dry cooler CIAT 80 kW

Dry cooler 80 kW |  Sprzedaż, wynajem, a także montaż dry coolerów

Jeżeli poszukują Państwo w pełni sprawnego, a takze w konkurencyjnie niskiej cenie urządzenia chłodniczego, a dokładniej dry coolera. To w takim razie dobrze Trafiliście, a to ze względu na to, że w tym artykule przedstawię Państwu jedno z Naszych urządzeń chlodniczych jakim jest Dry cooler CIAT AIRAL C7033 HI 680!

Dry cooler ten posiada wydajność chłodniczą, która wynosi ok. 80 kW. Ponadto posiada on 3 wentylatory skraplacza, w wersji cichobieżnej co daje naprawdę imponujący wynik porównując go do jego pobratymców z innych renomowanych marek. Nie można również zapomnieć o jego kompaktowej budowie, która pozwala Nam na zmieszczenie go w ciasnych miejscach. Będzie to naprawdę ogromna zaleta dla osób, które nie są w stanie przeznaczyć zbyt dużej przestrzeni na urządzenie chłodnicze. Jednakże nie zapominajmy o zachowaniu odstępu, tak aby w przyszłości Firma, która będzie odpowiedzialna za serwis, bądź naprawę posiadała pełny dostęp do dry coolera.

Zaufaj specjalistom z Firmy ChillerSerwis i nie martw sie już więcej niepoprawną praca swojego urządzenia chłodniczego!

Dlaczego warto skorzystać z dry coolerów?

Odpowiedź jest naprawdę prosta, a także na wyciągnięciu ręki. Rosnące ceny energii elektrycznej powodują to, że wielu przedsiębiorców zmuszonych jest do poszukiwania alternatywnych źródeł ogrzewania i chłodzenia. Nasza Firma rekomenduje, a nawet zaleca stosowanie chłodnic wodnych [powietrze/woda], zwanych również dry coolerami. Dry coolery są najczęściej spotykane w systemach chłodzenia powyżej 100 kW, a pobór mocy chłodnicy oblicza się w następujący sposób.

Wydajność chłodnicza urządzenia chłodniczego jest dzielona na 2, na przykład agregat chłodniczy o mocy 200 kW. Cena prądu pełnego obciążenia wynosi 100 kW × cena za 1 kW. Obecnie ceny prądu zaczynają się już od 0,80 zł. Oznacza to, że za godzinę pracy zapłacimy 80 zł. Z tego powodu najlepiej jest kupić dry cooler, ponieważ mają one tylko wentylatory o mocy około 4 kW. Z tego wychodzi, że za godzinę pracy zapłacimy zatem około 2,4 zł.

A teraz wyobraź sobie, jakie to proste! Dowiedz się więcej o Dry coolera, w Naszych artykule specjalnie stworzonym do tego!

Dry cooler

W naszych czasach Dry coolery idealnie sie odnajdują na rynku HVAC i R ( Heating, Ventilation, Air conditioning and Recuperation). A to ze względu na ich działanie, które znacząco ogranicza pracę urządzeń chłodniczych, które ze względu na swoją budowę oraz pracę zużywają ogromne pokłady energii elektrycznej. Ich działanie jest naprawde proste, otóż energochłonne chillery w dni, kiedy temperatura na zewnątrz jest niższa od oczekiwanej, dzięki specjalnie dobranym armaturom włącza Nam dry cooler, który następnie dochładza w zależności od temperatury otoczenia Nasze medium. Krótko mówiąc, głównym zadaniem tych urządzeń jest zmniejszenie bilansu energetycznego zakładu.

Szybki zwrot inwestycji? Tylko i wyłącznie dzięki zastosowaniu dry coolerów!

