii ALFA, a zastosowanie danych modeli różniło się w zależności od potrzeb klienta.

Przyczyna zgłoszenia serwisu

Urządzenie pracowało bardzo dobrze, lecz w tym dniu chiller Air Blue Alfa 141 przestaje pracować zaraz po jego uruchomieniu. Chiller należy wy-serwisować, oraz ewentualnie naprawić.

Ekspertyza ChillerSerwis dotycząca agregatu wody lodowej

 1. Chiller bardzo zaniedbany, wymagający generalnego remontu
 2. Widoczne ślady wycieków oleju
 3. Zdiagnozowaliśmy duże skupiska korozji, m.in. na instalacji freonowej
 4. Wycieki z układu chłodniczego, a także na króćcach łączeniowych
 5. Urządzenie wyłącza się ze względu na pojawienie się wysokich parametrów ciśnienia – presostat zatrzymuje pracę sprężarki
 6. Pompa wody do gruntownego remontu, m.in. konieczna wymiana mocno zużytych łożysk
 7. Luzy na przyłączach elektrycznych. Przegrzane kable zasilające
 8. Omyłkowo wpięte Kabel czujnika wysokiego ciśnienia podłączony do czujnika niskiego ciśnienia. Dlatego nawet po wymianie czujnika kompresora przestawał pracować oraz na module sterującym pojawiał się komunikat HP.
 9. Źle zainstalowany filtr wody, który powinien znajdować się miedzy zaworami odcinającymi. W przypadku wymiany filtra, lub jego wyczyszczenia musimy spuścić co najmniej połowę glikolu z instalacji.
 10. Medium straciło swoje pierwotne właściwości. Ze względu na nieszczelność, w roztworze woda – glikol etylowy zaobserwowaliśmy nadmiar wody
 11. Według naszej opinii urządzenie raczej powinno zostać odinstalowane, zutylizowane i w miejsce starego, mocno zużytego chillera należałoby wstawić nową jednostkę.

  Serwis, a także naprawa agregatu wody lodowej Air Blue Alfa 141

  Serwis agregatu wody lodowej Air Blue Alfa 141
  Serwis chiller Air Blue Alfa 141
 1. Pierwszą czynnością było ponowne, tym razem prawidłowe podłączenie kabli zasilania oraz zainstalowanie nowego czujnika wysokiego ciśnienia razem z kapilarami
 2. Wymieniliśmy spalony zasilacz oraz kondensator elektrolityczny
 3. Zużyty czynnik chłodniczy zmagazynowaliśmy, oraz przeważyliśmy. Instalację freonową napełniliśmy nowym i czystym czynnikiem chłodniczym. Ze względu na kłopoty finansowe zleceniodawcy, udało się uzupełnić instalację tylko do minimalnego wymaganego poziomu. Z tej samej przyczyny nie wymieniliśmy filtra freonu i musieliśmy zrezygnować z generalnego remontu pompy wody.
 4. Cała instalacja zasilająca zostanie wykonana przez klienta
 5. Po uruchomieniu agregatu urządzenie osiąga żądaną temperaturę
 6. Dokładnie umyliśmy chiller wraz z usunięciem wycieków oleju w okolicy sprężarki. Bardzo mocno skupiliśmy się na skraplaczu wytwornicy wody lodowej którą była brudna, a także pogięta.
 7. Agregat niestety w dalszym ciągu jest głośny podczas swej pracy

Podsumowanie prac naprawczych

Po Naszej naprawie i niepełnym serwisie (nie udało się dokonać wszystkich prac ze względu na ograniczenia budżetowe klienta) urządzenie wróciło do pracy. Na pewno chiller wymaga jeszcze dodatkowych nakładów finansowych, a także częstszego serwisowania. Pamiętajmy, że aby długo można było się cieszyć nienaganną pracą jakiegokolwiek sprzętu należy zadbać o systematyczne przeglądy i rutynowe  naprawy.

Serwis i naprawa Chiller Air Blue Alfa  141 | ChillerSerwis

Dziekujemy za ocene! 4.1/5 - (42 votes)