Chiller Serwis

Chiller Serwis | ChillerSerwis – Serwis agregatów wody lodowej

Firma ChillerSerwis to prężnie rozwijająca się Firma na rynku chłodnictwa i klimatyzacji, która dzięki swojej obszernej wiedzy, a także wyspecjalizowanej grupie Serwisantów jest w stanie zdziałać cuda z Państwa urządzeniami chłodniczymi. Od ponad 20 lat, pomagamy Naszym Klientom zapewnić odpowiednie chłodzenie opiekując się, a także konserwując różnego rodzaju urządzania chłodnicze. W Naszej ofercie znaleźć mogą Państwo takie usługi jak.: serwis, naprawa, a także modernizacja takich urządzeń jak: Agregaty wody lodowej, agregaty chłodnicze, agregaty skraplające, pompy ciepła, rooftopy, chiller oile oraz dry coolery.  

Teraz przyszła kolej na ciebie! Powierz swoje urządzenie chłodnicze Firmie ChillerSerwis i ciesz się prawidłową pracą swojego urządzenia chłodniczego! 

Ponadto, dzięki współpracy z Firmą ChillerTech oraz SKiC Robert Aptacy jesteśmy w stanie dostarczyć Państwu nowe, a także używane, lecz w pełni sprawne chillery o dowolnej wydajności chłodniczej. Jednakże to nie wszystko, gdyż oprócz wydajności chłodniczej jesteśmy w stanie pod specjalne wymagania Klienta przygotować chiller jednej z renomowanych marek dostępnych na rynku HVAC & R. Jednakże na ten temat dowiedzą się Państwo w innych Naszych artykułach! 

Zostań z Nami do końca i dowiedz się czegoś nowego na temat serwisu chillerów i innych urządzeń chłodniczych! 

Konserwacja urządzeń chłodniczych

Tak jak również wcześniej wspominałem, Firma ChillerSerwis od ponad 20 lat działa na rynku chłodnictwa i klimatyzacji. Pomagając zachować setkom Firm prawidłowe chłodzenie. To właśnie dzięki ciężkiej pracy oraz chęci zostania ogólnoświatowym Serwisantem chillerów, staliśmy się Pionierem w branży HVAC & R. Ponadto wciąż poszerzając swoją gamę usług udaje Nam się trafić do coraz to szerszego grona odbiorców. 

Jednakże wróćmy do konserwacji urządzeń chłodniczych! 

Zajmujemy się profesjonalną konserwacją urządzeń chłodniczych, w których skład wchodzą takie usługi jak:

 • Serwis chillerów – Bez względu na to, gdzie jesteś w Polsce, najważniejsza jest prawidłowa praca Twojego urządzenia chłodniczego, a uzyskasz to tylko i wyłącznie dzięki profesjonalnej pomocy Specjalistów z Firmy ChillerSerwis!
 • Naprawa chillerów – Dzięki dostępowi do oryginalnych podzespołów chłodniczych i nowoczesnego sprzętu, Nasi eksperci z branży HVAC & R z pewnością zajmą się Twoim problemem/awarią,
 • Modernizacja chillerów – Na życzenie Naszego Klienta jesteśmy w stanie zmodernizować układ chłodzenia chillera specjalnie pod wymagania klienta!
 • Przeglądy techniczne – Nasza Firma jest w stanie prowadzić regularne przeglądy techniczne, aby upewnić się, że Twój sprzęt działa prawidłowo!
 • Przeglądy okresowe – Tak samo jak w przypadku przeglądów technicznych i serwisów. Nasza firma jest w stanie prowadzić regularne przeglądy okresowe zapobiegające niepotrzebnym awariom,
 • Utylizacja chillerów – Dzięki posiadanym certyfikatom i zezwoleniom Nasza Firma jest w stanie utylizować Państwa chiller wraz z utylizacją czynnika chłodniczego!

Ponadto pełnimy również inne usługi związane z różnego rodzaju chillerów, natomiast należą do nich:

 • Montaż chillerów – Gdy Nasi Klienci zakupią chiller od Naszej Firmy, bądź zakupią jedne z urządzeń chłodniczych we własnym zakresie. Jednak nie posiadają wyspecjalizowanej Firmy, która się zajmie montażem to gorąco zachęcamy do skorzystania z Naszej fachowej pomocy. Przypominamy, że niewłaściwy montaż i ustawienie chillera może niekorzystnie może wpłynąć na funkcjonowanie Naszego sprzętu!
 • Budowa systemów chłodzenia pod chillery – Jakby tego było mało, Nasza Firma jest w stanie zbudować od podstaw pełny system chłodzenia pod specjalne wymagania Klienta.
 • Sprzedaż chillerów – Sprzedaż chillerów oraz agregatów chłodniczych renomowanych marek. Posiadamy agregaty chłodnicze w szerokim zakresie mocy, od 1 kW do 1500 kW! Ponadto gwarantujemy, że każdy agregat chłodniczy będzie działał prawidłowo. Ponieważ przed każdą sprzedażą przeprowadzana jest dokładna analiza wraz z usługami zapobiegającymi przyszłym awariom,
 • Wynajem chillerów – Klientom, którzy nie mają wystarczających środków na zakup nowego lub używanego agregatu chłodniczego, możemy zaoferować usługę wynajmu agregatów chłodniczych, która w ostatnim czasie staje się coraz bardziej popularna. A to ze względu na okazję poznania Nas z pierwszej ręki i jednocześnie dowiedzieć się o sprzęcie chłodniczym!