Zalety dry coolerów – Free cooling

Zalety dry coolerów po krótce omówiliśmy w powyższej części artykulu. Jednakże w tym akapicie postaram się podsumować wszystkie wyżej wymienione zalety, a wszystko po to aby następnie je wymienić w poniższych podpunktach dla Państwa:

  • Najbardziej zachęcającą zaletą dry coolerów jest nic innego jak szybki zwrot inwestycji. Dzięki doposażeniu systemu wody lodowej w Dry cooler, potrafimy przyspieszyć zwrot inwestycji o ponad 40%, jak nie więcej! Jednakże ze względu na ograniczone środki oraz brak wiedzy na ten temat, wielu Naszych Klientów nie zdaje sobie sprawy jak ułatwiło by to im przyszły rozwój zakładu. Dzięki zaawansowanej technologii free-coolingu ROI (zwrot z inwestycji) wzrósł o ponad 40%!
  • Następną równie ważną zaletą, na którą zwraca coraz więcej osób uwagę jest zmniejszony wpływ na środowisko. A to ze względu na to, że dry coolery mają znacznie mniejszy wpływ na środowisko niż chillery i chillery CFC,
  • Nie można zapomnieć również o zminimalizowanych kosztach eksploatacji! Dzięki odpowiedniemu doborowi sprzętu udało Nam się obniżyć koszty eksploatacji o ponad 50%, w większości zakładów, które postanowiły doposażyć swój system w dry cooler!
  • A także skrócony czas pracy agregatu chłodniczego. Dzięki dry coolerom Nasza firma jest w stanie zredukować liczbę uruchomień i zatrzymań agregatu chłodniczego, co w dłuższej perspektywie czasu pomaga przedłużyć żywotność naszych agregatów wody lodowej, a także agregatów chłodniczych.

Urządzenia chłodnicze CIAT

Ze względu na to, że Nasza Firma regularnie świadczy usługi serwisowe przemysłowych urządzeń chłodniczych. Nie możemy za nic winić firmy CIAT, która jest jednym z większych producentów wszelkiego rodzaju sprzętu i urządzeń chłodniczych. W ich ofercie można znaleźć takie urządzenia jak agregaty skraplające, agregaty wody lodowej, a także wspomniane dry coolery itp.

Najczęściej wykonywane przez Nas przeglądy serwisowe i techniczne spowodowane są zaniedbaniami właścicieli urządzeń chłodniczych, więc nie musisz się martwić o awaryjność urządzeń chłodniczych CIATA. Nie gwarantujemy jednak, że powyższe agregaty chłodnicze są wolne od wad fabrycznych powstałych podczas produkcji.

Dry cooler 80 kW

Dry cooler CIAT AIRAL C7033 HI 680 to dry cooler o wydajności chłodniczej około 80 kW, wyprodukowana przez znaną markę chłodniczą CIAT w 2003 roku. Nasza Firma od wielu lat wspiera i pomaga Naszym Klientom w zapewnieniu prawidłowego chłodzenia. Dlatego dbamy o to, aby produkty Naszych Klientów były na jak najwyższym poziomie, a przede wszystkim jakości. Ponadto, dzięki współpracy z szeroką gamą dostawców, Firma ChillerSerwis jest w stanie zaoferować Państwu różne rodzaje chłodzenia, przez co rozumiemy szeroką gamę urządzeń chłodniczych. Od małych urządzeń o mocy 5 kW po przemysłowe giganty o mocach chłodniczych dochodzących do 1500 kW!

Dry cooler CIAT

CIAT projektuje, produkuje i sprzedaje różnego rodzaju urządzenia chłodnicze na rynku HVAC & R. Jej działania opierają się na optymalizacji zużycia energii, poprawieniu jakości powietrza i komfortu w budynkach i nie tylko! Trzeba również wspomnieć o najważniejszym, czyli to, że CIAT mocno angażuje się w ochronę środowiska!

Dzięki ponad 80-letniemu doświadczeniu CIAT zapewnienia maksymalny komfort każdego dnia. Dzięki posiadanym certyfikatów potwierdzają swoje wysokie standardy środowiskowe swoich produktów i usług.

