Serwis agregatów skraplających
Serwis agregatów skraplających

Serwis agregatów skraplających

Serwis agregatów skraplających | ChillerSerwis – Profesjonalny, a przede wszystkim bezpieczny serwis agregatów skraplających

Z góry gorąco zachęcamy Państwa do odwiedzenia Naszych dwóch artykułów o podobnej treści, które mogą Państwu pomóc, bądź doradzić w wyborze profesjonalnej Firmy z branży HVAC-R. Artykuły te bowiem opisują przebieg, a przede wszystkim doradzają na co warto zwrócić uwagę podczas serwisu urządzeń chłodniczych. Artykułami o których teraz jest mowa to: Serwis agregatów wody lodowej, a także serwis agregatów chłodniczych. Natomiast w tym artykule skupimy się głównie na temacie przewodnim, czyli serwis agregatów skraplających.

Zapewne zastanawiają się Państwo co jesteśmy w stanie zaoferować w momencie, gdy zechcą Państwo skorzystać z Naszych usług

Jeżeli tak jest to z miłą chęcią Państwu opowiem po krótce, czym jest, czym się zajmuje, jak długo funkcjonuje, jakie posiada doświadczenie oraz ceny, a przede wszystkim dlaczego warto zaufać Naszej Firmie!

Baner ChillerSerwis

Wszystko co musisz wiedzieć na temat ChillerSerwis! 

 • Czym się zajmuje ChillerSerwis?
 • Jak długo funkcjonuje Firma ChillerSerwis?
  • Dzięki swojej niezawodności działamy na rynku chłodniczym od ponad 2005 roku, gdzie zajmowaliśmy się naprawianiem lodówek samochodowych, przechodząc to w co nowsze, a także większe urządzenia chłodnicze. Widząc jak dobrze Nam idzie prowadzenie swojego interesu postanowiliśmy wejść na wyższy poziom oferując to co pretensjonalniejsze rozwiązania chłodnicze.  
 • Jakie posiada doświadczenie Nasza Firma?
  • Jak już wcześniej powiedzieliśmy, dzięki ponad 20 letniej pracy w branży HVAC-R nie ma dla Nas rzeczy nie możliwych. Posiadamy wyspecjalizowany serwis, który stacjonuje na terenie całej Polski rozwiązując to co nowsze problemy związane z nieprawidłową pracą urządzeń chłodniczych. To właśnie dzięki Naszemu serwisowi zawdzięczamy prawidłową pracę hal produkcyjnych i nie tylko! W przyszłości Nasza Firma będzie starała się zrobić sobie wizytówkę z wykorzystaniem największych inwestycji na terenie całej Europy, a może i nawet na całej ziemi. Dzięki czemu pozazdrości Nam nie jedna konkurencyjna firma, a przede wszystkim nowi Klienci nie będą się bać o źle wykonaną pracę. 
 • Jak wyglądają Nasze ceny względem konkurencyjnych Firm?
  • Naszym zdaniem jest to kwestia zależna od posiadanych środków na konserwację urządzeń chłodniczych. Gdyż dla niektórych może być to tanio, lecz dla innych drogo. Szczerze powiedziawszy patrząc na ceny autoryzowanych Firm konserwacyjnych Nasze ceny są wybitnie niskie. Stąd też wysokie zainteresowanie Naszymi usługami na terenie całej Polski! Jednakże zalecamy skorzystać z Naszych usług, aby sobie samemu odpowiedzieć na to pytanie, czy się opłaca 😀 
 • Dlaczego warto zaufać Naszej Firmie?
  • Przede wszystkim głównym argumentem, dlaczego warto zaufać Naszej Firmie jest oczywiście
   • Długoletnie doświadczenie, które możemy wykorzystać na wiele sposobów w celu rozwiązania Państwa problemu. 
   • Dostępność, dla wielu klientów zaskakująca jest informacja, że Nasza Firma jeździ po całej Polsce, aby pomagać przedsiębiorcom.
   • Najlepszy sprzęt na rynku chłodnictwa, a także przygotowanie. W momencie, gdy Klient postanowi skorzystać z Naszych usług, na miejsce awarii przyjeżdżamy dużym uzbrojonym samochodem dostawczym. Który zaopatrzony jest w wszystko co jest tylko potrzebne, aby usunąć awarię na miejscu!
   • Zaufanie Klientów. Klienci, którzy wcześniej mieli okazję skorzystać z Naszych usług, do teraz pragną korzystać tylko z Naszych usług! Liczby mówią same za siebie, jak wielu zadowolonych Klientów posiadamy!
   • Oraz wiele więcej korzyści płynących z korzystania z Naszych usług. 

W takim razie nie pozostaje Państwu nic innego jak skorzystanie z usług Naszej Firmy | W tym przypadku jest to serwis agregatów skraplających!

Agregat skraplający

Przed przystąpieniem do głównego tematu Naszego artykułu warto powiedzieć kilka słów o agregacie skraplającym. Otóż chillery dzieli się na wiele podobnych produktów, w tym agregaty skraplające i chillery. Ponadto niektórzy z Naszych Klientów określają agregaty chłodnicze jako centrale wentylacyjne, pompy ciepła i inne urządzenia chłodnicze, które wytwarzają chłodzenie. W tym artykule postaramy się jednak skupić tylko na agregatach skraplających.

W porównaniu agregat skraplający posiada medium chłodnicze, którym jest gaz chłodniczy, natomiast agregat wody lodowej jak sama nazwa wskazuje posiada jako medium chłodnicze wodę lodową, a także może posiadać inne medium. 

Przegląd techniczny agregatów skraplających

Przypominamy, że przed serwisowaniem jakichkolwiek urządzeń Nasza Firma jest zobowiązana do przeprowadzenia przeglądu technicznego agregatu skraplającego. Przeglądy techniczne wykonujemy tylko wtedy, gdy klient zdecyduje się na naprawę chillera.

Zobacz jakie to proste! Po prostu postaw na profesjonalistów i skontaktuj się z nami przez e-mail!

Konserwacja agregatów skraplających

Jeśli kiedykolwiek miałeś okazję odwiedzić Naszą stronę internetową, to wiesz, jak ważna jest konserwacja Twojego agregatu skraplającego. Przede wszystkim koszt napraw jest bardzo wysoki w porównaniu do regularnej konserwacji, więc dobrze się zastanów przed podjęciem decyzji!

Chętnie zadbamy o Twój sprzęt chłodzący, abyś nie musiał się martwić o problemy.

Jeżeli Nasz serwis wykonał przegląd techniczny/zerowy chillera to możemy spokojnie serwisować chiller, a wygląda to tak:

Serwis agregatów skraplających

 • Przegląd wizualny i techniczny agregatu chłodniczego – Na tym etapie Nasz Serwis wkłada cały swój wysiłek w analizę jednostki. W nim dowiaduje się jakie jest zużycie urządzenia i nie tylko! Sprawdzany jest stan techniczny i wizualny urządzenia. Skupiamy się głównie na układzie freonowym, który może zawierać plamy oleju, które wskazują na wyciek freonu.
 • Kontrola i weryfikacja poprawności działania automatyki kontrolno-pomiarowej. Dzięki zaawansowanemu wyposażeniu wykonujemy szczegółowe pomiary poszczególnych elementów zabezpieczających, kontrolno-pomiarowych przeznaczonych do ochrony urządzenia.
 • Przegląd zabezpieczeń systemu — Obejmuje czujniki ciśnienia, czujniki przepływu i czujniki do monitorowania wyrównania faz i kolejności.
 • Sprawdzenie wydajności pomp obiegowych – Oczywiście jeśli urządzenie jest wyposażone w te pompy. Proces ten obejmuje również czyszczenie filtra zimnej wody.
 • Sprawdzenie instalacji freonowej – Można sobie tylko wyobrazić, jak ważne jest upewnienie się, że w instalacji freonu nie ma wycieków freonu. Dlatego na tym etapie sprawdzany jest pomiar ciśnień roboczych zarówno statycznych, jak i chłodniczych freonu.
 • Przegląd elementów roboczych — Elementy robocze obejmują takie elementy, jak sprężarka chłodnicza oraz wentylator skraplacza. Głównym powodem sprawdzania tych elementów jest zmniejszenie ryzyka wystąpienia zwarć elektrycznych w urządzeniu oraz bezpieczeństwo Naszych Klientów.
 • Ocena oleju chłodniczego w sprężarce – Olej sprężarkowy powinien być jak nowy, kiedy go sprawdzamy. Abyśmy mieli 100% pewność, że system jest czysty.
 • Pełne czyszczenie skraplacza — ta czynność dotyczy skraplaczy gaz/powietrze. Ale w chillerach chłodzonych wodą czyścimy filtry wody chłodzącej.
 • Sporządzenie raportu serwisowego gotowego do przejścia do CRO – Raport zawiera wszystkie wymienione środki, błędy i zagrożenia. Co jest uwzględnione w dalszej pracy agregatu.

Naprawa agregatów skraplających

Dzięki ponad 20-letniemu doświadczeniu na rynku agregatów chłodniczych rozumiemy, że każda awaria agregatu jest inna. Przed jakąkolwiek naprawą urządzenie musi zostać wykonany serwis, bądź przegląd techniczny, który wykaże skutki,  a także wyraźnie pokaże powód jego powstania. Przypominamy, że regularne serwisowanie urządzeń to niezwykle ważny element, który doprowadzi do tego, aby urządzenie działało przez długi czas. Z tego właśnie powodu zachęcamy Państwu do skorzystania z Naszej usługi, która ma na celu przedłużenie żywotności Twojego sprzętu.

Serwis urządzeń skraplających

W związku z tym, że Nasza Firma prowadzi serwis urządzeń chłodniczych na terenie całej Polski, mieliśmy okazję natrafić na takie urządzenia jak.: 

 • Agregaty chłodnicze. Wysłane przez Klienta agregaty chłodnicze trafiają do Naszej Firmy, aby następnie Nasz serwis przystąpił do kompleksowej naprawy, bądź  gruntownego remontu. Nasz serwis po wykonaniu naprawy/serwisu przechodzi do testowania chillera do wydajności chłodniczej 200 kW. (Powodem tego jest, zbyt mała moc zakładu, aby uruchomić mocniejsze urządzenia. Jednakże na to też mamy swój własny sposób, ponieważ możemy sprawdzić wszystkie elementy robocze odpalając je jedno po drugim.)
 • Maszyny, które zostały kupione oraz szykowane są do sprzedaży, bądź do wynajmu,
 • Agregaty wody lodowej, które posiadają poważne uszkodzenia, przykładowymi uszkodzeniami były. Awaria sprężarki chłodniczej, zalanie instalacji freonowej wodą lub uszkodzenie wymiennika ciepłą itd…
 • Chillery niestandardowe – naprawiamy schładzacze dowolnego medium, bardzo rzadko potrzebujemy więcej czasu do poznania specyfikacji określonego urządzenia,
 • Chiller Oil – te urządzenia specyfikują się w długim czasie mycia układu chłodzenia co przyczynia się do działania w Naszym serwisie.
 • Chillery chłodzone wodą, ze sprężarkami śrubowymi, bądź ze sprężarkami odśrodkowymi,
 • Chillery chłodzone powietrzem ze sprężarkami spiralnymi/śrubowymi,
 • Agregaty chłodzone wodą i bez skraplaczowe agregaty ze sprężarkami spiralnymi,
 • Urządzeniach chłodzonych wodą, kompletne i bez skraplaczowe agregaty chłodnicze ze sprężarkami śrubowymi,

Zalety stosowania agregatów wody lodowej 

 • Przede wszystkim są to czynniki środowiskowe, ponieważ mają mniejszy wpływ niż urządzenia CFC!
 • Niższe koszty operacyjne i inwestycyjne. Tylko u Nas!
 • Niezawodność i zwiększona wydajność agregatów chłodniczych sprawiły, że stały się one bardzo popularne na rynku chłodniczym.

Coś na koniec

Nasza Firma ma możliwość współpracy z agregatami skraplającymi znanych marek takich jak Trane, Carrier, MTA, Climaveneta, Clivet, Clint, Vertiv, Unflair, AERMEC, BlueBox itp. Dodatkowo każda z Naszych interwencji jest inna, więc jesteśmy w 100% pewni, że gdy poprosisz Nas o pomoc, rozwiążemy Twój problem. Mało tego ChillerSerwis dynamicznie rozwija swoją branżę usługową, rozszerzając ją o naprawę, regenerację i modernizację agregatów wody lodowej. A także naprawę i regeneracje elementów chłodniczych, w tym sprężarek oraz pomp wodnych.
 
Działamy profesjonalnie od 20lat na terenie całej Polski! 
Serwis agregatów skraplających | ChillerSerwis – Niezawodny serwis agregatów skraplających
Dziekujemy za ocene! 4.5/5 - (24 votes)