Nic Nas nie cieszy tak bardzo jak uśmiech na twarzy Klienta w momencie naprawienia, bądź wykonania jednej z Naszych usług. 

Serwis chillerów

Jeżeli nie Posiadasz jeszcze wyspecjalizowanego Serwisu, który będzie w stanie regularnie prowadzić serwisu Twojego urządzenia chłodniczego. To w takim razie Firma ChillerSerwis z miłą chęcią zaopiekuje się Twoim chillerem! Ale to nie wszystko ponieważ, w momencie, gdy Nasz Klient będzie regularnie korzystał z Naszej fachowej pomocy to jesteśmy w stanie zagwarantować prawidłową pracę przez najbliższe kilka, a nawet kilkanaście lat! To właśnie dzięki regularnym, a także fachowym serwisom chillera będziemy w stanie pozwolić Państwu bezproblemowo korzystać ze swojego urządzenia chłodniczego, nie martwiąc się przy tym odnośnie awarii i innych problemów związanych z chłodzeniem wodą lodową!

Poniżej Państwu przedstawię oraz opiszę jak wyglądają przykładowe serwisy trzech najpopularniejszych urządzeń chłodniczych! 

Serwis agregatów wody lodowej

Przykładowy serwis agregatów wody lodowej wygląda w sposób następujący. Jednakże wraz z czasem, a także nowszym sprzętem jesteśmy w stanie usprawnić, bądź rozszerzyć listę przebiegu serwisu! Czego trzeba mieć na uwadze! 

 1. Kontrola wizualno-techniczna urządzenia – W tym o to kroku, Nasz Serwis, dokona wszelkich starań, aby poddać analizie urządzenie. W której dowie się jakie jest zużycie urządzenia i nie tylko! Ponadto, dokonujemy weryfikacje stanu technicznego, jak i również stanu wizualnego maszyny. Podczas wczesniej opisanych czynnościach skupiamy się przede wszystkim na układzie freonowym. Na której mogą znaleźć się tłuste plamy oznaczające wyciek freonu.
 2. Weryfikacja, a także sprawdzenie prawidłowej pracy automatyki kontrolno-pomiarowej. Dzięki zaawansowanemu sprzętowi wykonujemy szczegółowe pomiary poszczególnych elementów zabezpieczających oraz kontrolno-pomiarowych, które mają za zadanie ochronić urządzenie.
 3. Przegląd zabezpieczeń układu – Między innymi presostaty, czujniki ciśnienia, czujniki przepływu, a także czujniki kontroli zgodności i kolejności faz.
 4. Sprawdzenie efektywności pomp obiegowych – Oczywiście jeżeli urządzenie jest uzbrojone w owe pompy. Do tej czynności należy również czyszczenie filtra wody lodowej.
 5. Sprawdzenie instalacji freonowej – Może się Państwo tylko domyślać jak ważne jest dopilnowanie instalacji freonowej, aby nie posiadała ona żadnych wycieków freonu. Z tego powodu w tym kroku sprawdzany jest pomiar ciśnień zarówno statycznych, jak i również podczas pracy chillera.
 6. Zweryfikowanie pracy elementów roboczych – Do elementów roboczych zaliczamy takie podzespoły jak sprężarka chłodnicza, a także wentylator skraplacza. Główną przyczyną dlaczego weryfikujemy te elementy jest chęć zmniejszenia ryzyka spięcia elektrycznego w urządzeniu, a także bezpieczeństwo Naszych Klientów.
 7. Ocena oleju chłodniczego w sprężarce – Olej sprężarkowy podczas Naszych oględzin ma wyglądać jak nowo dopiero dodany. Tak żebyśmy mieli stuprocentową pewność co do układu, że jest on zarówno czysty.
 8. Dokładne mycie skraplacza – Ta czynność dotyczy skraplaczy lamelowych gaz/powietrze. Lecz w przypadku agregatów wody lodowej chłodzonych wodą czyścimy filtry wody chłodzącej.
 9. Sporządzenie protokołu serwisu gotowego do wpisu w CRO – W protokole zawarte są wszelkie pomiary, wyszczególnione awarie, a także zagrożenia. Jakie towarzyszą w dalszej pracy urządzenia chłodniczego.