Natomiast teraz wróćmy do Naszego urządzenia chłodniczego jakim jest Dry cooler CIAT. Nasze urządzenie chłodnicze, dzięki swojej kompaktowej budowie oraz dzieki swoim zaletom przypadnie do gustu nie jednemu Klientowi! Dlatego zalecamy się nie zastanawiać tylko, zachęcamy do bezpośredniego kontaktu, z działem sprzedaży oraz wynajmu agregatów wody lodowej, w celu uzgodnienia warunków zakupu. Ponadto mogą Państwo liczyć na przygotowanie podglądowej oferty sprzedaży/wynajmu pisząc do Nas prośbę na maila. Skoro mowa o zaletach tego urządzenia, to nie możemy zapomnieć o jego trzech wentylatorach skraplacza, w wersji cichej, o prędkości obrotowej w wysokości 680 rpm! Jego pozycja pozioma skraplacza jest lepszym rozwiązaniem od innych dry coolerów w pozycji pionowej, gdyż dzięki temu rozwiązaniu zmniejszamy ryzyko zatkania przepustowości przez skraplacz przez różnego rodzaju zabrudzenia np. liście itp. 

Dry cooler 80 kW specyfikacja techniczna

Producent CIAT
Model AIRAL C7033 HI 680
Rok produkcji 2003 r.
Ilość wentylatorów skraplacza 3
Pozycja skraplacza Pozioma
Wydajność chłodnicza ok. 80 kW
Czynnik chłodniczy R407C
Waga ok. 250 kg
Ilość wentylatorów skraplacza 20 szt.
Ilość dostępnych sztuk 1

Zaletami Naszej Firmy między innymi są: 

  • Niższe koszty eksploatacyjne względem instalacji freonowych – Koszty freonu są w Naszych czasach strasznie wysokie w porównaniu do kosztów związanych z zakupem glikolu.
  • Tanie użytkowanie – Naszych systemów chłodzenia opartych o wodę lodową, w porównaniu do instalacji freonowych.
  • Ekologiczność – Wspólnie dbajmy o Nasze wspólne środowisko. Nasza Firma nie wspiera instalacji freonowych ze względu na ich wpływ na środowisko. Instalacje systemów freonowych wpływają negatywnie na środowisko, a ponadto są o wiele bardziej kosztowne niż stosowany przez nas glikol. Nie pozwólmy sobie na niszczenie Naszego środowiska, w którym żyjemy.

Z kim współpracujemy?

ChillerTech Najlepszy sprzedawca nowych, a także używanych urządzeń chłodniczych. Firma ChillerTech zgodnie z wymaganiami Swoich klientów, jest w stanie sprzedać, dostarczyć, a na końcu zamontować różnego rodzaju urządzenia chłodniczeA dokładniej takie urządzenia jak: Agregaty wody lodowej, agregaty skraplające, agregaty chłodnicze, pompy ciepła, chiller oile, dry coolery i wiele innych zaskakujących i powszechnych urządzeń chłodniczych.

SKiC Najlepszy serwisant i dostawca podzespołów chłodniczych do agregatów wody lodowej. Nasza firma współpracuje z najlepszymi serwisantami agregatów wody lodowej, a także współpracuje z dostawcą podzespołów chłodniczych, takich jak sprężarki chłodnicze, wentylatory skraplaczy, wymienników ciepła, pompy obiegowe oraz różnego rodzaju czujników. Dzięki współpracy ze SKiC’em. wspólnie dowiedzieliśmy się wielu ciekawych i co najważniejsze niezbędnych informacji na temat serwisu chillerów różnego rodzaju!

Sprzedaż i montaż dry coolerów

ChillerSerwis – Sprzedaż dry coolerów

Zdjęcia Dry coolera 80 kW

Dziekujemy za ocene! 4.6/5 - (31 votes)