Chiller Trane 200 kW

Chiller Trane 200 kW | ChillerSerwis – Sprzedaż oraz wynajem agregatów wody lodowej marki Trane

W Naszej szerokiej gamie agregatów wody lodowej, znalazło się w ostatnim czasie bardzo ciekawe urządzenie chłodnicze marki Trane o mocy chłodniczej wynoszącej ponad 200 kW. Chiller, o którym będzie mowa w tym artykule został wyprodukowany w 2000 r. przez firmę Trane, która specjalizuje się w budowie agregatów wody lodowej. Głównym zadaniem oraz funkcją urządzeń chłodniczych tej marki jest nic innego jak stabilizacja procesów chemicznych, jak i również przemysłowych.

Agregat wody lodowej

Chiller Trane EGCAL800
Chiller Trane EGCAL800

Agregaty wody lodowej tak jak wyżej napisaliśmy, to urządzenia, których głównym zadaniem, a także funkcją jest chłodzenie oraz stabilizacja procesów chemicznych oraz przemysłowych. Nasza Firma na bieżąco stara się przekonywać to co nowszych Klientów oraz firmy współpracujące na agregaty bazujące na wodzie lodowej. Jest to spowodowane negatywnym wpływem na środowisko instalacjami freonowymi, a ponadto są one o wiele bardziej kosztowne niż stosowane przez nas instalacje wody lodowej(glikol). Nie pozwólmy sobie na niszczenie Naszego środowiska, w którym wspólnie razem żyjemy! Należy jednak pamiętać, że zarówno w układach wody lodowej, jak również tradycyjnych systemach znajduje się freon, który może w każdym momencie się rozszczelnić i dostać się do Naszej atmosfery. Więcej na temat tych fascynujących urządzeń dowiecie się w odrębnym artykule: Agregat wody lodowej.

Chiller Trane ECGAL800

Trane ECGAL800 to wysokowydajny agregat chłodniczy o wydajności wynoszącej 200 kW. Wyposażony w sprężarki typu scroll o obniżonym poziomie głośności ,pozwala Nam osiągnąć naprawdę zaskakujące efekty, zachowując przy tym chichą i kulturalną pracę. Warty również zwrócenia uwagi jest wymiennik Alfa-Laval, który posiada zwiększony współczynnik przenikalności cieplnej. To wszystko sprowadza się do szerokiego zakresu pracy owego urządzenia, który jest w stanie pracować od -8 oC do nawet 45 oC. O tak małych gabarytach oraz wysokiej sprawności energetycznej tego urządzenia, może pomarzyć nie jeden posiadacz hal produkcyjnych itp.

Wyposażenie Trane ECGAL800

  • System sterowania – Prosty, a także przyjemny w obsłudze system sterowania pozwala urządzeniu na szeroki zakres prac nawet od -8oC, aż po 45 oC. Ponadto wysokiej jakości pomiary podzespołów urządzenia pozwala Nam na zmienne obciążenie urządzenia, co wpływa na dłuższą żywotność urządzenia. 
  • System kontrolno-pomiarowo-zabezpieczający – Wyjątkowy pod każdym względem system kontrolny pozwala Nam efektywną, a zarazem bezpieczną pracę urządzenia chłodniczego.
  • Sprężarki – Sprężarki typu scroll o obniżonym poziomie głośności pozwalają nam na przede wszystkim cichą oraz kulturalną pracę urządzenia. Dzięki niskim prądom oraz małym gabarytom, tego typy sprężarek co dzień zyskują coraz większą liczbę odbiorców, którzy w następnym etapie zamieniają swoje poprzedniki tymi o to sprężarkami. Dzięki zastosowanej izolacji akustycznej jesteśmy w stanie wygłuszyć pracę całego urządzenia do ponad 98 dBA. Co jest naprawdę dobrym wynikiem!
  • Wymiennik ciepła – Przystosowane do ciężkich warunków pracy wymienniki ciepła o podwyższonym współczynniku przenikalności cieplnej w odmianie płytowej marki Alfa-Laval. Podzespoły te cechują się między innymi wysokim współczynnikiem przenikalności cieplnej. A także efektywną oraz w pełni wydajną pracą. Kończąc na obniżonych kosztach eksploatacji w porównaniu do wymienników płaszczowo-rurowych.

Dane techniczne Trane ECGAL800:

Tabliczka znamionowa Trane EGCAL800
Tabliczka znamionowa Trane EGCAL800
Producent Trane
Model ECGAL800
Moc chłodnicza 200 kW
Zastosowany czynnik chłodniczy R407C   /   obieg A – 21 kg   /   obieg B – 21 kg
Ilość obiegów chłodniczych 2 obiegi chłodnicze
Rok produkcji 2000 r.
Króćce połączeniowe gwint 2 1/2″ – DN65
Zakres prac od -8 oC do 45 oC
Liczba, a także rodzaj sprężarek 4 szt. sprężarki typu scroll Danfoss
Waga ok. 2000 kg
Wymiary szerokość – 1950 mm; długość – 3100 mm; wysokość – 1650 mm

Chiller Trane 200 kW | ChillerSerwis – Sprzedaż agregatu wody lodowej marki Trane

Skontaktuj się z Nami już dziś, a gwarantujemy ci dobrą ofertę na Chiller Trane EGCAL800!

Posiadamy niezbędne certyfikaty oraz świadectwa kwalifikacji m.in. z zakresu obsługi technicznej, demontażu, regeneracji instalacji i urządzeń chłodniczych. Również posiadamy takie na, które warto zwrócić szczególną uwagę a są to odzysk i unieszkodliwianie substancji kontrolowanych. Nasze usługi świadczymy na terenie całej Polski. 

Zachęcamy do odwiedzenia Naszych innych artykułów o agregatach chłodniczych: Serwis Chiller Trane CVGAM240SDAABB0. Serwis chiller Trane ECGAN600. Serwis agregatów wody lodowej, Wynajem Chiller, Agregat wody lodowej Vertiv 120 kW, Serwis Chiller Carrier 38RA-080, Serwis chiller Lennox EAC210. A także strone InstalacjaWodyLodowej i ich artykuł o budowie systemów wody lodowej!

 

Dziekujemy za ocene! 4.9/5 - (49 votes)