Serwis agregatów chłodniczych

Serwis agregatów wody lodowej, a takze agregatów chłodniczych jest do siebie naprawdę zbliżony, a różni się między innymi zmianą wymiennika ciepła, który ma za zadanie chłodzić. Dlatego patrząc na powyższy oraz poniższy przykładowy serwis jesteśmy w stanie ujrzeć prawie to jednakowe działania, które mają na celu poprawę pracy Naszego urządzenia chłodniczego! 

 1. Przegląd wizualny i techniczny agregatu chłodniczego – Na tym etapie Nasz Serwis wkłada cały swój wysiłek w analizę jednostki. W nim dowiaduje się jakie jest zużycie urządzenia i nie tylko! Sprawdzany jest stan techniczny i wizualny urządzenia. Skupiamy się głównie na układzie freonowym, który może zawierać plamy oleju, które wskazują na wyciek freonu. Konserwacja urządzeń chłodniczych
 2. Kontrola i weryfikacja poprawności działania automatyki kontrolno-pomiarowej. Dzięki zaawansowanemu wyposażeniu wykonujemy szczegółowe pomiary poszczególnych elementów zabezpieczających, kontrolno-pomiarowych przeznaczonych do ochrony urządzenia.
 3. Przegląd zabezpieczeń systemu — Obejmuje czujniki ciśnienia, czujniki przepływu i czujniki do monitorowania wyrównania faz i kolejności.
 4. Sprawdzenie wydajności pomp obiegowych – Oczywiście jeśli urządzenie jest wyposażone w te pompy. Proces ten obejmuje również czyszczenie filtra zimnej wody.
 5. Sprawdzenie instalacji freonowej – Można sobie tylko wyobrazić, jak ważne jest upewnienie się, że w instalacji freonu nie ma wycieków freonu. Dlatego na tym etapie sprawdzany jest pomiar ciśnień roboczych zarówno statycznych, jak i chłodniczych freonu.
 6. Przegląd elementów roboczych — Elementy robocze obejmują takie elementy, jak sprężarka chłodnicza oraz wentylator skraplacza. Głównym powodem sprawdzania tych elementów jest zmniejszenie ryzyka wystąpienia zwarć elektrycznych w urządzeniu oraz bezpieczeństwo Naszych Klientów.
 7. Ocena oleju chłodniczego w sprężarce – Olej sprężarkowy powinien być jak nowy, kiedy go sprawdzamy. Abyśmy mieli 100% pewność, że system jest czysty.
 8. Pełne czyszczenie skraplacza — ta czynność dotyczy skraplaczy gaz/powietrze. Ale w chillerach chłodzonych wodą czyścimy filtry wody chłodzącej.
 9. Sporządzenie raportu serwisowego gotowego do przejścia do CRO – Raport zawiera wszystkie wymienione środki, błędy i zagrożenia. Co jest uwzględnione w dalszej pracy agregatu.

Postaw na ChillerSerwis i wraz z Nami ciesz się nieskazitelną pracą swojego chillera!

Serwisowane przez Nas urządzenia chłodnicze

Nasza Firma, dzięki temu, że pełni usługę serwis urządzeń chłodniczych na terenie całej Polski spotkała się z takimi urządzeniami jak.:

 • Wytwornice wody lodowej. które zostały wysłane do Nas przez Klienta w celu całkowitego serwisu, gruntownego remontu, a również długiego testu.
 • Maszyny, które zostały kupione oraz szykowane są do sprzedaży, bądź do wynajmu, Konserwacja urządzeń chłodniczych
 • Agregaty wody lodowej, które posiadają poważne uszkodzenia, przykładowymi uszkodzeniami były. Awaria sprężarki chłodniczej, zalanie instalacji freonowej wodą lub uszkodzenie wymiennika ciepłą itd…
 • Chillery niestandardowe – naprawiamy schładzacze dowolnego medium, bardzo rzadko potrzebujemy więcej czasu do poznania specyfikacji określonego urządzenia,
 • Chiller Oil – te urządzenia specyfikują się w długim czasie mycia układu chłodzenia co przyczynia się do działania w Naszym serwisie.
 • Chillery chłodzone wodą, ze sprężarkami śrubowymi, bądź ze sprężarkami odśrodkowymi,
 • Chillery chłodzone powietrzem ze sprężarkami spiralnymi/śrubowymi,
 • Agregaty chłodzone wodą i bez skraplaczowe agregaty ze sprężarkami spiralnymi, Konserwacja urządzeń chłodniczych
 • Urządzeniach chłodzonych wodą, kompletne i bez skraplaczowe agregaty chłodnicze ze sprężarkami śrubowymi,

Naprawa, modernizacja oraz pełen serwis urządzeń chłodniczych, klimatyzacji precyzyjnej i przemysłowejwoda lodowa. Przeglądy techniczne, okresowe i pełen serwis agregatów wody lodowej. Remontujemy, oraz modernizujemy systemy chłodzenia, a także dowolnych procesów chemicznych i przemysłowych.

Zapraszamy wszystkich Państwa do korzystania z naszych usług Chiller Serwis 

Dziekujemy za ocene! 4.6/5 - (218 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *